Šéfkuchař nadivoko (TV seriál)

Kitchen Confidential

Kuchynské dôvernosti

Komedie

USA, 2005–2006, 4 h 46 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

David Hemingson

Předloha:

Anthony Bourdain (kniha)

Bradley Cooper, Nicholas Brendon, John Francis Daley, Jaime King, Bonnie Somerville, Owain Yeoman, Sam Pancake, John Cho, Frank Langella, Tessie Santiago, Erinn Hayes, Ralph P. Martin, Helena Mattsson, Morena Baccarin, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Gigi Orsillo, Mei Melançon, Ragan Wallake, Ava Bellamy, Adrienne Janic, Ali Costello, Bitty Schram, Michelle Belegrin, Iqbal Theba, Ashley Palmer, Andrea Martin, Symba, Jordana Spiro, Aja Evans, Tammi Sutton, Arick Salmea, Andrea Parker, Stephen Rannazzisi, Suzanne Ford, Alex Craig Mann, Jennifer Ann Massey, Clement von Franckenstein, Lindsay Price, Mitch Silpa, Rob Boltin, Bashir Salahuddin, Melanie Paxson, Gary Wolf, Robb Skyler, Matt Winston, Karen Maruyama, Arden Myrin, David Aranovich, Carole Gutierrez, Sadie Stratton, Jeanette Miller, Angelica Bridges, Aaron Hendry, Mary Christina Brown, Keith MacKechnie, Robin McDonald, Kristopher Logan, Michael Maize, Jordan Black, Nikki Novak, Marcy Goldman, J. Richey Nash, Philippe Bergeron, Kevin Foster, John Larroquette, Michael Vartan, Allan Wasserman, Samm Levine, Naja Hill, Concetta Tomei

Veľká škoda, že vzniklo iba 13 dielov. Na americké sitkomy som náročná a väčšina z nich ma absolútne nezaujíma alebo irituje. Je ťažké medzi nimi nájsť niečo bez nahrávaného smiechu, zábavné a zároveň inteligentné s čiernym alebo cynickým humorom. Šéfkuchař nadivoko mi sadol a náramne sa mi páčili aj jednotlivé postavičky. Fakt veľká škoda toho krátkeho trvania :-((31.3.2014)

Čirou náhodou jsem to zapnul v sobotu ráno u snídaně a chytl začátek prvního dílu. A "půlka" soboty v háji. Musel jsem vidět všech 6 dílů, které běžely. V neděli jsem si to zopakoval s tím rozdílem, že dílů bylo 7. Neskutečný "maratónek", na Coolu se asi zbláznili. :-) Každopádně - výborný seriál - vtipný, zábavný, odlehčený a svěží. Fakt jsem se zasmál a pobavil. Snad jen kromě dvou dílů (myslím 8 a 9) totálně našlapaný. Ty zbylé dva trošku slabší. Tohle se fakt povedlo. Nerozumím tomu, proč se natočilo jen tak málo dílů... 90%. Howgh!(6.12.2011)

Trinásť dielov je skutočne málo, ale mám pocit, že som práve videl Best Of s päť dielnej série. Kitchen Confidential je seriál, ktorý vás skrátka dostane svojím humorom, hláškami, scénami, ladnými dievčatami alebo hereckým výkonom. Každý diel, každá minúta, každá scéna a každý herec ma svoj priestor vždy pre niečo, čo ma neskutočne pobavilo. Bradley Cooper za sem hodil ako riť na šrbeľ a celý seriál funguje ako puzzle - vyberiete jeden dielik a už to nebude fungovať. Škoda len, že je to také krátke. 95% - 5*(10.6.2013)

Po prvním shlédnutí celé série na 80%, po druhé přidávám 20%, protože je jen málo seriálů, které ve vás dokáží vyvolat takovou vlnu pohody, dobré nálady a životního optimismu takovou nenásilnou, přirozenou formou. Navíc se fakt skvěle pobavíte, zapamatujete celou řadu hlášek a pořádně zasmějete. Jeden z těch seriálů ke kterým se ráda vracím. "Nabízí humra, který byl tutově vyloven z nějakého oceánu." 100%(2.7.2014)

Navštívit kuchyň, kterou obdělávají Bradley Cooper a jeho dlouholetí souputníci náš šéfkuchař nadivoko Zdeněk Pohlreich, určitě by se po jeho visitě na dveřích u hlavního vchodu vyhřívala pověstná plešatá nálepka. A kdo ví, jestli by nebyl zažlucen maximální počet hvězdiček. Menu servírované na zlatém podnosu bylo více než vybrané, ale jeho třináct chodů dostatečně nenasytilo…………vzkaz pro programového ředitele stanice FOX =MÁME JEŠTĚ HLAD!!!!!!!!!!!!!!!=(14.12.2011)