S každým sestřeleným pilotem jeho jednotky zemře něco i v něm. Malcolm McDowell v dramatickém příběhu z první světové války. Dramatický příběh z první světové války, v níž se také odehrávaly první letecké bitvy mezi Anglií a Německem. Na osudu malé anglické jednotky, umístěné ve Francii blízko západní fronty, líčí film sugestivně nesmyslnost a zrůdnost vojenského konfliktu i zkostnatělost a absurditu myšlení britských vojenských velitelů, jimž padlo – mnohdy zbytečně – za oběť tolik lidí.
Mladičký Stephen Croft slepě obdivoval snoubence své sestry Johna Greshama už během studií, kdy se připravoval ke vstupu do Královského leteckého sboru. Nyní probíhá třetí rok války, vzdušná střetnutí pohlcují v ohromném počtu nejlepší syny Anglie – na počátku roku 1917 je průměrná „životnost" britského pilota dva týdny! A Stephen přichází jako „rezervista", neboli posila, na vlastní žádost právě ke Greshamově jednotce.
Námět podle hry Journey's End (Konec cesty) Roberta C. Sheriffa (ta již byla předtím zfilmována dvakrát: poprvé jako němý film již v r. 1918 a pak znovu v r. 1930) a románu Saggitarius Rising od Cecila Lewise. (Česká televize)

Tommassi3

"Proč nám, proboha, nedají padáky ??" - "Protože kdybychom všichni vyskákali, bylo by nebe plné hedvábných kapesníčků.." ;) ()

Orlau32

Říkají, že to je jeden z nejlepších válečných filmů. Nic proti tomuto názoru, ale já tvrdím, že jsem viděla lepší. Herecké výkony se vlastně soustředily na dva herce: Malcolma McDowella a Petera Firthe. Christopher PLUMMER měl celkem málo prostoru, což mě dost zklamalo. ()

slunicko2

Standardní příběh letců z první světové války. 1) Jako odchovanec Bigglese od velbloudích stíhaček Williama Earl Johnse sleduji všechny filmy k tématu ne kvůli soubojům, které mě nudí, ani kvůli letadlům, která mi nic neříkají, ale kvůli atmosféře a lidsky pojatým postavám, jsou-li jaké. Aces High těmto kritériím dost odpovídá. 2) Film popisuje jevy nepřímo. Pod chlastem, návštěvami bordelu a zdánlivé netečnosti k okolí zřetelně vystupuje psychické napětí, ve kterém letci žijí. Anglická poker face typická pro vynikajícího 33letého Malcolma McDowella (velitel Gresham) jen umocňuje tento dojem. Rovněž 35letý Simon Ward (Crawford, který odmítá létat) je přímo ztělesněním takového hereckého projevu. 3) Pěkný 23letý Peter Firth (nováček Croft) pak je třešinka na servírovaném maskulinním dortu. 4) Nemohu se nezmínit o naprosto nevhodné volbě Miroslava Masopusta jako dabéra Malcolma McDowella, jehož hlas se k Angličanově tváři ani hereckému výrazu vůbec nehodí a působí neuvěřitelně rušivě a nepříjemně. ()

kinderman

Válečný film o pilotech se nesoustředí ani tak na efektně natočené „dog fights“ (i když nechybějí) jako trikově opečovaní Rytíři nebes, spíše přibližuje psychické stavy předčasně zestárlých mladíků, kterým válka bere přátele i nejlepší léta života. ()

Laurent

Velmi zdařilý snímek, který se obešel bez zbytečného patosu, či prvoplánového protiválečného poselství. ()

Martin741

Kulisy dobre, obcas aj letecke suboje, ale film nema tempo a nestrhne. Obcas az prilis poznat lacne makety lietadiel. Aces High je tuna podla mna hodne precenovany snimok. 60 % ()

Petoss1

Prakticky skvelé drama s krásnymi leteckými súbojmi, ktorých však mohlo byť viac. Postavy su rôznorodé a ich správanie je pravdepodobne veľmi blízko skutočnosti, o ktorú by asi nikto nestál. Niekto to robiť musel. Príbeh je rozpísaný pekne len je škoda, že epizóda nováčika a slečny nebola dotiahnutá dokonca. A na záver film, ktorý nesie názov pesničky mojej od najobľúbenejšiej kapely predsa nemôže byť zlý. 80% ()

pakobylka

Silné protiválečné poselství z První světové, zhuštěné do sedmi dní v životě nováčka poručíka Crofta, který přichází k vysněné letce s dětským nadšením a naivitou. Jak vypadá život s vědomím, že každý den může být tím posledním ... Za války mívá Smrt vždycky široký záběr, a není podstatné, že elita armády - stíhači létají vysoko nad špínou zákopů. Velice realistické - a lidské. ()

Wormboy

Co bolo pre mna na tomto filme najzaujimavejsie okrem nosnej protivojnovej myslienky a mladeho Malcolma McDowella? Boli to letecke suboje, ktore su jednym slovom dychberuce. Inak pre mna lepsi nadpriemer. 3,5/5* ()

mortak

I když byl film natočen v roce 1976, jde o vcelku věrnou predelavku divadelní hry Konec cesty z roku 1929, jen místo pěchoty jsou tu letci. A to je problém - realismus novatorsky a šokující v roce 1929 je už o skoro sto let dál predvidatelny a nevzrusivy a divák si může jen odskrtavat jednotlivé položky. Tedy zkušený divák. Jenže právě pro toho nezkuseneho má vždy cenu ten příběh vyprávět. ()

majo25

McDowell a Plummer vo vojnovom snímku o letcoch z 1. svetovej. Najprv taká dobrodružná šaškáreň, neskôr ale nastupujú aj dramatické prvky. Akcie vo vzduchu sú celkom fajn, ale nič, čo by stálo za druhé pozretie. Výbuchy klasicky hneď pri prvom dotyku lietadiel s hociakou prekážkou. Potešili drobné role ''vyslúžilých'' hercov ako Howard, Gielgud či Milland. ()

Sokkk_y

Na válečné filmy si nepotrpím, ale Aces High je sakra velká výjimka. Narozdíl od jiných hollywoodských přeslazených dojáků, tenhle film nám perfektně naservíroval jasně, stručně a výstižně krutost I. světové války a její dopady na lidskou psychiku, a to bez nějakých cukrlátek okolo. Jednoduchý scénář je doplněn úžasnými věrohodnými záběry, což dokazuje fakt, že i filmy takového formátu, lze natočit bez použití kompjůtrů (což je v 21. století takřka nemožné). Společně s vkusně vybraným obsazením a hereckými výkony se Aces High ocitl mezi mými oblíbenými válečnými snímky, kterých na mém seznamu není opravdu mnoho. ()

JohnSmith

To zírám, jak vyské je tu hodnocení. Mě přišel snímek naprosto nezáživný, krom pěkně natočených leteckých soubojů, které jsou ale jen bohužel tři a ne příliš dlouhé. ()

Han22

První z trojice válečňáků roku 1976 a tradiční britský film. Syrový, chladný, bez větších emocí, hrdinství a bohužel i příběhu. Prostě partička letců  s minimální životností za první světové, kteří přežívají v roztřískaných kasárnách uprostřed ničeho, občas vyrazí na akci a z ní se většinou někdo nevrátí. Štvalo mě jak to skončilo (SPOILER: Prakticky všichni mrtví), štvalo že o něco většího nešlo a té akce na úkor banálních rozhovorů mohlo být taky víc. Na druhou stranu skvělí herci - taťkovský Plummer, naivní mladíček Firth, v pozadí se mihnou Gielgud, Howard a Milland a McDowell jako mladý, tvrdý, ale uvnitř zlomený velitel je výborný, stačí se podívat na ty jeho oči na konci... A ač nejsem zrovna fanda "letadýlek" tím míň těch z první světové, tak závěrečná akce je natočena naprosto luxusně. S odstupem lepší 3*. ()