Hráč

Michael Tolkin (kniha)

Michael Tolkin

Jean Lépine

Thomas Newman

Tim Robbins, Greta Scacchi, Fred Ward, Whoopi Goldberg, Peter Gallagher, Brion James, Cynthia Stevenson, Vincent D'Onofrio, Dean Stockwell, Richard E. Grant, Sydney Pollack, Lyle Lovett, Dina Merrill, Randall Batinkoff, Jeremy Piven, Gina Gershon, Michael Tolkin, Stephen Tolkin, Richard Anderson, Rene Auberjonois, Harry Belafonte, Karen Black, Michael Bowen, Gary Busey, Robert Carradine, Cher, James Coburn, John Cusack, Brad Davis, Paul Dooley, Peter Falk, Patrick Swayze, Felicia Farr, Katarzyna Figura, Louise Fletcher, Dennis Franz, Teri Garr, Leeza Gibbons, Scott Glenn, Jeff Goldblum, Elliott Gould, Joel Grey, David Alan Grier, Buck Henry, Anjelica Huston, Kathy Ireland, Steve James, Sally Kellerman, Sally Kirkland, Jack Lemmon, Marlee Matlin, Andie MacDowell, Malcolm McDowell, Martin Mull, Nick Nolte, Burt Reynolds, Julia Roberts, Mimi Rogers, Alan Rudolph, Jill St. John, Susan Sarandon, Adam Simon, Rod Steiger, Brian Tochi, Lily Tomlin, Robert Wagner, Bruce Willis, Jeff Daniels, Franco Nero, Joan Tewkesbury, Shari Belafonte, Cathy Lee Crosby, Leah Ayres, Alexandra Powers, Mike Kaplan, Jack Riley, Bert Remsen, Marvin Young, Jayne Meadows, Patricia Resnick, Jeff Celentano, Althea Gibson, Frank Barhydt, Ted Hartley, Peter Koch, Annie Ross, Paul Hewitt, Jennifer Nash, Kevin Scannell, Brian Brophy, Jack Kney, Margery Bond

Na tomhle filmu je nejzajímavějších posledních deset minut, v nichž jsem musel uznat, že závěr se stupňujícími se pointami se autorům opravdu podařil. Ovšem do té doby působil film do té míry zmateně, že se mi ho chvílemi ani nechtělo dosledovat. Chápu, že smyslem bylo zobrazit chaotický život filmového Hollywoodu, jenže mi připadalo, že chaos by měl být filmem zobrazen, nikoliv vytvořen. Nebýt konce, byl bych v hodnocení ještě přísnější.(29.5.2011)

4,5*/5... Tak predsa sa asi začnem s Altmanom "udobrovať"(?) a jemne začínam chápať, prečo je považovaný za jedného z Veľkých. Nejde o počet hviezd a ich cameá, čo je na druhej strane celkom potešujúce a minimálne veľmi zaujímavé (Bruce Willis rulezz!!!:) Opäť film nekonformný, tentokrát však oveľa trefnejší. Už úvodná bezstrihová asi 5 minútová sekvencia je "vťahujúca" a perfektná. Tim Robbins podal výkon rovný Shawshanku, fakt riadny arogantný parchant, "uväznený" v svete nablýskaných producentských hviezd. Ako čerešnička na torte sú rôzne odkazy na známe alebo menej známe filmy, čo "cinemafilov" môže len potešiť. Originálny film a rovnako tak aj pútavý, satirická trefa do čierneho a filmový zážitok...(16.3.2009)

Tak kousavě satirický konec jsem ještě u žádného jiného filmu neviděl. Robert Altman se rozhodně nebál "střílet do vlastních řad". A při pohledu na vysoký počet cameo roliček slavných herců se evidentě ani ty největší hollywoodské hvězdy neostýchají zasmát sami sobě. Bruce Willis zachraňující s brokovnicí v ruce Julii Roberts před smrtí z plynové komory? Altman předběhl Soderbergha o celých dvanáct let!(19.7.2008)

Slušná Altmanova generálka před Short Cuts. Méně náročného nebo jednoduššího diváka jistě zaujme a uspokojí už jen ta plejáda známých hereckých hvězd a nahlédnutí do zákulisí hollywoodských filmových studií. Náročnější divák bude zase nejspíš spokojený se zajímavou zápletkou o zločinu, jeho následcích a se zručně vypilovaným scénářem se spoustou zajímavých scén a dialogů. Mně osobně zákulisí hollywoodského showbyznysu nezajímá, herecké primadony neobdivuju, Tim Robbins na mě působí jako krajně nesympatický srábek a groteskně odlehčený, parodicky happyendový závěr filmu mě vůbec nenadchl, radši bych totiž tuhle látku viděl zpracovanou víc vážněji, temněji, aspoň třeba po coenovsku. Ale nic naplat - celkově se mi ten film stejně líbil, bavil mě, zaujal mě a určitě se mi do pozítří nevykouří z hlavy, jako 90% mého běžného filmového repertoáru, kterým si proplachuju mozek. Nejlepší scéna: výslech Robbinse na policejní stanici s téměř psychedelickým závěrem.(16.1.2020)

Opět se objevuje trochu zavádějící termín "komedie", který rozhodně nesedí. S nepříliš sympatickým hrdinou s blbým účesem se divák projde velmi zajímavou cestou hollywoodským producentsko-scénáristickým podhoubím a doufá, že se dozví odpovědi na srozumitelně položené otázky o pachateli a prokázání viny.(6.11.2011)

• - Ve scéně, kdy Griffin Mill (Tim Robbins) sedí na gauči, má za sebou z levé strany (zrcadlový obraz) plakát filmu Prison Break (1938) s Bartonem MacLaneem. (PlayEasy)

• - Ve scénáři původně nebylo cameo žádné, přidal je až Robert Altman. (hot_spot)

• - Robertu Altmanovi se do snímku podařilo nalákat neskutečné množství více než šedesáti vrcholových celebrit. (Olík)