V treťom dieli o vraždiacej bábike Chuckym už je z chlapca Andyho mladík v službách vojenských kasární. A to je pre Chuckyho vďačné miesto plné potenciálnych obetí... (POMO)

tron

Najhoršie na DETSKEJ HRE 3 je, že je príšerne nudná. Umiestniť dej na chlapčenskú vojenskú akadémiu by ešte vyhovovalo, ale celé to odsýpa pomaly, je to nudné, rutinne nakrútené, stereotypne obsadené i napísané... ja vám neviem. Čas však ukázal, že to môže dopadnúť aj horšie. Že legendárna vraždiaca bábika Chucky (s hlasom Brada Dourifa) sa môže dočkať bohužiaľ i vyložene trápnej paródie na samú seba (CHUCKYHO NEVESTA a CHUCKYHO SEMENO). Takže radšej nudná trojka, ako neznesiteľne nevtipná štvorka s päťkou. ()

sniper18

Je to dosť dobrá hororová komédia, ktorá je posledným dielom tejto vydarenej trilógie. Má veľmi dobrý príbeh o Andym, ktorý už vyrástol, je z neho mladík a nastupuje do vojenskej akadémie, ale stále sa nevyrovnal so stretnutím s Chuckym. No Chuckyho znovu opravili a nechá sa poslať až do kasární, kde si nájde svoju novú obeť a zanecháva za sebou len mŕtvoly. Ale Andy ho chce za každú cenu zastaviť. So spracovaním som nadmieru spokojný, prenesenie deja do takéhoto vojenského prostredia je príjemným oživením a tak film baví po celý čas, aj keď dejovo už prakticky nič nové neprináša. Hororových scén je tu pomerne dosť a sú aj dosť vydarené. Síce zabitých až tak moc nie je, ale z celej tejto trilógie pôsobia rozhodne najdrsnejšie, nechýba podrezanie britvou, dlhé škrtenie, poteší aj zaujímavá scéna so smetiarskym autom, určite sa je na čo pozerať. Síce finále už nie je až také dobré, ale páči sa mi aspoň jeho zakončenie. A Chucky je tu perfektný, má skvelé pohyby aj grimasy, opäť výborné hlášky, nezabudnuteľný smiech a plno priestoru, takže s ľahkosťou preberá hlavnú úlohu po Andym. Herecké obsadenie tiež nesklame, Justin Whalin bol pre postavu staršieho Andyho dobrou voľbou, je tu aj plno zaujímavých vedľajších postáv, ako nová priateľka, namyslený veliteľ, holič a podobne, tu nie je problém. Réžia mohla byť aj lepšia, za predchádzajúcimi dielmi viditeľne zaostáva, ale aspoň ten štandard udrží a technická stránka je opäť výborná. Síce podľa hodnotenia to už dobre nevyzerá, ale mne všetky tieto tri diely prídu veľmi vyrovnané a nadmieru zábavné, takže ani tretie pokračovanie nie je žiadnou hanbou. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 75%. ()

SNCIS

"Seš mrtvej! Zabili jsme tě!" - "Snad víš, co se říká? Dobrýho chlapa nikdy nepřemůžeš." Hlavní hrdina dospěl, ale dějové stále to samé. Dá se říct, že je to typická hororová vyvražďovačka. Je tu jen jeden zásadní rozdíl a to ten, že zabiják je panenka. "Já ti dám, posmívat se mi!" Chucky je tu znovu, jak živý a perlí hlášky. Atmosféru to také má a mně se to zkrátka líbilo. Vytknu asi jen účes hlavního hrdiny. Na začátku ho stříhají a všichni okolo něj mají účes na vojáka, akorát on má převlasováno. "Dej mi moc, o kterou tě prosím!" - 70%. ()

xxmartinxx

V předchozích dílech měl Chucky konkrétní cíl a plán, jak ho dosáhnout. Tady se zdá, že prostě běhá po základně a straší lidi mnoha nadbytečnými a kroky, protože co by taky dělal jiného, že? Opět mě mrzí, že zajímavý námět není důsledněji propracovaný - ale to se na to asi dívám moc dnešní optikou, kdy každý horor potřebuje být chytrý. Chucky má prostě srandu, a tak to má asi být. ()

NinadeL

Natočit trojku za pouhý rok a děj posunout o celých osm let, to nebylo chytré. Navíc herecký strop Justina Whalina skutečně byl Jimmy Olsen v Supermanovi, všechno okolo byla jenom snaha. Nadto už dvojka Dětské hry postrádala jakoukoli vnitřní logiku, taky se objevily dva snesitelné nápady a všechno ostatní byl jen konstantní balast. Chucky je sice ideální sabotér a jeho výměna slepých za ostré byla ok, finále v lunaparku bylo příznačné, ale co dál? Andy jako teenager? Andy jako problémový hrdina bez bázně a hany? A Chucky neschopný čarovat voodoo v klídku? Ale no tak. Nebýt Nevěsty, byla by tahle série měla skutečně špatný konec. V ideálním světě by totiž dvojka byla mnohem lepší a na konci trojky by se Andy skutečně stal Chuckym a následoval by masakr v blázinci, kde celou tu dobu přechovávali jeho matku. ()

• Film sa nakrúcal od 4.2. do 24.4.1991 v amerických mestách  Los Angeles, Atlanta a Boonville, konkrétne na vojenskej škole Kemper Military School and Junior College, ktorá je v dnešnej dobe už zatvorená. (Darkage)
  • Britská premiéra filmu bola vážne ohrozená, jedny z britských novín (The Sun) vo svojom vydaní tvrdili, že tento film ovplyvnil dvojicu chlapcov natoľko, že zavraždili dvojročného chlapčeka Jamesa Bulgera. Neskôr sa ukázalo, že ani jeden z vinníkov film nevidel. (beso74)