Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(25)

Obsahy(1)

Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů. Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek. Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III. (HateBreeder)

(více)

Recenze (90)

zelvicka. 

všechny recenze uživatele

První série nic moc, animace je zvláštní a prostě tomu něco chybí, nevtáhne to do děje, sice jsem měl radost, když jsem si vzpomněl, jak se která postava jmenuje i přesto, že se neobjevila v hexalogii. Druhá série mi přišla o hodně lepší, už to není jen takové válčení pro nic, ale opravdu se něco děje, co nám mezi 2. a 3. epizodou chybělo (proč už nemá Anakin zlatou ruku, proč Grevious kašle, jak unesli Palpatina...). Otázkou je, proč republika vlastně válku nevyhrála, protože v tomto seriálu jsou Mace Windu a Yoda takoví frajeři, že jejich zapojení do boje znamená milionové ztráty na straně nepřítele během vteřin. Pro zavilé fanoušky nutnost, kdo se nepídí po osudu každé postavy z epizod a ani ho nezaujaly druhé animované Klonové války, s klidem vynechá. Na youtube najdete obě série hezky sestříhané na hodinový filmeček: http://www.youtube.com/watch?v=jYXJZCkN0Hg a http://www.youtube.com/watch?v=t3MlyOuSgaQ. ()

Raevan 

všechny recenze uživatele

Jsem fanda SW.. a prvni co me uplne zarazilo, a to doslova, byla delka dilů.. což je z počátku neuvěřitelné 4minuty, a dokonce po shlédnutí prvních dílů zůstaval moj názor skeptický, zčásti kvůli nevyrovnané grafice, která je opravdu jednodušší, na druhou stranu některé postavy jako třeba Obiwan nebo Mace Windu se mi líbili téměř víc než ve filmech.. Dialogy jsem také shledal vtipnějšími a věcnějšími než ve filmu, a příběhy nejsou špatné a něco překvapivě zasahuje do ságy.. takže Dobre.. ()

Reklama

type_B odpad!

všechny recenze uživatele

Varuji případného čtenáře před následujícími řádky: Tento komentář nebude objektivní. Příčina je jednoduchá, jsem fanoušek původní (staré) trilogie SW. Můj comment se nezabývá úrovní animace, způsobem vyprávění (zobrazování) ani úrovněmi kvality jednotlivých dílů. Hlavní problém má už kořeny v nové trilogii SW, která je pojata oproti starým SW realističtěji: klade důraz na zobrazení politické moci a zákulisních machinací, do nichž jsou Jediové vtaženi. Tím také dojde k tomu, že se rytíři Jedi stanou generály armády klonů. (Mimochodem pamatujete si, že v starých epizodách SW, myslím že v v New Hope, se převlékají Han Solo a Luke Skywalker do brnění, která jsou různě velká?) Ze SW:Clone Wars dýchá válečná ideologie. Rozvíjí se tu romantizující zobrazení války, kde vojsku velí skupina humanisticky smýšlejících rytířů Jedi. No dobře, nemusíme se ptát, jestli to je náhoda, nebo ideologicky vhodná podpora pro náborovou kampaň americké armády přicházející na doplnění zahraničních misí ve světě. Ale z5 k dílu samému: Co je s klony nepořádku? Základní otázka je: Kdybychom zaplavili vesmír několika deítkami tisíc, nebo miliony jedinců stejného genotypu, nevedlo by to k celé řadě degenerativních onemocnění u příštích generací lidstva? (O tom výborný román C.J.Cherryh o Cyteen.) Nebo jsou klony asexuální - nemají se možnost rozmnožovat...? To by ale znamenalo naprosoto degradaci lidského jedince na pouhopouhý válečný stroj, který by byl navíc připraven o základní lidské právo, o to jediné na čem v životě záleží: předání genotypu svým potomkům, udržení rodové linie a generační kontinuity ve světě - právo na rozmnožování se. Jedinec, kterému je upřeno právo mít potomky, žije ve světě pouze s perspektivou své smrti - není nic, co by tento horizont překračovalo - je to vidina totálního zániku a zmaru. Jak by Jediové jako stoupenci životadárné Síly vesmíru mohli na toto přistoupit? Není to samozřejmě chyba rytířů Jedi, ale scénáristů, kteří od myticko-heroické ságy postoupili k propagandisticko-realistickému ztvárnění SW. I když otázku sexuality naklonovaných vojáků opustím, zůstává zde pořád fakt, že se s životy klonů nakládá jinak než s životy lidí. Jediové sice neustále proklamují starost o klonové vojáčky, ale tvůrci je nechávají klidně umírat takovým způsobem, že to v divákovi ani nezanechá pocit lítosti. Jsou to přeci jen klony - takové myšlení je nebezpečné, protože ukazuje na odlišné jedince jako na cosi podřadného, co se dá využít dobře ve svůj prospěch; a když to zemře, nic moc se vlastně neděje. Nevím, pro koho je seriál určen, jestli pro děti, tak to potěš Pánbu. Tento seriál si zaslouží bez ohledu na jakékoli jiné kvality odpad. ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Uáá! Ta animace... co k ní říct. Ze začátku dosti bizarní a nezvyklá, ale... zvyknete si :D. Hudba nijak extrémně strhující, na začátku mi dosti chyběly dialogy, ale furt jsou to Star Wars. Tak proč o hvězdičku dolů? Všichni rytíři Jedi byli strašní überbohové. Přístě přistupovat méně fanaticky, více kánonicky. Ale úvodní scéna je super. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Seriál/série, která hravě svou atmosférou a SW feelingem, strčí do kapsy Clone Wars v.2.0 i s Rebels, komplet. Geniální a dost nenápadná věc, kterou si prostě musíte nahodit pokaždé, když koukáte na SW II. Já tak tedy činím. I když přiznávám, že si v posledních letech raději pustím toto, než tu SW II.:) Anakinův souboj na Yavinu 4 s Asajj Ventress je kulervoucí! A ten konec, po kterém se snad za minutu odehrává SW III, je úžakluk.:) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (7)

  • Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)

Související novinky

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

11.05.2007

To není jen toužebný výkřik fanoušků slavných filmových sci-fi sérií, ale něco, co se zřejmě už brzy stane skutečností. Překvapením je zejména nedávné prohlášení George Lucase, že se kromě digitálně… (více)

Reklama

Reklama