Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Tento seriál má 25 dílů, které byly sestříhány do dvou přibližně jedno hodinových filmů. Je zvláštní, že první film tvoří 20 tříminutových dílů a druhý film ze zbylých 5 cca 15-ti miutových dílů. Děj vyplňuje období mezi epizodou 2 a 3. Seriál je plný akce, avšak bohužel pro mě váznou dialogy a konverzace celkově tu moc není, ono také od tří minutové epizodky očekávat delší smysluplné dialogy je blbost (jeden tam je a ten je skvělý, ještě teď po dvou měsících si ho pamatuju a kdykoli si na něj vzpomenu tak se minimálně pousměju), ale pokud se budete dívat na slepený film tak to hodně vadí. Vizuální stránka seriálu je výborná co také čekat od SW že? Avšak styl animace nemusí sednout každýmu. Pro mě 7/10.(16.12.2007)

Obě série tohoto švihlého seriálu ze světa SW si mě získali do morku kostí. Důvodem, proč jsem nedal plné je Lucasovo oblíbené rčení (pro designery a jiné): Too much. Ale právě v tom je kouzlo Clone wars. Přehánění vyšinutými nápady, akční sekvencemi s überjedii, jak krájí droidské tanky napůl, hlavně Super Mace Windu a Mega Yoda jsou schopní se Sílou a mečem nadělat pěkný bordel... Celkově se mi zdá lepší druhá série, ale musím uznat, že přítomnost např. Illimu mě jako fandu zahřála...(13.9.2006)

• type_B

Varuji případného čtenáře před následujícími řádky: Tento komentář nebude objektivní. Příčina je jednoduchá, jsem fanoušek původní (staré) trilogie SW. Můj comment se nezabývá úrovní animace, způsobem vyprávění (zobrazování) ani úrovněmi kvality jednotlivých dílů. Hlavní problém má už kořeny v nové trilogii SW, která je pojata oproti starým SW realističtěji: klade důraz na zobrazení politické moci a zákulisních machinací, do nichž jsou Jediové vtaženi. Tím také dojde k tomu, že se rytíři Jedi stanou generály armády klonů. (Mimochodem pamatujete si, že v starých epizodách SW, myslím že v v New Hope, se převlékají Han Solo a Luke Skywalker do brnění, která jsou různě velká?) Ze SW:Clone Wars dýchá válečná ideologie. Rozvíjí se tu romantizující zobrazení války, kde vojsku velí skupina humanisticky smýšlejících rytířů Jedi. No dobře, nemusíme se ptát, jestli to je náhoda, nebo ideologicky vhodná podpora pro náborovou kampaň americké armády přicházející na doplnění zahraničních misí ve světě. Ale z5 k dílu samému: Co je s klony nepořádku? Základní otázka je: Kdybychom zaplavili vesmír několika deítkami tisíc, nebo miliony jedinců stejného genotypu, nevedlo by to k celé řadě degenerativních onemocnění u příštích generací lidstva? (O tom výborný román C.J.Cherryh o Cyteen.) Nebo jsou klony asexuální - nemají se možnost rozmnožovat...? To by ale znamenalo naprosoto degradaci lidského jedince na pouhopouhý válečný stroj, který by byl navíc připraven o základní lidské právo, o to jediné na čem v životě záleží: předání genotypu svým potomkům, udržení rodové linie a generační kontinuity ve světě - právo na rozmnožování se. Jedinec, kterému je upřeno právo mít potomky, žije ve světě pouze s perspektivou své smrti - není nic, co by tento horizont překračovalo - je to vidina totálního zániku a zmaru. Jak by Jediové jako stoupenci životadárné Síly vesmíru mohli na toto přistoupit? Není to samozřejmě chyba rytířů Jedi, ale scénáristů, kteří od myticko-heroické ságy postoupili k propagandisticko-realistickému ztvárnění SW. I když otázku sexuality naklonovaných vojáků opustím, zůstává zde pořád fakt, že se s životy klonů nakládá jinak než s životy lidí. Jediové sice neustále proklamují starost o klonové vojáčky, ale tvůrci je nechávají klidně umírat takovým způsobem, že to v divákovi ani nezanechá pocit lítosti. Jsou to přeci jen klony - takové myšlení je nebezpečné, protože ukazuje na odlišné jedince jako na cosi podřadného, co se dá využít dobře ve svůj prospěch; a když to zemře, nic moc se vlastně neděje. Nevím, pro koho je seriál určen, jestli pro děti, tak to potěš Pánbu. Tento seriál si zaslouží bez ohledu na jakékoli jiné kvality odpad.(29.5.2009)

Tohle je bomba. Já si myslím, že tahle animace ve stylu "Samurai Jack" (i tvůrci jsou stejní - viz. Gendy Tartakovski) Star Wars světu neobyčejně sluší... to se spíš bojím 3D sterility nových CLONE WARS... celá série výtečně doplňuje filmy - pánové, takto má vypadat konektivita vizuálních děl v rámci jedné umně zpracované galaxie!!!!!(27.1.2008)

Moc miluji Star wars, ale tohle prostě není ono. Tahle animace se mi vůbec nelíbí a některé postavy jsou opravdu škaredé variace na své "původní" předchůdce. Nic nevypadá tak jak by mělo, z uhlazenosti je zvláštní skosenost a celé to je prapodivné. To mě mrzí, protože některé okamžiky jsou velmi zajímavé a pomáhají vyplnit, i když někdy kostrbatě, děj mezi 2 a 3 dílem Hvězdných válek. Hlasy původních herců by nezachránili seriál, ale alespoň by potěšili nepotěšení fanoušky filmových Star wars.(26.7.2008)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)