Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

LukH

Velmi příjemné strašidelné překvapení. Neotřelé téma, zpracování dle mého hororového gusta! V rámci žánru, kde vzniká možná nejvíce nesmyslných počinů vůbec, za mne ANO. ()

lebik

Zacatek vypada jako rozjezd prijemne vyvrazdovacky...Ovsem do te doby, nez zjistite, ze vyvrazdovacku ma na svedomi mluvici kytka...a ze to vsechno prezije nejnesympatictejsi postava filmu...film hloupy jak vanoce. ()

dannyd14

Mimoriadne skvelé prostredie na horor, počet postáv optimálny, úvodná scéna celkom napínavá a zaujímavá. Keď si odmyslíte občas nezrozumiteľné scény a chovanie postáv (zabitie malého chlapca, vychádzka do čiernej diery a následné utrpenia hlavných postáv), vyvražďovačky a nie príliš uspokojivý záver, je tento film hodný na 100%. Bohužiaľ nenaplnil moje očakávania ako som si predstavoval a týmito zápornými stránkami, ktoré ho zrážajú smerom nadol je to u mňa na tých priemerných 60%. ()

altaica

PRO MUŽE:Tak to je velmi kulantní a líbivá záležitost. Na nízkorozpočtový film s neznámými herci, na to, že je to režisérův první celovečerák i scénáristův první počin, tak dost dobrý. Podmanivá síla středoamerické přírody, dobře postavený příběh s uvěřitelnou zápletkou a nepřepáleným závěrem dělá z Adély na výletě v Mexiku vysloveně zajímavou záležitost. K tomu pár pitoreskně krvavých scén a povinná hysterie děvčat a je to. Zážitek oné partičky musel být hororový a atmosféra bezvýchodně tíživá, bohužel se to tak úplně nepovedlo převést z plátna do hlediště, ale i tak maximální spokojenost. Nemusím se bát pokaždé a když je ve filmu sem tam o nějakého týnejdžra míň, žíly mi to netrhá. Osobně bych do závěrečného finále poslal jiné postavy, nicméně to je otázka vkusu. A vkus měli tvůrci rozhodně dobrý třeba při výběru hudby. Dávat větší hvězdičkovou palbu u tohoto typu filmů je těžké, protože to by mě jinak musel přikovat k obrazovce, ale na poctivé 3* koketující se 4 to na tuty je. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Středoamerická havěť leckdy smrtelně jedovatých hadů, štírů, pavouků a jiných potvor kupodivu v tomto filmu utřela nos a straší někde jinde. Možná by baby tolik neotravovaly s kytkama, kdyby bylo riziko, že ta kikina v květinářství může přibalit místo asparágusu, třeba rozkošnou révu plazící se po bocích starobylých pyramid. Květinka by mohla dostat poetický název tchýnin jazyk, protože ten mi taky lezl krkem. A ne, tak bohužel, tenhle název už má jiná. Madame, klidně si to pusťte a buďte bez obav, není tam ani žádná velká nechutnost, ani to nebude příliš brnkat na nervovou soustavu. Pro hošánky podotýkám, že je tam víc ztepilých mládenců než uječených bosorek a někteří mají na bříšku pěkný pekáč buchet. To bude čumenda kucí!! ()

darthhokro

Papej Adélko, papej, už jsi dlouho nic nehamala.... TVL to byla ale capina, pan rejžižer by měl přestat hulit ten hasíč a maringót. Masožravá mluvící tráva v hororu? Si asi spletl žánr. ()

MindTuber

Takhle to dopadá, když se leze tam kam nemá a navíc jste partička lidí chytrých asi jako banánovník. Jejich záchranné akce bych tedy rozhodně podstoupit nechtěl (slaňování, amputace...). V podstatě jde o tradiční schéma, ve kterém nějakým způsobem izolujete partu náctiletých a pak je postupně vyvražďujete. Originalitu se v případě Ruin snaží vytvořit prostředí opuštěné Mayské pyramidy a pak uječený masochtivý břečťan. Uf, z celého filmu mi bylo nějak tak horko, ale spíš z toho žhnoucího slunce, než z pocitu úzkosti či strachu. Pořád jde o jeden z lepších hororů, kde se o krveprolití stará rozdováděná flóra, takže jsem se úplně nenudil. S přivřenýma očima slabší tři. ()

ANTYCHRYST

Hezká příroda Mexiiiiicoo olee :) krásný baby. Zajímavej nápad zasazen do líbivého prostředí z kterého se ovšem dalo vyždímat mnohem více. Jako scénky kdy rostlinky berou uřízlou nohu a jak si frajerka vyřezává ty lijánky z těla good. :) Na jedno podívání ideální. 65% ()

beso74

Ďalší horor, ktorého začiatok je totálne tuctový - skupinka unudených amerických mládežníkov na dovolenke v Mexiku tesne pred odchodom podnikne jedno mal dobrodružstvo - vydá sa k stratenej mayskej pyramíde, ktorá sa však pred nimi nestratila dostatočne. Prvý pohľad na ňu sprevádza nadšenie - impozantná stavba na čistinke uprostred pralesa. Nasleduje však krvavá konfrontácia s domorodcami a útek na vrchol pyramídy, ktorá sa im stáva väzením. Pätici mladých ľudí pomaly dochádza, že ich najväčším nepriateľom nebudú domorodci hliadkujúci na úpätí pyramídy, ani rýchlo sa zmenšujúceho zásoby jedla a vody a ani starobylý obyvateľ pyramídy... Kladom filmu pre mňa sa stali 3 veci: Konečne je tu skupinka, ktorá sa pre vlastnú záchranu nebojí použiť mozog, ich nepriateľom nie je žiaden kult, vrah v maske či kanibali a výborne navodený narastajúci pocit beznádeje na vrcholku pyramídy. Naopak, čo film ťahá dole? Nuž, pre mňa osobne, hneď v prvom rade nelogické správanie sa domorodcov, svoj cieľ mohli dosiahnuť aj oveľa rýchlejšie a aj samotná imitácia rastlín v závere filmu bola spackaná ako sa patrí. Vo výslednom hodnotení však prevažujú pozitívne pocity a tak túto vegetariánsku variantu Cabin Fever odporúčam k pozretiu (a to aj napriek tomu, že nie som žiaden hororový expert). ()

Knor

Tak tohle byla pecka. Nečekaný příjemný překvapení miluju. Survival horor se sympatickými postavami, který se nechovají jako úplný kreténi a dostanou se do pořádnejch sraček :-) Je to hodně napínavý a dojde i na pořádný jatka, amputace nohou byl fakt hardcore. Je to sice béčko, ale zatraceně dobrý, atmosféra, napětí, strach a pořádný gore. Co víc si přát ne ()

Homerking

Skupina čtyř amerických přátel si užívá exotickou dovolenou v Mexiku, jejich nový kamarád dobrodruh Matias jim poví o archeologickém nalezišťi ukrytém v džungli, na toto místo se vydal i jeho bratr ale už delší dobu o sobě nedal vědět. Celá skupina se tedy rozhodne místo prozkoumat, když dojedou na okraj džungle objeví stezku vedoucí k prastaré, zarostlé Mayské pyramidě, než si však stihnou monument prohlédnout jsou napadení skupinou místních domordců a zahnáni na vrcholek této prastaré stavby. Naši hlavní hrdinové se tak ocitají ve smrtelném nebezpečí ale to jim nebude hrozit jen ze strany agresivních domorodců. /// Parádní survival horor s velmi originálním námětem. Popínavá, napínavá jízda plná beznaděje a utrpení, několik slušně vypadajících brutálních scén, věrohodné herecké výkony a nadherná lokace do které je děj zasazen. Určitě doporučuji. ()

WitchBitch odpad!

Jak může někdo říct o tomto filmu, že je to horor, čekala jsem více, než jen kytky co požírají lidi, kteří buď sedí či stojí na vrcholu pyramidy. ()

koudi

Takový neklasický horror, který mě kupodivu nenudil. Herci celkem překvapivě hezky zahráli a situace řešili celkem logicky, což u jiných horrorů tohoto vyvražďovacího typu není moc k vidění. SPOILER - Když si říkal, že má přerušené nervy do nohou, tak jaktože řval bolestí? Já nevím, asi psychika, protože koukal na to jak mu je řežu - to mě pobavilo :) ()