Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mafián Louie Boffano nařídí vraždu jeho protivníka Riggia. Bezcitný vrah, známý pod přezdívkou Učitel, chladnokrevně zastřelí Riggia i jeho vnuka. Boffano je za to postaven před soud a díky poměrně jednoznačným důkazům se zdá, že půjde o rychlý a jasný případ. Jedním z členů poroty se stane mladá výtvarnice Annie Lairdová, a právě ji si vybere Učitel, aby ji zastrašováním donutil pracovat proti mafiánovu odsouzení. Annie žije sama s dvanáctiletým synem Oliverem v odlehlém venkovském domě. Učitel v něm s pomocí komplice nainstaluje odposlechy a přitom ho zaujmou její díla. Právě přes její umění se s ní seznámí. Když ho žena pozve do ateliéru, šokuje ji informací, že jí i jejímu synovi hrozí nebezpečí, kterého se mohou zbavit jedině tím, že žena bude v porotě hlasovat nevinen. Učitel jí předvede, jak snadno by se Oliverovi mohlo něco stát, když ji donutí sledovat, jak chlapce málem srazí autem. Přesto se do ní zamiluje a zvráceným způsobem se stává výtvarnicí posedlý. Výřečnou argumentací se jí podaří vnést do případu pochybnosti a zbytek poroty přesvědčit k vynesení šokujícího osvobozujícího rozsudku. Státní návladní však pochopí, co se stalo, a nabídne Annii ochranu, pokud bude svědčit. Když Učitel zabije její kamarádku Juliet, uvědomí si Annie, že nebezpečí stále trvá, a rozhodne se jednat. (TV Nova)

(více)

Recenze (55)

P@\/EL 

všechny recenze uživatele

Ucházející thriller, který podle mého postrádal více napětí. Film poukazuje na velmi snadnou manipulovatelnost a chyby v americkém soudním systému. Líbila se mi postava záporného hlavního hrdiny, který by dokázal udělat cokoliv, jen aby dosáhl vytyčeného cíle. Děj je jinak velice poklidný, dá se říct, že někdy až nudný. Trochu vzrušení přinese až závěr, kde nám tvůrci nabídnou i trochu akce. ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Kdyby ten film byl aspon o půl hod kratší. Několikrát jsem měla chut raději to vypnout a jít spát, nicméně zvědavost byla silnější. Porotce je průměrné drama, s výborným Baldwinem (který mě tady naprosto dostal), ale trochu unylou Moore. Nicméně na večerní pokoukáníčko, když ráno nemusíte nikam, je to docela dobré. ()

Reklama

cab 

všechny recenze uživatele

Annie (Demi Moore) si chce uzit vice vzruseni, tak prijme funkci porotkyne u soudu. Pripad je jasny. Ale co by osud nechtel, zacina se ji vyhrozovat. Osobu, ktera ji vyhrozuje a chce, aby Annie presvedcila zbytek poroty o nevinne zabijaka, hraje (Alec Baldwin). Jak se s tim Annie vyrovna, bude se muset zabijet vice a co nejaky ten necekany zlom v deji??? To ukazi dalsi minuty tohoto poctive odpracovaneho snimku s hezkymi vykony vsech hercu. Ja jsem mel uspokojujici zazitek, jakozto nenarocny divak a milovnik tohoto zanru. 65% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Nemám rád Aleca Baldwina,nesnášim Demi Moore.S tím,když jde člověk do filmu,kde tito dva mají ústřední party,už předem ho krapet pohřbívá.Nebudu nikoho napínat,byl jsem krapet mile překvapen.Čekal jsem soudní drama(mám moc rád soudní dramata...ovšem s hercema,ne s "hercema" :)).Nešlo o soudní drama,ačkoliv v ději sehrálo soudní řízení důležitou roli,šlo spíš o průměrnou,neoriginální krimi,se vším předvídatelným,nicméně zručně a nenudíc natočeným.A navíc,Baldwin si u mě o trošičku přilepšil.Silné 2*! ()

Shit 

všechny recenze uživatele

No že by tohle bylo zrovna nějak extra napínavý to se teda říct nedá, spíš naopak to dokáže unudit skoro k smrti, to bude asi tim, že podobných filmů už jsem viděl několik. Ale zase se musí nechat, že Demi Moore je docela dobrá, jenže všechnu její snahu sráží naprosto úděsnej Alec Baldwin a stupidní scénář, ale nakonec se to zkouknout dalo a žádnou psychickou újmu sem neutrpěl, teda aspoň myslim že ne ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama