Série(3) / Epizody(14)

thunnus

Tohle mě zas tak nebavilo, sorry, ale místy mi to přišlo fakt spíš trapné. Nápad nepochybně zajímavý, nicméně podle mě až dotažený do přílišného absurdna. ()

waits

Tezke, s temi hvezdickami. Verim, ze s peti na tri, ze tri na jednu a obracene je to jen kousek a ze casto zalezi na mire trapnosti, kterou je clovek ochoten snaset. Osobne jsem se obcas citil az neprijemne a pocit studu (za jednajici postavy, ne za autory!:)) byl vyrazny. Odpozorovani postav a situaci je vytecne (a nalezite prehnane) a pseudorealna kamera je skvelym tahem. Na chovani Brenta si clovek nezvykne ani na konci serie - je s podivem, jake nove hlubiny socialne odpudiveho chovani je schopen v kazdem novem dile nabidnout. Nemuzu rict, ze jsem se na dalsi dil tesil, spis jsem se do nej s nadechnutim pustil jako do treninku na situace, ktere cloveka mohou potkat v realite. A verte, ze takove obcas prijdou, i kdyz se to zda nepravdepodobne... ()

Illy

Neskutečně zábavná přehlídka trapnosti a blbosti. Ještě že nedělám v kanclu, by mi hráblo!:-)) ()

Phillo

Kým americký Office ponúka množstvo typicky seriálových scénok, mierne ozvláštnených iným postupom, britský Office pôsobí kompletne alternatívne a revolučne. Neponúka "rámovateľné" scény, fyzické gagy ani extra hláškujúce postavy. Svojím sofistikovaným spôsobom necháva svoje postavy žiť si svoj život, ktorý môže miestami diváka nudiť, no vo výsledku funguje skvele. Po dopozeraní síce nebudete vedieť, čo sa vám presne páčilo, ale budete to chcieť vidieť znovu. Či je to kvôli trápnemu (trápny nerovná sa nevtipný - to vás Office naučí) Gervaisovi, chudákovi Timovi a jeho dokonalej kancelárskej romancii alebo ostatným postavám. Neviem, no stojí to za to. ()

Carodej_pes

Nečekal bych, že může existovat skrz naskrz vtipný seriál, který jednak skutečně vyvrcholí a jednak vyvrcholí pětihvězdičkově. Zasloužených výjimečných 100 %. ()

papyrosaurus

Ricky Gervais s oblibou hrál jedince, který se hnal slepě za svou kariérou (viz Extras), v čemž mu však vždy bránila jistá neschopnost a ovšem též vlastní egoismus. Na druhé straně jeho postavy vždy zůstávají nepochopeny a pohybují se mezi bandou do extrému vyhnaných ignorantů. Podobným prototypem je též David Brent. Není možné ho hodnotit čistě kladně ani záporně. Tak jako jeho kolegové v práci je prostě šedivým kancelářským hlodavcem, s jediným rozdílem, že on sedí na židli vedoucího. Sami zaměstnanci jsou také ze života. Většina z nich stejně nic kloudného neumí, v práci se nudí, pilují si nehty a čumí do blba. Ti šikovnější se alespoň tváří jak moc práce mají a jak jsou pro firmu důležití, ti pasivní už na takové divadlo rezignovali a přemítají nad promarněnými šancemi. I když jsou zde i vyhraněnější charaktery. Podlézači, idioti, hloupé slepice, chytré slepice, a snad nejsympatičtější postava Tima. No a David Brent je vlastně úplně stejný jako oni. Taky toho moc neumí, sny o kariéře muzikanta se vypařily jak pára nad hrncem a tak jedinou jeho snahou je obstát v roli šéfa, který zahlcuje své podřízené řečmi o povznesení firmy, nutí je chodit na nesmyslné porady a ještě nesmyslnější školení, snaží se strašně uměle vytvářet rádoby příjemné prostředí v kanceláři svými trapnými a lacinými vtipy a ještě trapněji usiluje o respekt. Člověku je ho až někdy skoro líto a občas se tak na něj dívá i jinýma očima. Představuje také onoho nepochopeného člověka, kterého nikdo nemá skutečně rád, nikdo se ani nesnaží ocenit jeho "smysl pro humor" a v trapnostech, do kterých se dostává, ho ostatní ještě s oblibou a opakovaně utápějí. Jakákoliv jeho snaha je tak doprovázena naprostým nepochopením a trapným tichem. Ono to asi ani jinak nešlo, typ práce a prostor ve které ji vykonávají jim moc radosti do života asi přinést nemohl. Super seriál s dojemnými i extra trapnými, avšak stejně tak vtipnými momenty. Nehledejte v tom čistou realitu, ale jisté podobenství a nadsázku. ()

Yokolobuna

S01 75%; S02 85%, Christmas special 85% /Edit. 15.12/ zjistil jsem, že jsem nedopatřením jeden díl přeskočil a najednou jsem se těšil jak malej Jarun. S odstupem času musím uznat, že na mě tenhle kousek zapůsobil víc než jsem si připouštěl a zvedám tak na plnou palbu. ()

nonick1

Když dva dělají totéž, není to totéž - a to platí jak pro šéfování v kanceláři, tak pro americkou verzi tohoto skvělého britského seriálu. ()

wollo

Naprosto ojedinělý sitcom a neskutečná sranda. Hlavně Ricky Gervais hraje trapného ředitele Davida Brenta tak, jako kdyby to ani nehrál. A když k tomu ještě připočtu, že to i režíroval, tak musím poníženě smeknout. ()

G900

Seriál, který mě přivedl ke tvorbě RG... Nostalgie, ke které se vždy rád vracím. Avšak ne z nostalgie, nýbrž kvůli neskutečným kvalitám tohoto počinu. 95% ___ Žervé na Hrad! ()

Vrata88

BBC se opět podařilo vytvořit něco jedinečného. „Trapný“ humor Rickyho Gervaise mě příjemně překvapil a královsky bavil po dobu celých dvou sérií. První série se mi zdála více vtipově vyvážená, ta druhá občasnou nevyváženost vyvažovala nezapomenutelnými scénami jako třeba sborový zpěv muppetovské znělky „Mahna Mahna“ nebo Gervaisův spontání taneček. Kdo tenkrát tušil, že jednoho dne bude z Martina Freemana hvězda světového formátu. ()

derek007

Sledujte pozorně s kým Gareth opouští v 5tém díle klub - (je to úplně na konci, při Davidově zpěvu). Seriál nemá chybu, občas nevadí, když si člověk dělá všechno sám - Ricky Gervais je génius. ()

Joll

Původně jsem chtěl dát za 4 hvězdy bo se mi jevil US remake přeci jen lepší, ale chce to jen skouknout více dílů aby pak začal tento seriál milovat.Rick Gervais je bůh, protože ztvárnění Davida Brenta je excelentní! stejně dobré jako Us remake který se opravdu hodně povedl, ale Carell přeci jen uchopil svoji roli méně arogantně:) Tohle je další povinost pro milovníky Britcomu!!!Jen dejte tomu víc dílů než sáhnete po hodnocení, věřím že po shlédnutí celé serie se budete k většině dílů stále vracet. ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením