Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Jsem fanda SW.. a prvni co me uplne zarazilo, a to doslova, byla delka dilů.. což je z počátku neuvěřitelné 4minuty, a dokonce po shlédnutí prvních dílů zůstaval moj názor skeptický, zčásti kvůli nevyrovnané grafice, která je opravdu jednodušší, na druhou stranu některé postavy jako třeba Obiwan nebo Mace Windu se mi líbili téměř víc než ve filmech.. Dialogy jsem také shledal vtipnějšími a věcnějšími než ve filmu, a příběhy nejsou špatné a něco překvapivě zasahuje do ságy.. takže Dobre..(1.2.2006)

Hodnoceny verze sestříhané do dvou cca hodinových filmů. Vol.1: - (4★) - Lehce cartoonovitá animace se spojila se sílou, světelnými meči a klonovanou bandou v bílé zbroji a hle, ono to funguje, v mnoha věcech lépe, než-li v pozdějším restartu/navázání z roku 2008, už jen animace a podoba postav, většinou u animace trpím úpornou touhou po originálním výtvarném řešení (kde jinde by se dalo zplodit vizuální hrátky tak skvěle, jako u animace?), ale hrozná nepodoba u clonových válek 08 s hranou verzí vypaluje bulvy (třeba Padme vypadá jako lehce zdrogovaná Angelina Jolie), tady je naštěstí podoba u většiny postav velmi věrná. Děj samotný je příjemně epizodický a sluší většině postav a když dojde na souboje, působí svěžím dojmem (kapky deště? Oh ano). Některým postavám by sice slušelo temnější podání, jelikož jejich party k temnějšímu vizuálu přímo vybízí, ale to už bych chtěl moc. Vol.2: - (5★) - Brilantní předehra ku třetí episodě, která vysvětluje mnohé. Pár věcí je sice jinak, než jak později zavelel kánon (třebas Generál Grievous naprosto ignoruje vlastní astma, alias žádné technické problémy jeho zbroje), ale mnohem víc kladů převažuje, akce je přehledná a velmi dobře se na ní kouká, Anakinova linka zas skýtá větší hravost animace (v tomhle ohledu je vol.2 všeobecně trochu zajímavější, než předchozí část), obzvlášť při naprosto úchvatné vizi, která patří mezi nejlepší Star Wars scény všehomíra. Pro mně osobně jasná součást playlistu při postupném, každoročním sjíždění staré a nové trilogie.(22.8.2013)

Star Wars: Clone Wars, to jsou především "historky z války". Děj zde prakticky neexistuje, seriál je v podstatě tvořen nepřetržitým shlukem bojových epizod, ve kterých se spolu utkávají droidi a klonoví vojáci, na souši, ve vodě, ve vesmíru... Všechny ty bitvy jsou ale až moc rychlé a jednotlivé epizody až moc krátké (5 minut v první a druhé sezóně), takže zde není žádný prostor zobrazení charakterů. Přesto i na tak malém prostoru lze vybudovat velmi zajímavé zápletky, například Mace Windu proti jakémusi bucharu velikosti města, Obi-Wan Kenobi proti nezničitelnému lovci lidí jménem Durge, souboj padawanky Barriss Offee proti neviditelným droidům, nebo třeba Anakin proti Sithské bojovnici Asajj Ventress atd atd, příkladů jsou desítky... Plně se počítá s tím, že divák má dostatečné znalosti Epizody II a III. Velkou úlohu zde má generál Kenobi, stejně tak Anakin. Třetí, závěrečná sezóna, nemá tak rychlé tempo, hlavně dějová linie Anakina a Obi-Wana je podivně rozvláčná, ale droidí útok na Coruscant je dokonale epický! Celkově je to docela slušná zábava, až mě překvapuje, že kreslený seriál na motivy Hvězdných válek nevznikl již dříve. (PS: Nemá to 170 minut, ale 132).(26.9.2010)

CLONE WARS skladajúce sa z 25 kapitol v dĺžke od 3 (prvých 20 dielov) do 12 minút (posledných 5 dielov) predstavujú vynikajúce vyplnenie deja medzi EPIZÓDOU II a EPIZÓDOU III a zameriavajú sa pochopiteľne na rozsiahle klonové vojny. A preto sa ku slovu dostáva predovšetkým akcia, ktorá sa sústredí na rôzne fronty po celej galaxií, takže máme možnosť vidieť v akcií nielen Obi-Wana s Anakinom, Yodu, či Macea Windu, ale i Kit Fista, Ki-Adi-Mundiho, Saesee Tiina, Shaak Ti a ostatných významných i menej významných Jediov. Problém ale spočíva v tom, že niektorí z nich (hlavne Mace Windu) sú urobení ako neporaziteľní bojovníci schopní bez problémov zlikvidovať niekoľko desiatok (super)droidov, čím CLONE WARS trošku strácajú na reálnosti, ale zase nadobúdajú na štýlovosti. Vďaka rozsiahlosti klonových vojen sa pozrieme na niekoľko zaujímavých planét, okrem tradičného Coruscantu je to napr. Muunilinst, domovská planéta bankového klanu na čele ktorého stojí filmovo známy separatista San Hill, ďalej sú to planéty Mon Calamari, Dantooine, snehový Ilum a Nelvaan či Hypori, kde sa nám po prvýkrát predstaví obávaný generál Grievous. Z filmovo nespracovaných záporákov nám CLONE WARS ponúkajú nájomného lovca Durge, o ktorom sa špekulovalo, že by mohol vystupovať i v EPIZÓDE III a Asajj Ventress, Dookuovu učenkyňu temnej strany, ktorá zvedie zaujímavý súboj s Anakinom. Najviac sa mi páčilo posledných 5 vyše 12-minútových kapitol, ktoré bezprostredne predchádzajú deju EPIZÓDY III a ponúkajú niekoľko zaujímavých dejových prvkov, medzi ktorými patria napr. pasovanie Anakina na rytiera Jedi, či začiatok obliehania Coruscantu a s tým spojený únos Palpatina generálom Grievousom. Celkovo sú CLONE WARS zdarilým počinom a dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie televízne produkcie zo sveta STAR WARS.(15.5.2005)

Původním Klonovým válkám jsem se celkem dlouho vyhýbal a teď tak nějak nechápu proč. Jediný problém mám asi s animací, ale ve výsledku jsem si na ní zvykl, takže to docela jde. Jinak je seriál fajn, bitvy jsou povedené, Mace Windu je tady docela badass (krocení supího droida!), jako propojení epizod II a III to funguje dobře, na rozdíl od druhých Klonových válek je tu trochu vidět posun Anakina k temnotě, takže proč ne. 70% Jinak moc nechápu proč tohle z kánonu vyřadil už Lucas. Za předpokladu, že bychom vsunuli druhé Klonové války za Anakinovo jmenování rytířem, tyhle dva seriály můžou koexistovat. Sice nám bude trochu haprovat Greivous, ale není to nic strašného a co se jedné smrti týče, právě druhé Klonové války nám ukázaly, že přežít takový pád jde i v mnohem horším stavu.(5.1.2016)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)