Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mafián Louie Boffano nařídí vraždu jeho protivníka Riggia. Bezcitný vrah, známý pod přezdívkou Učitel, chladnokrevně zastřelí Riggia i jeho vnuka. Boffano je za to postaven před soud a díky poměrně jednoznačným důkazům se zdá, že půjde o rychlý a jasný případ. Jedním z členů poroty se stane mladá výtvarnice Annie Lairdová, a právě ji si vybere Učitel, aby ji zastrašováním donutil pracovat proti mafiánovu odsouzení. Annie žije sama s dvanáctiletým synem Oliverem v odlehlém venkovském domě. Učitel v něm s pomocí komplice nainstaluje odposlechy a přitom ho zaujmou její díla. Právě přes její umění se s ní seznámí. Když ho žena pozve do ateliéru, šokuje ji informací, že jí i jejímu synovi hrozí nebezpečí, kterého se mohou zbavit jedině tím, že žena bude v porotě hlasovat nevinen. Učitel jí předvede, jak snadno by se Oliverovi mohlo něco stát, když ji donutí sledovat, jak chlapce málem srazí autem. Přesto se do ní zamiluje a zvráceným způsobem se stává výtvarnicí posedlý. Výřečnou argumentací se jí podaří vnést do případu pochybnosti a zbytek poroty přesvědčit k vynesení šokujícího osvobozujícího rozsudku. Státní návladní však pochopí, co se stalo, a nabídne Annii ochranu, pokud bude svědčit. Když Učitel zabije její kamarádku Juliet, uvědomí si Annie, že nebezpečí stále trvá, a rozhodne se jednat. (TV Nova)

(více)

Recenze (55)

007hanka 

všechny recenze uživatele

Pro mne celkem překvapení a ještě větší když jsem zjistila že Striptýz je ze stejného roku. Sice by se mezi tyto dva filmy dalo vložit mnoho rovnítek a Porotce nepochybně má spoustu slabin, ale na rozdíl od většiny hodnotících se já nedomnívám že tohle je ten horší z filmů. Minimálně má charismatického Aleca (který tenkrát ještě nestačil tak nabobtnat) a osudem stíhaná matka Demi tu neodvádí pozornost zápasnickejma křivkama ale drží se jen tradičního šťěněcího pohledu. ()

P@\/EL 

všechny recenze uživatele

Ucházející thriller, který podle mého postrádal více napětí. Film poukazuje na velmi snadnou manipulovatelnost a chyby v americkém soudním systému. Líbila se mi postava záporného hlavního hrdiny, který by dokázal udělat cokoliv, jen aby dosáhl vytyčeného cíle. Děj je jinak velice poklidný, dá se říct, že někdy až nudný. Trochu vzrušení přinese až závěr, kde nám tvůrci nabídnou i trochu akce. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Dobre napísaná zápletka a fungujúce napätie, prevažne v závere, ktoré sú zamerané na obyčajného človeka v porote, ktorý má štipku moci vo svojich rukách. Obaja hlavní protagonisti sú fajn, možno Moorova o čosi viac, je trochu viac uveriteľnejšia. Len škoda, že priestor na súde existuje iba na pozadí a podrobnosti súdneho prípadu sú akoby nepodstatné. Celkove ma to ale bavilo. ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Kdyby ten film byl aspon o půl hod kratší. Několikrát jsem měla chut raději to vypnout a jít spát, nicméně zvědavost byla silnější. Porotce je průměrné drama, s výborným Baldwinem (který mě tady naprosto dostal), ale trochu unylou Moore. Nicméně na večerní pokoukáníčko, když ráno nemusíte nikam, je to docela dobré. ()

spawnxp 

všechny recenze uživatele

Nudnej záporňák (A.Baldwin) vs. rozdurděná (ale ne moc) domácí rádobyumělkyně (Demi Moore) - řemeslo nic než řemeslo (snad s jedinou vyjímkou exekuce v příkopu, kde se Balwin přehrál až do slintajícího psycha). Navíc u americkýho thrillerovýho mainstreamu je člověk zvyklej na lecjaký konce ale co předvedli tady... Film nevyužil ani to málo co scénář nabízel (např.scénka s doktorkou v posteli). Dva body, protoze... no protože se mi líbí Demi Moore... ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama