Reklama

Reklama

Ruiny

Trailer

Obsahy(1)

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (461)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Osobně jsem očekával zajímavěji podanou klasiku, tentokrát situovanou do mexického pralesa, kde skupinka Američanů našla starodávné Mayské ruiny. Nikoho nepřekvapivý průběh filmu, ale potěší alespoň pár zajímavých scén, v kterých opět nějaká ta kráska ukáže, jak se má zachovat správná kamarádka(ano, bude křičet: "Všichni tady umřeme"). Nejhorší však je, že většinu času se jedná spíše o přírodovědný seminář s trochou historie než o krvavý horor, který vyvolává hrůzu. Hororových scén tu je velmi málo, za to atmosféra je chvílemi opravdu nepříjemná (což znamená velmi dobrá) a snaží se všechny nešvary filmu vynahrazovat, což se nepovede úplně, ale i tak dobré. Jako prvotina neznámého režiséra celkem slušné.... ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Mladý páreček na druhou si chce zpříjemnit konec dovolené něčím víc, než jen valením se na lehátkách u bazénu a popíjením drinků. Když potkají Mathiase, bratra Henricha, který se ještě nevrátil z vykopávek v Mayské džungli, rozhodnou se společně s ním vydat po jeho stopách a zažít tak nějaké to dobrodružství navíc. Jak už to tak ale u těchto filmů bývá, místním obyvatelům, v tomto případě tamnímu krvežíznivému vínu obléhajícím pyramidu, se to moc nelíbí, a také jim to dá patřičně najevo. Jedná se o decentní vyvražďovačku pomalého tempa s dobře navozenou atmosférou. Zamlouvala se mi také práce s kamerou a v unrated verzi si občasná brutalita záběrů viz amputace nohou nebere žádné servítky. Co mě naopak pobavilo, byla zvuková imitace, (zajímalo by mě, jak by si rostlina poradila s mp3 vyzváněním). Na to, že se vlastně jedná o inteligentní "trávu", je pěkně hloupá, když nechává naše protagonisty mezi sebou v klidu chodit a hraje si přitom na hodnou rostlinku vyhřejvající se jen na sluníčku. Vývoj příběhu i konec samotný je celkem předvídatelný a žádné překvapení se i přes dvojitý konec nekoná. Slušně natočené, dobře zahrané, i díky kratší stopáži film rychle uběhne, a lze tak s klidným svědomím prohlásit tento snímek za lehce nadprůměrný se špetkou originality navrch. (6/10) ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po ne zrovna nejvyvedenějším traileru je pro mne film příjemným překvapením. Očekával jsem další stupidní teenagerský horor se zběsilým střihem, odehrávající se v útrobách pyramidy, kde na hrdiny každou chvíli něco "strašidelně" bafne. No a dostal jsem úplně jiný typ filmu, sázející především na uvěřitelné postavy a jejich logické (v rámci žánru) jednání. Zajímavé je, že scény, které v upoutávce tragicky nefungovali, jsou těmi nejlepšími z celého filmu a fungují bez problémů. Výrazně bych vytkl jen jednu věc, a to poslední záběr - to už by se dnes přeci dělat nemělo. 80% ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Adéla sa nám konečne navečerala. A aj naraňajkovala a naobedovala. Príjemné prekvapenie. Zo začiatku sa to potáca cestou schémy tradičného "turistického hororu", ale zhruba v dvadsiatej minúte exploduje prvá hlava a začne celkom slušná a vzhľadom na hlavného zabijaka aj originálna jazda plná fajn nápadov a nekompromisnej brutality (amputácia nohy je ako z talianskeho mondo hororu z roku 80). ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Tradiční rozjezd ve stylu ‚mladí, nadržení a znudění se vydají za dobrodružstvím‘ se po chvilce mění v napínák, který sice stojí na primitivní zápletce, ale sympatičtí, racionálně uvažující hrdinové, plíživá kamera, zlověstná hudba a hlavně režisérův cit, vytvářejí z tohoto nenápadně vyhlížejícího snímku velkolepé divadlo, které má atmosférou nejblíže k Pádu do tmy a mírou brutality zase k tomu nejlepšímu ze současné francouzské provenience. Australané jsou holt lišky podšité, které vědí jak na to. Nezazlívám jim to. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (14)

  • Scéna s amputací nohy byla jako první představena manažerům studia ke schválení. (Kudly4)
  • Na vrcholu ruin je vchod s provazem a točící se kolo, se kterým se dají dolů spouštět lidi. Když se jeden z nich spouští dolů, kamera rychle mění záběry mezi hercem, který sjíždí dolů a ostatními, kteří ho spouštějí a otáčí kolem na kterém je provaz. I když herec jede dolu, ostatní otáčejí kolem na druhou, špatnou stranu, jako by ho vytahovali nahoru. Dokonce je možné vidět, jak provaz jede směrem nahoru. (Rodriguez)
  • Vzhled rostlin byl inspirován dýňovými úponky. (akisha)

Reklama

Reklama