Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Žánrově velmi vytříbená romantická konedie, která sice obstojně pobaví, ale zároveň nechápu, proč se stala téměř kultovní záležitostí. Hugh Grant je výborný, stejně jako Andie, která se mi však do své role příliš nehodí, protože mi připadne příliš dospělá, hrající lišáckého ďáblíka, na což bohužel nemá. Slušný film, který mě však rozhodně nikterak neohromil.(13.5.2003)

• kobejn

Takový předchůdce Love actually, viděl jsem to jen jednou, a myslím, že mi to bohatě stačilo už tehdy. Nechutně pozitivisticky laděný snímky opravdu nevyhledávám. Tento film má s "láskou nebeskou" společné i to, že i zde se objevuje onen přihlouplý song "love is all around", který pak ještě přihloupleji využili právě v Lásce nebeské. Takže od toho ruce pryč. Ve své době byl ale tento film hodně chválen a byl hodně úspěšný, takže mě překvapuje že to zde má "jen" 73%. Čekal jsem víc. No, jak vidět, tento film se ještě kultem nestal, Láska nebeská už bohužel ano.(9.4.2013)

Tento film je po celých 117 minut doslova napěchován britským humorem. Kontrast čtyř svateb a jednoho pohřbu dává tomuto filmu vyváženost skvělých a vtipných dialogů a situací spolu s dojemnou scénou s Johnem Hannahem, coby řečníkem na partnerově pohřbu. Osobně dávám maximální počet hvězd, protože mě opět Britové přesvědčili o tom, že jsou nejlepší filmoví tvůrci v naší galaxii.(9.1.2009)

Moc příjemný koktejl namíchaný z velkého množství osvěžujícího britského humoru a romantiky, ovšem místy i s velmi hořkou černou kávou. Báječný Hugh Grant a ještě báječnější Andie MacDowell tady společně s dalšími herci předvádí bezchybné výkony, ze kterých je vidět, jak je natáčení bavilo. Nepochybně za to může (v pozitivním slova smyslu) výborný a v rámci romantických filmů i velice originální scénář. Pro mě je to jeden z filmů, který neomrzí. Tak tedy: "Na Charlese a kachnu!".(27.1.2015)

Komentář obsahuje náznaky spoilerů! Skvělá komedie, která patří mezi ty, o nichž můžu říct, že jsou ze života. Osobně bych film přejmenoval na Tři svatby, jeden pohřeb a jedna polo svatba. Jinak s obsazením nemám nejmenší problémy. Hugh Grant byl bezvadný a do toho mu přihrávají John Hannah (kterého jsem znal zatím jen ze série o "Mumii") a Kristin Scott Thomas alias Fiona. Jako třešničku na už tak skvělém dortu tu máme koktajícího faráře v podání Rowana Atkinsona (Ve jménu Otce, Syna a Ducha Statného... e Svatého) a krásnou Andie MacDowell. Co víc si lze přát?(16.8.2009)

• - První volbou pro roli Charlese nebyl Hugh Grant, nýbrž Alan Rickman. (cariada)

• - Až do roku 1999 se jednalo o nejvýdělečnější britský film s celkovými tržbami 260 mil. dolarů. (cariada)

• - Náklady na výrobu filmu byly tak malé, že svatba ve Skotsku se vůbec netočila ve Skotsku a svatebčané si museli vzít vlastní obleky. (cariada)