Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

Davies182

Další, mnoha filtry se ohánějící horor, které snímku značně přidávají na výsledné cool stylizaci. Ne každý si toho možná všimne, ale ty barvy nejsou ani náhodou real, a je to jen dobře. Dále mne mile překvapila Jena Malone, která patří k mým oblíbenkyním, a na děsivé nechutné scény s krvežíznivými šlahouny jen tak nezapomenu. Parádní scéna s amputací. ()

Cervenak

Adéla sa nám konečne navečerala. A aj naraňajkovala a naobedovala. Príjemné prekvapenie. Zo začiatku sa to potáca cestou schémy tradičného "turistického hororu", ale zhruba v dvadsiatej minúte exploduje prvá hlava a začne celkom slušná a vzhľadom na hlavného zabijaka aj originálna jazda plná fajn nápadov a nekompromisnej brutality (amputácia nohy je ako z talianskeho mondo hororu z roku 80). ()

Shit

Čekal jsem ještě větší hororovej nášup, ale i tak jsem hodně spokojenej, jelikož se jedná o fakt výbornej a hlavně dost netradiční a originální horor, kterej i v pozdních hodinách, kdy už sem byl celkem unavenej, mě dokázal vybičovat tak, že sem na to občas čuměl s otevřenou hubou a vůbec sem se už necítil unaveně. Byla to fakt hodně napínavá podívaná v některých momentech a i když se v podstatě nejedná o žádnej brutální krvák, kde by lítaly střeva, tak se občas urodí hodně zajímavá, krutá a brutální scénka, která si nic nezadá s horory na tohle přímo zaměřenými, za všechny musim vyzdvyhnout jednu, která mi uvízla v paměti a to tu s odřezáváním nohou, to byla fakt síla. a bylo to naprosto mistrovsky provedený. ()

sniper18

Je to celkom dobrý hororový thriller. Má dosť dobrý príbeh o skupinke mladíkov na dovolenke v Mexiku, ktorí sa po zoznámení s bratom archeológa rozhodnú ísť pozrieť neznámu starobylú pyramídu, ale po priblížení k nej sú ozbrojenými miestnymi obyvateľmi prinútení na ňu vyjsť, pričom im bránia odísť, ale nanešťastie pyramída je obrastená veľmi nebezpečným systémom rastlín, ktoré sa živia mäsom. Zo spracovania mám ale skôr len priemerné dojmy, z tohto originálneho námetu sa dalo získať aj o dosť viac, ale miesto toho sa tvorcovia držali skôr zaužívaných postupov, čo výnimočnosť takmer úplne zničilo, ale zase stále sa tu toho dalo aj dosť pokaziť, takže nemôžem ani moc kritizovať. Po úvodnom typicky nezaujímavom zoznámení s postavami sa čoskoro dostanú do džungle, kde už sú prinútení vyliezť na pyramídu a potom sa už na to dobre pozerá, síce tu toho moc neprekvapí, ale ani moc nesklame. Ale mrzí ma nevyužitie potenciálu rastlín. ktoré sú až moc držané v úzadí, síce takto to pôsobí uveriteľnejšie, ale väčšie zameranie na horor by filmu pomohlo. A tak tu po stránke hororových scén nie je až tak moc o čo stáť, zaujme pomerne drsná amputácia a to je prakticky všetko, tých pár úmrtí pôsobí len obyčajne a rastliny takmer nič nepredvedú. Herecké obsadenie je celkom slušné, je tvorené hlavne mladíkmi, čo vo väčšine podobných filmoch prekáža, ale tu sú to pomerne zaujímavé postavy, ktoré sú navyše aj dobre zahrané, hlavne Jonathan Tucker v hlavnej úlohe. Réžia mohla byť aj lepšia, ale na ten priemer stačí a s technickou stránkou som rozhodne spokojný, dobrá kamera, slušné triky a k tomu aj príjemné prostredie, tu nemám čo vytknúť. Z tohto potenciálu sa dalo získať aj viac, ale čo už, aj takto je to celkom slušná zábava, ale skôr len na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 63%. ()

Omnibus

70% (Pozor! Komentářem se plazí masožravé S_P_O_I_L_E_R_Y ! Ty se vám můžou zavrtat pod kůži.) Evoluce vítězí. Zatímco Adéla byla náročná pokojová květinka, které jste k aktivaci žaludečních šťáv museli hrát na housle (a kdo z nás to umí?), tahle její mexická sestřenice jde s dobou – spokojí se s vyzváněcím tónem mobilu a šikovně ho i imituje, když má hlad. Pěkný nápad s pyramidou porostlou Hedera Kanibalis (© Omnibus), česky břečťanem lidožravým, sympatičtí byli i domorodci, držící kolem stráž, aby měla rostlinka klid na konzumaci turistů a na trávení, aby si snad chudinka neuhnala žaludeční vředy. JENŽE. Je dost nuda koukat na to, jak se břečťan vilně vine po lýtkách mládežníků, kteří mě ničím nezaujali (krom toho, že neumí chlastat a pak potupně blijou do klozetu) a jsou mi tudíž naprosto buřt. Pižlání nepižlání, pánev nepánev. Tedy ne pánev holčičí, ale ta železná, rozpálená. I když operace křečových rostlinných žil a zejména pak to sebepižlání bylo výživné a úspěšně mi to zkazilo chuť k jídlu. Trochu mě znechutil i odfláknutý scénář. Vynervovaná Amy mrskla trsem kytky a trefila domorodého klučinu. Paráda! Takže stařešina i s lučištníky toho kontaminovaného hned začali zahánět na pyramidu. Pochopitelně, to si snad měli kluka doma zasadit do květináče? Kdo by ho pak furt zaléval a lapal pro něj mouchy k snídani, že. Už jsem se těšil, jak našim americkým turistům bude chlapec svými znalostmi o nenažrané Adéle pomáhat v boji s tou kytkou... jenže prd. Klukovi jednu kulku mezi oči a nazdar bazar! WTF? Toho scenáristu bez invence bych s chutí pohodil ke kytce na kompost. ()

• Všetky vonkajšie scény boli natočené pomocou prirodzeného svetla. (Pat.Ko)
  • S filmem byl spojován i Ben Stiller, protože je přítel scenáristy Scotta B. Smithe. (Cheeker)
  • Grécke postavy, hoci sa v románe vyskytujú, pôvodne neboli zahrnuté do scenára. Režisér Carter Smith presvedčil scenáristu Scotta B. Smitha, aby ich pridal späť do príbehu. (Pat.Ko)