poster

Hráč

 • USA

  The Player

 • Slovensko

  Hráč

Krimi / Drama / Thriller / Komedie / Romantický / Mysteriózní

USA, 1992, 124 min

Režie:

Robert Altman

Předloha:

Michael Tolkin (kniha)

Scénář:

Michael Tolkin

Kamera:

Jean Lépine

Hudba:

Thomas Newman

Hrají:

Tim Robbins, Greta Scacchi, Fred Ward, Whoopi Goldberg, Peter Gallagher, Brion James, Cynthia Stevenson, Vincent D'Onofrio, Dean Stockwell, Richard E. Grant, Sydney Pollack, Lyle Lovett, Dina Merrill, Randall Batinkoff, Jeremy Piven, Gina Gershon, Michael Tolkin, Stephen Tolkin, Richard Anderson, Rene Auberjonois, Harry Belafonte, Karen Black, Michael Bowen, Gary Busey, Robert Carradine, Cher, James Coburn, John Cusack, Brad Davis, Paul Dooley, Peter Falk, Patrick Swayze, Felicia Farr, Katarzyna Figura, Louise Fletcher, Dennis Franz, Teri Garr, Leeza Gibbons, Scott Glenn, Jeff Goldblum, Elliott Gould, Joel Grey, David Alan Grier, Buck Henry, Anjelica Huston, Kathy Ireland, Steve James, Sally Kellerman, Sally Kirkland, Jack Lemmon, Marlee Matlin, Andie MacDowell, Malcolm McDowell, Martin Mull, Nick Nolte, Burt Reynolds, Julia Roberts, Mimi Rogers, Alan Rudolph, Jill St. John, Susan Sarandon, Adam Simon, Rod Steiger, Brian Tochi, Lily Tomlin, Robert Wagner, Bruce Willis, Jeff Daniels, Franco Nero, Joan Tewkesbury, Shari Belafonte, Cathy Lee Crosby, Leah Ayres, Alexandra Powers, Mike Kaplan, Jack Riley, Bert Remsen, Marvin Young, Jayne Meadows, Patricia Resnick, Jeff Celentano, Althea Gibson, Frank Barhydt, Ted Hartley, Peter Koch, Annie Ross, Paul Hewitt, Jennifer Nash, Kevin Scannell, Brian Brophy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Hráč je sice velmi zajímavý svým pohledem do zákulisí Hollywoodu, nicméně bych měl výhrady k dokonalosti jeho scénáře a také ke zpracování. Popravdě řečeno, největším tahákem na tomto snímku je nejspíše rekordní množství hvězd v jednom filmu, z nichž ovšem většina z nich dostane prostor počítaný spíše ve vteřinách, než v minutách. Robert Altman je zkrátka trochu svérázný režisér a žádný z jeho filmů se nedá ani jednoznačně odsoudit, ale ani jednoznačně pochválit.(26.12.2002)

 • Dionysos
  *****

  Film nabízí stejně zkažený "happy-end", jako jsou ve své podstatě zkažené a nevkusné všechny ostatní happy-endy amerických mainstreamových hollywoodských snímků. Trefná satyra života a práce v továrně na sny, kde se vaše ideály a vize překroutí a násilně napasují do tradičního komerčního schématu a kde o vaší práci rozhodují lidé, kteří vskutku dokážou kvůli kariéře jít i přes mrtvoly. "That´s reality".(28.3.2012)

 • pepo
  *****

  Parádna satira na Hollywood, popretkávaná množstvom odkazov na slávne diela a filmárske postupy ponúka takisto výbornú možnosť na nahliadnutie do kuchyne fungovania filmových štúdií. Kriminálna zápletka je vedľajšia a hlavnou myšlienkou je ukázať tragikomickosť filmovej branže na čele s nenásytnými producentmi. Zvlášť výživný je mikropríbeh vzniku projektu bez hviezd, klišé a happy endu, zaklincovaný skvelou bodkou ukazujúcou, ako to vlastne v továrni na sny chodí s autorskou víziou ambicióznych tvorcov. Husársky kúsok sa Altmanovi podaril takisto pri castingu. Vyše 60 hviezd strieborného plátna si tu strihlo cameo bez nároku na honorár. Klenot, ktorému sa postupom času zďaleka nedostáva takej pozornosti, akú by si zaslúžil. Držiteľ nominácií na Oscara za najlepšiu réžiu, adaptovaný scenár a strih.(30.3.2016)

 • S.Quentin QUALE
  **

  A máme tady další neskutečně nadhodnocenou krávovinu do sbírky. Čest filmu zachraňuje mladičké, dnes už v mnohých případech slavné herecké osazenstvo, no pomalý příběh ze zákulisí Hollywoodu, v jehož zákulisí se kdesi v koutku povaluje jedna mrtvola, je na dvouhodinovém placu doslova ubíjející. Výčet žánrů nahoře je moc pěkný, ale komedie, mysteriózní a thriller tam rozhodně nemají co dělat. Já teda ze slušnosti hodnotit nebudu, nebavilo mě to. 45%(1.9.2014)

 • Lucjen
  ***

  Mená ako Whoopi Goldberg, Jack Lemmon(kde vlastne bol?), John Cusack, Julia Roberts, Louise Fletcher a mnoho ďalších s hlavne ešte vtedy nie úplne známym Timom Robbinsom v čele, to znelo lákavo. Film najprv rozohráva nádejný krimi thriller, s úžasne zúfalým Robbinsom. Nakoniec ale nečakane spadá k slabšej romantickej dráme a z tej už sa vyhrabe iba na pár svetlých minút. Pokusy o vytvorenie napätia s Newmanovou hudbou ma tiež bohužiaľ nejako minuli. Zakončenie s vypointovaným happyendom je naozaj dobré a tak ma ešte viac mrzí ten zvyšok.(8.1.2015)

 • Cher

 • - Hráč má v obsazení více oscarových hvězd než kterýkoli jiný film v historii - Cher, James Coburn, Louise Fletcher, Whoopi Goldberg, Joel Grey, Anjelica Huston, Jack Lemmon, Marlee Matlin, Tim Robbins, Julia Roberts, Susan Sarandon a Rod Steiger. (hot_spot)

 • - Scenárista, který Griffinovi (Tim Robbins) v prvním dlouhém záběru představuje pokračování filmu Absolvent (1967), je skutečný scenárista původního filmu. (kriplozoik)

 • - Jako předloha sloužil režiséru Altmanovi stejnojmenný román Michaela Tolkina. Sám Tolkin napsal k filmu také scénář. (Vodnářka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace