Porotce

Porotca

Drama / Thriller

USA, 1996, 114 min

• Prubner

Možná bych hrdince i fandil, kdyby ovšem nebylo toho jejího otřesně otravného a nesympatického spratka (Gordon-Lewitt), kterému jsem po celou dobu přál pomalou bolestivou smrt. Bohužel jsem se nedočkal. Navíc Baldwin svým výkonem způsobil, že Učitel byl zdaleka nejsympatičtějsí postavou ve filmu (a to mám Demi hodně rád). Jenže když fandíte záporákovi, tak je něco špatně.(4.9.2009)

Neřeším Demi Moore, protože je, jaká je. Spíš se mi hodně zamlouval scénář, nápad, mladý Baldwin a psychologie jeho postavy. Moc na podobné filmy nekoukám, tak nemůžu moc srovnávat, proto mě to asi zaujalo víc, než milovníky thrillerů. I když jsem byla ráda, za to, jak to skončilo, myslím si, že jiný - horší - konec, by filmu prospěl víc.(12.12.2015)

• Djkoma

Variance na Dvanáct rozhněvaných mužů s jednou rozhněvanou matkou od rodiny, kterou vydírají a ona tak úmyslně skrze americký platný soudní systém jednoho hlasu přesvědčí všechny ostatní o své pravdě a nejednoznačnosti důkazů. Vedle pěkné, ale ne tolik nafintěné Demi Moore zde za pozornost stojí pouze Alec jako nejlepší herec z klanu Baldwinů. Jeho chladný vrah milovník se vcelku povedl, ale nic nemění na slabé promyšlenosti, lehkému odhadování následujících kroků postav i příběhu vedoucí k obyčejnému závěru.(7.8.2009)

Pro mne celkem překvapení a ještě větší když jsem zjistila že Striptýz je ze stejného roku. Sice by se mezi tyto dva filmy dalo vložit mnoho rovnítek a Porotce nepochybně má spoustu slabin, ale na rozdíl od většiny hodnotících se já nedomnívám že tohle je ten horší z filmů. Minimálně má charismatického Aleca (který tenkrát ještě nestačil tak nabobtnat) a osudem stíhaná matka Demi tu neodvádí pozornost zápasnickejma křivkama ale drží se jen tradičního šťěněcího pohledu.(25.6.2014)

Souhlasím s ostatními, že se se nejedná o nějaký extra thriller, spíše průměr. Nápad tu byl celkem zajímavý, ale nijak zvlášť dobře podaný a zpracovaný. Předem bylo jasné jak to dopadne: Alec kaputt a Demi na koni. Místy to však celkem napínavé bylo. Demi je celkem sympatická a psychopatický Alec taky ujde. Oba podávají docela slušné výkony, teda pokud beru jejich dosavadní role. Jinak si nepamatuju, že by mě tam něco zvlášť nadchlo. Vcelku zajímavé ale bylo to umění, které vytvářela Demi...(6.4.2008)