Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Ukvapené a přehnané. Griveousovi jednoduše fandím, tak ho beru jako malevolentní stroj, který dělá neplechu, ale terminátor Windu? Ne, děkuji. Postavy jsou mělké jako louže na dálnici, animace odfláklá. Dobrý souboj Anakin vs Ventress, ale tam asi pozitiva končí a hodnocení udržuje jen můj pozitivní vztah k SW.(9.8.2012)

Rozhodne pokud jste tak jeste neucinily, tak doporucuji se porozhlendout po ucelenejsi verzi 2x cca 65 minut. Zazitek je komplexnejsi a filmovejsi. Jinak je to super dilko. Vse je malinko prehnane a hlasky jsou lepsi jak ve filmu (holt je to animak tak je vse pritazene za vlasy). Doporucuji SW fandum. Videl jsem to uz vickrat a porad to ma neco do sebe. Skoda jen ze postavy nenamlouvaji skutecni herci ze SW.(29.1.2007)

Prvá séria bola dosť nudná,samá akcia,žiadne dialógy.Síce to bolo svižné a cool,ale nič prevratné...Ale páčilo sa mi ako rozvinuli bojové schopnosti Jediov,ktoré vo filmoch nikdy neukázali v plnej sile.Napr. raký Mace Windu je čistý superman a kebyže neskončí v E3 tak blbo,Darth Sidious nikdy nevyhraje,Yoda je oproti Winduovi iba slabý odvar ;-) Takže prvá séria 40% Druhá séria je už ale o niečom inom.Staneme sa svedkom premeny Anakina na pravého rytiera Jedi,uvidíme črepiny bitiek počas klonových vojen a Anakinove zásluhy v nich...Malé otázky,ktoré som si pokladal počas E3 sa mi konečne zodpovedali,napr. Anakinovo záhodné tetovanie,kašlanie Grieviusa atd...Naozaj super prequel...80%(14.1.2006)

Jako milovník Hvězdných válek jsem se na tenhle seriál strašně těšil a...bohužel jsem byl lehce zklamán. Místo pořádné dějové linky se přemísťujeme neuvěřitelnou rychlostí z jedné lokace do další až někdy není jasné, kde právě jsme. Jedna bitka střídá druhou a o akci není nouze...na můj vkus je jí dokonce až moc. Vážně bych ocenil zvolnění a větší zaměření na postavy, dialogy či příběh (nejspíš proto se mi líbila druhá půlka o hodně víc než první) namísto neustálých bitev - i když musím uznat, že některé byly MOC povedené a sledovat třeba Mace Windua jak rozkládá pomocí Síly roboty na šroubky stálo za to :-) "CartoonNetworkovskou" animaci jsem neodsoudil hned na začátku a čekal jsem, jestli to na mě zapůsobí záměrně stylově nebo odfláknutě...postupně jsem si na ni zvykl a nevadila, i když si myslím, že Hvězdným Válkám by slušelo něco trochu odlišného. Některé charaktery jsou hodně povedené (nejvíc asi Palpatin, který je prakticky dokonalou karikaturou filmové postavy) a některé méně (Yoda). Shrnuto a podtrženo - Clone Wars je hodně o vkusu diváka a těžko říct jestli se právě Vám bude líbit, Pro fanouška SW je to samozřejmě "must see" :) 3* + 1* za to, že je to star wars (ano - jsem extrémně neobjektivní :) )(10.4.2008)

Tohle je bomba. Já si myslím, že tahle animace ve stylu "Samurai Jack" (i tvůrci jsou stejní - viz. Gendy Tartakovski) Star Wars světu neobyčejně sluší... to se spíš bojím 3D sterility nových CLONE WARS... celá série výtečně doplňuje filmy - pánové, takto má vypadat konektivita vizuálních děl v rámci jedné umně zpracované galaxie!!!!!(27.1.2008)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)