Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

greigor

Nechápu, jak jsem mohl neokomentovat tenhle film. Rozhodně nejlepší animák všch dob. Woody je frajer a krumplihlava je prostě boží. Moje naprostá srdcovka. Na 4 se těším jak malý dítě a rozhodně na ní pujdu do kina a pak se budu těšit na slovenskou verzi, která je ještě o třídu lepší. Stejne si to přečtě jenom Agáta :D ()

Martensson35

Technicky revoluční, scénářem a námětem geniální film a naprostá srdcová záležitost, nad kterou i dnes člověk uroní slzu. Prvotina, kterou se Pixar zapsal do nekonečna dětských srdcí a jistě ještě dál.. ()

Matyas

Klasika. Když jsem viděl Toy Story poprvé, byl jsem u vytržení z té animace, moje druhá nejoblíbenější animovaná Pixarovka | 8.5/10 5* ()

Demonic189

Moja obrovská srdcovka a zároveň najobľúbenejší animák. Efekty (dnes ale už trochu predsa zostarli), príbeh, napätie, skvelé postavy, fantastická muzika (Peter Lipa sa prekonáva!), to všetko je na vrcholovej úrovni. To infinity and beyond!!! ()

LuiCJ

Nie je to prvý film od Pixaru, ktorý som videl. K tomuto snímku som sa dostal až v roku 2016. Avšak Pixar milujem od detstva. Pixar bolo, je a stále bude pre mňa štúdio, ktoré si veľmi cením a neraz ma pri pozeraní nejakého ich filmu dostihnú emócie. Či už je to kvôli nostalgii, úžasnému soundtracku alebo úchvatnému príbehu. A Toy Story: Boj hračiek je presne jeden z nich. Aj keď som sa k nemu dostal až neskôr (21 rokov po premiére), stále stále vo mne zanecháva pocit pokoja. John Lasseter je človek, ktorý vie režírovať filmy a vytvárať postavám prostredie pre príbeh, ktorý chce prostredníctvom špičkovej animácie vyrozprávať. Hudba k tomuto filmu vytvára jeden z najlepších ak nie najlepší filmový soundtrack. Pri počúvaní si dokážem vybaviť vždy presne tú scénu, počas ktorej daná skladba hrá. Randy Newman je umelec, ktorý dokázal skrze hudbu vyjadriť každú jednú pasáž nachádzajúcu sa vo filme a zároveň v scénari od Jossa Whedona, Andrewa Stantona, Joela Cohena a Aleca Sokolowa. Slovenský dabing je veľmi podarený, hlavne krásny spev Petra Lipu. Videl som taktiež verziu filmu s audiokomentárom tvorcov (režisér John Lasseter, spoluscénarista Andrew Stanton, supervízor animácie Pete Docter, art director Ralph Eggleston, supervízor - technický vedúci Bill Reeves a producenti Ralph Guggenheim a Bonnie Arnold). Dozvedel som sa množstvo nových zaujímavosti zo zákulisia a zo samotnej výroby tohto snímku. Určite verziu s audiokomentárom odporúčam všetkým fanúšikom Pixaru. Za tento film som veľmi vďačný. Ďakujem. ()

rublik05

Na tu dobu a s takovým malým rozpočtem hodně dobrá pohádka se zajímavým námětem. Z dnešního pohledu celkem vtipné animace, ovšem v té době vše fungovalo skvěle. Nemůžu si pomoct, ale první díl Toy Story mi přijde oproti těm dalším třem takový nemastný, neslaný, místy až nudný. Nic moc se neděje a celkový příběh mě nijak extra nenadchnul. Pohádku hodnotím jako takový průměr, nenadchne ani neurazí. 5/10. ()

KdG

Docela líbilo i když pár věcí se mi tam nezdálo. Pozdější animácké filmy od např. Pixaru jsou fakt na vyšší úrovni. ()

Tiiso

Pixar pixar pixar. Dnes není co dodat. Rodinná skvělá komedie v rozjíždějícím se vlaku počítačových animací. ()

D.awi.d

Když jsem to viděl v roce 1995 jako malý chlapec, nahlédl jsem do nebe. V pozdějším věku jsem se už "jen" skvěle bavil. A mimoto jsem si myslel, že Buzze Rakeťáka určitě dabuje George Clooney. ()

Jacccob

První animovaný film, který jsem viděl, a rozhodně jeden z nejlepších všech dob. Viděl jsem ho tolikrát, že to dalece předčí počet všech zubů Adamsovy rodiny, a nikdy na něj nezapomenu. Animace na svou dobu absolutně bezchybná, skvělý dabing ( i ten český! ), nádherný příběh, který musel chytit za srdce snad každého, kdo někdy byl dítětem. A mám pocit, že takových lidí je na světe poměrně dost. ()

LadyPig

Krásný nostalgický film, který mimochodem žeru i s jeho dalšími dvěma pokračováními, které nejsou o nic slabší. A vždycky, když se na tento film dokoukám, jdu se podívat na svoje hračky, které mám mimochodem stále vystavené na skříni, nemám na to je šoupnout do krabice natož vyhodit :) ()

kyLuke

Jestli je tohle revoluce , tak(hned po Shrekovi) ta nejpůsobivější.Absolutně geniální film,který se za pár let stane klasikou.Ale dvojka je přece jen lepší. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy