Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

V prvni pulce devadesatych let svet vonel necim uzasnym. Bylo mi devatenact a tenhle film byl a je pro me strasne dulezity. Komedie, drama a hodne romanticky - takovy je zivot. ...sorry no jsem trochu pateticky. ;-)(6.3.2010)

Tak se mi konečně poštěstilo vidět tuto dnes již klasickou komedii. Při sledování jsem se bavil ale po celou dobu jsem si říkal, co na tom všichni vidí. Všehovšudy se jedná o standardní romatnickou komedii na téma "dva se potkají, zamilují se", která z řady vyčnívá jen díky brilantnímu scénaři, výborným dialogům a skvělým hercům. I tak se ale jedná "jen" o lepší průměr.(28.7.2009)

Dnes uz se da rici klasicka romanticka komedie s perfektnimiu gagy a napaditymi dialogy. A Rowan je tu jako vzdy rozkosny ;)(7.12.2003)

Pohřební blues – W. H. Auden: Zastavte hodiny, odpojte telefon, psovi, aby neštěkal, předhoďte šťavnatou kost. Utište piána a zahalte bubny, přineste rakev a přistupte. Ať letadla smutně krouží nad hlavami a čmárají na nebe vzkaz: On je mrtvý. Uvažte krepové mašle okolo hrdel bílých holubic, ať si dopravní strážníci natáhnou černé rukavice. On byl můj sever, můj jih, můj východ i západ, mé všední dny a moje neděle, mé poledne a má půlnoc, moje řeč, moje píseň. Myslel jsem, že je to navěky. Můj omyl. O hvězdy teď nikdo nestojí, zhasněte je. Vypněte měsíc a zahalte slunce, vylejte oceány a zničte lesy. Protože tohle už nikdo nezmění.(27.9.2008)

Velmi netypická romantická komedie. Skvělé dialogy a vtipy. Zajímavé je, že dva hlavní zamilovaní se ve filmu skoro vůbec nevidí. Herci ve vedlejších rolích jsou minimálně tak zajímaví jako postava Granta a MacDowallové.(19.5.2003)