poster

Čtyři svatby a jeden pohřeb

 • Velká Británie

  Four Weddings and a Funeral

 • Slovensko

  Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ***

  Sú prípady, keď sa miešanie žánrov alebo rôznych druhov humoru a romantiky nezdarí. V prípade Štyroch svadieb a jedného pohrebu je spojenie svadobnej romantiky s hryzavou iróniou a cynickými poznámkami "klubu nezaviazaných" veľmi osviežujúce a dovoľuje aj zarytému realistovi a cynikovi ako som ja, brať ostatné extrémne romantické reči s rezervou. Spočítané, podčiarknuté je to príjemne pozerateľná a pravá romantická komédia na anglický štýl, zaľudnená pestrou zmesou komických postavičiek. Avšak u mňa nikdy nedosiahne na piedestál romantických komédií, kde sa drží Love Actually. 3,5*(13.11.2005)

 • Fiftis
  ***

  Vydarená komédia s typicky britským humorom. Mladý Hugh Grant ako - periodický monogamista - obieha svadby svojich priateľov, ale tú svoju stále odkladá, až dovtedy... Ľadová krása Kristin Scott Thomas a ešte krajšia a sexy Andie MacDowell. Úprimný prejav Johna Hannaha na pohrebe svojho priateľa..áno je to veľmi milý film, kde viac sa mi páčil jeden pohreb ako štyri svadby.(23.8.2013)

 • Pecival
  ****

  Docela nevšední romantická komedie, při které občas pořádně zmrzne úsměv na tváři. Nejzajímavější je silné obsazení nejen ústředního páru, ale hlavně také okolních přihrávajících herců. A také jedna velmi vtipná svatba (tomu snad konkuruje jenom krátka verze ve SpaceBalls). Andie MacDowell jako vždy roztomilá, Hugh to s tou koktavostí nepřeháněl, takže mu člověk mohl držet palce. Přiznám se, že jsem moc nechápal motivy chování práve postavy Andie, ale čert to vem. Hail to the Richard Curtis.(6.4.2009)

 • B!shop
  *****

  Tak tohle je pecka, cekal jsem dalsi nicim vyjimecnou romanickou komedii a fakt jsem byl mile prekvapenej. Samozrejme tu jde o tu romantiku hlavne, precejen se dej odehrava z 90% na svatbach + jednom pohrbu, jenze tady je humor trochu jinej, misty horkej a misty hodne cernej, navic postavy hlaskujou jak o zivot, takze jsem se prakticky smal celou dobu. Navic tu ma Hugh docela netradicni roli, respektive jeho chovani, tady je spis za takovyho nesmelyho nicim vyjimecnyho typka s brejlema, ale s roli si poradil fakt paradne. Pak tu je tradicne kouzelna Andie, ale nutno rict, ze misty se tvarila, jak kdyby nevedela, co se deje. No a pak tu mame cameo Rowana Atkinsona, jehoz prvni oddavani je naprosto genialni ukazka nervozity. Celkove, i kdyz film ke konci misty ztraci dech a obcas se tu najde i naky to hluchy misto, jsem se fakt dobre bavil, takze slabsich 5*.(30.6.2008)

 • Oskar
  ****

  Romantická komedie možná není to správné označení. Několikrát se poctivě dojmete i zasmějete, ale nálada filmu je spíš smířeně melancholická a takový - vzdor happyendu - zůstává i dojem po jeho zhlédnutí. Svatby jako společenská inventura, defilé lidí, s nimiž se nechcete setkat, živná půda trapasů a výsměšně vlezlý důvod k rekapitulaci vlastního života, do níž se nikomu nechce. To vše za sychravé atmosféry vichrné Anglie a s chlácholivým výběrem hudby. Za dvanáct let barvy trochu vybledly, ale pořád je to moc hezký film. 80%(12.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace