Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Prvá séria bola dosť nudná,samá akcia,žiadne dialógy.Síce to bolo svižné a cool,ale nič prevratné...Ale páčilo sa mi ako rozvinuli bojové schopnosti Jediov,ktoré vo filmoch nikdy neukázali v plnej sile.Napr. raký Mace Windu je čistý superman a kebyže neskončí v E3 tak blbo,Darth Sidious nikdy nevyhraje,Yoda je oproti Winduovi iba slabý odvar ;-) Takže prvá séria 40% Druhá séria je už ale o niečom inom.Staneme sa svedkom premeny Anakina na pravého rytiera Jedi,uvidíme črepiny bitiek počas klonových vojen a Anakinove zásluhy v nich...Malé otázky,ktoré som si pokladal počas E3 sa mi konečne zodpovedali,napr. Anakinovo záhodné tetovanie,kašlanie Grieviusa atd...Naozaj super prequel...80%(14.1.2006)

Tím úplně prvním, co mě zarazilo, je jakási neuspořádanost a nejednotnost v jednotlivých epizodách: Přibližně hodinu trvají epizody 1 - 20 a rovněž 21-25. Ale to jen tak na okraj. Protože jinak tím prvním, co překvapí, je poměrně zvláštní desing a animace, částečně infantilní, částečně karikaturující (Mace Windu jako fakt hustej řízek, Padmé jako sex-bomba aj.). Ale na to se dá zvyknout a naopak to myslím vneslo čerstvou krev do Star Wars, protože seriál vypadá jinak, je dost akční, skoro jako z počítačové hry. Škoda že takovýhle nářez není k vidění ve filmu. ___ Hlavním účelem Clone Wars je přiblížit nám, co se stalo mezi epizodami 2 a 3 a ačkoliv jsem původně myslel, že půjde spíše jen o výplň bez nějakého většího významu, velmi mě překvapilo, kolik se tam stane důležitých událostí, jejichž znalost je IMHO až nezbytná před viděním Epizody 3. ____ Takže vzhledem k tomu, že to je fajn zábava a navíc užitečný přídavek ze světa Star Wars, nemůžu dát méně než 4*.(26.5.2005)

Rozhodne pokud jste tak jeste neucinily, tak doporucuji se porozhlendout po ucelenejsi verzi 2x cca 65 minut. Zazitek je komplexnejsi a filmovejsi. Jinak je to super dilko. Vse je malinko prehnane a hlasky jsou lepsi jak ve filmu (holt je to animak tak je vse pritazene za vlasy). Doporucuji SW fandum. Videl jsem to uz vickrat a porad to ma neco do sebe. Skoda jen ze postavy nenamlouvaji skutecni herci ze SW.(29.1.2007)

Mno...ve "volume I." se vsichni akorat mlati a je to o bitvach. Takze pro fanousky "zelene (ackoli co se klonu tyce by to melo byt spise bile" mozky primo idealni. Ve "volume II." si pak konecne prijdeme na sve i my, co radeji vypravu nejaky pribeh. Takze vseho vsudy 4* nebot si zde kazdy fanousek SW najde sve :)(3.10.2008)

Moc miluji Star wars, ale tohle prostě není ono. Tahle animace se mi vůbec nelíbí a některé postavy jsou opravdu škaredé variace na své "původní" předchůdce. Nic nevypadá tak jak by mělo, z uhlazenosti je zvláštní skosenost a celé to je prapodivné. To mě mrzí, protože některé okamžiky jsou velmi zajímavé a pomáhají vyplnit, i když někdy kostrbatě, děj mezi 2 a 3 dílem Hvězdných válek. Hlasy původních herců by nezachránili seriál, ale alespoň by potěšili nepotěšení fanoušky filmových Star wars.(26.7.2008)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)