Modus smrti (TV seriál)

• Švédsko

Modus

Modus

Krimi

Švédsko, 2015–2017, 11 h 53 min (Minutáž: 43–45 min, Alternativní: 45 min)

Předloha:

Anne Holt (kniha)

Jacob Groth

Melinda Kinnaman, Henrik Norlén, Kim Cattrall, Marek Oravec, Simon J. Berger, Esmeralda Struwe, Magnus Roosmann, Peter Jöback, Johan Widerberg, Lily Wahlsteen, Krister Henriksson, Liv Mjönes, Ellen Jelinek, Primus Lind, Eva Melander, Julia Dufvenius, Simon Norrthon, Gerhard Hoberstorfer, Annika Hallin, Stephen Rappaport, Christoffer Jareståhl, Anki Lidén, Maja Rung, Philip Martin, Siw Erixon, Leona Axelsen, Tind Soneby, Jo Rideout, Giovanni Bucchieri, Ellen Fosti, Chantelle Bagara, Keyon Bagara, Suzanne Reuter, Maria Löwgren, Suzanne Ernrup, Greg Wise, Alexandra Rapaport, Pierre Tafvelin, Mårten Klingberg, Sofie Rosell, Ida Wallfelt, Ronja Svedmark, Apollo Asplund, Lukas Klave, Omid Khansari, Morten Faldaas, Amelia Drake, Sascha Zacharias, Malena Engström, Chatarina Larsson, Josef Belzikoff, Annika Gardeskog, Ida Marianne Vassbotn Klasson, Anna Ulrika Ericsson, Kalled Mustonen, Per Ragnar, Lena Ringkvist, Hannes af Geijerstam, Per Nyberg, Malou von Sivers, Björn Andersson, Ann Johansson, Nicklas Hansson, Oscar Rosberg, Alexi Carpentieri, Joakim Wirström, Cecilia Nilsson, Josefine Tengblad, Peter Edding, Anders Beckman, Sofia Eriksson, Simon Settergren, Elizabeth Moynihan, Peter Caulfield, Paprika Steen, Johan Rabaeus, Samuel Fröler, Anja Lundqvist, Lachele Carl, Sasha Behar, Billy Campbell, Bijan Daneshmand, Nina Zanjani, Donald Högberg, Christopher Wollter, Lo Kauppi, Katharina Cohen, Maria Norgren, Demetri Goritsas, Jonas Malmsjö, Marika Lagercrantz, Martin Marquez, Emilia Poma, Sigge Eklund, Albin Flinkas, Lars G. Aronsson, Mirja Turestedt, Joakim Gräns, Linn Björnvik Gröder, Mina Azarian, Rolf Lydahl, Amanda Davin, Gary Whitaker, Josh Lenn, Carolin Stoltz, Håkan Lindhé, Caisa Ankarsparre, Gloria Ormandlaky, Kristina Leon

Když jsem vyplácala poslední díl Mostu, nezbylo mi než sáhnout po tomhle:)) Ano, je to horší, předně to nemá ty grády, které sliboval začátek. A ten konec jako cože? Je pravda, že je to poměrně oblíbený konec, ale když to udělá Sara Lund nebo Martin Rohde, je to zásadně jiné, než v tomto případě. V tomto případě to spíš připomíná velkolepý rozmach se značně umolousaným a ustřiženým ocáskem... Jako by tvůrci nevěděli, jak z toho ven. Nebo že by naopak velmi dobře věděli, jak jedině lze z toho ven, vezmeme-li v potaz všechnu tu lidumilnou legislativu a soudnictví? No fakt nevím. Nicméně byly tam jisté momenty, které mě u toho udržely, poměrně pěkně vyklreslená atmosféra, zdařilé herecké výkony a Simon J.Berger je opravdu fešák - takže nakonec celkově celkem spokojenost.(3.2.2016)

U tohoto seriálu již mám dojem,že jde o trademark severské detektivní tvorby.Budiž,dívá se na to dost dobře,ale chybí mi tu něco výraznějšího,než postava psycholožky, která sype moudra, jenž zná i průměrný divák. Naštěstí jedna výjimka tu je a tím je postava vrahouna v podání Marka Oravce. Jakmile se objeví na scéně,hned je "veseleji" a díky němu je zajímavá i linka s autistickou dcerou, která dokáže vytvořit správnou thrillerovou atmosféru. Tady se tvůrci mohli více "zdržet" než vyplňovat jednotlivé díly rodinnými problémy,které jen zvýraznily místy loudavé tempo seriálu.(26.10.2017)

Poctiva skandinavska krimi zalezitost. Temna atmosfera, slusna zapletka a i motivy konania divacky atraktivneho zaporaka a komunity, z ktorej pochadzal. Hoci aj tuna ostal zachovany stereotyp vysetrovatelskej dvojky, ako v podobnych severskych kuskoch, co som videl, nie je to problem. Napriek niekolkym drobnym logickym preslapom odporucam. Slabsie styri.(1.10.2017)

Pochmurne demonicke atmosfere teto serie se spatne odolava. Az si vyplacate posledni dil Mostu, timto pocinem rozhodne nic nezkazite. Jsem jen trochu sokovan zdejsim nizkym hodnocenim a imho i znacne prizemnim obvinenim z kopirky Mostu. Se zminenym serialem ma spolecnou predevsim intenzivni atmosferu, rozhodne nemam pocit, ze by se opisovalo. Ac nesnasim, kdyz je vrah znam, vubec nevadi. Je zde nastesti dost veci ci tajemstvi, co se vyjasnuji postupne pozdeji, takze stale cekaji nova mraziva prekvapeni. Jen velka skoda te imho uz trochu preplacane az kontraproduktivni americke dejove linie...(7.12.2015)

Je to další zajímavý a napínavý severský seriál, na kterém si lehce vytvoříte závislost. Se skvělým Mostem a jeho atmosférou, kterou těžko někdy někdo překoná, ho není potřeba srovnávat. Není k tomu ani žádný důvod. Modus je úplně jiný, komornější a intimnější. Navíc má mimořádně vydařenou zápletku. Oceňuji také, jak uvěřitelně a civilně byly napsány charaktery hlavních postav. Poměrně nízké hodnocení má - doufám - zatím jen proto, že ho vidělo málo lidí. Proto maličko nadsadím a dávám plný počet.(22.1.2016)