Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Mno...ve "volume I." se vsichni akorat mlati a je to o bitvach. Takze pro fanousky "zelene (ackoli co se klonu tyce by to melo byt spise bile" mozky primo idealni. Ve "volume II." si pak konecne prijdeme na sve i my, co radeji vypravu nejaky pribeh. Takze vseho vsudy 4* nebot si zde kazdy fanousek SW najde sve :)(3.10.2008)

Docela fajn animák, který pěkně pojí druhou a třetí epizodu. Sice to mělo občas na prd zpracování, protože některé kresby se mi prostě nelíbily a občas to byla jen čtvrt hodina zvuků střílející blasteru a skákajících figurek, ale jinak to rozhodně nenudilo. Pro skalní fanoušky skoro nezbytnost. Stejně ta pro ty, kdo chtějí vidět Jedi mocnější než v jakémkoli filmu.(14.12.2014)

CLONE WARS skladajúce sa z 25 kapitol v dĺžke od 3 (prvých 20 dielov) do 12 minút (posledných 5 dielov) predstavujú vynikajúce vyplnenie deja medzi EPIZÓDOU II a EPIZÓDOU III a zameriavajú sa pochopiteľne na rozsiahle klonové vojny. A preto sa ku slovu dostáva predovšetkým akcia, ktorá sa sústredí na rôzne fronty po celej galaxií, takže máme možnosť vidieť v akcií nielen Obi-Wana s Anakinom, Yodu, či Macea Windu, ale i Kit Fista, Ki-Adi-Mundiho, Saesee Tiina, Shaak Ti a ostatných významných i menej významných Jediov. Problém ale spočíva v tom, že niektorí z nich (hlavne Mace Windu) sú urobení ako neporaziteľní bojovníci schopní bez problémov zlikvidovať niekoľko desiatok (super)droidov, čím CLONE WARS trošku strácajú na reálnosti, ale zase nadobúdajú na štýlovosti. Vďaka rozsiahlosti klonových vojen sa pozrieme na niekoľko zaujímavých planét, okrem tradičného Coruscantu je to napr. Muunilinst, domovská planéta bankového klanu na čele ktorého stojí filmovo známy separatista San Hill, ďalej sú to planéty Mon Calamari, Dantooine, snehový Ilum a Nelvaan či Hypori, kde sa nám po prvýkrát predstaví obávaný generál Grievous. Z filmovo nespracovaných záporákov nám CLONE WARS ponúkajú nájomného lovca Durge, o ktorom sa špekulovalo, že by mohol vystupovať i v EPIZÓDE III a Asajj Ventress, Dookuovu učenkyňu temnej strany, ktorá zvedie zaujímavý súboj s Anakinom. Najviac sa mi páčilo posledných 5 vyše 12-minútových kapitol, ktoré bezprostredne predchádzajú deju EPIZÓDY III a ponúkajú niekoľko zaujímavých dejových prvkov, medzi ktorými patria napr. pasovanie Anakina na rytiera Jedi, či začiatok obliehania Coruscantu a s tým spojený únos Palpatina generálom Grievousom. Celkovo sú CLONE WARS zdarilým počinom a dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie televízne produkcie zo sveta STAR WARS.(15.5.2005)

Moc miluji Star wars, ale tohle prostě není ono. Tahle animace se mi vůbec nelíbí a některé postavy jsou opravdu škaredé variace na své "původní" předchůdce. Nic nevypadá tak jak by mělo, z uhlazenosti je zvláštní skosenost a celé to je prapodivné. To mě mrzí, protože některé okamžiky jsou velmi zajímavé a pomáhají vyplnit, i když někdy kostrbatě, děj mezi 2 a 3 dílem Hvězdných válek. Hlasy původních herců by nezachránili seriál, ale alespoň by potěšili nepotěšení fanoušky filmových Star wars.(26.7.2008)

Příliš hloupé, jednoduché a dětské na to abych se nad tím jen trochu seriozně zamyslel, což je docela dobře protože kdybych to opravdu řadil ke skutečnému univerzu Hvězdných Válek tak asi vypíšu odměnu na Lucasovu hlavu. Nicméně jako krátká, relativně zábavná a hnusně animovaná pitomina tak trochu ze známého prostředí, u které není radno trávit víc než desed minut denně, to sledovat docela jde. Navíc dovyprávění některých událostí jako je jmenování Anakina rytířem Jedi, či pozlacení C3PO ocení nejeden fanoušek... ale pořád nesmí zapomínat že cílová skupina 2D Clone Wars je jen o málo starší než cílovka Teletubbies, takže charaktery postav musí být plošší než žehlící prkno, počet slov na díl nesmí přesahovat dvě desítky a 4/5 děje musí někdo po něčem střílet. 5/10(13.5.2008)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)