MasterChef Česko - Série 1

(série)
Soutěžní / Reality-TV
Česko, 2015 (Alternativní 19x60 min)

Nejznámější a největší soutěž amatérských kuchařů začíná. Po prvních castingových kolech bude několik desítek odvážlivců poprvé vařit pro přísnou porotu Miroslava Kalinu, Marka Fichtnera a Marka Raditsche. (TV Nova)

CaladanChmur odpad!

Totálně zabité strojeností dramaturgie.Porotci jsou možná slušní kuchaři,ale nejsou to osobnosti do podobného pořadu.Působí smutně nedůvěryhodně.Navíc si nemyslím,že by to byli tací znalci,aby v tomhle pořadu každý přijmul jejich znalecký posudek.Navíc je trapné,když je odhadnutelné jak kdo bude hlasovat (ANO...NE...(wow mám strach)a  áno.. je to ANO!!!To bylo fakt drama kurde)....trapné.Super pořad,ale v orginálu,tady to zabíjí prkená porota ...20%  A jeden příklad za všechny...."ovocné knedlíky...jak od babičky..tady máte zástěru"....pecka když se podíváte na nějakou z prvních 5 řad Masterchef US a co dělají tam a pak to porovnáte s ovocnými knedlíky...tak česká verze je neuvěřitelně trapná a nepochopila princip soutěže. ()

ESNYR

Parta imbecilů a netáhel, na cestě za slávou. Bohužel originál to nemá šanci překonat a to ani ten originál není zrovna veledílo. Odmítám hodnotit něco pro co i odpad je pochvala. ()

Ace Liver

První díl/y byly přecijen poněkud rozpačité. Porotci roztěkaní, nesví. Hold jedna věc je dělat v kulinářství, druhá věc pak ksichty na kameru. Stejně tak i vizuál pořadu, či hudební doprovod si potřeboval trochu sednout. Naštěstí vše dobře doadlo. Porotci jsou sympatyčtí, stejně jako většina finalistů. Baví mě na tom ta relativně pohodová atmosféra. Konečně někdo přestal doslovně kopírovat americké tlachy ala "všichni tvrdě makáme", "já to všem nandám, ukážu jak umím máknout". Stejně tak nemusíme sledovat nějakého věčně ječícího cholerického rapla bez jakékoliv úcty k nikomu. Místo toho dostáváme skupinku lidí, co se víc soustředí na vaření, než intriky, stejně tak jako porotčí trio, které raději poradí a pomůže, než aby se na někom vozilo. Dobře se to sleduje, dobře se do finalistů vžívá. Fajn změna, jen tak dál. ()

koza3

Začal jsem někde v půli letošní sezóny a docela mě to chytlo. Poctivě jsem koukal na další a další díly a udivoval se nad výtvory jednotlivých soutěžících (pozitivně i negativně). Ani nevím, kdy se dostavil ten zlom, ale nějakých posledních pět dílů jsem se bil do čela. Je to reality show, připomínal jsem si. Nacpali to emocemi, rozhovory, rozpory, šarvátkami a finále byla jedna velká telenovelní sra*ka. Škoda, mohlo si to udržet svou vážnější a profesionálnější notu. Moderátoři se mi líbili, byli všichni sympatičtí, ale někde se to prostě podělalo a to se stává. Asi nelze očekávat nějakou total sekačka kvalitu, musíte si uvědomit na jaké publikum tento pořad cílí a podle toho se taky chová. Každopádně ty prvotní pocity, kdy jsem na to s tchyní koukal někdy v jednu ráno, zůstanou navždy v mém srdci s úsměvem :-) ()

DonBraso

Jelikož jsem tam měl sestřenku,tak dvě.Jinak z toho pořadu se stal hnusnej guláš,který je neskutečně umělej díky produkci,kde vůbec nejde o jídlo,ale spíš o to,aby to šokovalo,kdy je bohužel hodně poznat,že kuchaři jsou jen nastavení panáci,který tomu sice velmi dobře rozumí,ale horko těžko vybírají zrovna oni. ()

Pjotr8

Asi takhle - opět se to zde rozdělí na kritiky, kteří tento pořád shodí a na lidi, které to prostě baví. Já se řadím k té druhé skupině. Příjemná oddechovka na středeční večer, nevidím v tom nic špatného. ()

Horác

Nadále mě tenhle pořad baví. Můžu si tam najít svýho favorita, někomu fandit, s někym bejt lehce napnutej. A ještě se pokochat zajímavým jídlem. Minule jsem si stěžoval, že mi tam hrozně vadí Peštová. Tu v téhle řadě odstranili, takže já jsem spokojenej. ()

LencaN

Nejhorší na MasterChef Česko jsou porotci. Jsou protivní jakoby roky nespali, jsou arogantní, sice jsou možná šikovní a hodně dokázali, ale nemusí se proto vozit po soutěžících. Čekala bych, že se tady člověk třeba i něco naučí, ale vychytávky či kulinářské postřehy tu nejsou skoro vůbec, možná tak jeden v jednom dílu. Naopak nejlepší na MCH je pozorovat, jak se rodí nové recepty, jak se soutěžící snaží splnit zadání, i když třeba nikdy nic takového nevařili a zkouší něco poprvé. To klobouk dolů, protože vymyslet takové věci pod tlakem a ještě aby to krásně vypadalo i chutnalo tak to je opravdu majstrštyk. ()

Ricko

Tri blbci, kteri cumej jak nejvetsi kokoti, hrozne dulezite zvejkaj pred debilne naslouchajicimi soutezicimi s rukama za zady... No hrozna traparnicka, ale kdyz v bedne nic lepsiho neni, tak s primhourenim obou kukadel se to jeste da... ()

chup44

Môže byť, bavilo ma to viac, ako Na nože, po trapnej prvej sérii Masterchefa veľký posun vpred. Traja porotcovia sú sympatický, škoda, že pán Fichtner je taký nemastný no, Kalina je ten lepší a Raditsche zasa prísnejší. Ale je to fajn, nato že je to na TV Nova a celkovo na dnešnú televíznu tvorbu je to nadpriemer :-) ()

Kalda69 odpad!

Tento porad je vyborny, bohuzel to sleduju na strankach TV Nova a ty jejich reklamy kazdych 10 minut jsou strasny. Respektive sleduju, sleduju, prvni reklama od pani dentistky na k zubum citlivou pastu kterou zkousnu vystrida jednou tak hlasita reklama na Hornbach nebo neco jineho a musim ztlumovat aby si neprisli stezovat sousedi. Pak koukam dal a po druhym nebo tretim reklamnim bloku to hodi hlasku ze se nepodarilo video nacist a musim obnovit strankku, coz znamena opetovne muceni uz jednou zkouknutych reklam a protoze to chci posunout na misto kde jsem skoncil, pro jistotu to ty reklamni bloky prehraje znova. Proste TV Nova jsou tragedi a i kdyz s oblibou budu koukat dal, tak ty reklamy to posilaji do odpadu. No proste jsem podal dotaz na Radu pro rozhlasove a televizni vysilani ohledne internetove distribuce televiznich poradu a reklamy v nich. Az budu mit odpoved tak to sem dopisu. ()

Seda93 odpad!

Soutěžní pořad o vaření připomínající neúprosný a krutý výcvik elitních mariňáků americké armády. Krev, slzy, pot a nesmírně silné emoce, to všechno a ještě mnohem víc stojí na nevyzpytatelné cestě osudu na vrchol mistra kuchyně! Sotěž, ve které se neodpouští rozvařená rýže ani studené hranolky! Kdo špatně nastrouhá okurku nebo snad v nejhorším možném případě připálí kotletu nechť povstane a vyslechne si rozsudek smrti! Pokud chcete vidět něco solidního o vaření, tak si pusťte radši Ratatouille, uděláte nejlíp! ()

TesterX

Prvně mne to moc nechytlo, ale nakonec to není úplně blbě zpracovaná soutěž. Nejvíc mne ovšem štve to neustálé přepínání z terénu do promluv soutěžících někde v zákulisí, kteří vlastně jen popisují to, co se odehrává právě v terénu. Tenhle systém je samozřejmě převzat od amerických originálů, ale za mne to akorát snižuje prožitek. Například v Survivoru to je využito lépe a hlavně ty vstupy tam mají nějakou vypovídající hodnotu a jsou především používány mimo soutěžní klání. Tady ne, to je 5 vteřin terén, 5 vteřin hlava na gauči a takhle furt dokola. Kdyby toho nebylo, jedná se o svěží soutěž, která v mnoha případech samozřejmě dráždí chuťové buňky. I volba Kašpárka, Punčocháře a Forejta byla dobrá a ta jejich chemie značí, že jsou dobří přátelé i tam venku. Dále potěší, že každý ten díl je trochu jiný a soutěžní úkoly jsou originální, díly s návštěvami jiných prostředí, či zařízení patří k těm nejlepším. Takže mohlo by to být lepší, ale i tak se jedná v rámci našich končin o dobré provedení. ()

oskiii

Tenhle pořad mě baví. Porota složená z opravdových profesionálů, má to spád, žádné zdlouhavé canty kolem soutěžících.Spousta internetových šéfkuchařů, kteří znají leda Pohlreicha, to shodí...tak jako pořady s Paulusem, Kašpárkem, Navrátilem. Možná, že kdyby se v MCh objevi Pohlreich, tak by hodnocení pořadu šlo rapidně nahoru. Porota je hodně dobrá, jsou to profici, kteří mají v oboru jméno. Je to soutěž zaměřená na gastronomii, takže sympatičnost poroty je nepodstatná. Zatím jeden z opravdu malá pořadů, kde jsou soutěžící posuzováni na základě dovedností. ()

Alvin

Tak úplný odpad to není a porotci jsou zajisté špičkoví kuchaři. Ale co je to platné, když nejsme v restauraci, ale v televizním pořadu a ten potřebuje hlavně silného a pohotového lídra, jakým je v českých končinách bohužel stále jen ten Pohlreich. Tihle tři pánové ani v součtu nemají jeho charisma, důvtip a pohotovost. Dost možná se na tom podepisuje nějaký Novácký dramaturg, který jim ani nedá prostor a je schopný nasekat v deseti vteřinách pět střihů. Ve výsledku pak porotci působí jako tři nepřesvědčivé loutky, které pronáší soudy nad výkony soutěžících podle předem rozdaných karet "ty řekneš že dobrý, ty řekneš že nic moc a ty poslední uděláš dramatickou pauzu, pak vykulíš oči, rozzáříš se jak měsíček a řekneš, že to bylo úžasný". ()

MotMotkovich

To, jak se tváří ti porotci napovídá, že jsou opravdovými profíky a Gordon Ramsay ani Graham Elliot z US verze realityshow jim nešahají ani po kotníky. Tak na mě bohužel pusobí a je to přinejmenším k smíchu. Bohužel jako diváci nevíme, jak pokrmy chutnají, ale myslím, že bylo vyhozeno pár lidí, kteří si to nezasloužili. Nicméně jako celek je to pořád hodně slabý odvar výše zmiňované US verze. 15% ()

DavidDizzer

Jako milovník gastronomie mám co dočinění hodnotit 3,5 (3+) hvězdičkami i přesto, že to není taková paráda, jak se zdá. Jsou určitě lepší pořady, ať soutěžní nebo klidné s domácím vařením na objevování nových receptů. Musím uznat, že podmínky, které jsou soutěžícím stavovovány někdy příliš nesmyslně, tvrdě, náročně a v podstatě i nespravedlivě, mnohdy pošlou domů kuchaře, kterému zkrátka jen nesedlo dané téma, daná podmínka časového limitu nebo splnění dalších nároků. To už je ale hra a boj! A to se mi líbí. Každý kuchař, ať už amatér v závodní kuchyni nebo doma, mírně pokročilý nebo super kuchař, si určitě musel projít několika zkušenostmi, nátlaky a bojem - co se k čemu hodí, jak vše naservírovat, jak vyvážit chutě, zkrátka vše, co ovlivní hotový pokrm, aniž by to muselo jít fyzicky na pokrmu vidět, ale přesto se to na daném pokrmu podílelo. Soutěž se mi líbí i v tom, že to není hloupá reality show o tom, jak se někdo svléká před kamerami jako reality show Vyvolení a podobné prkotiny. Jde zde totiž o hotové umění ,,gastronomie", a jak jsem již uvedl - sice někdy velmi hloupě v podání přísných porotců, kteří dávají někdy velmi podivné nároky a podmínky, avšak takový je život v oblasti kuchyně - host. Je super to, že časem si můžete oblíbit kterékoliv soutěžící, ke kterým máte určitý vztah a fandíte mu do poslední chvíle, naopak můžete mít i antioblíbence, kterého byste poslali ihned domů. Podle mě je tato soutěž super v tom, že se nejedná o jednoduchý pořad o vaření, kde se stihne uvařit 2-3 jídla, nakonec napíší recept a je konec. Zde každý uvaří skvělé pokrmy dle svého nápadu a dodávají vám insipiraci a zkušenosti, jaké suroviny můžeme spolu servírovat a se kterými můžeme vařit a kombinovat je. V konečném důsledku za pořad stihnete zhlédnout destítky ,,improvizovaných i neiprovizovaných" pokrmů. Je to tedy velmi naučný pořad s napětím, vzděláváním se a můžete si u toho i zafandit svému oblíbenci. Mě se to zkrátka líbí. ()

NikiVai

Jediný, co mě na této show baví jsou úvodní "konkurzy". V momentě kdy začne soutěž tak si porotci vyberou svého miláčka, kterého protěžují až hrůza. A to nesnáším. Takže díky Kristýnce a Pavlínce a pánům porotcům už nemám touhu koukat. Raději si pustím originál, tam to má alespoň pořádný drive. ()