poster

Hráč

 • USA

  The Player

 • Slovensko

  Hráč

Krimi / Drama / Thriller / Komedie / Romantický / Mysteriózní

USA, 1992, 124 min

Režie:

Robert Altman

Předloha:

Michael Tolkin (kniha)

Scénář:

Michael Tolkin

Kamera:

Jean Lépine

Hudba:

Thomas Newman

Hrají:

Tim Robbins, Greta Scacchi, Fred Ward, Whoopi Goldberg, Peter Gallagher, Brion James, Cynthia Stevenson, Vincent D'Onofrio, Dean Stockwell, Richard E. Grant, Sydney Pollack, Lyle Lovett, Dina Merrill, Randall Batinkoff, Jeremy Piven, Gina Gershon, Michael Tolkin, Stephen Tolkin, Richard Anderson, Rene Auberjonois, Harry Belafonte, Karen Black, Michael Bowen, Gary Busey, Robert Carradine, Cher, James Coburn, John Cusack, Brad Davis, Paul Dooley, Peter Falk, Patrick Swayze, Felicia Farr, Katarzyna Figura, Louise Fletcher, Dennis Franz, Teri Garr, Leeza Gibbons, Scott Glenn, Jeff Goldblum, Elliott Gould, Joel Grey, David Alan Grier, Buck Henry, Anjelica Huston, Kathy Ireland, Steve James, Sally Kellerman, Sally Kirkland, Jack Lemmon, Marlee Matlin, Andie MacDowell, Malcolm McDowell, Martin Mull, Nick Nolte, Burt Reynolds, Julia Roberts, Mimi Rogers, Alan Rudolph, Jill St. John, Susan Sarandon, Adam Simon, Rod Steiger, Brian Tochi, Lily Tomlin, Robert Wagner, Bruce Willis, Jeff Daniels, Franco Nero, Joan Tewkesbury, Shari Belafonte, Cathy Lee Crosby, Leah Ayres, Alexandra Powers, Mike Kaplan, Jack Riley, Bert Remsen, Marvin Young, Jayne Meadows, Patricia Resnick, Jeff Celentano, Althea Gibson, Frank Barhydt, Ted Hartley, Peter Koch, Annie Ross, Paul Hewitt, Jennifer Nash, Kevin Scannell, Brian Brophy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  *****

  Parádna satira na Hollywood, popretkávaná množstvom odkazov na slávne diela a filmárske postupy ponúka takisto výbornú možnosť na nahliadnutie do kuchyne fungovania filmových štúdií. Kriminálna zápletka je vedľajšia a hlavnou myšlienkou je ukázať tragikomickosť filmovej branže na čele s nenásytnými producentmi. Zvlášť výživný je mikropríbeh vzniku projektu bez hviezd, klišé a happy endu, zaklincovaný skvelou bodkou ukazujúcou, ako to vlastne v továrni na sny chodí s autorskou víziou ambicióznych tvorcov. Husársky kúsok sa Altmanovi podaril takisto pri castingu. Vyše 60 hviezd strieborného plátna si tu strihlo cameo bez nároku na honorár. Klenot, ktorému sa postupom času zďaleka nedostáva takej pozornosti, akú by si zaslúžil. Držiteľ nominácií na Oscara za najlepšiu réžiu, adaptovaný scenár a strih.(30.3.2016)

 • Kaka
  ****

  Pocta klasickému Hollywoodu. Podobné například Basic Instinct, L.A. Confidential nebo Cinatown s tím rozdílem, že Player kromě kriminálního spletence parafrázuje svým jazykem kolébku fimu počátkem devadesátých let, což byla přesně ta doba začínajících obřích rozpočtů a velké politiky, kterou tak dobře známe z dnešních kin. Altman si hraje s žánry, nebojí se spousty narážek, neortodoxních názorů/postojů a sžíravých situací, které musí hlavní hrdinové konfrontovat. Účast tolika filmových hvězd působí exkluzivně a přidává na exotičnosti. Divák tak kromě bravurního scénáře sleduje každou chvíli různá camea a plakáty starých fláků, na zdech. Jeden z klíčových filmů první poloviny devadesátých let a troufám si říct, čím starší, tím lepší, jelikož po tolika letech se k tomu všemu přidává neopakovatelná premisa čiré nostalgie, což v době vzniku nebylo možné.(1.5.2016)

 • Rob Roy
  ****

  Abyste docenili Hráče, musíte opravdu milovat film jako médium. A mít nakoukáno starší hollywoodské kousky je taky jedině k dobru - na stěnách tu visí plakáty k spoustě starých klenotů...A ten úvodní osmiminutový záběr, kde se mj. dvě postavy baví o tom, že dnes se všechno stříhá a že by si filmaři měli brát příklad z úvodního záběru Doteku zla Orsona Wellese - to se musí pochopit :))(29.5.2007)

 • IQ Tiqe
  **

  Jedna jediná zápletka roztažená na 2 hodiny, prokládaná mraky zbytečného děje, s nulovým spádem, SPOUSTOU zbytečných dialogů, skoro žádnou hudbou, hafem slavných herců v minirolích (Julia a zejména Bruce zapadali, ostatní zcela zbyteční). Tak špatný scénář jsem už dlouho neviděl. Výstižný komentář: Radyo # příběh 4 | hudba 3 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 3(14.4.2012)

 • decouble
  *****

  Tak kousavě satirický konec jsem ještě u žádného jiného filmu neviděl. Robert Altman se rozhodně nebál "střílet do vlastních řad". A při pohledu na vysoký počet cameo roliček slavných herců se evidentě ani ty největší hollywoodské hvězdy neostýchají zasmát sami sobě. Bruce Willis zachraňující s brokovnicí v ruce Julii Roberts před smrtí z plynové komory? Altman předběhl Soderbergha o celých dvanáct let!(19.7.2008)

 • - Robertu Altmanovi se do snímku podařilo nalákat neskutečné množství více než šedesáti vrcholových celebrit. (Olík)

 • - Honosný dům v posledním záběru patřil režiséru Altmanovi. (kriplozoik)

 • - Kdyby si všechny celebrity, které se zúčastnily natáčení, naúčtovaly své obvyklé honoráře, jen jejich plat by přesáhl 100 mliionů amerických dolarů. (kriplozoik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace