Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Pedross800

Ten film mě k sobě přilákal před víc jak rokem svým exotickým názvem a vysokým hodnocením.....a stejně jako tisíce ostatních i mě totálně rozsekal a rozložil na tisíce atomů. Můj první Korejský film a hned z toho byla dvojitá láska na první pohled. Jak ke Korejskému filmu jako takovému, tak k nádherné, křehké a talentované herečce Ye-jin Son, které od té doby neřeknu jinak než BOŽSKÁ :-) Stejně tak tento film je božský a nepřekonatelný. Nemyslím si, že ještě kdy bude natočen tak emotivní, láskyplný a srdcervoucí příběh jako je tento! Tohle byla filmová báseň rozeznívající ty nejkrásnější a zároveň i nejsmutnější a nejbolestnější emoce co člověk může mít a to tak dechberoucím způsobem, že......že je slova nedokážou popsat. A tohle vše i celý tento film si v sobě hýčkám a opatruji jako opravdový a nefalšovaný klenot!! ()

vyfuk

Další korejská matlanina. Ale Korejci to zase jako umí. Což o to. Tohle mluví samo za sebe. Trochu to připomíná ty evropské nepochopitelné filmy vhozené do Asie, ale s celosvětovou problematikou. Problematikou filmu je, že se problém objeví a začne řešit asi půl hodiny před koncem filmu. Takže strávíte sledování filmu na dvě hodiny skoro zbytečně. Ale téma dobrý. Originální. Ale kdyby se oba rozhodli hrát LoLko, potěšilo by to víc lidí. A nakonec, když Alzheimerová s Alzheimerem opouští svět v západu slunce on ji konečně řekne ty dvě slova, která ona chtěla celou dobu slyšet. "Vykouříš mi?" ()

jamalka

Tomuhle filmu se nedá opravdu nic vytknout. Příběh ze života dvou mladých lidí, kteří poznávají, jak nevyzpytatelný osud může být a že nikdy nevíme, co nás může potkat. Snažme se proto prožít každý den, jak nejlépe to jde a hlavně s láskou. Jeden z nejkrásnějších romantických filmů. ()

Pecival

Dostal jsem plnou romantickou dávku. Nemoc tu není jenom něco co udělá drama v posledních pár minutách, line se téměř celým filmem, od začátku až do hořkého konce, což se mi moc líbilo. Delší stopáž mi vůbec nevadila (viděl sem Director's Cut), no mohlo by to být tím že na Ye-jin Son se velmi hezky koukalo :) ()

Fony

Moc pěkné, nenapadá mě nic, co bych filmu vyčetl, krom jedné věci. Filmu by prospělo prostříhat (viděl jsem director's cut), protože i když je ústřední dvojce velmi sympatická a jejich příběh uvěřitelný, místy jsem přece jen ztrácel pozornost. ()

ImNotThere

(Hodnocení po Director's cut) Marně hledám nějaký film, který by mě dojal tak, jako právě A moment to remember. V první polovině se film tváří jako lehounce vtipná romance, od druhé poloviny jsem nemohla zastavit nepřetržitý tok slz. Asijské filmy mám všeobecně ráda. Z nějakého důvodu působí čistě, nevinně, něžně a v člověku vyvolávají ohromnou dávku sentimentu a empatie. Takže pokud si někdo z vás chce pobrečet, směle do toho! ()

Lenulinka

Krásné, jednoduché, citlivé, smutné. A taky urputně dlouhé. Pořád jsem čekala, kdy se konečně rozbrečím, ale asi jsem ledovou královnou, nebo na mě Korejské filmy nepůsobí tak, jak by měly. Líbilo se mi to, ale čekala jsem víc. 7/10 ()

standsiller

John H. Lee mal asi starú mamu, ktorá ho hojdala pritom ako si ulietala na nekonečných telenovelách z Argentíny , pričom liala vedrá sĺz a dávala pozor na tri veci naraz. Aby sa malý "John" nezobudil , aby sa niekto náhodou nedal vrámci vybraných postáv zase dokopy bez toho aby si to nevšimla a na ryžu , ktorá sa nesmela prevariť lebo s tým by padla celá Kórea do hanby. Sem tam sa stará mati zasmiali na veciach ako keď ku kotolníkovi príde pani v bielych šatách a zamaže si sukňu pričom mu chcela iba podať faktúru. Pridŕžala si na nose servítku aby si nefetla a tešila sa že čoskoro vypadne , ale ono sa poserú dvere a s tým špinavým kotolníkom musí zostať. O tristo častí na to sa osprchuje a tú botoxovú seňoru si zoberie. Keby to bolo pre divákov moc , tak vždy je zaručený recept na úspech nejaká tragédia, ľudské nešťastie, alebo choroba. Mám dojem, že odchovanci podobných situácií by sa mali trošku viac uvoľniť, mali by prestať strihať polkami a začať žiť normálny život bez melanchólie a sentimentu. Je mi jasné, že vždy sa nájdu rozvedení so záväzkami ktorí sa na to večer radi pozrú, ale ani takí nie sú úplne blbí a čo je magicky , fantazijne, svetelne a hudbou prešpikované hniezdo patetickosti ani im nemusí vždy pripadať romantické . ()

Looser

Určitě jeden z nejlepších romantických, smutných filmů co jsem kdy viděl a troufám si napsat i uvidim. Nevím co víc napsat, film je nepopsatelně silný a smutný. ()

Heraldika

Bohužel, všechno už bylo popsáno v předchozích komentářích a já se nechci opakovat. Je to kouzelný a zároveň krutý film, při jehož sledování nejde zadržet slzy. Chtěla bych zažít víc takových Momentů během svého filmového života, ale to by pak nebyl tento tak vyjímečný. ()

bloodvomit

Velmi dobře zvládnuté romantické drama s parádními hereckými výkony a jak už je u jihokorejců zvykem - parádní kamerou a režií. Příběh je jako obvykle hutný, podávaný v lehce táhlém tempu s gradací v závěru. Ke konci mi to přišlo možná trochu moc dojemné, což ale není na škodu. Kvalitní výtvor. ()

fruitbueno

Nu.. čím začít? Asi tím, že korejská tvorba je mi vzdálená stejně jako Korea na mapě. Že nemám absolutně žádné ponětí o tamější kultuře, tvorbě, osobnostech, o ničem. A pak, zničeho nic, dostala moje spolužajda a karamajda v jednom tip na tento skvost. Klenot, který pohladí, zamrazí, potěší, ohryže na kost, donutí k slzám, zamyšlení, přinese neskutečný zmatek v hlavě, touhu vidět film znovu a nechat se unášet nádhernou, srdceryvnou a lidsky děsně přímou a upřímnou lovestory. Dojemné stříhá odkoukané ze života, jo, právě ta opravdovost je to nejpůsobivější. Je to příběh, který se klidně může stát, navíc ztvárněný tak, že rozum zůstává stát.. nu, pět bodů bez jediného zaváhání a otazník v očích spojený s lačností po dalších korejských filmech... ()

BMAJTZ

Pripoustim ze to bylo dobe dokonce hodne vyborne a na asijskou komprodukci az vyjmecne romanticke drama. Bohuzel stred pro me bude vatou ktera to proste natahovala neumerne. Doporucit to muzu ale k dokonalosti tomu u me neco malo chybi. ()

kisha

Netřeba slov. Jeden z filmů, kterej je skvěle natočenej a předvede vám tak nehorázně hlubokej a čistej vztah, že těm Korejcům odpustíte i onu příšernou přecukrovanou podkladovou hudbu v závěru. ()

mohamedsfinger

Toto je film, u kterého mi tekly slzy. Už jen za to si zaslouží pět hvězd. Ale navíc byl, na tento žánr, velmi vkusně natočen (sice bych si dokázal představit delší nesestříhané sekvence, ale to už je o názoru každého) a vyšperkován perfektními hereckými výkony. Na tenhle film rozhodně nazapomenu (tedy pokud osud dovolí). ()

Maynard.

Nevěřil bych tomu, že filmu s přízviskem "romantický" někdy dám úplně plnej počet a hle, dávám (naposledy Láska nebeská). A to se skutečně jedná o kousek, ze kterého romantika doslova srší... Krásně natočený film, plný úchvatných záběrů, to se jen tak nevidí. Celý film plyne jako voda a mě úplně pohltil. Dlouho sem nebyl svědkem takto silného příběhu, který je nejen úžasně lidský, krásný, ale nejvíc hrozně moc smutný... Jen si to představte vžít se do hlavního hrdiny, který jen bezmocně přihlíží na blížící se rozloučení. Tohle je přesně ten druh filmu, který v člověku vyvolá neskutečný počet emocí... Aspoň teda já měl na konci film při druhém "prvním" setkání knedlík v krku a slzy na krajíčku. Na to, že trvá skoro dvě a půl hodiny, tak sem se vůbec nenudil a jen se nechal kochat tímto jedinečným asijským skvostem. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz