poster

Ruiny

 • USA

  The Ruins

 • Německo

  Ruinen

 • Slovensko

  Ruiny

 • Velká Británie

  The Ruins

Horor / Thriller

USA / Německo / Austrálie, 2008, 90 min (Director's cut: 93 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  *****

  Konečně jsem film viděl. Tak dlouho jsem se na něho těšil. Takže, nejdřív musím pochválit přírodu - krása, pak barvy filmu - excelentní, herecké obsazení - O.K., obsah filmu - perfektní. Už dlouho jsem neviděl film o požírající rostlině, snad naposled Den Triffidů. Takových filmů by mohlo být více, protože těch japonských a thajských filmů s duchy už mám plné zuby. Trošku mi na filmu The Ruins vadí, že nevysvětlili: Proč tam byla ta rostlina? Odkud se tam vzala? Co o tom věděli ti domorodci? ....tohle mi tam chybělo k dokonalosti. Ale i tak jsem se náramně pobavil. A na řezání nohou nikdy nezapomenu.... :-)(24.6.2008)

 • Isherwood
  ****

  Tradiční rozjezd ve stylu ‚mladí, nadržení a znudění se vydají za dobrodružstvím‘ se po chvilce mění v napínák, který sice stojí na primitivní zápletce, ale sympatičtí, racionálně uvažující hrdinové, plíživá kamera, zlověstná hudba a hlavně režisérův cit, vytvářejí z tohoto nenápadně vyhlížejícího snímku velkolepé divadlo, které má atmosférou nejblíže k Pádu do tmy a mírou brutality zase k tomu nejlepšímu ze současné francouzské provenience. Australané jsou holt lišky podšité, které vědí jak na to. Nezazlívám jim to.(1.11.2008)

 • Arachneuss
  ***

  Storkrááááát ohrané divadýlko, hlavně konec (na DVD ho popisují jako "Tak nečekaný!")... Plus Ruiny jsou zajisté hezká vizualizace kytiček, lámání nožiček a řezání holčiček. Nevím jak je na tom kniha, ale příběh přinesl do žánru horroru (teda já se ani jednou nebál a to zavírám oči při 90% Kruhu) trošku originality - to se také cení. Hrdinové sice byli takoví hmmm nemastní-neslaní, ale svoje role chytrej co má plán, jeho holka co má strach, další holka co má furt divný kecy, nenápadný kluk ukecaný holky zvládali docela obstojně. Hezké 3 hvězdičky...(29.10.2008)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 8/10/// +houstnoucí atmosféra, pocit děsu a bezradnosti -zdálo se mi to krátké, mohlo tu být více postav/// Něco podobného už jsme tu viděli. Atmosférou mi to hodně připomnělo film Cabin Fever. Námět je sice odlišný, ale i tak hodně zajímavý. Možná by neškodilo pokračování. Zde navíc konečně dostala více prostoru Jena Malone, který by si zasloužila i hlavní roli v nějakém áčkovém projektu. I jako horor je to slušný počin, jen škoda celkem vlažného rozjezdu a velké předvídatelnosti./// Celkem 68%///(10.6.2011)

 • Faustka
  ****

  Na první pohled vypadá jako neškodná rostlinka,ale na druhý a to si prostě nemůžu odpustit je to taková rychle se pnoucí a plazící se Adéla. I když je tahle réva daleko víc záludnější a láká své oběti na lahodné vyzvánění mobilu,jako lákají sirény krásným zpěvem mořeplavce,aby se poté jejich loď´roztříštila o útesy. Tato réva taky dlouho vyčkává a pak zaútočí na své oběti,které stejně nemají kam utéci. A tak z nich je nakonec hnojivo pro tyto rychle se rozrůstající rostliny.No a to prý nám na přírodě nezáleží.(28.9.2008)

 • - Všechny venkovní scény byly točeny s přírodním světlem. (Cheeker)

 • - Pro režiséra Cartera Smithe jsou Ruiny prvním celovečerním filmem. (Rodriguez)

 • - Přestože se film odehrává v létě v Mexiku, natáčelo se převážně v zimě v Austrálii. (Cheeker)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace