Klemi

Krásný film o vůli přežít a touze po svobodě. Ukázka mistrných hereckých výkonů. Ve zkratce jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Bez váhání 100% ()

moviepill

Celkom veľké sklamanie. Očakával som od neho viac. Film sa mi zdá neskutočne zbytočne natiahnutý a... Asi som ho nepochopil. Možno nabudúce. ()

JasonV

Zúfalo natočené, ešte horšie zrežírované, navyše má človek pocit, že každá druhá scéna bola z filmu vystrihnutá. ()

Gandalf7

Dlouho už jsem neviděl tak nudný film. Z těch 150 minut tam není nic, coby nějak vynikalo.. upoutalo opzornost. Bída! ()

smrtubohem

Film je báječným zážitkem od první do poslední minuty, Steve zahrál jako pánbůh. Legendární věc, která snad ani nemůže mít odpůrce a kritiky. S nadsázkou řeknu, že nejvíc mne dostal závěr, kdy Motýlek ukáže svou touhu po svobodě, kterou si drží celá ta krutě strávená léta ve vězení, zatímco zádumčivý Dega se namísto útěku stává zahrádkářem, co je vpravdě nejhorší ostudou každého muže. ()

p.i.t.b.u.l

Tento film jsem viděl poprvé až teď, což je velká ostuda. Film je to totiž vynikající. Skvělé herecké výkony a dojímavá atmosféra věznice prostě ladí k sobě. Bohužel je film zbytečně dlouhé a místy trochu nudí. Ale i tak na svůj rok natočení není pořádně co vytknout. Původně jsem chtěl dát 5*, nicméně ubírám jednu za zbytečnou délku a to, že je film pouze na jedno podívání. Nebudu tady rozebírat děj, protože po tolika letech to nemá už smysl. Na podívání doporučuji. ()

megajalec

Tak realisticky podané, až má človek pocit, že sa to naozaj bola aj realita. Od hereckých výkonov (najmä ústrednej dvojice), cez výpravu, príbeh, vedľajšie postavy, hudbu. Nič nepôsobí umelo, ale drsne pravdivo. Dokonale uveriteľné, až na pár nudných pasáží výborné. Ďalší film o sile ľudského ducha a nezlomnosti ()

SB

Když pominu, že skutečný Charriére byl normální kriminálník a svoji knihu si podle toho přibarvil, aby vypadal jako neviňátko (syndrom nevinně odsouzeného), film sám je úžasně natočen s trvalým spádem a bez debilního patosu. ()

JuniorSrky

Před shlédnutím filmu jsem četl knihu, bylo to v době, kdy jsem četl současně i knihu Kmotr. Motýlek v knižním podání byla naprosto úžasná záležitost. Hltal jsem každý písmenko a dokonce ve srovnání s knižním Kmotrem měla v pár směrech u mě navrch. Jako první jsem shlédnul film Kmotr, a ipřestože nedosáhl kvalit knihy, tak jsem byl spokojen. Poté jsem si pustil Motýlka. No nezlobte se na mě, ale ten kdo četl knihu, nemůže dát ani zdaleka 4* a já koukám a nevěřím svým očím. Vždyť on je v TOP60! Film mi přijde spíše jako laciný vtip. Souhlasím s Mattym. Vidím, že má také zkušenost s knižní předlohou, takže se nedivím jeho hodnocení.[35%] ()

BenchPress

Ze začátku hodně chytlavé a opravdu mě to bavilo. Jevilo se to jako klasické vezeňské drama, ale nakonec se z toho vyklubalo něco jiného, zábavnějšího.. McQueen skvělý, hlavně na samotce. V závěru mi to ale přišlo příliš natahované, proto 4/5. 4/5. ()