Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Tento seriál má 25 dílů, které byly sestříhány do dvou přibližně jedno hodinových filmů. Je zvláštní, že první film tvoří 20 tříminutových dílů a druhý film ze zbylých 5 cca 15-ti miutových dílů. Děj vyplňuje období mezi epizodou 2 a 3. Seriál je plný akce, avšak bohužel pro mě váznou dialogy a konverzace celkově tu moc není, ono také od tří minutové epizodky očekávat delší smysluplné dialogy je blbost (jeden tam je a ten je skvělý, ještě teď po dvou měsících si ho pamatuju a kdykoli si na něj vzpomenu tak se minimálně pousměju), ale pokud se budete dívat na slepený film tak to hodně vadí. Vizuální stránka seriálu je výborná co také čekat od SW že? Avšak styl animace nemusí sednout každýmu. Pro mě 7/10.(16.12.2007)

Výborný doplněk k Nové trilogii Star Wars, seriál Dexter's Laboratory jsem předtím už dlouho znal, takže výsledku jsem se po vizuální stránce docela obával, po shlédnutí mě však potěšilo, že mé pochybnosti byly neopodstatněné, se vzhledem jsem se velmi rychle úplně ztotožnil. Příběh je značně zjednodušený a z většiny ho vyplňují bitvy a osobní souboje, to vše je však proložené několika okamžiky, které doplňují prázdná místa mezi epizodami 2 a 3, například únos kancléře apod. Jde o velmi zdařilý "seriál", který má za úkol pobavit a na nic si nehraje.(16.8.2006)

Tohle je bomba. Já si myslím, že tahle animace ve stylu "Samurai Jack" (i tvůrci jsou stejní - viz. Gendy Tartakovski) Star Wars světu neobyčejně sluší... to se spíš bojím 3D sterility nových CLONE WARS... celá série výtečně doplňuje filmy - pánové, takto má vypadat konektivita vizuálních děl v rámci jedné umně zpracované galaxie!!!!!(27.1.2008)

Jako milovník Hvězdných válek jsem se na tenhle seriál strašně těšil a...bohužel jsem byl lehce zklamán. Místo pořádné dějové linky se přemísťujeme neuvěřitelnou rychlostí z jedné lokace do další až někdy není jasné, kde právě jsme. Jedna bitka střídá druhou a o akci není nouze...na můj vkus je jí dokonce až moc. Vážně bych ocenil zvolnění a větší zaměření na postavy, dialogy či příběh (nejspíš proto se mi líbila druhá půlka o hodně víc než první) namísto neustálých bitev - i když musím uznat, že některé byly MOC povedené a sledovat třeba Mace Windua jak rozkládá pomocí Síly roboty na šroubky stálo za to :-) "CartoonNetworkovskou" animaci jsem neodsoudil hned na začátku a čekal jsem, jestli to na mě zapůsobí záměrně stylově nebo odfláknutě...postupně jsem si na ni zvykl a nevadila, i když si myslím, že Hvězdným Válkám by slušelo něco trochu odlišného. Některé charaktery jsou hodně povedené (nejvíc asi Palpatin, který je prakticky dokonalou karikaturou filmové postavy) a některé méně (Yoda). Shrnuto a podtrženo - Clone Wars je hodně o vkusu diváka a těžko říct jestli se právě Vám bude líbit, Pro fanouška SW je to samozřejmě "must see" :) 3* + 1* za to, že je to star wars (ano - jsem extrémně neobjektivní :) )(10.4.2008)

Star Wars žeru od nějakých šesti let. Všechny episody mám nakoukané nespočetněkrát. Poměrně slušně sleduji i expanded universe a knížek jsem přečetl již opravdu dost. Přesto jsem u každé změny lokace v tomto seriálu musel znovu a znovu nastartovat mozek a přemýšlet o otázkách jako například. Kdo že je sakra tohle? Kde to jsme? Na co proboha tahle scéna navazuje? A navíc mi dost chyběla jakákoliv pořádná atmosféra. Nechci tento projekt nijak odsuzovat. Tři hvězdičky jsou pořád slušné hodnocení a pobavil jsem se poměrně obstojně. Jenomže mám ten pocit, že narozdíl od filmů a knížek u tohoto seriálu nejspíš nebudu mít zas tak rychle potřebu se k němu vracet a když už, tak maximálně k posledním čtyřem až pěti dílům, které hlavně díky své délce působí mnohem celistvějším dojmem.(1.4.2006)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)