Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mafián Louie Boffano nařídí vraždu jeho protivníka Riggia. Bezcitný vrah, známý pod přezdívkou Učitel, chladnokrevně zastřelí Riggia i jeho vnuka. Boffano je za to postaven před soud a díky poměrně jednoznačným důkazům se zdá, že půjde o rychlý a jasný případ. Jedním z členů poroty se stane mladá výtvarnice Annie Lairdová, a právě ji si vybere Učitel, aby ji zastrašováním donutil pracovat proti mafiánovu odsouzení. Annie žije sama s dvanáctiletým synem Oliverem v odlehlém venkovském domě. Učitel v něm s pomocí komplice nainstaluje odposlechy a přitom ho zaujmou její díla. Právě přes její umění se s ní seznámí. Když ho žena pozve do ateliéru, šokuje ji informací, že jí i jejímu synovi hrozí nebezpečí, kterého se mohou zbavit jedině tím, že žena bude v porotě hlasovat nevinen. Učitel jí předvede, jak snadno by se Oliverovi mohlo něco stát, když ji donutí sledovat, jak chlapce málem srazí autem. Přesto se do ní zamiluje a zvráceným způsobem se stává výtvarnicí posedlý. Výřečnou argumentací se jí podaří vnést do případu pochybnosti a zbytek poroty přesvědčit k vynesení šokujícího osvobozujícího rozsudku. Státní návladní však pochopí, co se stalo, a nabídne Annii ochranu, pokud bude svědčit. Když Učitel zabije její kamarádku Juliet, uvědomí si Annie, že nebezpečí stále trvá, a rozhodne se jednat. (TV Nova)

(více)

Recenze (54)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Variance na Dvanáct rozhněvaných mužů s jednou rozhněvanou matkou od rodiny, kterou vydírají a ona tak úmyslně skrze americký platný soudní systém jednoho hlasu přesvědčí všechny ostatní o své pravdě a nejednoznačnosti důkazů. Vedle pěkné, ale ne tolik nafintěné Demi Moore zde za pozornost stojí pouze Alec jako nejlepší herec z klanu Baldwinů. Jeho chladný vrah milovník se vcelku povedl, ale nic nemění na slabé promyšlenosti, lehkému odhadování následujících kroků postav i příběhu vedoucí k obyčejnému závěru. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

No že by tohle bylo zrovna nějak extra napínavý to se teda říct nedá, spíš naopak to dokáže unudit skoro k smrti, to bude asi tim, že podobných filmů už jsem viděl několik. Ale zase se musí nechat, že Demi Moore je docela dobrá, jenže všechnu její snahu sráží naprosto úděsnej Alec Baldwin a stupidní scénář, ale nakonec se to zkouknout dalo a žádnou psychickou újmu sem neutrpěl, teda aspoň myslim že ne ()

Reklama

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Kdyby ten film byl aspon o půl hod kratší. Několikrát jsem měla chut raději to vypnout a jít spát, nicméně zvědavost byla silnější. Porotce je průměrné drama, s výborným Baldwinem (který mě tady naprosto dostal), ale trochu unylou Moore. Nicméně na večerní pokoukáníčko, když ráno nemusíte nikam, je to docela dobré. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Napravuji některé filmové resty z 90. let. „Vzrušení potřebuju,“ říká hned na začátku svému synovi Annie, nestranná porotkyně z lidu, která funkci přijala i proto, že svůj život považuje za příliš fádní. A nově ho bude mít dostatek. Dosud vytvářela svérázné sochy, funkcí porotkyně hodlá i svému synovi ukázat, co je to odpovědnost a služba veřejnosti. Jenže u tohohle případu s mafiánským bossem musí rozsudek znít jednoznačně: nevinen. Jak se popere se zásadami a přesvědčením, když je na druhé misce vah strach o bezpečí rodiny? Atmosféru hry kočky s myší scénárista Ted Tally navodit umí (Mlčení jehňátek je toho dokonalým příkladem), překládá na základě knižní předlohy solidní námět, napětí zvládá, ctí pravidla žánru a celkově se mu společně s (průměrným) režisérem daří zaujmout diváka. V poslední půlhodince pánové přidávají na plyn, což je místy i na škodu. A akční finále je lehounce až k smíchu. Demi Moore je sice s pistolí sexy, jinak ale herecky tradičně nevýrazná. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Zpracováním rutinní thriller, ovšem s docela zajímavým námětem a velmi dobrým A.B. v roli >Učitele< - sebevědomého a chladnokrevného psychopata, zabijáka a muže pro zvláštní úkoly... Dobrá je docela překvapivě i D.M. coby matka v ohrožení. Jinak není třeba hledat v tomhle typickém hollywoodském produktu víc, než v něm je. Snad jen jedno naučení - že čím si kdo zachází, tím... Zkrátka a dobře, >učitelé, nechte děti na pokoji...< ;-) ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama