Chvíli mi trvalo, než jsem přišel Office na chuť, pak jsem si zbytek první série fakt užíval, ale potom už to bohužel nebylo ono... Přesto bych určitě doporučil ke zhlédnutí - Ricky Gervais a Martin Freeman válí :)(25.3.2013)

nejak mam ale k americke blize(24.10.2008)

Gervaisův a Merchantův The Office je diamant. Tak perfektní a zářivý, že spousta diváků na něm nic skvělého neshledává. Těžko jim to zazlívat či se na ně hněvat, neb koncept tohoto seriálu i jeho humor je poměrně nepřístupný; není to nic vděčného na bázi TBBT či HIMYM. A to ho v mých očích ještě povyšuje. Není plochý, líbivý, podbízivý, s "cool" hláškami, které si lidé budou lepit na trička (ano, všichni víme, o čem hovořím)... Ricky má můj nehynoucí obdiv za to, jakou monstrózní, nesympatickou postavu stvořil a k tomu si ji i brilantně střihnul. Za zmínku a pochvalu jistě stojí i perfektní Mackenzie Crook a Martin Freeman (bože, ty jeho zoufalé pohledy do kamery!) za Garetha a Tima a vůbec geniální scénář. A ty litry trapnosti prýštící z každé vteřiny! Po další projekci na něj nedá dopustit a dostává se suverénně na mé seriálové čelo... 100% (1.-2. série - 100%, speciály - 100%)(7.10.2010)

Na první pohled neuvěřitelně působivý seriál. Komedie? Jak pro koho! Fakt je, že ačkoliv se nesmějete a příde Vám to trapné na konci každé epizody pochopíte podstatu světa a právě ta Vám vnukne závěrečnou pointu a vlastně důvod toho proč to je takové jaké je. Nebudu lhát, když řeknu, že jsem ze začátku byl v nerozhodné pozici. Ricky Gervais je výborný herec a zde zahrál šéfa, sviňi, naprosto skvěle. Jediné co mu vytknout, tak asi nevtipné vtipy, které přídou na to, že jsou vtipné. Prostě Vám to ale neuvízne v hlavě jako něco, co sledujete každý den. Kancl není seriál pro každého. Není to seriál u kterého se řechtáte chvíli co chvíli. Není to seriál podobný jakémukoliv jinému seriálu a už vůbec ne takovým jako jsou například Black Books nebo Partička IT. Je to seriál z reality, normálně použitelný materiál k tomu, jaká je atmosféra v jednom podniku a k čemu nakonec spěje. Kancl Vás totiž uhrane, ani nebudete vědět jak, ale dokáže to. Možná ze začátku nebudete souhlasit, ale časem stejně uvidíte. I když je to neuvěřitelně trapný. Možná ale to všecko je jenom obal, který může něco nabídnout, ale ne každému to dokáže sednout. Jako třeba mně. (6/10)(24.7.2007)

Na světě není většího hajzla než Davida Brenta, to vám potvrdí snad každý, kdo sleduje Kancl. Nejlepší na Brentovi je je jeho fiktivnost, oběťmi jeho trapných fórů jsou neexistující lidé. Ostatně, jsem přesvědčen, že v reálném světe by podobný člověk moc dlouho nevydržel – dřív nebo později by se stal obětí nějaké zdeptaného podřízeného. Ale když nad tím zpětně přemýšlím, první epizody mi přišly „mrazivě vtipné“ právě pro nápadnou podobnost Brentova chování s chování mnohých skutečných šéfů, přesněji s domnělým chováním skutečných šéfů, protože sám jsem zatím žádného podobného nezažil. Bohudík. Takže jsou právě lidé jako David Brent nejčastějším důvodem sebevražd a seriál s ním a o něm není důvodem ke smíchu, nýbrž k zamyšlení a následné depresi? Sakra, semhle jsem se skutečně nechtěl dostat. Shrňme to tím, že Brent je arogantní, sebestředný, sobecký, pokrytecký kus organické hmoty, omylem nápadně podobné člověku a taky důvod, proč Kancl obdivuji a zároveň mám při jeho sledování chuť rozkopat obrazovku. Pevně věřím, že Ricky Gervais je opravdu tak skvělým hercem, v reálném životě Brentovi vůbec ne podobným. Ale přejděme už k dalším postavám, jež činí sledování Kanclu příjemnější záležitostí a nevyvolávají ve mně tak negativní emoce. Třeba Gareth Keenan (Mackenzie Crook) – šéfův mazel, jeho pravá ruka, bývalý voják. Vše bere vážně a doslova, k radostí svých škodolibých kolegů skočí na každý kanadský žertík, ať jde o zatavení sešívačky do želé nebo položení zcela nevinné otázky „Viděls: Gayové, řekněte ne?“. Tim Canterbury (Martin Freeman) má všechny dispozice kladného hrdiny. Jako všichni normální lidé také on chybuje, pochybuje a občas taky žertuje, aniž by to vyvolávalo dávivý reflex. Práce v kanclu jej nijak neobohacuje, ale odejít nedokáže. Možná kvůli Dawn. Dawn Tinsley (Lucy Davis) je zdejší recepční, tak trochu holka pro všechno. Má přítele a nevinný výraz, pod kterým se může skrývat všelicos. Dále je zde třeba „Finchík“, Brentův dobrý kámoš, pravděpodobně jeho „mistr“, to znamená ještě větší sexistický kretén s náloží oplzlých vtipů pro každou situaci. Tihle všichni a ještě spousta dalších se ve své práci střetávají každý všední den pod dohledem televizních kamer, o nichž ví a občas se do nich provinile či jinak zatváří. Kancl se vyznačuje nebývalou mírou autenticity, úspěšně budí dojem, že podobný kancl opravdu existuje, že do něj opravdu zavítal někdo s kamerou a že po světě chodí a pozemský kyslík vdechuje více existencí Brentova typu. Ačkoliv vše vypadá jako čistá improvizace, herci moc dobře ví, co mají říkat. Nejsou to přitom žádné extrémně vtipné dialogy, ale právě jejich nevtipnost a naprostá vážnost v celkovém pojetí (dosažena mimo jiné rezignováním na umělý „sitkomový“ smích) je na celém seriálu nejvtipnější. Kvalita jednotlivých epizod bohužel poněkud kolíše. Některé (třeba hned ta první) jsou bezmála geniální a záchvaty smíchu jimi vyvolávané smrtící, jiné však příliš spoléhají na sílu Gervaise coby Brenta, nikoliv coby scénáristy a zde to již poněkud skřípe, zvláštně, vytvoříte-li si k němu podobně rozporuplný vztah jako já. Kdyby se občas zachoval trošičku lidsky, kdyby sem tam schytal nějakou vážnější ránu od nadřízených a bezprostředně ji nebagatelizoval, kdyby nebyl pořád tak nechutně nad věcí, kdyby někdo dokázal oslabit jeho naprostou imunitu vůči veškeré kritice…ale znáte to; „Kdyby měla moje teta koule, byla by můj strejda“ – pak už by to asi nebyl David Brent a Kancl by nebyl tak zajímavý seriál. 90% (pátou hvězdičku jsem přidal teprve po zhlédnutí dvou speciálních epizod "dva roky poté", které úžasným způsobem znásobily dokumentární dojem celého počinu; a potom ten konec jako z Lásky nebeské, i když ne, že bych to Brentovi přál :) Zajímavé komentáře: rawen, anderson, Rimsy, lakikaki(19.7.2007)

• - I když je Gervais při každé příležitosti přemlouván k napsání a natočení třetí řady, odmítá to, aby se zachoval "kult" seriálu. Pochopitelně i z obavy, aby neklesla jeho kvalita. (don corleone)

• - Při natáčení pilotního dílu se všichni herci až moc snažili, vytvářeli nepřirozenou atmosféru, která se blížila spíše Wall Streetu, než běžné kanceláři. Pochodovali před kamerou s kávou, snaživě kopírovali, okatě telefonovali, zkrátka přehrávali. Nechápali, že se mají vlastně nudit a chovat přirozeně a že u toho budou natáčeni. Když pak viděli první záběry, byli přesvědčeni o tom, že to nikoho nebude bavit sledovat. (don corleone)

• - Celý vánoční speciál se natáčel uprostřed léta. (don corleone)