Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

Rathalos

Ruiny si urcite pozrite a odporucam kazdemu fanusikovi tohto zanru,dobry vyber hercov,krasna priroda,pozierajuca rastlina,nejake tie gore efekty,krv,napatie i atmosfera,myslim,ze tomuto hororu nechyba nic,aspon mojimi ocami...:-) ()

Rockerman

Překvapivě dobrá jednohubka, která si na nic nehraje a jen plní svůj účel. Dialogy pochopitelně stupidní, jak už to tak bývá. Velmi dobré byly ty operace na vrcholu pyramidy. ()

kohut

bohuzial je to len priemer, kladne sa da hodnotit akurat slusne nizka miera nelogicnosti a realne postavy. inak ide skor o obdobu "Open Water 2" nez nejaky horor. ()

Shona

Horor v žádném případě spíše bych řekl lehčí thriller. Ruiny vám strach nenaženou, ale žaludek vám obrátí několikrát za to vám ručím. Některé scény jsou nechutné až běda a ta s lámáním noh je absolutní vrchol. Jinak ruiny nenabídnou nic převratného. Rozjezd je nudnější a jen kvůli několika ,,jatečním" scénám nehodlám film nadhodnocovat. Konec možná lehce předvídatelný, přesto mě nezklamal. ()

Narayan

Zase jednou horor bez strachu nebo děsivých scén. A opravdu to není tím, že bych byl úplnej úchyl a vyžadoval nějaký extra děsivý šílenosti. Prostě tu není nic, člověk se nedočká ani jednoho blbýho leknutí. Zato nechutnými záběry a drsnými scénami je film prolezlý, jak ta zelená havěť tělem oběti. Některé scény jsou celkem originální, jenže je to málo, dokonce i na béčkovej nízkorozpočtovej neambiciózní shit. 2,5*. ()

Liduskaa

Od filmu sem až tolik neočekávala,ale příjemně překvapil...Teď už vím, že popíjení teguily ke kterému se přidá Němec Mathias rozhodně nebude mít šťastný konec! ()

bif

Tento "Horor" jsem znal již z vyprávení a i přes klasickou šablonku (mladí američané umírají) je film opravdu zajímavý a to hlavně námětem, chyb tam lze najít spoustu, ale kdo by u hororu přemýšlel :)) 75% Shlédnuto po druhé po x letech: Je to fakt totální tuctová hovadina, kde se hrdinové chovají stupidnějsi než ncp v online hrách. ()

Filmárik

Nečakané prekvapenie. Zaujímavý horor ktorý aj napriek rutinnému úvodu vyústi do psychologického pekla. Celý nápad z pofidérnou flórou ktorá akoby z oka vypadla u nás kultovej Adele je vynikajúci (aj keď trocha od veci vzhľadom na názov filmu). Mám rád keď na skutočne malom priestore dokáže rovnako malá skupina hercov vytvoriť skvelú pútavú atmosféru. Čo ale moc nemám rád bola tá kolovrátková naivita typu "...určite nás zachránia...stavím sa že už po nás idú...zmizli predsa štyria americký študenti, bude im divné kde sú...", len pripomeniem že skupinka ostala uveznená na vrchole nezmapovanej pyramídy uprostred mexickej džungle prešpikovanej desiatkami loco hombrez. ()

Skleni

No mňa to neohromilo. nápad celkovo skvelý, ale vykolíkovanie oblasti mi prišlo lacné a najmä samotný zámer filmu som tak trochu nepochopil. viem, že to mala byť jednoduchá kilovačka, ale tak potom prečo tam dali celkom slušný vývoj postáv. Nadpriemerné ( na horor) dramatické okamihy? A ten záver? Nvm. záver mi už tak trochu aj pripadal akoby jasný od začiatku. Po The Cave som si zvykol na také konce. Dajako sa nám opakujú. Aj takéto filmy sa opakujú. Len sú čoraz stupídnejšie a stupídnejšie a stupí............ 37% ()

muskcz

Typické béčko, tři dávám jenom za možnost vidět Jenu v nějakém novějším filmu. A sekne jí to tu jako vždy. :-) ()

helraiser

Přijemnej celkem originální a atmosferickej horor s netradičním zabijákem. Dobré triky a i brutalita je slušná a ani herecké výkony nejsou nejhorší. Tohle se prostě povedlo. ()

Torgal

Wow, film s vražedným hovoriacim (!) brečtanom a ja tomu dávam viac ako 2*? Sám seba prekvapujem. Ale musím uznať, že to, čo sa spočiatku tvárilo ako ďalší generický horror sa rýchlo vyvinulo do brutálneho nekompromisného mäsokombinátu. Nič viac to neponúka, ale atmosféra filmu funguje, aj tí herci nie sú úplne na zahodenie a hoci je zápletka maximálne béčková, film ako taký z toho nakoniec vyviazol so cťou. Nie je to žiadna pecka, ale zas to nie je ani konina. 5+/10 ()

anitae

Nebylo to zlý, možná kdybych nečetla dřív knížku tak dám i lepší hodnocení. Z filmu se mi vybaví snad jen ta amputace nohy(blicí smajlík:) ()

Ondr@932

Perfektní dobrodružný horor! Nádherná příroda džungle, zajímavý a pravdivý příběh! Vůbec jsem se nenudil a brzy ho zhlédnu znovu. Jo holt Australané umí točit perfektní horory :-) Takže dávám 8/10 ()

Kingjiri

Potěšej předevšim relativně schopný herci a slušná filmařina. Příběh má pomalejší rozjezd i tempo vyprávění, ale zaujme solidní mysteriózní atmosféra a exotický prostředí. Je však velká škoda, že scénář dává víc otázek než odpovědí (minimálně se mohla použít nějaká legenda vztahující se k "ruinám") a s tématem strašidelnejch kytek si nevyhraje ještě víc (např. větší psychická manipulace s hlavníma protagonistama nebo víc scén v samotný "ruině"). Klidně bych totiž vyměnil těch pár krvavějších scén za nějaký strašidelný, na který rozhodně prostor byl. Překvapí však úmrtnost hlavních postav a s tim související nepříliš hollywooskej závěr. Solidní žánrová jednohubka, tři silnější hvězdy. ()

Vabr

Upřímně jsem velmi překvapen, jak až dobrý to bylo. Sice to základem až tak moc originální není, ale velmi si to s tím vyhrálo, což oceňuji. Příběh je skvělý, rostliny jako protivníci taky (naháněly i trochu hrůzu), prostředí pyramidy fantastické a překvapivě velmi dobře využité nato, že se postavy nikam moc nepohybovaly, postavy samotné byly sympatické a záleželo mi na nich, ne jako ve většině ostatních dvoutisícovkových hororech a došlo i na pořádný gore. Velmi také oceňuji, že film ani chvíli nenudil a pořád se něco dělo a že i finále bylo správně nadupané a důmyslné. To vše doplňovala skvělá kamera. Jako může to znít, že přeháním, ale vážně ten film byl tak dobrý, snad určitě je to i tím, že scénář k filmu napsal sám autor knihy, kterou si určitě v blízké době koupím a přečtu. Rozhodně doporučuju, jelikož se jedná o jeden z těch kvalitnějších dvoutisícovkových hororů, a doufám, že kniha bude stejně dobrá nebo snad i lepší než film. Vyhodnocení: Vyřízni to! ()