poster

Čtyři svatby a jeden pohřeb

 • Velká Británie

  Four Weddings and a Funeral

 • Slovensko

  Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joehot
  ****

  Kaju se, jsem ostuda, Čtyři svatby a jeden pohřeb jsem viděl až dnes. Mike Newell zrežíroval typicky britskou romantickou komedii - černou jako ten nejlepší čaj, s neurotickým hlavním hrdinou (Hugh hrál takřka totožnou roli v Notting Hillu) a po čertech povedenými situacemi. Závěrečnou mokrou scénu znal i takový ignorant, jako jsem já.(20.11.2011)

 • LeoH
  ***

  Ten film je velice pečlivě, s nezpochybnitelnou inteligencí a dovedností vyváženej tak, aby si v něm každej našel to svoje, takže i já v něm mám fóry, které považuju za geniální, chvíle, kdy mi na postavách (i když ne nutně na těch hlavních) najednou začne strašně záležet, momenty, kdy neodolám dojetí, i postoje, nad kterýma uznale pokyvuju hlavou. Většinu času si ale ten kalkul uvědomuju příliš silně a je mi protivnej.(14.10.2018)

 • Pitam
  ****

  Moc příjemný koktejl namíchaný z velkého množství osvěžujícícho bristkého humoru a romantiky, ovšem místy i s velmi hořkou černou kávou. Báječný Hugh Grant a ještě báječnější Andie MacDowell tady společně s dalšími herci předvádí bezchybné výkony, ze kterých je vidět, jak je natáčení bavilo. Nepochybně za to může (v pozitivním slova smyslu) výborný a v rámci romantických filmů i velice originální scénář. Pro mě je to jeden z filmů, který neomrzí. Tak tedy: "Na Charlese a kachnu!"... 8/10.(27.1.2015)

 • Pecival
  ****

  Docela nevšední romantická komedie, při které občas pořádně zmrzne úsměv na tváři. Nejzajímavější je silné obsazení nejen ústředního páru, ale hlavně také okolních přihrávajících herců. A také jedna velmi vtipná svatba (tomu snad konkuruje jenom krátka verze ve SpaceBalls). Andie MacDowell jako vždy roztomilá, Hugh to s tou koktavostí nepřeháněl, takže mu člověk mohl držet palce. Přiznám se, že jsem moc nechápal motivy chování práve postavy Andie, ale čert to vem. Hail to the Richard Curtis.(6.4.2009)

 • kaylin
  ****

  Richard Curtis mi opravdu jen potvrdil, že je jedním z nejlepších scénáristů pro konverzační romance. Dovede napsat skvělé vtipy, ale především dovede napsat příběh, který není až tak předvídatelný, je zábavný a vyniká skvělými hereckými výkony. Režie Mike Newella tomuto snímku krásně sedla, je decentní a přesná.(9.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace