Přání zabít 5

• Česko Touha smrti V (více)

Paul Kersey (Charles Bronson) se snaží žít nový život. Stal se profesorem architektury na univerzitě a zapoměl na boj, který kdysi vedl s pouličními chuligány. Chce vést klidný život se svou novou manželkou Olivií a její dcerou, ale objevuje se gangster Tommy O' Shea, přirozený otec Oliviiny dcery a nevybíravými metodami se ji snaží získat pro sebe. Paul se nejdříve nechce nechat vyprovokovat, ale když je Olivia zavražděna před jeho očima, vydává se na cestu chladnokrevné pomsty. Na ničem už mu nezáleží - chce pouze zničit O' Sheu i jeho gang. (Falcon Home Video)

ARI50

Bohužel konec je nejslabší ale dá se to přežít,serie je skvělá plná slušných akcí a hlavně dobře natočených příběhu ale všeho moc škodí. ()

5150

"Hej Fredy, pomůžu ti vyřešit tvůj problém s lupy." Jasně. Charles Bronson se ještě jednou vrátil k této kultovní sérii, aby ji stylově uzavřel. Tentokrát na jeho kontě napočítame "pouze" sedm zářezů, ale to vůbec nevadí, protože celý film díky zručné režii a skvělému obsazení hlavních záporáků výborně šlape. ()

Lacike

Posledný diel vyzerá strašne televízne. Naviac sa síce snažili o vážnejší prístup, ale vôbec im to nešlo a výsledok pôsobí často smiešne. K tomu má film strašne pomalý rozbeh. Zase sa polovicu dielu snaží Bronson držať bokom a nechať spravodlivosť na polícii, ale keď mu zase raz picnú manželku (už som ich prestal počítať), tak nastane tým komickým mafiánom peklo na zemi. Ale skôr len také ľahké peklíčko. Je to proste príliš komorné a Bronson je už príliš starý a je rád, že sa udrží na nohách. Poteší aspoň kopa známych hnusných ksichtov na strane zloduchov, takže sa divák môže tešiť jak ich Bornson odkrágľuje. Záver je relatívne šťastný. Prvýkrát neodchádza zo scény Bronson sám, ale ostal mu aspoň nejaký príbuzný. Takže trochu neskoro, ale predsalen nastal koniec jednej solídnej a jak kvalitatívne, tak štýlom nevyrovnanej série, ale celkovo to je solídna séria, ktorá aj dnes pobaví. 4/10. ()

corpsy

Aj v 90. rokoch trebalo likvidovať násilníkov a odpadlíkov. Paul Kersey opäť dostáva ranu v osobnom živote ( tá postava má fakt výdrž ) a ranu ale dostanú, aj tí, ktorí mu to súkromie zničili. Táto posledná časť sa vyznačuje tučnou 90tkovou atmoškou a slušnými akčnými scénami. A to je myslím dobrý dôvod pre fanúšikov tohto žánru, aby nad filmom nezlomili palicu. ()

nervoznideda

tak jsem si po létech dal Přání smrti 1-5 nelituji bylo to perfektní. Všichni dáváte vinu Bronsonovi - chyba . To co nám pan Herec předvádí je věc nebo vize režisérů tak neplivejte na herce ale na někoho jiného já Bronsona miluji a na svůj věk to zvládl skvěle zdraví deda :-)13.4.2o2o ()

kaylin

Jeden se diví, že to série dotáhla až k pátému dílu, ale musím uznat, že jsem hodně rád, že to dál nezašlo. Už je to v podstatě o ničem a tvůrci se opakují, Paul Kersey je zde už opravdu jen nudnou postavou, která nemá tématu co dát. Ale to zabíjení je zde trikově docela dobře provedeno. Nebo alespoň průměrně. ()

hans500

U posledního dílu této série se již nedá říct nic jiného že by bylo lepší kdyby nebyl natočen. 1* především za Charlese Bronsona, jehož poslední filmy bohužel byly velmi nepovedené. ()

farmnf

Přání smrti pro tuto sérii je zejména Moje přání...aby už to ti kokoti netočili! Sedmdesátník Bronson si tu opět vyhlídne jednu moc pěknou třicítku, aby byla vzápětí podlými zloduchy mučena, zohavena a posléze zabita. Pak světe div se je zase nespokojen s americkou justicí a opět jde do sejfu, kde najde nějakou osumatřicítku a opět se ten pitomý kolotoč opakuje. Tentokrát se zahledí do čehokoliv co je na dálkové ovládání, např. mičuda, vysokozdvižný vozejk. Taky je to travič. Kolik jenom ten mexikánec sprovodil ze světa svých žen, milenek a známých od dílu 1 do dílu 5? Jsou to desítky mrtvol. Proto holky bacha, s takovými týpky se neseznamovat a hlavně nesouložit! Pohřeb ve středu! ()

m.a.t.o.

„Hej Freddie, zohnal som super vec na tvoje lupiny!” Charles Bronson na staré kolená (znovu) likviduje grázlov. A hoci mu to neide tak svižne ako zamlada v päťdesiatke, tak iba on je tým jediným elementom, pre ktorý sa oplatí pozrieť si aj poslenú časť tejto nekonečnej série. Rozbeh trvá dobrú trištvrťhodinu a ani potom nemožno čakať inferno. No vychutnal som si postupnú likvidáciu protivníkov jedného po druhom naozaj originálnymi spôsobmi. Deat Wish V nie je dobrý film, ale stále ma bavil viac, než ľubovoľná seagalovka za posledných päť rokov. 30 % ()

latvar

Bronson jde pomstít smrt své přítelkyně, kterou zavraždili mafiáni a snaží se dostat zpět její dceru o kterou se teď stará otec (šéf mafie). Já se vcelku bavil. 60% ()

KOZLIK

V tomto díle Paul Kersey našel metodu jak léčit lupy. Opravdu paráda Závěrčná řeč: I don't need anything, But you, you need a bath mě opravdu pobavila. ()

pipapa odpad!

Pár modelek s obnaženými prsy. Pár krvavých scén. Překombinované konečné zúčtování a bezmezná nuda. ()

Hapretor odpad!

(viděno úplně náhodně-nezáměrně). To už snad nemyslej vážně. Kam až touha po výdělku může zajít. Jsem velmi velmi rozhořčen!!! ()

helloween93

Poslední díl série o architektovi Paulu Kerseyem, kterému pokaždé někoho zabijí a on vyrazí pomstít smrt. Je to pořád to stejné dokola, sedmdesátník Bronson tu dokonce skáče ze střechy a v závěrečné přestřelce sundá několik zlosynů. No zkrátka už tu roli Bronsonovi nevěří ani ti jeho nejvěrnější fandové. Zábavná byla snad jen smrt alá fotbalový míč na dálkové ovládání. * ()

MickeyStuma

Páté volné pokračování série o architektu Paulu Kerseyovi neustále bojujícího se zločinem, když policie není schopna zakročit, už vlivem nízkého rozpočtu vyznívá spíše jakoby byl točen už přímo pro televizi. Ani po scenáristické stránce nijak neohromí, byť i zde je snaha o hlášky a typické scény útoků ´mstitele´. Charles Bronson měl už svá léta a vlastně už jen pro televizi snímky točil. Těžko říci, proč ještě vzal tuto roli. Že by slib důstojného rozloučení se stříbrným plátnem? Tak to se setsakramentsky nepovedlo. Děj působí jako obyčejná kriminálka bez špetky zvýrazněné psychologie postav, zoufalosti a naděje. Sice byla snaha se vrátit k dramatu, ale vlivem neoriginálního příběhu, který se v této době používal hojně, smysl toho všeho nějak zapadl vniveč. Poslední film Charlese Bronsona v kinech a bohužel slabší kvality. Škoda. ()

Leoric

V prvním díle mu znásilní dceru, a zastřelí ženu, aby se mohlo střílet. V druhém díle mu zavraždí znásilněnou dceru, aby se střílelo. Ve třetím se vymyslí dávný přítel, protože ho už svrbí ruce, a tak se opět střílí. Zápletka s umírajícím přítelem je však nudná, tak se rychle ožení, aby mu mohli vzápětí zabít ženu, a střílelo se dál. V posledním díle se už nežení, protože je mu jasné, že se bude střílet, a tak si rychle najde přítelkyní, kterou mu zastřelí mafie, a tak je všechny vystřílí. Díky této sérii jsem zjistil, proč nenávidím akční filmy. ()