Džúni kokuki

• Japonsko 十二国記 (více)
Japonsko, (2002–2003), 18 h 45 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Fujumi Ono (kniha)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Kunihiko Rjó

Aja Hisakawa, Takehito Kojasu, Hóko Kuwašima, Ken'iči Suzumura, Rie Kugimija, Júdži Ueda, Hidejuki Tanaka, Džunko Noda, Kazuja Nakai, Kendži Nodžima (více)

Epizody(45)

Youko Nakajima je taková normální středoškolačka, snažící se žít podle představ svých rodičů. Něco s ní ale není v pořádku - často se cítí divně a je náladová. Ovšem co je zdrojem jejího neklidu nedokáže říct ani ona sama. Jednoho dne se po vyučování v její třídě objeví muž, který se představí jako Keiki, a s pokleknutím ji slíbí oddanou službu. Zdá se ale, že tahle návštěva nebude ten den jediná. Odnikud se vynoří záhadné létající příšery, které okamžitě na Youku zaútočí. Naštěstí je zde Keiki, který s nimi začne bojovat. Zmatená Youko při boji ztratí vědomí a když se probere, leží sama na břehu neznámé země s hlavou plnou útržkovitých vzpomínek. Kde je a jak se sem dostala? Jak se dostane zpět? Nezdá se jí to celé? Na všechny tyto otázky musí najít odpověď.

Dvanáct království je anime seriál čerpající ze stejnojmeného souboru románů a sbírky fantasy povídek, tedy nikoli z mangy, jak je u těchto seriálů jinak běžné. Ačkoli seriál i předlohy jsou japonského původu, zřízení světa dvanácti království a bytosti, které ho obývají, stejně jako velké části děje, vycházejí převážně z čínské mytologie. Přesto nebo možná právě proto patří tento seriál k nejuznávanějším v daném žánru. (Genryuusai)

Torako.chan

Jhershaw to tu již vystihl. Zezačátku mě to nenadchlo, hlavně hrdinka příběhu mi lezla krkem, ale postupem se to vyvine ve velmi pěkné dobrodružství. :) ()

Teg

Spolu s Moribito rozhodně ten nejpropracovanější svět fantazie v anime co jsem kdy viděl. S tím že byly nějaké díly zbytečné nesouhlasím. Poselství měl každý. I když tam bylo hodně dílů s opakováním původního děje, ale věřím že to bylo proto aby se divák v tak rozsáhlém světě zorientoval. Přece jen je něco jiného sjet všechny díly během pár dní a koukat na ně s odstupem týdne nebo několika dní. Každopádně víc podobných anime. Moc se mi líbilo. P.S: Možná se mi to jen zdá, ale část hudebního doprovodu je z HOMAM. ()

York

Ze bych to udelal jako Jhershaw? Hodnotil postupně? Takze po 6 dilech: Hm, rekl bych, ze standardni anime, "obycejna stredoskolska studentka" je spolu se dvema spoluzaky odnesena tajemnym muzem do jineho sveta. Vsude spousta obrovskych priser ktere ona seka svym kouzelnym mecem, jako by to byly nudle na polivku. Nesympaticka je hlavne jeji kamaradka, ktera je trochu psycho. Tak dve az tri hvezdicky. PO 14 DILECH: V podstate se uzavrela kapitola Youky, 14 dil je uz jen rekapitulacni, ale diky za nej, protoze svet 12 kralovstvi je i se svoji mytologii docela slozity. Videl jsem 8 dilu behem jednoho vecera, coz svedci o tom, ze me to pohltilo :-) Postupne se dozvidame, co je vlastne Youka zac. Jasnych pet hvezdicek. PO 20 DILECH: Pribeh Taikiho je taky super (az na jednu vec, viz posledni dily), hlavne jak tady psal Jhershaw zkroceni Youmy, klaneni krali En a dalsi. PO 39 DILU: Sledujeme pribehy tri divek, divky Suzu (Mokurin), princezny Shoukei a kralovny Kei. Zmatek ve jmenech je zpusoben tim, ze kralovna Kei i princezna cestuji inkognito, a tak maji jina jmena, Suzu ma zase sve jmeno japonske i mistni. Zezacatku je to celkem nudne a strasne chaoticke, protoze se stale stridaji vsechny tri pribehy, zajimave (a to dost) se to stane, teprve az se divky setkaji. V podstate v tomto pribehu jde o upevneni moci kralovny Kei a o porazeni jejich protivniku. KONEC: Tak jsem se strasne tesil na pokracovani pribehu Taikiho, nejvetsiho kinga mezi Kirinama a jeho krale. Jenomze ono prd, pribeh Taikiho nema zadny konec, misto toho je tam pribeh o krali En, ktery ovsem nejak kor moc dobry neni. Posledni dva dily jsou naprosto na nic. Takze celkovy dojem ze serialu - super az na nektery casti. ()

Cassandra

Výborně propracované prostředí a charaktery. Charaktery musím zdůraznit, protože alespoň hlavní postava a celkem i její okolí se opírají o několik rozvíjejích zážitků, a ne jen o jediné trauma z minulosti, jako by nikdy nic jiného nezažily, jak to často v anime bývá. Nedovyprávěný Taikiho ark mě taky mrzí. ()

Mantis

Dvanáct království z počátku nebudí přílišnou důvěru. Úvodní motiv seriálu, přenesení dnešního člověka do fantazy světa, je dost omšelý. To je naštěstí velmi dobře vykompenzován propracovaným světem s netradičním způsobem volby panovníků. Téměř vše je založeno na čínské mytologii. Vliv fantasy prvků naštěstí závažněji nepřerůstá přes rozumnou úroveň. Největší devizou seriálu je vývoj hlavních charakterů. Jediným větším překvapením byla neukončená vedlejší linie (Yuka Sugimoto a Takasato Kaname). ()

D.Snake

Hodnotí se mi to docela špatně. Mělo to obrovský potenciál, který bohužel nebyl využitý. Ne protože by snad tvůrci udělali něco špatně, ale prostě protože to není dokončené. Představilo to tolik zajímavých příběhů a skvělých postav o kterých se nikdy nedozvíme jak dopadnou, že to prostě nemohlo skončit tak jak bych si představoval. Kdyby to mělo o 100 epizod víc, troufnu si říct, že by to bylo asi nejlepší fantasy anime. 8/10 ()

Mya

Pre mna jedno z najlepsich anime ake som kedy videla a to uz ich bolo docela dost. Vsimla som si, ze viacerym prekazalo skakanie z jedneho arku do druheho. Mozem iba povedat tolko ze autori anime vlastne na vyber moc ani nemali, drzali sa totiz presnej romanovej predlohy, ktora pozostava zatial z 12 knih. A kazda kniha ma samostany pribeh, cize prvy ark anime je prvy diel knihy, druhy ark- ten o Taikim je kniha druha a konci presne ako anime. S tym ze v knihe piatej sa autorka romanu vracia k jeho pribehu, co ale v anime uz spracovane nie je, pretoze v tom obdobi este nebola out. A to iste plati aj pre Yoko ako cisarovnu a Shoryuho ako cisara v En-e ich pribeh vlastne nadalej pokracuje, vyvija sa a treba len dufat, ze sa raz niekto rozhodne urobit aj sequel. A tí, ktorí uz nevydrzia a chcu vediet viac, tak ako ja, staci siahnut po knizkach :D Proste suhlasim s vetou: Fuyumi Ono je na vychode to, co pre fantasy Tolkien na zapade. ()

Narciska

Všechno hrálo pro to, aby se mi to líbilo. Mytologie, animace, krása, síla, slabost a vývoj postav, fantazie, ale stále jako bych pod povrchem hledala ještě něco víc, něco, co jsem tam zdá se narozdíl od jiných uživatelů zde, nenašla... ()

gumbo

70% Začátek je hodně špatný a nevěrohodný, ale když to člověk vydrží, tak ho seriál odmění zajímavým a napínavým dějem. Místy trošku nevyrovnané a i motivace postav občas trochu pokulhává, ale určitě to stojí za shlédnutí. Opening song je hrozný a ending song je jedním slovem příšerný, to se opravdu nedá poslouchat. Celkový hudební doprovod v průběhu epizod ještě ujde, ale taky taky není žádná sláva. (80% - hodnoceno po 14ti dílech) Doplnění po 45 dílech - je to celkově nevyrovnané a hlavně to vypadá, že autoři neví na koho se to vlastně chtějí soustředit a který příběh rozvíjet. Chybí tomu nějaká tmelící linka a je celkem nepříjemné, když nejsou nějaké nakousnuté příběhy dovyprávěny. A ze všeho nejvíc mě štve neustálé opakování toho co už jsme viděli, jako by divák měl Alsheimera a muselo se mu neustále opakovat, aby nezapomněl.... A ze všeho nejvíc mě štve neustálé opakování toho co už jsme viděli, jako by divák měl Alsheimera a muselo se mu neustále opakovat, aby nezapomněl :D.....Celkově tedy Lepší 3* tj. 70% ()

Radek.SCH

45 dílů je neúnosně moc, navíc když tam ještě vrazíte 3, 4 čistě rekapitulační. Ze začátku jsem to chtěl zabalit, časem mě to chytnulo, ale později se tam oběvily dost hluché místa a tempo šlo do háje. Navíc, když vám tam pořád cupitá horda upravených slečen, které jsou neskutečně infantilní a je tam tolik cizých pojmů, že po čase radši přestanete přemýšlet, co asi znamenají. O sympatičnosti velké části postav ani nemluvě (Taikimu jsem chtěl ty jeho nádherné manga oči vyrýpnout hřebíkem [rezavým! :-], vlasy "ostříhat" tupým nožem a za to jeho neustálé bulení bych na něm zkusil mučící techniku, kterou použily na králově dceři - tu s těmi dvěma voly, mimochodem jedna z mála dobrých scén v celém seriálu). - 60 % ()

TomasMarlen

Vyjimečná cesta do světa, kde Pán prstenů a Narnie vypadají jako retardovaní degeneráti ze západu. Epický asijský epos o současné dívce, která to nečekla a přesto dosáhla vrcholu fantasy klišé. ()

Raven_PWL

Vcelku mě mrzí, že nebyl dovyprávěn přiběh Kokkiho, to je opravdu škoda a zbytečne díly 41-45. Jinak je to dobrý pokoukání, který Vás přimo vtáhne do jiného světa :D. ()

Ernie_13

Tak mam za sebou 13 casti a musim povedat, ze konecne som natrafil na konkurenta k Serei No Moribito. Zaciatok bol velmi tazky a po par castiach by som viac ako 2/5 nedal, ale postupne sa zacali odhalovat kluce k pochopeniu deja a tak sa clovek velmi lahko necha zviest uzasnym svetom. Som zvedavy co bude nasledovat teraz, ale dufam, ze moje nadsenie neopadne. :) ()

Herr_Karotte

Pro me celkem zklamani... toto anime ma hodne velky potencial, ale vubec ho nevyuziva. Spolu s divne navazujicim dejem, prehrsle filleru a nepovedenym otevrenym koncem ve mne zanechalo rozporuplne pocity... ()

darthvader77

Neklidně usíná ten, koho tíží koruna Co musí spravný vladař mít? Někdy musíte dělat ošklivé věci. Raději zabít několik stovek teď, než problém odkládat a pak zabít desetitisíce. Jedno z nejlepších anime, které má výborný fikční svět, systém království, volbu vladaře a především, jak se v tomhle světě rodí děti to byl věci, co jsem si užil. KONO KEIKA DA!!! A Kotomine Kire jako Koutetsu jeden z divadelníků mne také velmi potěšil. Obě saté troijice Youko, Asano a Sugimoto stejně jako Youko, Suzu, Shoukei byli výborné postavy. Nejvíce mne dostal vývoj Shoukei. Nedokonečení Taikiho linie je na nic, ale dá se s tím žít. ()

plpa

Uprostřed školního dne se Yoko zjeví podivný cizinec, který ji přísahá oddanost. Vzápětí, po bitce s létající stvůrou, ji spolu se dvěma jejími slolužáky odnáší do jiného světa. V tomto světě jsou jako lidé ze Země (Kaikayaku) pronásledovanými uprchlíky. Yoko putuje světem 12 království, snaží se přežít za pomoci meče ve světě kouzel, příšer, démonů a bohů a vůbec zjistit , proč byla přeneseno do tohoto světa. Nádherné epické anime na motivy románů Fuyumi Ono. Bohatý svět založený na čínské mythologii. V podstatě příběh o tom, jak se naučit respektovat a vnímat jiné lidi a objevování seba sama 3,5* ()

Isshin

Tento štýl anime sa mi veľmi páči. Taký malý Silmarilion. Hudba a príbeh sú vynikajúce. Mierne problémy s množstvom pojmov a pomenovaní. Môžem dať jedine 5* . ()