poster

Bionicle: Zrození legendy

 • USA

  Bionicle: The Legend Reborn

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2009, 80 min

Režie:

Mark Baldo

Hudba:

John D'Andrea
 • Darren98
  ****

  Řekl bych, že jde o druhý nejlepší Bionicle film, po Legendě Metru Nui samozřejmě - k dobrému filmu o bionicle je prostě třeba za použití námětu schopností masek, i když jedné, ovšem jde o kanohi Ignika. Jelikož první díl je jako LOTR sága, a druhý a třetí díl je jako Star Wars sága, snažil jsem se přijít na to, jakému filmu, či sáze je podobné Znovuzrození Legendy. Inu, nejdřív jsem si byl jistý, že tenhle díl je nejpravděpodobněji nějakému filmu podobný, měl jsem větší jistotu než u předešlýžch dílů, jenomže po přemýšlení, hledání a bádání, jsem zjistil, že jediný možný podobný film je John Carter: Mezi Dvěma Světy, což jsem věděl že není to co jsem hledal. Takže, největším plusem tohoto filmu je, že jeho úžasný děj je i poměrně originální. (Doufám, že nějaký takový film je založený kdesi v historii kinematografie, protože tento námět je až moc výtečný, než aby byl poprvé až tady.) Málokde jinde totiž narazíte na příběh, v němž se hlavní hrdina objeví zničehonic uprostřed cizího místa, odhodlaný odhalit co se děje a jak se dostat zpátky, a ještě nepravděpodobněji narazíte na příběh, kde se hlavní hrdina objeví dokonce na jiné planetě. Mimo to, Mata Nui (Velká osobnost první trilogie) vyniká jako hlavní postava svojí sympatickou a rozumnou povahou, s kterou filmaři tento charakter natočili na výbornou. Navíc, znalci Bionicle ságy znají, že Bionicle vesmír a příběh je velice rozvinutý a kvalitní, což se z filmu dá vycítit, ve filmu se totiž mluví i o "velkých bytostech", které spadají mezi úplné začátky Bionicle ságy, stejně jako obrovské prázdné tělo na konci filmu. Kdyby diváci znali příběh Bioniclu lépe, myslím, že by i lépe hodnotili tenhle film, stojí za víc než za zdejší hodnocení.(29.12.2016)

 • Madsbender
  ****

  Nechápem ten hejt. Zrození legendy je jednoznačne najlepší spomedzi všetkých Bionicle filmov (ostatné sú skôr priemerné, a to po každej stránke). Má výborný príbeh a hlavnú postavu, ktorej minulosť je obostrená tajomstvom, animáciu na veľmi dobrej úrovni, zábavné spracovanie, kopy parádnych súbojov a akcie, a celkovo je určite aj dospelejší (a vyspelejší). 75%(4.3.2014)

 • Hornet.CZ
  ***

  56% / Jednoznačně nejlepší film ze světa Bionicle a jako poslední už tuplem. Ačkoli se o tuto pozici pere s dvojkou tak se musí uznat, že dvojka na to vlastně ani mít nemůže. Oproti prvním třem dílům je hlavní velkou změnou (mimo jiných postav a jiného zasazení) animace, ta min. u samotných robotů vypadá naprosto úchvatně, o něco hůře je na tom animace prostředí, které samo o sobě je na tom o mnoho hůře a to i přesto, že zde prakticky nic není, planeta je silně pustá a mimo jeskyni s "ekosystémy" zde není nic co by nasvědčovalo nějakému smyslu pro detail. Příběhově je film o něco horší než první dva ale lepší jak třetí díl, zde je to bohužel až moc jednoduché a předvídatelné a natahování děje přes dlouhé jízdy v dunách apod. tomu také zrovna nepřidávají. Shrnutí: jako malému se mi tento film opravdu líbil, avšak po letech na světlo přicházejí chyby a nedostatky, které z toho dělají mírně podprůměrný film, který sice vypadá dobře ale nijak nezaujme.(14.6.2019)

 • lennyd
  **

  Mata Nui je po útoku Zla vyhoštěn ze své země, a probírá se i s maskou ocitá v neznámém světě, plným pravidel - do kterých musí proniknout, aby přežil. A bude to právě Mata Nui, který dokáže rozpolcené vesnice neustále se oslabujícími bojem sama proti sobě sjednotit proti společnému nepříteli... Když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím jestli se mi tento animák líbil nebo ne. Na jedné straně docela hezká animace (fakt si někdo vyhrál i s technickými detaily jednotlivých hrdinů), docela příjemná hudba - na druhé straně infantilní příběh (který by možná zaujal tak dvouleté děcko) a příšerný dabing (nemůžu si pomoct, ale v češtině některé "hrdinské" hlášky působí hodně směšně). Suma sumárum - viděl jsem - nelituju, ale znovu už si tento film nepustím..(23.6.2011)

 • WolfR
  odpad!

  Již čtvrtý díl příběhu robotů Bionicle, vznikl zajisté jen z komerčních důvodů a to je propagace nové série LEGA Bionicle. Určitě je to tak, je to vidět i na filmu samotném, ale i na tom, že tvůrci kompletně přeskočili velkou část příběhu Bioniclu a rovnou odvyprávěli ten z letošního roku. No, ale vlastně tento Bionicle film, děj ani nemá. Předchozí díly děj měli, sice mizerný, ale měli. Tady jsem ovšem žádný děj za celý film nezpozoroval. Navíc ve filmu se pořád jen blbě a nudně mluví a mluví a po nějaké akci ani památky. Já jsem totiž myslel, že Bionicle hlavně válčí a ne kecá špatně napsané dialogy. Animace taky není nic moc a všechny postavy jsou tak nějak nesympatické a je těžké se orientovat ve všech těch jménech. Žádnou postavu si za celý film neoblíbíte, protože na to není čas. Film, který je údajně součástí velké ságy a má jen 80 minut, hm to je nějaká zvláštní sága. Prostě animovaná fantasty hloupost inspirovaná slavným LEGEM. Film bez jakéhokoli světlého okamžiku. Další díl už ne prosím! Odpad!(21.10.2010)

 • - Doposiaľ štvrtý film o Bionicle. (pugs)