Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Prvá séria bola dosť nudná,samá akcia,žiadne dialógy.Síce to bolo svižné a cool,ale nič prevratné...Ale páčilo sa mi ako rozvinuli bojové schopnosti Jediov,ktoré vo filmoch nikdy neukázali v plnej sile.Napr. raký Mace Windu je čistý superman a kebyže neskončí v E3 tak blbo,Darth Sidious nikdy nevyhraje,Yoda je oproti Winduovi iba slabý odvar ;-) Takže prvá séria 40% Druhá séria je už ale o niečom inom.Staneme sa svedkom premeny Anakina na pravého rytiera Jedi,uvidíme črepiny bitiek počas klonových vojen a Anakinove zásluhy v nich...Malé otázky,ktoré som si pokladal počas E3 sa mi konečne zodpovedali,napr. Anakinovo záhodné tetovanie,kašlanie Grieviusa atd...Naozaj super prequel...80%(14.1.2006)

Po zkončení Epizody 2 mě zajímalo, jak vlastně ty clonové války budou probíhat. Bylo to pochopitelné, protože jak již má celá slavná série v názvu - byly to Války a právě konec druhé epizody naznačoval, že tyto války budou stát za to. Jenže jsme se nedočkali prostřednictvím hraného filmu, nýbrž animace skvělého Genndyho Tartakovského, jehož Samurai Jack, Dexters Laboratory či Powerpuff girls okouzlují diváky dodnes. Je to trochu něco jiného a tento styl nemusí sednout každému, nicméně trpělivost růže přináši a pokud dá divák, kterého na první pohled zpracování z nějakého důvodu odrazuje, seriálu šanci, dostane se mu odměny v podobě skvělé zábavy a doplnění příběhu o jednu z jeho nejdůležitějších částí. Na Clone Wars je dobré, že se děj netočí jen a pouze kolem Anakina i když i tady se mu prostoru dostane dost a dost, ale máme možnost sledovat v akci postavy, které se ve filmech neobjevily a nebo pouze v malých rolích. Musím smeknout před uměním Tartakovského, protože se mu skutečně podařilo oživit konflikt, který na začátku druhé epizody začne a jeho konec zůstává dlouho v nedohlednu. Samotné války jsou jen pro milovníky akce, - nutno říci, že i přes poměrně jednoduchou animaci jsou boje vykresleny do nejmenších detailů a souboje světelnými meči jsou snad ještě lepší než v hraných filmech. Tato minisérie však nenabízí jen a pouze akci ale zaměřuje se na jednotlivé části příběhu, aby tak vytvořila pomyslný most mezi E2 a E3 a pomohla tak vysvětlit řadu nejasností, které během jejich sledování mohly vzniknout. Proto tento povedený seriál doporučuji nejen skalním fanouškům Star Wars ale také milovníkům animované tvorby a právě lidem, kteří v Epizodě III všemu tak docela nerozumějí. 90%(2.9.2006)

Tím úplně prvním, co mě zarazilo, je jakási neuspořádanost a nejednotnost v jednotlivých epizodách: Přibližně hodinu trvají epizody 1 - 20 a rovněž 21-25. Ale to jen tak na okraj. Protože jinak tím prvním, co překvapí, je poměrně zvláštní desing a animace, částečně infantilní, částečně karikaturující (Mace Windu jako fakt hustej řízek, Padmé jako sex-bomba aj.). Ale na to se dá zvyknout a naopak to myslím vneslo čerstvou krev do Star Wars, protože seriál vypadá jinak, je dost akční, skoro jako z počítačové hry. Škoda že takovýhle nářez není k vidění ve filmu. ___ Hlavním účelem Clone Wars je přiblížit nám, co se stalo mezi epizodami 2 a 3 a ačkoliv jsem původně myslel, že půjde spíše jen o výplň bez nějakého většího významu, velmi mě překvapilo, kolik se tam stane důležitých událostí, jejichž znalost je IMHO až nezbytná před viděním Epizody 3. ____ Takže vzhledem k tomu, že to je fajn zábava a navíc užitečný přídavek ze světa Star Wars, nemůžu dát méně než 4*.(26.5.2005)

Na první pohled mi animace vadila, ale když se od toho člověk trochu odpoutá a přistoupí na jednodušší, přesto stylový vizuál, dočká se přesně toho, co by od titulu "Klonové války" čekal. Krátké (ze začátku až moc) epizodky válečných historek většinou v hlavní roli s Anakinem nebo Obi-wanem. Scénáře jsou solidně promyšleny a je trochu škoda, že něco takového nevměstnali do filmu ve větší míře. Na rozdíl od pozdějšího v 3D grafice zpracovaného seriálu, z tohoto nečiší orientace na dětské publikum. Pokud chcete mít představu, jak že ty slavné klonové války asi probíhaly, pusťte si to.(11.8.2012)

Dvě hodiny čistě bojových scén, jen minimum dialogů, neb kde slova jsou zbytečná, ať zazní zvuk mečů.. A když už jsou to meče světelné, to je pak pošušňáníčko:) Tenhle počin se musí brát zcela vážně a zároveň vůbec, tak nějak to je i není Star Wars... Pouze vyplnění mezery mezi dvojkou a trojkou, ale přitom to vlastně není součástí série... Animace se mi moc líbila, zvláště pak převedení podob z filmu hraného do animovaného, než si zvyknete, budete mít dojem parodie... Ale můžete a nemusíte to brát vážně, jen na dvě hodiny vypnete a sledujete pořádný fight....(6.7.2007)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)