Reklama

Reklama

Star Wars: Clone Wars

(seriál)
  • angličtina Star Wars Vintage: Clone Wars 2D Micro-Series
všechny plakáty

Obsahy(1)

Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů. Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek. Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III. (HateBreeder)

(více)

Recenze (90)

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Star Wars žeru od nějakých šesti let. Všechny episody mám nakoukané nespočetněkrát. Poměrně slušně sleduji i expanded universe a knížek jsem přečetl již opravdu dost. Přesto jsem u každé změny lokace v tomto seriálu musel znovu a znovu nastartovat mozek a přemýšlet o otázkách jako například. Kdo že je sakra tohle? Kde to jsme? Na co proboha tahle scéna navazuje? A navíc mi dost chyběla jakákoliv pořádná atmosféra. Nechci tento projekt nijak odsuzovat. Tři hvězdičky jsou pořád slušné hodnocení a pobavil jsem se poměrně obstojně. Jenomže mám ten pocit, že narozdíl od filmů a knížek u tohoto seriálu nejspíš nebudu mít zas tak rychle potřebu se k němu vracet a když už, tak maximálně k posledním čtyřem až pěti dílům, které hlavně díky své délce působí mnohem celistvějším dojmem. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Hodnoceny verze sestříhané do dvou cca hodinových filmů. Vol.1: - (4★) - Lehce cartoonovitá animace se spojila se sílou, světelnými meči a klonovanou bandou v bílé zbroji a hle, ono to funguje, v mnoha věcech lépe, než-li v pozdějším restartu/navázání z roku 2008, už jen animace a podoba postav, většinou u animace trpím úpornou touhou po originálním výtvarném řešení (kde jinde by se dalo zplodit vizuální hrátky tak skvěle, jako u animace?), ale hrozná nepodoba u clonových válek 08 s hranou verzí vypaluje bulvy (třeba Padme vypadá jako lehce zdrogovaná Angelina Jolie), tady je naštěstí podoba u většiny postav velmi věrná. Děj samotný je příjemně epizodický a sluší většině postav a když dojde na souboje, působí svěžím dojmem (kapky deště? Oh ano). Některým postavám by sice slušelo temnější podání, jelikož jejich party k temnějšímu vizuálu přímo vybízí, ale to už bych chtěl moc. Vol.2: - (5★) - Brilantní předehra ku třetí episodě, která vysvětluje mnohé. Pár věcí je sice jinak, než jak později zavelel kánon (třebas Generál Grievous naprosto ignoruje vlastní astma, alias žádné technické problémy jeho zbroje), ale mnohem víc kladů převažuje, akce je přehledná a velmi dobře se na ní kouká, Anakinova linka zas skýtá větší hravost animace (v tomhle ohledu je vol.2 všeobecně trochu zajímavější, než předchozí část), obzvlášť při naprosto úchvatné vizi, která patří mezi nejlepší Star Wars scény všehomíra. Pro mně osobně jasná součást playlistu při postupném, každoročním sjíždění staré a nové trilogie. ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Star Wars: Clone Wars, to jsou především "historky z války". Děj zde prakticky neexistuje, seriál je v podstatě tvořen nepřetržitým shlukem bojových epizod, ve kterých se spolu utkávají droidi a klonoví vojáci, na souši, ve vodě, ve vesmíru... Všechny ty bitvy jsou ale až moc rychlé a jednotlivé epizody až moc krátké (5 minut v první a druhé sezóně), takže zde není žádný prostor zobrazení charakterů. Přesto i na tak malém prostoru lze vybudovat velmi zajímavé zápletky, například Mace Windu proti jakémusi bucharu velikosti města, Obi-Wan Kenobi proti nezničitelnému lovci lidí jménem Durge, souboj padawanky Barriss Offee proti neviditelným droidům, nebo třeba Anakin proti Sithské bojovnici Asajj Ventress atd atd, příkladů jsou desítky... Plně se počítá s tím, že divák má dostatečné znalosti Epizody II a III. Velkou úlohu zde má generál Kenobi, stejně tak Anakin. Třetí, závěrečná sezóna, nemá tak rychlé tempo, hlavně dějová linie Anakina a Obi-Wana je podivně rozvláčná, ale droidí útok na Coruscant je dokonale epický! Celkově je to docela slušná zábava, až mě překvapuje, že kreslený seriál na motivy Hvězdných válek nevznikl již dříve. (PS: Nemá to 170 minut, ale 132). ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 75% - Ačkoli mám do čistokrevného SW fanouška daleko, jakmile se někde ozve charakteristický zvuk zapnutí světelného meče, nemůžu tam chybět. A protože v Clone Wars je těchto světelných soubojů dost a dost a nápady se v nich nešetří (působivý souboj v dešti), neměl jsem jediný problém s dějem ani s dialogy. Prostě Hvězdné války v kresleném hávu, se vším všudy a možná ještě se špetkou dětinského nadšení navíc. 2. série - 60% - Komplexnější, ale také o poznání utahanější. Grevious je sice úžasný a takové Anakinovo pasování na mistra Jedi bere dech, ale celé je to vlastně jen o protahovaném únosu Palpatina a filozofické (a v důsledcích dalších událostí pak zcela zbytečné) očistě mladého Skywalkera. Nadšení z animace a neustávající akce tak nečekaně rychle přechází do stereotypu. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Moc miluji Star wars, ale tohle prostě není ono. Tahle animace se mi vůbec nelíbí a některé postavy jsou opravdu škaredé variace na své "původní" předchůdce. Nic nevypadá tak jak by mělo, z uhlazenosti je zvláštní skosenost a celé to je prapodivné. To mě mrzí, protože některé okamžiky jsou velmi zajímavé a pomáhají vyplnit, i když někdy kostrbatě, děj mezi 2 a 3 dílem Hvězdných válek. Hlasy původních herců by nezachránili seriál, ale alespoň by potěšili nepotěšení fanoušky filmových Star wars. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (7)

  • Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)

Související novinky

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

11.05.2007

To není jen toužebný výkřik fanoušků slavných filmových sci-fi sérií, ale něco, co se zřejmě už brzy stane skutečností. Překvapením je zejména nedávné prohlášení George Lucase, že se kromě digitálně…

Reklama

Reklama