Vyzvednutí Titaniku

• Česko Tajemství Titaniku (více)

Komunikace Spojených států se Sovětským svazem je vzhledem k trvající studené válce složitá a nerost, který USA pro svůj nový obranný systém nutně potřebují, se těží jen a pouze v SSSR. Zjištění, že byl roku 1912 převážen na Titaniku, poněkud kalí skutečnost, že slavná dopravní loď kotví několik kilometrů pod mořskou hladinou. A protože s nápadem dostat monumentální plavidlo zpět nahoru nepřijdou jen Američané, stává se komplikovaná operace ke všemu otázkou času. Adaptace i u nás populární knihy Clivea Cusslera nabízí dobrodružný sci-fi příběh, který dalece předcházel objevu, že na dvě části rozlomený Titanic by těžko někdo vyzvedl stejně, jako se o to pokoušejí hrdinové snímku. Ve filmu s atraktivním námětem si navíc zahráli výborní herci jako Jason Robards (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) nebo Alec Guinness (Lawrence z Arábie, Hvězdné války). (Filmhouse)

Fawkes

Naprostý nesmysl. Nechápu jak můžou Titanic vytáhnout pohromadě, když byl ve skutečnosti rozlomen na půlky. Tři čtvrtiny filmu je pro mě nudou, konec, kdy Titanic doplouvá do New Yorku sice vyvolá malou radost, ale působí to příliš nereálně. (22%) ()

MickeyStuma

Román ´Vyzvedněte Titanic!´ napsal spisovatel Clive Cussler v roce 1979 a kniha zaznamenala ohromný úspěch. Je až s podivem, jak rychle se toho chytili filmaři, neboť následující rok právě na základě této knihy vznikl snímek, který svým názvem naopak spíše budí rozpaky. Scénář je na takovou rychlost napsán solidně a snímek jako takový vyznívá zcela zásadově s ohledem na svou dobu. Dějově jde o vzácný nerost, který se hodí do vývoje amerického experimentálního obranného systému a zjistí se, že se nachází právě na ztroskotaném Titaniku. Jak ho ale získat. No jasně, loď vyzvednout ze dna celý. Když je dílo dokonáno, objeví se Sověti s nárokem na onen nerost. To ve zkratce striktně prozrazujíc, že je děj z doby tzv. Studené války. Tento fakt je však do příběhu vsazen jen okrajově, neboť děj sleduje převážně počínání hlavních aktérů ve snaze Titanik vyzdvihnout. Na svou dobu více konverzační, ale na zajímavosti to nijak neubírá. Scéna objevujícího se Titaniku na hladině moře je vrcholem celého snímku, který vypadá i po tolika letech setsakramentsky dobře. Že jde o čirou fikci musí být snad každému jasné. Jako dobrodružný příběh však námět nabízí přívětivou podívanou. ()

Besyn

Ano,myšlenka možná zajímavá,jenže tvůrci to absolutně nezvládli.Titanic nejenom že není rozlomený (o tom se ještě v r.1980 stoprocentně nevědělo),ale on není ani po téměř sedmdesáti letech pod vodou ani zkorodovatělý a vypadá,jak by byl pod vodou sotva dva týdny.Hrůza. ()

chemicquei

je zajímavý, že se cestou nahoru titanic ani trochu nerozpad, dokonce mu pořád po tolika letech a dobrodružství držely veškerý lana, divné že? ()

Petike

Až do čias rozpačitej Sahary jediná adaptácia Cusslerových písačiek. Nie najhoršia, ale rovnako ako námet z predlohy, je to nanajvýš priemer. Efekty v scénach vyzdvihnutia vraku Titanicu sú však na úrovni a dosť uveriteľné (aj napriek určitým faktickým chybám, ako vysvitlo o pár rokov neskôr). Pekná hudba od Johna Barryho, dobrá práca so zvukom prostredia na vraku. Dva hviezdičky a vyššie nejdem. P.S. Spoiler pre zvedavých - scéna vynorenia, prvého prieskumu a vlečenia : http://youtu.be/0YCmJbEedkc ()

haffen

Je to celkom slušne natočené B-čko. Ak vypnete mozog a nebudete riešiť že vyzdvihnutie lode z dna je absurdnosť, budete sa pri filme celkom baviť. ()

Stejšn

Já nevím co máte - film je z roku 1980 a vrak Titanicu objevil Ballard až v roce 86, takže nikdo do té doby nemohl vědět, jak na tom ta loď doopravdy je. Trikově je tenhle film pěkný, i když je trošičku naivní. Zápletka je vcelku dobrá, rozhodně se to zkouknout dá. Společně s Poseidonem a Brittanicem je to jeden z mých oblíbených loďovrakových snímků. ()

henrycruel

Je to příjemný film, ale spíš taková pohádka o tom, jak by se třeba dal titanic vytáhnout, kdyby byl v jednom kuse, i když je to samozřejmě nesmysl! Ovšem scéna, kdy se loď vynořuje z oceánu je opravdu dechberoucí! ()

piglit

A hvězdičku dolů za nerost byzanium - tuto "obecně známou" kosočtverečně krystalizující formu dioxidu debilinia (DbO2). ()

Guran

Film je absolutní hovadina. Byl natočen ještě před tím, než se vrak Titanicu našel. Velká blbost je už v tom, že vrak vyzvednou zpátky na hladinu, což v reálu nejde a také, že filmaři si neověřili fakta ohledně potopení lodi, která se rozlomila, ale zde je v celku. Snímek mě vůbec nebavil a rozohdně ho nedoporučuji milovníkům Titanicu. Já patřím také mezi milovníky, ale tohle je vrchol demence. ()

knihovna

Takový klasický osmdesátkový akčňák. Docela jsem se bavil. A pozor, než ho našli (Titanic), opravdu byly teorie, že loď bude skvěle zachovalá. ()

route60

Špatný film s nádhernou hudbou Johna Barryho, nevadí že vytáhnou titanik v pořádku, tehdy ještě nikdo nevěděl jak doopravdy dopadl, jde ale celkově o nudně natočený film kromě scény vyzvednutí titaniku a to je hodně málo. ()

ESNYR

Knih od C.Cusslera mám doma 16 a jsou to krásné dobrodružné romány. Film je udělaný tak aby cca zhruba byla řešena (a řečena) myšlenka z knihy ale co si budem. Přečtěte si knihu, je toho v ní více  a ten Titanik má celkem zajímavou roli (nejen tu která je zmíněna ve filmu) Kdyby to měly natočit podle knihy, byly by to 3 filmy po 3 hodinách. Dopadlo to zhruba stejně jako Sahara (od téhož autora) Prostě Hollywood neuměl nikdy moc adaptovat knihy. 2 hvězdy ale jen za to že ty knihy mám velmi rád a samotný film není až takové peklo jak by se mohlo zdát. Na "svoji" dobu je to udělané vlastně docela slušně. ()