S každým sestřeleným pilotem jeho jednotky zemře něco i v něm. Malcolm McDowell v dramatickém příběhu z první světové války. Dramatický příběh z první světové války, v níž se také odehrávaly první letecké bitvy mezi Anglií a Německem. Na osudu malé anglické jednotky, umístěné ve Francii blízko západní fronty, líčí film sugestivně nesmyslnost a zrůdnost vojenského konfliktu i zkostnatělost a absurditu myšlení britských vojenských velitelů, jimž padlo – mnohdy zbytečně – za oběť tolik lidí.
Mladičký Stephen Croft slepě obdivoval snoubence své sestry Johna Greshama už během studií, kdy se připravoval ke vstupu do Královského leteckého sboru. Nyní probíhá třetí rok války, vzdušná střetnutí pohlcují v ohromném počtu nejlepší syny Anglie – na počátku roku 1917 je průměrná „životnost" britského pilota dva týdny! A Stephen přichází jako „rezervista", neboli posila, na vlastní žádost právě ke Greshamově jednotce.
Námět podle hry Journey's End (Konec cesty) Roberta C. Sheriffa (ta již byla předtím zfilmována dvakrát: poprvé jako němý film již v r. 1918 a pak znovu v r. 1930) a románu Saggitarius Rising od Cecila Lewise. (Česká televize)

harycek

Jediný a jedinečný film o stihačích ve velké válce, až za ním je "Modrý max", "Red baron" a "Rytíři nebes". Tento film je prostě vynikající popisem morálky , pocitů a i strachu vojenských pilotů z nichž někteří nemají šanci zestárnout!? ()

fferdas

Povedené drama o pilotech první světové války, které zachycuje den po dni jeden týden života nováčka na frontě. Příběh je na rozdíl od Blue Max točen z anglické strany pohledu. Letecké scény jsou udělány v celku obstojně na to, že tento film není zrovna žhavou novinkou. Řekl bych, že je to velice povedená záležitost, dle mého názoru lepší než o mnoho novější „trháky“ Flyboys, Red Baron. ()

Svadbos

Solídne herecké obsadenie (s malými úlohami pre Johna Gielguda, Ray Millanda, Trevora Howarda a Richarda Johnsona) a vzrušujúce vzdušné súboje šperkujú tento remake drámy R.C. Sherriffa "Journey´s End". ()

harmonikar

Film ako taký je dosť dobrý,len hlas ktorý nadaboval Malcolma McDowella sa k nemu vôbec nehodil.Za prvé znel o dosť staršie ako bol v tom čase Malcolm a za druhé mal veľmi smiešne zafarbenie.Skôr by sa hodil do nejakej komédie.Počas sledovania filmu pôsobil na mňa veľmi rušivo a úplne mi pokazil celkový dojem.Naozaj ,,geniálna" voľba.Film vysielala Česká televízia,ale na konci filmu bolo uvedené že dabing bol vytvorený v TV Nova. ()

kodwin

Dobrý, ale jelikož jsem Stíhače viděl po několika desítkách válečných filmů, nepřinesli mi nic nového. Klasický válečný, potažmo letecký, film, který střídá chvilky klidu a napětí. Bojové scény jsou doplňovány odpočinkem, v případě letců elitářsky zaměřeným. Vzhledem k jejich úmrtnosti se jedná jen o pozlátko před velmi pravděpodobnou smrtí. Válka je hnus a nechápu, proč se do ní lidi opakovaně pouští. Jsme divní ... P.S. Český dabing McDowella je neskutečně rušivý. ()

Jasmín

Tihle dvojplošníci nejsou jen krásná letadla, ale i zabijácké stroje. Tihle piloti nejsou jen gladiátoři vzduchu z první světový, ale psychicky nalomení jedinci kteří se museli držet flašek kořalky, aby vůbec ráno vlezli do kokpitu. A o tom tenhle film je. Neukazuje žádný heroismus v tehdejší době obdivovaných leteckých es. Jde jen o příchod mladíka do války, strach, smutek, ožíračky, umírání ... ()

BOIKOT

moc hezkej film o nováčkovi kterej se přidá k Anglický letce během 1 sv.války. Celkový provedení filmu mi hrozně připomínalo na západní frontě klid ale z leteckého prostředí. Herecké výkony jsou velice dobré a hrají velice uvěřitelně. Nejsilnější moment filmu je ten kdy Gresham sestřelí poprvé německý letou a usměje se na Crowforda ( nebo jak se jmenoval) což zamestná jeho pozornost a narazí do německého letounu. VSKUTKU SMUTNÉ,KRÁSNÉ A UVĚŘITELNÉ.. PS: Pokud máte Rádi letecké filmy rozhodně se na tento snímek podívejte. ()

Astu.

Malcolm McDowell zahrál velitele letky-ožralu naprosto famózně, ale ve všech ostatních aspektech se to nevyrovná Nebeským jezdcům, ba ani Tmavomodrému světu. Průměr. ()

phoenix9

Peter Firth mi prišiel ako dosť nesympatický do tejto role . Bojové scény sú skvelé to áno , ale zas príbeh na druhej strane ma až tak nazaujal. 45 % ()