Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

Hapretor

Toto sem viděl hodně, hodně, hodně dávno. Vim, že se mi hlavně líbila myšlenka odloučenosti lidí navzájem a jak je jeden pošťák dal dohromady. A pak taky prostředí. Správně osamocený, správně sychravý. ()

helloween93

Film o Pošťákovi, který spasí lidskou civilizaci Kevinovi moc nevyšel a v kinech těžce propadl. Byl to další z řady Kevinových neúspěchů, které bohužel pro něho přišly v krátkém časovém období v hojném počtu...Mě osobně se Postman líbil, bylo to sice šíleně dlouhé, ale myšlenka filmu mi nepřišla špatná. ()

levente

Tohle je patetická filmová tragédie pana Costnera. Ten film neměl nikdy překročit atlantik a přo jistotu ani pacifik. Nerozumím tomu. ()

Besyn

Takže pěkně popořádku-Začátek je vynikajíci,ale jakmile Costner najde poštovní brašnu,jde to postupně všechno do prdele a konec je už vážně jen pro silné povahy.Celkově bych hodnotil jednou hvězdičkou,ale ten chlapeček u cesty a to jak už poražený Costner nakonec vyřídí Willa Pattona pomocí fráze "Věřím ve Spojené státy Americké" je natolik trapné a směšné,že ty dvě prostě dát musím. ()

Narayan

Je to celkem haluz, ale zase tak nekoukatelný to neni. Trochu divnej je ten údajně postapokalyptickej svet, kterej na to teda nevypadá.. ()

Gixian

Z mého pohledu společně s Vodním Světem tvoří tento film nerozlučnou dvojici: V hlavní roli Costner, děj v post-apokaliptickém světě, atmosféra slabá, scenář dementní, a film celkově hrozně nudný. Dobře, abych nekřivdil, toto mě bavilo o malilinkatej kousek víc než Vodní Svět. Ale fakt jen o málo. ()

pepa3rd

Osobně se mi ten film líbí snad až na dvě naprosto trapné scény, které ani s dějem nesovisí. Převzetí dopisu malého chlapce, které je tak neskutečně blbě natočené ... a aby tomu nebylo dost, na konci je ještě doslova vytesáno do kamene. Kdo tohle stříhal ... ()

bif

No...já mam na Costnera slabost, což hodnocení tohoto filmu asi dost pomáhá. Na tento film se musí člověk kouknout na 2 části, nikoli na jeden zátah, jelikož jeho 177 minut je opravdu ubíjejících a jedna z posledních vět filmu "Věřím ve Spojené státy Americké" je jedno velké "OMG". Nicméně, mě se tenhle film líbíl, líbil se mi děj, klasické "Costnerovské" kostýmy, krásná výprava, ALE také je zde to co k smrti nenávidím...přehnaný patriotismus. Jo a mimochodem James Newton Howard jako vždy - perfektní. ()

salamandrr

Zajímavé postapo s naprosto dementním závěrem, kdy se během asi 30ti let z lidí v postapokaliptickém světe stanou běžně civilizovaní lidé s oblečením z nákupáku. celá idea je pěkná a prostředí velmi reálné. jediná zmínka o důvodu reality je jakýsi mor... ()

papaguy

Podobenství, které na první i druhý pohled vypadá jako blbina vycucaná z prstu, má své zajímavé kvality a silná místa. Ale pořád to na mě působí příliš chtěným a spekulativním dojmem. Hlavně zobrazované násilí působí dost samoúčelně. ()

Stíba

Taková zvláštní futuristická a trochu přihlouplá pohádka, navíc straaaaašně roztažená, ale i díky Costnerovi jí mám celkem rád. ()

kondor77

Hezký film, který ale nemá s předlohou prakticky nic společného (četl jsem ji). Pobavila účast (přiznám se, že trochu nepochopitelná) Toma Pettyho a moc se mi líbila i Olivia Williams a to nejen herecky, ale i fyzicky. Poklidné tři hvězdičky, kterými jsem film chtěl ocenit, znemožnil absurdní závěrečný souboj. ()

Zevon

Když už jsem protrpěl "Vodovodní apokalypsu", nedá mi to šmahem vyřešit ještě další duplikát apokalyptické vize s páně Costnerovou verzí mravního poslání na závěr. Tento film je úplně o ničem. S hlavní postavou mišugem, s mezkovitým trucem zmateného bezdomovce, jenž si zamanul, že bude běhat s kabelou mezi komunitami ve zbídačeném světě tak dlouho, až se z toho všichni pose... a budou ho akceptovat a posléze uctívat, si prožijete své utrpení tak dokonale, že se nakonec zamilujete i do té jeho pošťácké brašny. Jestli je tohle Costnerovo poselství, tak to asi moc složitý člověk nebude a opravdu nevím, jesti by spíše tato profese v jeho osobním životě nedala rozvinout jeho osobnosti mnohem lépe. ()

mazic odpad!

jeden známej byl na tenhle film ujetej a dal mu pět hvězdiček - v zájmu rovnováhy světa dávám odpad, i když bych jinak dal dvě (poctivě protrpěné) hvězdy - ale co bych neudělal pro záchranu světa. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western