Píše se rok 1943 - a Němci ještě stále vyhrávají válku. Být bojový pilot a k tomu Afroameričan, který má kromě válečných problémů ještě starosti s předsudky a rasismem, není žádný med. V alabamské Tuskegee šikovní rekruti tmavé pleti bojují nejen proti nepříteli, ale také o uznání bigotních nadřízených, kteří nevěří, že černoši mají dostatek kuráže a inteligence na to, aby se mohli stát bojovými piloty. Černí chlapci ze stíhací letky 332 přesto vytrvale trénují a překonávají nespočetné překážky, aby dokázali, že jsou silnější, rychlejší, houževnatější a lepší letci než většina bílých pilotů, a mohli vzlétnout proti nepříteli. V hlavních rolích válečného dramatu z produkce HBO, které bylo natočeno podle skutečných událostí, hrají Laurence Fishburne, Allen Payne, Malcolm-Jamal Warner ad. (HBO Europe)

DJ Kritik

Išli bojovať za vlasť, ale tú vlastne nemali. Snažili sa ukázať, čo vedia, ale nie vždy dostali šancu. Nepriateľ je častokrát bližšie než si myslíme. Tento film len poukazuje na to, čo je všetkým známe. V 2.sv. vojne nik nestál o to, aby černosi bojovali za USA. Nedostávali sa ani len k zbraniam. Dostavali len podradne úlohy. /Preto aj v Pearl Harbor-u bolu unikátne keď černoch - kuchár zostrelil japonské lietadlá./ Bohužiaľ rasizmus v USA nezanikol koncom vojny, on totižto nezanikol ani inde vo svete. Sami máme možnosť pozorovať na sebe ako sa nám darí vyrovnať sa " s inými ľuďmi". Akcia: **** Realita: ***** Vtiahnutie do deja:**** ()

route60

Výborné drama o prvních černošských letcích jejich těžkostech a předsudcích té doby se skvělým Laurence Fishburnem v hlavní roli, 90% ()

harycek

Promne jako milovníka letectví je tento film srdeční záležitost a je to i dosti drsné zobrazení vztahů k černým pilotům!! ()

Víteček

To je tak neuvěřitelně televizní film, až to bolí. Čiší to z toho na sto honů. Letecké souboje jsou zpracovány formu starých archivních záběrů a je to absolutně tragické řešení. Působí to rušivě, do filmu se to vůbec nehodí a je to docela trapné. Celé je to pak neskutečně jednoduché a schematické a nad téma rasismu to nemá vůbec nic. Postavy jsou jen nezajímavé dvojrozměrné figurky, které nemají co nic víc nabídnout a divák se nemá proč o ně zajímat. Nejsou tam žádné osobní příběhy, žádná vedlejší dějová linie, nic. Vše se točí jen okolo rasismu a prostě tam chybí něco, co by dělalo z filmu něco víc, než prostinkou dramatizovanou dokumentaci minulosti. 45 %. ()

Saxos

Film se opět věnuje především ukázání rasové nesnášenlivosti k barevným v armádě USA. Produkce HBO pro televizní vysílání. Málo záběrů z výcviku, málo letadel, bojových scén. Bojové archivní záběry. ()

Heywood

Opakovaný námět o černošských (výborných) letcích, kteří čelili jak nepříteli, tak rasismu. Dobře obsazené, na TV velmi slušně udělané. S odstupen 25 let se podívejme na dnešní pojetí rasismu: Podle současné teorie Afroameričanů by film neměl mít český dabinky, protože bělošští herci přeci nemohou dabovat černé. Takže k čemu byly podobné filmy, když doba jen obrátila znaménko a je to zase jen špatně. Čest všem pilotům, kteří šli do války a dvojnásobná těm, co v ní padli bez rozdílu odkud byli a jak vypadali. Těm všem musíme být stále vděčni. ()

liebgott

čistých pět hvězd to není ale nemůžu se ubránit srovnávaní s Red Tails . Tuskegge Airmen mě i přes malý počet bitevních scén a velkolepých soubojů kterými se v Red Tails nešetří bavilo mnohem víc , zvlášť část ve výcviku byla skvělá , pak také má Tuskegge Airmen mnohem lepší postavy než Red Tails a obecně je příběh zábavnější , sice trochu zamrzí že vynechali fázi kdy 332 lítala na P-40 a to že když dojde na bitevní scény tak tam filmaři hodily dobové záběry nebo scény z jiných leteckých filmů . Je to vlastně dost udivující že proti největšímu rasistovy světa bojovali Američané segregovanou armádou , většina černochu si mohla i o pěchotě jenom zdát , nejčastěji z černochu dělali dělostřelce( Černý dělostřelecký prapor se dokonce učastnil obléhaní Bastogne ) nebo kuchaře a nějaké další podřadné práce , pak byli ale vyjmky jako 92 . pěší divize jenž bojovala v Italském tažení nebo 761 . Tankový prapor (první černošská tanková jednotka) takže to že Tuskegge vůbec poslali do Evropy se může zdát jako malí zázrak . Vřele doporučuji každému fandovy leteckých snímků . ()

VlaP

Film o černošských pilotoch, ktorí bojovali v americkej armáde. Zo začiatku im nikto nepraje ale to sa postupne zmení... Škoda slabých bojových scén, ale o tie asi nešlo v prvom rade. ()

BaseDallas

Dobrá dráma, letecké súboje poskromnejšie, prekrývané autentickými zábermi. Aj keď má tento film neodškriepiteľné kvality, neviem si pomôcť, Red Tails sa mi v niektorých veciach páčili o trošku viac. ()

Filatov

Prvně jsem viděl novější film Red Tails a v kontextu s ním ohodnotím Letce z Tuskegee ještě výš. Už jsem věděl o co půjde a díky tomuhle filmu jsem si doplnil mezeru ve vzdělání. Čest těmto mužům, kteří neztratili ani jediný bombardér! Kdo se zajímá a druhou světovou válku tak asi ví, jak to musel být těžký úkol. Při sledování filmu nemůžete jinak, než těmhle klukům fandit, protože oni si vás svým přístupem získávají na svou stranu, až jste jejich. Jejich největší poctou nebylo to, kolik získali válečných medailí a ocenění, ale to, že sami piloti létajících pevností si je sami vyžadovali jako doprovod a upřednostňovali je před svými bílými kolegy. ()

gezko

Pekný príbeh o rasizme v najdemokratickejšej krajine na svete. Je to TV film, takže som ani nečakal zvláštne efekty, či bolcbusterovskú atmosféru. Doba a reálie sú uveriteľné. Len jedna vec ma mrzí a preto je aj nižšie hodnotenie, že vzdušné súboje sú až katastrofálne jednoduché. Nemeckí letci sa len držia rovno a čakajú kým ich zostrelia. Americkí afroamercikí piloti zasa kecajú jedna radosť. To keď porovnám s našim filmom Tmavomodrý svet, tak to je ako keď porpovnávam koleso od voza (Letci z Tuskegee) a koleso z forda (Tmavomodrý svet). Myslím tým na vzdušné súboje, výcvik, dodržiavanie rádiového ticha a pod. ()

Hugho

Slušný ale nevýrazný skoro vojnový film o zaujímavom experimente USAF za wwII. Film je z roku 1995, robený poctivým spôsobom bez CGI a bez zbytočného pátosu. Nejde v skutočnosti o vojnový film, ale o typický film "ako sa z lúzra stane hrdina". Tvorcovia sa vcelku dosť verne držali skutočnosti, povinné emočné skreslenie je prijateľné. Treba si uvedomiť, že dovtedy boli černosi považovaní za neschopných zvládnuť náročnejšie technické zariadenia. Aby sme sa vcítili do tej situácie, tak sa spýtajte sami seba, či by ste dnes leteli na vyhliadkový let, keby ste v kokpite videli, že kapitán aj kopilot sú ciga-rómskeho pôvodu.  BTW Nie je pravda, že by letci z Tuskegee nemali žiadne straty im zverených bombardérov, ale vzhľadom na ich silnú motiváciu boli nižšie ako priemer.                Náhrada Me-109G-6 povojnovými Buchónmi neurazí, vtedy ešte neboli letuschopné Mezky ani FockeWulfy v dostatočnom množstve a CGI bolo v plienkach. Letecké scény sú pomerne slabé a amatérske. Vhodné ako historicko-ideový osvetový film. ()