Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Seriál/série,která hravě svou atmosférou!!! a SW feelingem,strčí do kapsy Clone Wars v.2.0 i s Rebels,komplet. Geniální a dost nenápadná věc,kterou si prostě musíte nahodit pokaždé,když koukáte na SW II. Já tak tedy činím. I když přiznávám,že si v posledních letech,raději pustím toto,než tu SW II.:) Anakinův souboj na Yavinu 4 s Asajj Ventress je kulervoucí! A ten konec,po kterém se snad za minutu,odehrává SW III,je úžakluk.:)(3.8.2018)

Na první pohled mi animace vadila, ale když se od toho člověk trochu odpoutá a přistoupí na jednodušší, přesto stylový vizuál, dočká se přesně toho, co by od titulu "Klonové války" čekal. Krátké (ze začátku až moc) epizodky válečných historek většinou v hlavní roli s Anakinem nebo Obi-wanem. Scénáře jsou solidně promyšleny a je trochu škoda, že něco takového nevměstnali do filmu ve větší míře. Na rozdíl od pozdějšího v 3D grafice zpracovaného seriálu, z tohoto nečiší orientace na dětské publikum. Pokud chcete mít představu, jak že ty slavné klonové války asi probíhaly, pusťte si to.(11.8.2012)

Star Wars: Clone Wars, to jsou především "historky z války". Děj zde prakticky neexistuje, seriál je v podstatě tvořen nepřetržitým shlukem bojových epizod, ve kterých se spolu utkávají droidi a klonoví vojáci, na souši, ve vodě, ve vesmíru... Všechny ty bitvy jsou ale až moc rychlé a jednotlivé epizody až moc krátké (5 minut v první a druhé sezóně), takže zde není žádný prostor zobrazení charakterů. Přesto i na tak malém prostoru lze vybudovat velmi zajímavé zápletky, například Mace Windu proti jakémusi bucharu velikosti města, Obi-Wan Kenobi proti nezničitelnému lovci lidí jménem Durge, souboj padawanky Barriss Offee proti neviditelným droidům, nebo třeba Anakin proti Sithské bojovnici Asajj Ventress atd atd, příkladů jsou desítky... Plně se počítá s tím, že divák má dostatečné znalosti Epizody II a III. Velkou úlohu zde má generál Kenobi, stejně tak Anakin. Třetí, závěrečná sezóna, nemá tak rychlé tempo, hlavně dějová linie Anakina a Obi-Wana je podivně rozvláčná, ale droidí útok na Coruscant je dokonale epický! Celkově je to docela slušná zábava, až mě překvapuje, že kreslený seriál na motivy Hvězdných válek nevznikl již dříve. (PS: Nemá to 170 minut, ale 132).(26.9.2010)

Obě série tohoto švihlého seriálu ze světa SW si mě získali do morku kostí. Důvodem, proč jsem nedal plné je Lucasovo oblíbené rčení (pro designery a jiné): Too much. Ale právě v tom je kouzlo Clone wars. Přehánění vyšinutými nápady, akční sekvencemi s überjedii, jak krájí droidské tanky napůl, hlavně Super Mace Windu a Mega Yoda jsou schopní se Sílou a mečem nadělat pěkný bordel... Celkově se mi zdá lepší druhá série, ale musím uznat, že přítomnost např. Illimu mě jako fandu zahřála...(13.9.2006)

Příliš hloupé, jednoduché a dětské na to abych se nad tím jen trochu seriozně zamyslel, což je docela dobře protože kdybych to opravdu řadil ke skutečnému univerzu Hvězdných Válek tak asi vypíšu odměnu na Lucasovu hlavu. Nicméně jako krátká, relativně zábavná a hnusně animovaná pitomina tak trochu ze známého prostředí, u které není radno trávit víc než desed minut denně, to sledovat docela jde. Navíc dovyprávění některých událostí jako je jmenování Anakina rytířem Jedi, či pozlacení C3PO ocení nejeden fanoušek... ale pořád nesmí zapomínat že cílová skupina 2D Clone Wars je jen o málo starší než cílovka Teletubbies, takže charaktery postav musí být plošší než žehlící prkno, počet slov na díl nesmí přesahovat dvě desítky a 4/5 děje musí někdo po něčem střílet. 5/10(13.5.2008)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)