Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Po zkončení Epizody 2 mě zajímalo, jak vlastně ty clonové války budou probíhat. Bylo to pochopitelné, protože jak již má celá slavná série v názvu - byly to Války a právě konec druhé epizody naznačoval, že tyto války budou stát za to. Jenže jsme se nedočkali prostřednictvím hraného filmu, nýbrž animace skvělého Genndyho Tartakovského, jehož Samurai Jack, Dexters Laboratory či Powerpuff girls okouzlují diváky dodnes. Je to trochu něco jiného a tento styl nemusí sednout každému, nicméně trpělivost růže přináši a pokud dá divák, kterého na první pohled zpracování z nějakého důvodu odrazuje, seriálu šanci, dostane se mu odměny v podobě skvělé zábavy a doplnění příběhu o jednu z jeho nejdůležitějších částí. Na Clone Wars je dobré, že se děj netočí jen a pouze kolem Anakina i když i tady se mu prostoru dostane dost a dost, ale máme možnost sledovat v akci postavy, které se ve filmech neobjevily a nebo pouze v malých rolích. Musím smeknout před uměním Tartakovského, protože se mu skutečně podařilo oživit konflikt, který na začátku druhé epizody začne a jeho konec zůstává dlouho v nedohlednu. Samotné války jsou jen pro milovníky akce, - nutno říci, že i přes poměrně jednoduchou animaci jsou boje vykresleny do nejmenších detailů a souboje světelnými meči jsou snad ještě lepší než v hraných filmech. Tato minisérie však nenabízí jen a pouze akci ale zaměřuje se na jednotlivé části příběhu, aby tak vytvořila pomyslný most mezi E2 a E3 a pomohla tak vysvětlit řadu nejasností, které během jejich sledování mohly vzniknout. Proto tento povedený seriál doporučuji nejen skalním fanouškům Star Wars ale také milovníkům animované tvorby a právě lidem, kteří v Epizodě III všemu tak docela nerozumějí. 90%(2.9.2006)

Moc miluji Star wars, ale tohle prostě není ono. Tahle animace se mi vůbec nelíbí a některé postavy jsou opravdu škaredé variace na své "původní" předchůdce. Nic nevypadá tak jak by mělo, z uhlazenosti je zvláštní skosenost a celé to je prapodivné. To mě mrzí, protože některé okamžiky jsou velmi zajímavé a pomáhají vyplnit, i když někdy kostrbatě, děj mezi 2 a 3 dílem Hvězdných válek. Hlasy původních herců by nezachránili seriál, ale alespoň by potěšili nepotěšení fanoušky filmových Star wars.(26.7.2008)

Star Wars žeru od nějakých šesti let. Všechny episody mám nakoukané nespočetněkrát. Poměrně slušně sleduji i expanded universe a knížek jsem přečetl již opravdu dost. Přesto jsem u každé změny lokace v tomto seriálu musel znovu a znovu nastartovat mozek a přemýšlet o otázkách jako například. Kdo že je sakra tohle? Kde to jsme? Na co proboha tahle scéna navazuje? A navíc mi dost chyběla jakákoliv pořádná atmosféra. Nechci tento projekt nijak odsuzovat. Tři hvězdičky jsou pořád slušné hodnocení a pobavil jsem se poměrně obstojně. Jenomže mám ten pocit, že narozdíl od filmů a knížek u tohoto seriálu nejspíš nebudu mít zas tak rychle potřebu se k němu vracet a když už, tak maximálně k posledním čtyřem až pěti dílům, které hlavně díky své délce působí mnohem celistvějším dojmem.(1.4.2006)

Star Wars: Clone Wars, to jsou především "historky z války". Děj zde prakticky neexistuje, seriál je v podstatě tvořen nepřetržitým shlukem bojových epizod, ve kterých se spolu utkávají droidi a klonoví vojáci, na souši, ve vodě, ve vesmíru... Všechny ty bitvy jsou ale až moc rychlé a jednotlivé epizody až moc krátké (5 minut v první a druhé sezóně), takže zde není žádný prostor zobrazení charakterů. Přesto i na tak malém prostoru lze vybudovat velmi zajímavé zápletky, například Mace Windu proti jakémusi bucharu velikosti města, Obi-Wan Kenobi proti nezničitelnému lovci lidí jménem Durge, souboj padawanky Barriss Offee proti neviditelným droidům, nebo třeba Anakin proti Sithské bojovnici Asajj Ventress atd atd, příkladů jsou desítky... Plně se počítá s tím, že divák má dostatečné znalosti Epizody II a III. Velkou úlohu zde má generál Kenobi, stejně tak Anakin. Třetí, závěrečná sezóna, nemá tak rychlé tempo, hlavně dějová linie Anakina a Obi-Wana je podivně rozvláčná, ale droidí útok na Coruscant je dokonale epický! Celkově je to docela slušná zábava, až mě překvapuje, že kreslený seriál na motivy Hvězdných válek nevznikl již dříve. (PS: Nemá to 170 minut, ale 132).(26.9.2010)

CLONE WARS skladajúce sa z 25 kapitol v dĺžke od 3 (prvých 20 dielov) do 12 minút (posledných 5 dielov) predstavujú vynikajúce vyplnenie deja medzi EPIZÓDOU II a EPIZÓDOU III a zameriavajú sa pochopiteľne na rozsiahle klonové vojny. A preto sa ku slovu dostáva predovšetkým akcia, ktorá sa sústredí na rôzne fronty po celej galaxií, takže máme možnosť vidieť v akcií nielen Obi-Wana s Anakinom, Yodu, či Macea Windu, ale i Kit Fista, Ki-Adi-Mundiho, Saesee Tiina, Shaak Ti a ostatných významných i menej významných Jediov. Problém ale spočíva v tom, že niektorí z nich (hlavne Mace Windu) sú urobení ako neporaziteľní bojovníci schopní bez problémov zlikvidovať niekoľko desiatok (super)droidov, čím CLONE WARS trošku strácajú na reálnosti, ale zase nadobúdajú na štýlovosti. Vďaka rozsiahlosti klonových vojen sa pozrieme na niekoľko zaujímavých planét, okrem tradičného Coruscantu je to napr. Muunilinst, domovská planéta bankového klanu na čele ktorého stojí filmovo známy separatista San Hill, ďalej sú to planéty Mon Calamari, Dantooine, snehový Ilum a Nelvaan či Hypori, kde sa nám po prvýkrát predstaví obávaný generál Grievous. Z filmovo nespracovaných záporákov nám CLONE WARS ponúkajú nájomného lovca Durge, o ktorom sa špekulovalo, že by mohol vystupovať i v EPIZÓDE III a Asajj Ventress, Dookuovu učenkyňu temnej strany, ktorá zvedie zaujímavý súboj s Anakinom. Najviac sa mi páčilo posledných 5 vyše 12-minútových kapitol, ktoré bezprostredne predchádzajú deju EPIZÓDY III a ponúkajú niekoľko zaujímavých dejových prvkov, medzi ktorými patria napr. pasovanie Anakina na rytiera Jedi, či začiatok obliehania Coruscantu a s tým spojený únos Palpatina generálom Grievousom. Celkovo sú CLONE WARS zdarilým počinom a dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie televízne produkcie zo sveta STAR WARS.(15.5.2005)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)