Komentáře uživatelů k filmu (799)

 • matestlust
  ***

  Nemám rád komedie ze středoškolského prostředí,ale musim uznat,že tohle je jejich král.(18.4.2008)

 • slatkac
  *****

  První ale taky nejlepší díl této série, po kterém jsem měl chuť na jablečný koláč.(18.6.2011)

 • Shaqualyck
  ***

  Paul a Chris Weitzovi neodvedli při renovaci (sub)žánru šuk-sem/šuk-tam teen komedie vůbec špatnou práci, přičemž v podstatě jen vyslyšeli společenskou objednávku a zalepili příslovečnou díru na trhu… Což mělo za následek tučňoučký (a zřejmě i zasloužený) výdělek, dvě slušná (a několik chabých) pokračování a desítky výrazně horších následovníků z USA i Evropy (ano, bohužel i z Německa). S ohledem na nemalý dopad na světovou popkulturu jde svým způsobem o obdivuhodné (a občas i dost vtipné) dílko, avšak děkovat za to těm dvěma rozhodně nehodlám.(12.1.2010)

 • honajz
  **

  Na jednoduché pobavení to jde, i když opět fekální humor vede, a ten vážně nemusím. Avšak nejvíce v tomto filmu vede hláška o flétně v pí.či.(29.5.2012)

 • Anderton
  **

  American Pie je asi vrchol žánru teenagerských komédií. Niečo to o žánre svedčí. Tvorcovia asi nemali v úmysle byť najlepší, ale ich nasledovníci nedokázali z týchto žánrových vôd vyťažiť o nič viac. Takže film sa pozrieť dá, nie je vyložene trápny, skôr sú jeho fóry iba nevýrazné. To je všetko. Tento kult absolutne nechápem a neverím, že sa nedá natočiť vtipná teenagerská komédia, aj keby bola čisto iba o zásune.(4.10.2012)

 • BoPo
  ****

  Kultovná komédia pre teenagerov, na ktorej sa pobavia aj iné skupiny obyvateľstva. Treba doceniť, že Prcičky boli prvým zásadnejším úkazom žánru a stále sú nezosadeným kráľom. Filmy čo prišli po ňom, sú stupidné a trápne, ale Prcičky rozhodne nie.(14.10.2009)

 • korbitch22
  ***

  Dneska už kultovní záležitost,která kdysi odstartovala éru podobně laděných filmů o partě pubošů,pro které je hlavní téma filmu zasunout,vysunout,vylízat,vykouřit,zabránit,ztrapnit,chlastat a atp.Když film vyšel mlátila s náma puberta a hojně sme vyráželi do kin,pamatuju se,že ani tehdy mě Prcičky ale nijak zvlášť nebavili,na filmu sem nejvíc ocenil souboj Stifler/Finch a neskutečně šukézní Shannon Elizabeth,která se tehdy stala vlhkým snem nejedno pubescenta.Jenže spousta vtipů byla spíše postavená na zoufalosti hlavního představitele a tenhle styl humoru je občas spíš traný,např. ´´kultovní´´ scéna s prcáním koláče,podle které se vlastně celá série jmenuje,mě přišla fakt imbecilní,protože takhle zoufalej snad nebyl nikdy nikdo.Je mi jasný že fandové prciček do teď i v dospělosti roní slzy smíchu nad takovými zhovadilostmi ale první díl prciček zestárl asi nejvíc a umě vždycky vedl Road Trip.Uznávám ten film jako Matku/Otce takových filmů,ale už se u něj moc nenasměju.60%(20.4.2012)

 • Lucasion
  ****

  American Pie aneb zakladatel teenegerské komedie. Skupina teenagerů před maturitním plesem řeší jedinou věc - jak se zbavit panictví. A toho se musí zbavit za každou cenu! Jako komedie to je boží. Ohraný a jednoduchý příběh, který je vlastně teď v každé teen komedii, které se objeví dvě – tři každý rok. Proč Prcičky? Prcičky byli první, rozumné, se super herci a božími fory. Jim, Stifler, Oz, Finch a Kevin je prostě super parta. Je to místy nechutné, sprosté a sakra vtipné. Trapné momenty, humorné scénky to se tu vše točí dokola. ( 76 procent )(23.5.2012)

 • Fiftis
  *****

  Prvý diel prcičkovskej superságy, ktorá je nezabudnuteľná. American Pie bola prvá komédia o tom, ako prísť o panictvo a jedným slovom by sa dalo povedať že je skvelá. Proste skvelé hlášky a skvelí ľudia. Rozhodne najlepší diel zo všetkých. Nezabudnuteľný zdržanlivý Jim a jeho partička končia strednú a majú z toho veku traumy. Pre mňa týmto filmom začína symbol mladosti a hlášky ma sprevádzali celým študijným životom. Na žiadnu teenagerskú komédiu sa nepozriem radšej.(16.1.2015)

 • ARI50
  *****

  První ochutnání dortu panicu, a jejich začátkem skvělé zábavy.(4.9.2018)

 • rawen
  ***

  3 hvězdy za postavu Paula Finche a za to, že je to 100x lepší než třetí díl... 6/10(30.10.2005)

 • maseer2
  *****

  zkrátka moje nejoblíbenější teenagerovská komedie(21.3.2008)

 • Handle
  ***

  Tahle teenagerovská komedie se povedla, ale na druhou stranu žádný kdo ví jaký zázrak to není. Možná je to až moc přeceněné. Smíchy se u toho vážně neřežu.(15.7.2009)

 • Avalon820
  ****

  Ve své době nesmírně populární a dnes už v podstaně legenda. Dlouho jsem se tomuto dílu vyhýbal, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Udivuje mě, že hodnocení není v červených číslech, protože dřív nebo později se tento film zařadí mezi klasiku žánru (čehož dosáhne pravděpodobně jen díky tomu, že je mezi teen komediemi jeden z mála opravdu vtipných).(15.8.2009)

 • hejahou
  ****

  Výborná teenegerovská komedie.....skvělé hlášky, rozhodně dobře pobaví.....(13.3.2012)

 • eraserhead666
  ***

  Tohle mě ve své době naprosto minulo. Ale pár humorných scén se tomu upřít nedá. Zajímavé je, že nejlepší na celém filmu mi připadaly vedlejší role – Jimův otec, Stifler, Sherminator a samozřejmě a hlavně MCBP.(7.9.2011)

 • Omnibus
  ****

  Film balancuje po úzkém trámku přes bažinu nechutností a humpoláckých vulgarit celkem úspěšně, párkrát si sice šlápne vedle (do ještě teplého koláče, ale i do něčeho nechutně rosolovitého, už jen zbůhdarma mrskajícího bičíky), a nateče mu to do bot, ale co... Ponožky se dají vyprat a boty vyleštit. Pravačkou :-) Film o čuňačinkách našeho mládí, kterým se teď v dospělosti už jen smějeme. Moment, říkal jsem smějeme? No vida, takže to opravdu JE komedie. Mě už dnes sice moc nepotěší, ale ani nijak neurazí. Body i za to, jaký je to fenomén, se kterým jsou dodnes srovnávány veškeré teeneagerské komedie, kde si mládežníci dají, byť třeba potmě a omylem, aspoň jednu čvachtavou pusu...(28.12.2012)

 • ConanVJ
  *****

  Skvělá teen. komedie, která je pro mě hlavním představitelem tohoto žánru. Filmek je plný pěkných bab, skvělého humoru a pěkné hudby. U tohoto filmu jsem se skvěle bavil v kině s kamarády a nedám na něj dopustit. Za mě jasných 100% :)(1.4.2012)

 • Frajer42
  **

  Perfektní a propracované charaktery všech postav. Impozantní herecké výkony. Dechberoucí a filosofický děj. Tak přesně tyhle parametry film nemá. Nicméně film alespoň zůstává bláznivou americkou komedií určenou pro specifickou věkovou skupinu diváků, do které jsem v dobách rozmachu filmu určitě patřil a ze které už jsem, troufám si říct, vyrostl. Nikdy jsem však nad tímhle filmem nijak neslintal blahem a ani nedělal jiné perverznosti, na které právě myslíte. Bezpochyby má několik vtipných momentů, ale u těch sláva filmu bohužel končí. 2*(20.4.2012)

 • Falcor
  **

  Je to sice nechutně trapné násilné oslovení nejednoho natěšeného výrostka, ale i tak jsem se přistihl, že se u toho nečekaně občas zasměji a pobavím. Název vystihuje podstatu a myšlenku filmu. Koneckonců, jednou to bylo poprvé u každého. Nebo zatím ne? Neboj, dočkáš se. No a jestli umíš péct, můžeš mít i určitý náskok před vrstevníky. Nechutný náskok.(29.10.2005)

1 3 4 5 6 7 8 9 11 21 30 40