Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Tento film je po celých 117 minut doslova napěchován britským humorem. Kontrast čtyř svateb a jednoho pohřbu dává tomuto filmu vyváženost skvělých a vtipných dialogů a situací spolu s dojemnou scénou s Johnem Hannahem, coby řečníkem na partnerově pohřbu. Osobně dávám maximální počet hvězd, protože mě opět Britové přesvědčili o tom, že jsou nejlepší filmoví tvůrci v naší galaxii.(9.1.2009)

Kouzelné, krásné, milé, hladící, snové, vtipné, zamilované a se šťastným koncem × místy občas brzdící. Miluju anglické filmy, miluju Hugha Granta a tohle byl opravdu krásný film. Vtipné dialogy a Rowan Atkinson dodávaly šťávu, k tomu zajímavé příběhy z jedné party přátel. Konec se nemohl očekávat jiný než takový, jaký byl. Anglický humor je perfektní, i když místy černý, ale tuším, že si v tomto filmu každý najde úryvek, který si zamiluje.(20.9.2008)

Rada pro všechny, které už omrzelo být single: vymetejte cizí svatby. Možná zažijete známost na jednu noc a třeba potkáte JEHO nebo JI (A když ne, aspoň se dobře najíte.) A pokud by vás tam náhodou zastihla zubatá, máte minimálně jistotu, že neumřete sami a opuštění ve svém soukromém zámku na Loiře. No a takhle nakonec došlo i na vztahového nemotoru Charlese. Ale jestli v jeho případě šlo o svatbu nebo pohřeb, musíte zjistit sami. :)(10.2.2016)

Charles vždycky miloval svatební rej. Každou sobotu se svými přáteli na nějakou svatbičku vyrážel, dojal se při obřadu, pronesl pár slavnostních slov, podráždil chuťové buňky nějakou laskominou a už spěchal do víru tance i zkoušení pružnosti matrace s chtivou družičkou. Na jedné svatbě však Charles ztratil svou bezstarostnost, neboť poznal sexem neopovrhující američanku Carrii, jejíž přítomnost v něm vzbudila zcela novátorskou myšlenku na vlastní svatbu. K realizaci ideje v praxi je však stále daleko.(16.12.2009)

• Maq

Ať se romance zaplétá jak chce, vždycky musí skončit stejně. Člověk se u této komedie asi neubrání srovnání s Notting Hill. V tomto je více outsiderů a dobrých hlášek. Rubem takové přednosti je fakt, že vedlejších postav je trošku přespočet, takže se s jejich charaktery tolik nesblížíme, je to trošku povrchní. Z toho důvodu dávám Notting Hill přednost.(30.1.2011)