Made in Britain

(festivalový název) (TV film)
  • Velká Británie Made in Britain (více)

Made in Britain je sondou do života mladého neonacisty. Hlavní hrdina Trevor, ignoruje jakékoliv nařízení, zákony a systém obecně. Nechodí do školy ani do práce a jediné na co se zmůže je kradení aut. Dostává se do ústavu pro mladistvé, kde by z něho měli udělat slušného člověka. Ale ani vychovatelům se tento záměr nepodaří a Trevor se dál poflakuje a hází cihly do domů pákistánské menšiny. Celý snímek je o boji proti společnosti, pravidlům či řádu... (culas)

rockwoman

"Můžete mě tu zamknout,ale nemůžete mi z hlavy vzít nenávist." ...Agresivní chování a provokace,to byly Trevorovy zbraně proti všem a všemu co nesnášel. Snad právě jeho inteligence,která tu byla zmíněna,ho nakonec zachránila,ale to už se nedozvím,protože to skončilo v tom nejlepším což je škoda. Každopádně už tohle byl výborný herecký rozjezd mladičkého Tima Rotha. ()

BuryGol

Neonacista Tim Roth je šestnáctiletej pásek, kerej se dostane do pasťáku a má poslední šanci, než to s nim půjde s kopce. Dokáže se vrátit na správnou cestu a nebo ho láska ke krádeži auťáků stáhne na dno? Dost zajímavej nízkorozpočtovej snímek, kterej absolutně řídí mladej Tim Roth. A zajímavý je, že v něčem se s nim dá souhlasit. ()

latvar

Větší brak s tématem skinheads jsem ještě neviděl a to mám za sebou hodně filmů... Trevor je psychicky labilní mladík s vytetovanou svastikou na čele. Dělá nepořádek, kde se jenom dá a je trošku paradox, že se kamarádí s černochem. Tento film nedává smysl, skín s černochem útočí na pákistánské domy a nadávají na přistěhovalce, že Británie je bílá, alan Clark si nejspíš nenastudoval historii hnutí a věci k tomu patřící. 15% ()

made1

Naprosto vymytý Trevorův mozek je jediným tématem filmu a Tim Roth to předvedl unikátně. Jinak bez většího děje. ()

sedm.1

Problém Made in Britain je,že pokud nejste buď vyholenej vymaštěnej nácek a nebo případně sociální pracovník,zabívající se problématikou mladistvých delikventů,tak se jednoduše budete stejně jako já u tohoto snímku pekelně nudit.Sice to trvá jen něco málo přes hodinku,ale tolik keců,které se ve výsledku dali shrnout do jedné holé věty,ten film natahují až k prasknutí.Celé mi to vlastně přišlo o ničem,prostě jen přímočarý a syrový pohled na tupouna,co si o sobě myslí,že je velitelem planety,ale přitom je jen velkým hnědým hovnem.A pokud to měl být i nepřikrášlený pohled na systém,společnost,sociální problématiku atd.,tak sorry,ale v tomto podání jsem to fakt nepobral.Co ovšem musím určitě zmínit,je FANTASTICKÝ Tim Roth.Ten chlapík už na počátku své kariéry ukázal,že je PAN HEREC!GENIÁLNÍ výkon a jednoznačně nejlépe zahraný neonacista vůbec!Promiň Edwarde :). ()

Maynard.

Pamatuju si jak ti to tenkrát slušelo, a nechám si vytetovat hákáč na čelo! Máme tu další kousek s plešounem v hlavní roli. Tentokrát ne uplně tipickým, kterej by se chtěl pořád jen rvát s "jinejma" lidma. Tenhle týpek asi ani sám neví, kam patří. Proto se snaží vo to nepatřit nikam a na všecky jen házet fakýry. Navíc se ohání tím, že je mladistvej a že ho nemůžou zavřít. Každej jeho psycholog a vychovatel o něm tvrdí, že je to chytrý mládenec, který se jen hledá. Podle mě je to totální kokot, kterej je blbej jak pytel koledy. A svojí debilitu si neuvědomí ani na konci filmu, naopak ji stvrdí dementním výrazem na kameru :o). Tak jako tak tohle sem od filmu nechtěl dostat. Příběh jednoho týpka, ve kterým mu půlku filmu někdo promlouvá do duše a druhou půlku filmu hází šutry do voken :o). Na druhou stranu je nutno pochválit hlavního hrdinu, kterej to zahrál neskutečně uvěřitelně. Furt sem si říkal, že ho od někud známa von to byl seňor z Pulp Fiction, kterej se svoji milou vykrade motorest. ()

BlackTom

Vymetený debil s tvárou perfektného Tima Rotha, tvrdý anarchista, ktorého argumentom nikto nerozumie alebo proste len rebel bez príčiny, vzdialený príbuzný Alexa DeLarge (Clockwork Orange)? Neviem a je mi to jedno. Ja som si tento psychopatický príbeh bez zbytočných príkras a vysvetlení užil viac než dosť. Nech si to interpretuje každý podľa seba, chápem aj slabšie hodnotenia. Trochu ma mrzí, že nenastala konfrontácia medzi Trevorom a inými neonacistami, ale nemôžem mať všetko. Veľmi dobrá pakáreň, tu sa ešte zastavím. ()

faldimor

Film je klukovi trevorovi, ktery se pres ruzne delikvity, bitky a problemy ve skole dostava do napravneho zarizeni. Porad se ale snazi byt bily hrdy brit a nesnazi se pochopit,ze lide v tom zarizeni mu chteji pomoct. Snimek je sondou do zivota mladeho nacka, ktery bojuje za svou pravdu. proti vsemu, proti vsem. Ve filmu exceluje vyborny tim roth ()

Rathalos

Absolutne nechapem,co tymto filmom chcel povedat samotny reziser,drama o mladom skinheadovi,ktory robi bordel vsade,kde pride,vacsinu casu si brutalne serie do huby,tie jeho kecy su kopa sra*iek,na jednej strane tvrdi,ze neznasa cernochov,no na druhej s jednym bije partiu,dokonca spolu rozbijaju okna pakistancom a nadavaju na nich,v tej chvili som mal uz vazne dost,pic*vina prvej triedy,tuto dramu zachranuje len skvely herecky vykon Tima Rotha,dve hviezdy len kvoli nemu udelim,inak by to bol anglicky odpad...:-) ()

hribisko

S tím, co má ten chlapec nakreslené na čele, to nemá co dělat. On má prostě jenom všecko a všecky uplně fpiči a chce dělat bordel... ()

ecis

Prve, ale zato vynikajuce krociky Tima Rotha. Otvorena rebelia, anarchia, rasizmus, fasizmus. Film prinasa obraz anglickej mladeze zacinajucej boj s farebnymi pristahovalcami prostrednictvom jemne dokumentarneho konfrontovania obidvoch stran. ()

Lumberjack

Trevor je asociál, bez vzdělání, práce, který rád krade auta a čichá lepidla. Navíc je to nácek a spolu se svým negroidním kámošem bojují za bílou Anglii - takže dějově je to pěkná sračka, kterou bych čekal z Ameriky, ale kdepak ! Toto je čistě Made in Britain... ()

DonBraso

Tim Roth a jeho prvotina.Popravdě sem ten snímek chtěl hned odsoudit,protože zrovna skin co vůbec i jen chodí s černochem je slušnej morál,ale totálně vedle.Sice to snímek zachrání ke konci,ale je to fakt blbost,ještě s tím hákovým křížem 1x1cm na čele.Tohle šlo určitě natočit malinko jinak,či spíše vymyslet něco víc originálního.Jinak jako rychlá jednohubka,kde Trevor jde proti všemu a když mu to smrdí,tak prostě po tom něco hodí a nejlépe trefou do skla.Výborná scéna na stanici,skvělý Roth,jeden dva fláky hudebního žargonu,styl a konec. ()