poster

Porotce

 • USA

  The Juror

 • Slovensko

  Porotkyňa

 • Slovensko

  Porotca

Drama / Thriller

USA, 1996, 114 min

 • Djkoma
  **

  Variance na Dvanáct rozhněvaných mužů s jednou rozhněvanou matkou od rodiny, kterou vydírají a ona tak úmyslně skrze americký platný soudní systém jednoho hlasu přesvědčí všechny ostatní o své pravdě a nejednoznačnosti důkazů. Vedle pěkné, ale ne tolik nafintěné Demi Moore zde za pozornost stojí pouze Alec jako nejlepší herec z klanu Baldwinů. Jeho chladný vrah milovník se vcelku povedl, ale nic nemění na slabé promyšlenosti, lehkému odhadování následujících kroků postav i příběhu vedoucí k obyčejnému závěru.(7.8.2009)

 • spawnxp
  **

  Nudnej záporňák (A.Baldwin) vs. rozdurděná (ale ne moc) domácí rádobyumělkyně (Demi Moore) - řemeslo nic než řemeslo (snad s jedinou vyjímkou exekuce v příkopu, kde se Balwin přehrál až do slintajícího psycha). Navíc u americkýho thrillerovýho mainstreamu je člověk zvyklej na lecjaký konce ale co předvedli tady... Film nevyužil ani to málo co scénář nabízel (např.scénka s doktorkou v posteli). Dva body, protoze... no protože se mi líbí Demi Moore...(26.12.2010)

 • pm
  ****

  Myslím, že je to skutečně skvělý Alec Baldwin, kdo tento průměrný thriller s nemožným koncem výrazně povyšuje. Jako sociopat Učitel skvěle osciluje mezi zamilovaným mužem a vyšinutým zabijákem, jeho hra na kočku a na myš, v níž se ale nakonec neplánovaně dočká spravedlivé odplaty, je zajímavá jen a jen díky jeho naprosto soustředěnému hereckému výkonu. To, jak ho potopil hloupý scénář, je už jiný příběh.(7.1.2008)

 • sedm.1
  **

  Nemám rád Aleca Baldwina,nesnášim Demi Moore.S tím,když jde člověk do filmu,kde tito dva mají ústřední party,už předem ho krapet pohřbívá.Nebudu nikoho napínat,byl jsem krapet mile překvapen.Čekal jsem soudní drama(mám moc rád soudní dramata...ovšem s hercema,ne s "hercema" :)).Nešlo o soudní drama,ačkoliv v ději sehrálo soudní řízení důležitou roli,šlo spíš o průměrnou,neoriginální krimi,se vším předvídatelným,nicméně zručně a nenudíc natočeným.A navíc,Baldwin si u mě o trošičku přilepšil.Silné 2*!(15.8.2006)

 • Agatha
  ***

  Souhlasím s ostatními, že se se nejedná o nějaký extra thriller, spíše průměr. Nápad tu byl celkem zajímavý, ale nijak zvlášť dobře podaný a zpracovaný. Předem bylo jasné jak to dopadne: Alec kaputt a Demi na koni. Místy to však celkem napínavé bylo. Demi je celkem sympatická a psychopatický Alec taky ujde. Oba podávají docela slušné výkony, teda pokud beru jejich dosavadní role. Jinak si nepamatuju, že by mě tam něco zvlášť nadchlo. Vcelku zajímavé ale bylo to umění, které vytvářela Demi...(6.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace