Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Po zkončení Epizody 2 mě zajímalo, jak vlastně ty clonové války budou probíhat. Bylo to pochopitelné, protože jak již má celá slavná série v názvu - byly to Války a právě konec druhé epizody naznačoval, že tyto války budou stát za to. Jenže jsme se nedočkali prostřednictvím hraného filmu, nýbrž animace skvělého Genndyho Tartakovského, jehož Samurai Jack, Dexters Laboratory či Powerpuff girls okouzlují diváky dodnes. Je to trochu něco jiného a tento styl nemusí sednout každému, nicméně trpělivost růže přináši a pokud dá divák, kterého na první pohled zpracování z nějakého důvodu odrazuje, seriálu šanci, dostane se mu odměny v podobě skvělé zábavy a doplnění příběhu o jednu z jeho nejdůležitějších částí. Na Clone Wars je dobré, že se děj netočí jen a pouze kolem Anakina i když i tady se mu prostoru dostane dost a dost, ale máme možnost sledovat v akci postavy, které se ve filmech neobjevily a nebo pouze v malých rolích. Musím smeknout před uměním Tartakovského, protože se mu skutečně podařilo oživit konflikt, který na začátku druhé epizody začne a jeho konec zůstává dlouho v nedohlednu. Samotné války jsou jen pro milovníky akce, - nutno říci, že i přes poměrně jednoduchou animaci jsou boje vykresleny do nejmenších detailů a souboje světelnými meči jsou snad ještě lepší než v hraných filmech. Tato minisérie však nenabízí jen a pouze akci ale zaměřuje se na jednotlivé části příběhu, aby tak vytvořila pomyslný most mezi E2 a E3 a pomohla tak vysvětlit řadu nejasností, které během jejich sledování mohly vzniknout. Proto tento povedený seriál doporučuji nejen skalním fanouškům Star Wars ale také milovníkům animované tvorby a právě lidem, kteří v Epizodě III všemu tak docela nerozumějí. 90%(2.9.2006)

Mno...ve "volume I." se vsichni akorat mlati a je to o bitvach. Takze pro fanousky "zelene (ackoli co se klonu tyce by to melo byt spise bile" mozky primo idealni. Ve "volume II." si pak konecne prijdeme na sve i my, co radeji vypravu nejaky pribeh. Takze vseho vsudy 4* nebot si zde kazdy fanousek SW najde sve :)(3.10.2008)

Na první pohled mi animace vadila, ale když se od toho člověk trochu odpoutá a přistoupí na jednodušší, přesto stylový vizuál, dočká se přesně toho, co by od titulu "Klonové války" čekal. Krátké (ze začátku až moc) epizodky válečných historek většinou v hlavní roli s Anakinem nebo Obi-wanem. Scénáře jsou solidně promyšleny a je trochu škoda, že něco takového nevměstnali do filmu ve větší míře. Na rozdíl od pozdějšího v 3D grafice zpracovaného seriálu, z tohoto nečiší orientace na dětské publikum. Pokud chcete mít představu, jak že ty slavné klonové války asi probíhaly, pusťte si to.(11.8.2012)

Hodnoceny verze sestříhané do dvou cca hodinových filmů. Vol.1: - (4★) - Lehce cartoonovitá animace se spojila se sílou, světelnými meči a klonovanou bandou v bílé zbroji a hle, ono to funguje, v mnoha věcech lépe, než-li v pozdějším restartu/navázání z roku 2008, už jen animace a podoba postav, většinou u animace trpím úpornou touhou po originálním výtvarném řešení (kde jinde by se dalo zplodit vizuální hrátky tak skvěle, jako u animace?), ale hrozná nepodoba u clonových válek 08 s hranou verzí vypaluje bulvy (třeba Padme vypadá jako lehce zdrogovaná Angelina Jolie), tady je naštěstí podoba u většiny postav velmi věrná. Děj samotný je příjemně epizodický a sluší většině postav a když dojde na souboje, působí svěžím dojmem (kapky deště? Oh ano). Některým postavám by sice slušelo temnější podání, jelikož jejich party k temnějšímu vizuálu přímo vybízí, ale to už bych chtěl moc. Vol.2: - (5★) - Brilantní předehra ku třetí episodě, která vysvětluje mnohé. Pár věcí je sice jinak, než jak později zavelel kánon (třebas Generál Grievous naprosto ignoruje vlastní astma, alias žádné technické problémy jeho zbroje), ale mnohem víc kladů převažuje, akce je přehledná a velmi dobře se na ní kouká, Anakinova linka zas skýtá větší hravost animace (v tomhle ohledu je vol.2 všeobecně trochu zajímavější, než předchozí část), obzvlášť při naprosto úchvatné vizi, která patří mezi nejlepší Star Wars scény všehomíra. Pro mně osobně jasná součást playlistu při postupném, každoročním sjíždění staré a nové trilogie.(22.8.2013)

Star Wars: Clone Wars, to jsou především "historky z války". Děj zde prakticky neexistuje, seriál je v podstatě tvořen nepřetržitým shlukem bojových epizod, ve kterých se spolu utkávají droidi a klonoví vojáci, na souši, ve vodě, ve vesmíru... Všechny ty bitvy jsou ale až moc rychlé a jednotlivé epizody až moc krátké (5 minut v první a druhé sezóně), takže zde není žádný prostor zobrazení charakterů. Přesto i na tak malém prostoru lze vybudovat velmi zajímavé zápletky, například Mace Windu proti jakémusi bucharu velikosti města, Obi-Wan Kenobi proti nezničitelnému lovci lidí jménem Durge, souboj padawanky Barriss Offee proti neviditelným droidům, nebo třeba Anakin proti Sithské bojovnici Asajj Ventress atd atd, příkladů jsou desítky... Plně se počítá s tím, že divák má dostatečné znalosti Epizody II a III. Velkou úlohu zde má generál Kenobi, stejně tak Anakin. Třetí, závěrečná sezóna, nemá tak rychlé tempo, hlavně dějová linie Anakina a Obi-Wana je podivně rozvláčná, ale droidí útok na Coruscant je dokonale epický! Celkově je to docela slušná zábava, až mě překvapuje, že kreslený seriál na motivy Hvězdných válek nevznikl již dříve. (PS: Nemá to 170 minut, ale 132).(26.9.2010)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)