Natalie (Alicia Witt), krásná a inteligentní studentka Pendletonské univerzity, a její přátelé Jared, Rebecca a Michael chodí pravidelně na hodiny k profesoru Wexlerovi. Na jedné hodině vypráví profesor dávnou městskou legendu o někdejším profesorovi z Pendletonu, který před 25 lety zabil šest svých studentů. Natalii připadá celý příběh podezřelý a je přesvědčena, že je vrah i nyní v prostorách univerzity. Nikdo jí nevěří. Až když je příliš pozdě a její přátelé se stanou jeden po druhém obětí vraha, přesně podle předlohy v městské legendě. Tehdy Natalie zjišťuje, že se spolu se svými přáteli stala součástí pokračování těchto strašných událostí… (oficiální text distributora)

pirate

Sice normální vyvražďovačka, ale jak jsem již řekl, nejvíce se mi líbí ty filmy s otázkou, kdo je vrah? ()

uprchlice

Můj názor je ten, že v 90- tých letech se točily nejlepší slashery. Temná legenda není zrovna tím pravým důkazem, ale i přesto nepatří do těch nejhorších. Klasika to také není a dnes by si na ni málokdo vzpomněl. Režisér Jamie Blanks je vynikající skladatel a dobrý režisér. Temná legenda byla jeho "větším" úspěchem. Mladičký Jared Leto si zde střihnul roli studenta, který přežil běsnění šíleného vraha. Vraždy jsou slušné. Motiv a skutečné odhalení vraha se dalo předpokládat už v polovině filmu. Temná legenda je oddechový slasher, který vám nepotrápí myšlení, ale žaludek. ()

6611600

Tajemná legenda je můj oblíbený slasher.Je to velmi povedený horor.Ne jen kvůli obsazení.Ale díky humoru a nadsázky.Vsadím se ,že neuhádne te kdo je ....VRAH! ()

cardic11

Film je něco nazpůsob Vřískotu,je to ale pořád zábavný slasher.Prostředí školy bylo dobře vybráno a až dokonce filmu jsem netušil kdo je vrah. ()

miro162

Tak z tohoto je velmi citit Vreskot, niekto sa nanho asi prilis dival a takto to dopadlo. Nehovorim, ze ide o pruser, to urcite nie, ale to kopirovanie Vreskotu by snad videl aj slepec. Uvodna scena je jedna z najlepsich, potom sa to zvrtne iba na recicky o tom, kto je vrah, pribeh je naruseny nejakou vrazdou, recicky, vrazda, recicky a....prichadza "prekvapive" rozuzlenie. Pozitivom je vysokoskolske prostredie, dobra hudba a celkom sympaticke herecke obsadenie. Ak hladate nejaky brutalny slasher, tak tu ste na zlej adrese, vacsina vrazd ide mimo zaber a ani nie su nejak brutalne. Atmosferu to vsak miestami malo. ()

evelouch

Nic extra.....málokdy se mi stane, abych se polovinu slasher hororu nudila.....naprotitomu ale vrazdy byly fajne, stejne tak i konecný zvrat.....Vraha jsem totiž tentokrát ani vzdáleně nevytipovala. Průměrný slasher, ktery neurazi, nenadchne. "Možná" že se tvůrci lehce inspirovali u Vřískotu, který se mi přece jen líbil o něco více. Nicméně, můžu doporučit pro dlouhé večery, protože jsem si u tohoto filmu celkem odpočinula. ()

tXtX

Do pohodky stráviteľná tínedžerská rutina, ktorá spĺňa prakticky všetky aspekty stredoškolských vyvražďovačiek z deväťdesiatych rokov.. Čo dodať, ja mám túto éru veľmi rád, takže s Temnou legendou prakticky nemám problém. Možno by to chcelo iba výraznejší soundtrack, a silnejšie finále v ktorom odhalenie vraha nie je tak úsmevné.. ináč je to ale úplne v poriadku, hlavne po atmosferickej stránke.. 70% ()

RodUsher

Když jsem to viděl poprvé v devadesátkách, moc mě to bavilo, asi proto, že jsem krom Vřískotu a Tajemství loňského léta nic hororového neznal. Teď jsem se na to podíval po letech znovu a nudou jsem se málem uzoufal. Nezajímavé postavy, děravý scénář a nesympatický zabiják. Dvě hvězdy jen za celkem originální nápad a taky za to, že další díly jsou mnohem horší. ()

BigJohn02

Film, který dokazuje, že Jared Leto býval taky mladý a Tara Reid nebyla vždy šeredná kostra. Jinak celkem průměr, ale celkem pěkný ty dvě holky... ()