Bionicle 2: Legenda Metru Nui

Bionicle 2: Legends of Metru-Nui

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 75 min

• Damiel

Pokud jste o Bioniclu nikdy neslyšeli, je dost problém se v ději, byť nijak komplikovaném, vyznat. Nudilo mě to, málem jsem u toho usnul - a to mám animáky rád!(11.11.2005)

• Toshiro

Animovaná 3d akčárna, výjímečná snad jen tím, že je podle hraček LEGO :)). Ale hloupost příběhu větší děti neosloví a menší zas nepochopí haldu "cool' scifi pojmenování.(5.9.2005)

• SallyZen

Prvnímu dílu jsem dal odpad a tohle jsem i docela vnímal. Přesto to jsou zbytečné filmy. 20%(25.7.2011)

• WolfR

Pokračovaní filmového zpracovaní, slavného LEGA Bionicle mě opět zklamalo. A snad ještě více, než první díl. Na druhý díl jsem slyšel přívětivější názory, než na první díl, ale vůbec nechápu proč. Druhý díl je ještě dětinštější a nudnější než jednička a to už je, co říct! Celé je to prostě špatně podáno. Děj je mizerný stejně tak jako animace nebo akce a slavní Toa se chovají jako blbci. Záporáci nejsou vlastně záporáci, ale hodní robotí strejdové, což je špatně. Celá Legenda Metru Nui není žádnou legendou, nýbrž trapárnou. Jednoznačně zklamání a opětovné pohoršení pověsti slušného LEGA. 1 hvězda. PS: Film naprosto zaostal i po hudební stránce.(19.10.2010)

• Esperanta

Když uvážím, že LEGO je pro děti ale stejně si s ním hrají víc dospělí, tento film na to trpí. Přebytečné geky a snad se mi i zdá, že z Makuty nejde takový strach jako v prvním dílu. Dvě hvězdy za nostalgii.(14.5.2008)

Malým dětem co žerou Bionicly se to bude líbit, ale pro mě to taky není taková tragédie. Další díly z téhle série už jsem neviděl, ale myslím, že celá tahle série je jeden velký a asi i čistý průměr.(18.3.2013)

U tohohle jsem se bavil víc než u jedničky... Ba dokonce víc než u některých "nereklamních" filmů ( viz. Happy Feet - stupidní vykrádačka pixarovských Aut). Sice mě jebal český dabing zeleného toa ( nevim jak se ten chlápek jmenuje, ale má tak strašně nepříjemnej hlas, že se to nedá vystát), ale jinak to šlo. A v rámci žánru, tj. reklamních filmů, jde o příjemný nadprůměr:)(4.7.2011)

Jsem velice nespokojen s hodnocením tohohle filmu, ostatně stejně jako s Ghost Riderem 2, Katem a Silent Hillem. Nesmíte tento film odsoudit kvůli tomu, že je animovaný, dělaný pro děti, a že si nepamatujete jeho názvy a jména, která jsou navíc přejata z Malajštiny a podobných jazyků. Je to kvalitní film s výtečným příběhem, včetně Vakamových viděních a faktu, že jde o origin k filmu Bionicle: Maska Světla. Film je také velice poučný pro děti ve věcech, že mají spolupracovat, plnit povinnosti a věřit svým schopnostem. Navíc, film, spolu s dalším dílem, je velice podobný Star Wars sáze, především epizodě III, a ještě více jsem nespokojen s tím, že jednak Bionicle 2 vyšel dříve než Pomsta Sithů, a jednak, že i ve Star Wars vesmíru jsou vymyšlená jména, ale tam to nějakou záhadou nikomu nevadí. 97%, Fantastické(20.12.2014)

Na tomhle jsem vyrostl. A už je to 10 let, šmarja..(27.9.2014)

• Mirešák

"Jestli chceme zachránit Metru Nui a ostatní Matorany, musíme osvobodit Toa Likana", "Matoran v Toa, Toa v Turagu, Turaga v legendu" -- Je to česky?(17.12.2010)

• Kamzicky

Možná díl který se částečně vyrovná prvnímu.Bohužel několik nevysvětlitelných chvílí kazí děj.Pokud ovšem tento příběh neznáte po 5min jej nejspíš vypnete(1.9.2015)