Reklama

Reklama

Modus smrti

(seriál)
Trailer
Krimi
Švédsko, (2015–2017), 11 h 53 min (Minutáž: 43–45 min, Alternativní 45 min)

Předloha:

Anne Holt (kniha)

Hudba:

Jacob Groth

Hrají:

Melinda Kinnaman, Henrik Norlén, Kim Cattrall, Marek Oravec, Simon J. Berger, Esmeralda Struwe, Magnus Roosmann, Peter Jöback (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Během vánočního období je psycholožka Inger Johanne Viková a její autistická dcera zapletena do vyšetřování série znepokojivých úmrtí. Přitom se potkává s detektivem Ingvarem Nymanem. Nyman je povolán do Uppsaly, aby vyšetřil překvapivou vraždu biskupky Elisabeth Lindgrenové, k níž došlo na Štědrý den. Ve Stockholmu se začínají objevovat další těla, způsoby úmrtí se však liší. Brzy si Inger Johanne všimne jistého vzorce ve vrahově jednání. Detektivní seriál vyvolává otázky týkající se náboženství, lidských práv i samotné podstaty lásky a zabývá se rovněž žhavými politickými tématy či kritikou intolerance. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Od severského krimi jsem očekával laťku hodně, hooodně vysoko. Bohužel toto rčení se zde nepotvrdilo a já dostal úplně obyčejně průměrnou detektivku. Škoda, že vždycky upoutávky, recenze a intro seriálu vypadají na obalu pěkně, ale uvnitř jsou špatné. 50% ***** Druhá série mě velice mile překvapila a zvedla laťku hodnocení o něco výš. 80% ()

amirgal 

všechny recenze uživatele

Jelikož se s patrně s nikým se zde komentujícími neshodnu na hodnocení, tak si mne prosím vůbec nevšímejte, hovořím teď pouze k těm, kteří mne sledují. Pokud by si někdo chtěl nechat poradit, jak eklektismem aj. pokazit jinak možná dobrý seriál měl by se obrátit na tvůrce tohoto výjevu. Základním kamenem neúspěchu je svatá trojice stěžejních postav - psycholožka, vyšetřovatel a vrah. Všichni naprosto bez charismatu a bez účelu. Vrah, který je znám téměř od první chvíle a většinu seriálu postává nečinně v pozadí jako nezaměstnaný Polák, čímž pokazí jakékoliv překvapení ze spáchaného zločinu. Patrně měl tzv. hrát ksichtem, ale na to nemá dostatečné charisma a budete se muset spokojit s jeho vizáží druhořadého filmového bodyguarda. Paní psycholožka, o kterou se perou policie na obou stranách oceánu, je ustaraná roztržitá unavená mamina, která svou vynikající inteligenci a intuici hraje dost neuměle a má sklony k neprofesionálním, hloupým a lehkovážným úletům. Palce nedržíte ani nudnému vyšetřovateli, který neví, co vlastně se sebou a s vyšetřováním snad vůbec nikam nehýbe. Všechny charismatické a potenciálně zajímavé postavy a herci se v seriálu bohužel jen mihnou. V seriálu jsou také nepěkné chyby - např. spoiler: oběti až na jednu byly zabity zezadu - říká forenzní lékařka, paní psycholožka briskně odvětí - je vidět, že se nebojí konfrontace - rád se dívá obětem do tváře. Po tom přestanete postavy i vyšetřování brát vážně. Je to zbrklé, jakoby si to po sobě ani nepřečetli, narychlo vřazené ďábelské motivy - např aluze na Red Dragon apod. jsou nekonstruktivní, nadbytečné a trapné. Většina symbolů a odkazů není nijak vysvětlena, promyšlena, prostě tam pouze je, aby tam byla, a čím víc tím lépe. Autor překladu titulků k Mostu tento seriál doporučoval, ale byla to z mého hlediska chyba. Nekoukejte na to. Od pátého dílu jsem musela zkouknout na dvojnásobnou rychlost, protože se to nedalo vydržet. Dvě hvězdičky za vizuál. Děkuji za pozornost. ()

Reklama

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Je to další zajímavý a napínavý severský seriál, na kterém si lehce vytvoříte závislost. Se skvělým Mostem a jeho atmosférou, kterou těžko někdy někdo překoná, ho není potřeba srovnávat. Není k tomu ani žádný důvod. Modus je úplně jiný, komornější a intimnější. Navíc má mimořádně vydařenou zápletku. Oceňuji také, jak uvěřitelně a civilně byly napsány charaktery hlavních postav. Poměrně nízké hodnocení má - doufám - zatím jen proto, že ho vidělo málo lidí. Proto maličko nadsadím a dávám plný počet. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

1. série - 4* s odřenýma ušima a oběma zavřenýma očima. Napínavé, typicky seversky drsné, ale místy předramatizovaná hudba a postupy vyšetřování, které bych čekal tak před 10 lety, ne dnes. Škoda, nicméně za shlédnutí to rozhodně stojí. 2. série - 2*, bohužel mám pocit, že zde se tvůrci příliš honili za efekty na úkor děje a preciznosti scénáře, ve kterém je až příliš iracionálních věcí. Je i lepší, když se do krimi neplete politika. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Pochmurne demonicke atmosfere teto serie se spatne odolava. Az si vyplacate posledni dil Mostu, timto pocinem rozhodne nic nezkazite. Jsem jen trochu sokovan zdejsim nizkym hodnocenim a imho i znacne prizemnim obvinenim z kopirky Mostu. Se zminenym serialem ma spolecnou predevsim intenzivni atmosferu, rozhodne nemam pocit, ze by se opisovalo. Ac nesnasim, kdyz je vrah znam, vubec nevadi. Je zde nastesti dost veci ci tajemstvi, co se vyjasnuji postupne pozdeji, takze stale cekaji nova mraziva prekvapeni. Jen velka skoda te imho uz trochu preplacane az kontraproduktivni americke dejove linie... ()

Galerie (126)

Reklama

Reklama