Reklama

Reklama

Čtyři svatby a jeden pohřeb

  • Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Obsahy(1)

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (336)

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Opět plné suchého anglického humoru: "Ten minulý pár se mnou ještě mluví. Bohužel už nemluví spolu. Rozvedli se před několika měsíci. Ale jsem si jist, že to nemá absolutně co dělat se mnou. Paula se dozvěděla, že Piers spal s její sestrou ještě předtím, než jsem se o tom zmínil v proslovu. Fakt, že spal s její matkou, přišlo jako rána z čistého nebe, ale nemyslím si, že by to nějak souviselo s nočními můrami a násilím, které doprovázelo jejich dvoudenní manželství." Znovu vynikající scénář Richarda Curtise, stejně jako v Lásce nebeské, Notting Hillu, Deníku Bridget Jonesové (včetně druhého dílu) a Mr.Beanovi. Trailer: http://www.sms.cz/film/ctyri_svatby_a_jeden_pohreb/ukazka ()

tron 

všechny recenze uživatele

4 SVADBY A JEDEN POHREB sú výborná anglická romantická komédia s celým radom chutných podporných roličiek (pomotaný kňaz Rowan Atkinson), charizmatického titulného zamilovaného páru (hanblivý Hugh Grant a nadržaná diablica Andie MacDowellová) a typického britského humoru, nech už si pod pojmom ´typicky suchý humor´ predstavíme čokoľvek. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Richard Rodney Bennett: 1. Love Is All Around - Wet Wet Wet [3:59] ,2. But Not For Me - Elton John [3:02] ,3. The Right Time - I To I [3:32] ,4. Smoke Gets in Your Eyes - Nu Colours [4:29] ,5. I Will Survive - Gloria Gaynor [3:47] ,6. Crocodile Rock - Elton John [3:53] ,7. La La La (Means I Love You) - Swing Out Sister [4:42] ,8. Loving You Tonight - Squeeze [4:48] ,9. The Secret Marriage - Sting [2:01] ,10. Chapel of Love - Elton John [3:45] ,11. After the Funeral (W.H. Auden poem read by John Hannah) [1:53] ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je pecka, cekal jsem dalsi nicim vyjimecnou romanickou komedii a fakt jsem byl mile prekvapenej. Samozrejme tu jde o tu romantiku hlavne, precejen se dej odehrava z 90% na svatbach + jednom pohrbu, jenze tady je humor trochu jinej, misty horkej a misty hodne cernej, navic postavy hlaskujou jak o zivot, takze jsem se prakticky smal celou dobu. Navic tu ma Hugh docela netradicni roli, respektive jeho chovani, tady je spis za takovyho nesmelyho nicim vyjimecnyho typka s brejlema, ale s roli si poradil fakt paradne. Pak tu je tradicne kouzelna Andie, ale nutno rict, ze misty se tvarila, jak kdyby nevedela, co se deje. No a pak tu mame cameo Rowana Atkinsona, jehoz prvni oddavani je naprosto genialni ukazka nervozity. Celkove, i kdyz film ke konci misty ztraci dech a obcas se tu najde i naky to hluchy misto, jsem se fakt dobre bavil, takze slabsich 5*. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Romantická komedie možná není to správné označení. Několikrát se poctivě dojmete i zasmějete, ale nálada filmu je spíš smířeně melancholická a takový - vzdor happyendu - zůstává i dojem po jeho zhlédnutí. Svatby jako společenská inventura, defilé lidí, s nimiž se nechcete setkat, živná půda trapasů a výsměšně vlezlý důvod k rekapitulaci vlastního života, do níž se nikomu nechce. To vše za sychravé atmosféry vichrné Anglie a s chlácholivým výběrem hudby. Za dvanáct let barvy trochu vybledly, ale pořád je to moc hezký film. 80% ()

Galerie (42)

Zajímavosti (32)

  • Ve vystřižené scéně bychom se dozvěděli, že Charles, Matthew a Fiona spolu chodili na univerzitu, Gareth byl lektorem do doby, než našel lísteček, na kterém stálo: "Král Lear: Děda nám nějak senilní." a Scarlett žila u Charlese od doby, kdy ji po párty našel u sebe doma pod stolem. (cariada)
  • Až do roku 1999 se jednalo o nejvýdělečnější britský film s celkovými tržbami 260 mil. dolarů. (cariada)

Související novinky

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

Po oscarové nominaci za Zmizelou začala být po Rosamund Pike daleko větší sháňka. Komedie Hector and the Search for Happiness a Dlouhá cesta dolů bohužel díru do světa neudělaly a podobně dopadl…

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm…

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně…

Reklama

Reklama