Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Zerg: Vzdej se Buzzy Rakeťáku, zvítězil jsem! Buzz Rakeťák: Nevzdám se, zabil jsi mého otce. Zerg: Ne Buzzi, já jsem tvůj otec. Buzz Rakeťák: Néééééééé! ..... Rozhodne veľmi dobré pokračovanie vyrovnávajúce kvality predchodcu. Pútavý dej, veľmi veľa vtipných a akčných scén, nápadov je stále dosť a má to aj množstvo odkazov na filmy - Jurský park, Star Wars atď. Jednoducho paráda.(17.9.2011)

Ma to spád, akciu, humor dobru hudbu dobré "herecké výkony", je to proste špica. Takto nejak si ja predstavujem dobrodružnu komédiu. A predsa len je to iac pre dospelých, ako jednička a to je len dobre! Vivat hračky.(25.5.2004)

Tak jsem dneska zjistil, že jsem neviděl druhé Toy Story, aspoň tedy ne celé. Nebyla to sice taková pecka jako jednička, ale pořád jde o vynikající zábavu plnou vtípků, odkazů a hraček. Navíc tu hostuje Geri!(19.6.2010)

Všeho dvakrát více, kvality skoro stejně. Nejde říct, že bych byl zklamaný, ale jistý pocit "hry na jistotu" nebo "uděláme to samé s dvojnásobkem postav" přetrvává. I samotná stopáž 92 minut je hodně titěrná a možná něco naznačuje, já však přes 4* jít nemohu. Ani kvůli hromadě odkazů (sw,2001, ...), Jessie a koníka. Toy Story 2 nikoho neurazí, ale mě osobně ani nedonutí se k němu úmyslně často vracet. Potřebuji být překvapován.(30.9.2010)

Komentář k prvnímu dílu násobený minimálně dvěma. Geniální odkazy na Star Wars a Vesmírnou Odysseu. Vynikající pokračování! 90 miliónů dolarů(rozpočet)/485 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.3.2008)

• - Auto rozvozu pizzy Pizza Planet se vyskytuje také v Ratatouille (2007) nebo Rebelka (2012), tam v podobě vyřezaného modelu. (Harroc)

• - Když Tom Hanks a Tim Allen poprvé viděli scénu, kdy Jessie zpívala o sobě a Emily, oba slzeli. (Foox)

• - Dva měsíce po začátku natáčení se chybou smazala veškerá práce, kterou za tu dobu studio na filmu udělalo. Naštěstí jedna zaměstnankyně pracovala z domova a měla tedy dostupnou kopii. (Harroc)