Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

iN

... a nakonec se možná někdy k těm 4 hvězdám přikloním. Základní premisa (=parta mladých se vydá na tajemné zlé místo) tu už nesčetněkrát byla, ale tentokrát to v kombinaci s Dnem Trifidů působí docela svěže. Přes pár nutných nelogičností děj docela odsýpá, tj. mládež zkouší další a další triky, jak se vyhnout masožravé popínavce - marně. Lekaček tu moc není, naopak krvavých scén si užijeme habaděj :-) Uvidím, jestli si třeba za rok na tento film vzpomenu. Jestli jo, tak dám o hvězdičku víc. ()

Mamlas

Západní verze na téma Adéla ještě nevečeřela. Jen by bylo lepší, kdyby byli účastníci celou dobu zticha. Scénář byl strašný, film jako celek byla komorní záležitost o partě pár lidí uvězněných kytičkama a domorodcema kdesi v džungli. (22%) ()

Sicky

V konečnom dôsledku to nebolo až také zlé, ako som očakával. Keď si pomyslím, že na horrorovom poli v poslednej dobe vznikajú iba remaky starých záležitostí, alebo klasické slashery o zablúdilých teenageroch základná myšlienka je celkom originálna. Určite sa dalo viac pohrať s pobytom hlavných hrdinov už v samotných ruinách a nezapodievať sa štetkoidnými prejavmi jednej z postáv na začiatku. Na druhej strane niektoré situácie, ako "operácia nôh", alebo "výlet" dievčat do útrob pyramídy boli celkom fajn. Keď k tomuto všetkému pridáme trochu klišé koniec dostaneme celkom priemerný horror. ()

pOne

Radovy becko, u kteryho si muzete cist noviny, lustit krizovku, vyrizovat sms .... na konci se jenom mrknete, jak to dopadlo a o nic neprijdete. Docela usmevne byly nektere detaily proti logice - priklady uvadet nebudu, abych neprozrazoval dej. ()

jack_scott

Velmi hezký béčkový horor/thriller s originální zápletkou- nic víc,nic mín. Dobré charaktery postav i kamera, provedení pěkné....Jen konec lehce nelogický, ačkoliv když se na scéně objevili "The Greeks",nemělo to chybu :-D Asi největším záporem je délka,dalo by se to krásně natáhnout na dvě hodinky, závěr je celkově poněkud uspěchaný...ale jinak vážne hezké. *** ()

Miloško

Veľmi dobrý námet,nápad s tým kopcom,však režiséer nezvládol.Nič nové som tu nevidel,opäť to isté,nechutné brutálne scény,ktoré od čias SAW1 vidíme v každom druhom "horore".Ďalej partiu nelogicky rozmýšľajúcich mladých ľudí(herecké výkony tentokrát veľmi dobré),digitálne mäsožravé rastlinky,a bandu tupých domorodcov.A nezabudnem úplny záver... Proste,nuda na kopci,žiadne Ruiny!! (DVD,16.09.2008) ()

Weirdman

2/10... Sorry, ale toto je rovnaká brečka ako Happening. Akurát viac nechutná... Ale narozdiel od Shymalana, tu som nečakal vôbec nič, tak som sa celkom pobavil... :D ()

hasacisko

Zo zaciatku klasicky teen horror s primitivnymi dialogmi, ale postupne sa to vyvinulo do slusneho napinaku so strhujucim zaverom. Keby tu nebolo zalostne vela klise, tak by to malo odo mna este vyssie hodnotenie ()

tremors

Tenhle horor patří rozhodně k těm lepším. Herci jsou sympatičtí, kytičky roztomilí, efekty dobrý, prostě je všechno v pořádku, ale k plnému hodnocení mi přece jen něco chybělo. Rozhodně však film doporučuju. ()

bobin

Skvělý hororový nápad a slušné zpracování vytvořilo velmi působivý horor. Vraždící liany a hlídka vražedných domorodců - to je pro milovníky hororu lahůdka . A ten nečekaný závěr ! Hororoví znalci - pochutnáte si ! ()

MrBaker

Ale jo, dalo se na to dívat. Nápad je to samozřejmě dobrý, ale s těma masožravýma kytkama si to u mě podělali. Herci to zahráli skvěle, atmosféra dobrá, ale prostě ty kytky. No.. Napínavé chvíle tam byli také, občas i lekavé, ale né až zas tolik, nechci přehánět. Doporučuji těm kteří už nevědí na co se dívat. ()

heavy66

Kombinací hladové Adély, Vetřelce a Indiany Jonese dostane divák pohodový film na sobotní podvečer s několika příjemně krvavými scénami. Moc se mi líbilo, jak úponky Rostliny odnášejí amputované nohy. Učte se, děti, jazyky, abyste rozuměli domorodcům, když vám říkají, "nelez na tu pyramidu, debile, nebo je s tebou ámen"! ()

dynamic_duo

Slabší 4*. Herecké obsazení i výkon je chválihodný, nicméně námět je přece jenom trochu pomatený. Tudíž nad filmem moc nepřemýšlejte a jen si ho užívejte :-) ()

mala.megi

Jako první jsem přečetla knihu, která je o 200% lepší, než filmové zpracování. Dá čtenáři čas, postavy poznat, proniknout k jejich charakterům, jejich motivace k činům... oblíbit si je. Ale chápu, že 430 stran se do 1,5 hodinoveho filmu prostě nevejde. ()

J.Mayen

Vyborny exploitak, kde v hlavni roli nevidime masoveho vraha nybrz podivnou masozravou rostlinu, sice logia veci zde jako obvykle vsude pokulhava,ale to se pro obscenost filmu da v pohode odpustit. Na tenhle snimek se vzdycky velmi rad znova mrknu. ()

Nikolas__

Velice zručná režie, dle mého. Opravdu mi film přišel řemeslně (na béčkovej horor a vraždící rostlině) téměř dokonalej, bohužel jiné atributy film v některých scénách nebo rovnou pasážích docela srážely. Po celou dobu filmu mi přišlo počínání charakterů poměrně logické, ale že například život daných postav mohl být ukončen zajímavěji, musím rozhodně uznat. Hudba byla docela nevýrazná, nicméně natočeno je to rozhodně pěkně, i když dialogy mohly být občas lepší, postavy sympatičtější. Nakonec ale nechci znít moc přísně, byla to fungující žánrovka která ani na chvíli nenudila a jejíchž konec byl taktéž poměrně povedený. Koukatelné určitě i na vícero shlédnutí. 70% ()