Šéfkuchař nadivoko (TV seriál)

Kitchen Confidential

Kuchynské dôvernosti

Komedie

USA, 2005, 13x22 min

Po prvním shlédnutí celé série na 80%, po druhé přidávám 20%, protože je jen málo seriálů, které ve vás dokáží vyvolat takovou vlnu pohody, dobré nálady a životního optimismu takovou nenásilnou, přirozenou formou. Navíc se fakt skvěle pobavíte, zapamatujete celou řadu hlášek a pořádně zasmějete. Jeden z těch seriálů ke kterým se ráda vracím. "Nabízí humra, který byl tutově vyloven z nějakého oceánu." 100%(2.7.2014)

Zahozený zákusek. Jeden herec lepší komik než druhý a nad tím vším Bradley Cooper jako král grimas i slovního humoru, dávno předtím než někoho napadlo říct nahlas "Pařba ve Vegas". To, že se tato gurmánská záležitost dočkala jenom třinácti chodů, mě tak neskutečně mrzí a přestože kvůli tomu chybí trochu ucelenější finální dojem, pořád je pro mě Kuchyň mnohem lahodnější pokrm než většina nejprofláklejších sitcomů současnosti. Láska v tomto případě skutečně prochází žaludkem.(19.6.2011)

• eccola

Vydržela jsem jen pět dílů, tak možná nemám právo hodnotit. Knihu Anthonyho Bourdaina jsem četla a líbila se mi, oproti seriálu z ní totiž dýchá posedlost jídlem a vsím, co s ním souvisí...a všechny ty skopičiny kolem vycházejí nejen z mládí hrdiny, ale i z doby, ve které se to všechno odehrávalo - na konci 70. a v průběhu 80. let to muselo být divoké. Bohužel seriál vše posouvá jinam, když je nadčasový a soustředí se jen na situace, kdy si všichni chtějí za každou cenu užít, a na vtípky, které nejsou vtipné.(20.1.2013)

Tento seriál je a bude moje srdcová záležitost, až do konce dní. Viděla jsem ho, už víckrát něž-li je zdrávo a vůbec se za to nestydím. Třináct dílů po dvaceti minutách nabouchaných kousavého humoru, dokonalé chemie postav, skvělého obsazení a vtipných zápletek. Neskutečně mě mrzí, že Fox seriál tak brzo zrušil, ale také jsem ráda za to, že kvalita neklesla ani o procento. Mír s tebou starý brachu.(19.6.2017)

Veľká škoda, že vzniklo iba 13 dielov. Na americké sitkomy som náročná a väčšina z nich ma absolútne nezaujíma alebo irituje. Je ťažké medzi nimi nájsť niečo bez nahrávaného smiechu, zábavné a zároveň inteligentné s čiernym alebo cynickým humorom. Šéfkuchař nadivoko mi sadol a náramne sa mi páčili aj jednotlivé postavičky. Fakt veľká škoda toho krátkeho trvania :-((31.3.2014)