...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

walkingdead odpad!

Podle mě nejlepší film dvojice Kotek - Mádl. Že v něm nehráli? Nevadí. Ale díky zdejším hlavním představitelům jsem musel uznat, že K+M úplné herecké nuly nejsou. ()

ostravak30

Tak nevím co je horší. Zda příšerná dějová linka, která vlastně ani dějovou linkou není, protože jediný cíl mladíků je si užít prázdniny, což podle nich znamená ojet co má nohy. Nebo zda to jsou příšerné dialogy a skutečně děsivě špatný scénář. A to nemluvím o pubertálních animacích ve stylu básníků, kde ovšem kresbičky dávaly nějaký smysl a byly celkem vtipné. Nezáří ani herci, mnohdy proto, že zkrátka není pořádně co hrát. Alespoň bych tedy čekal nějaké vtipné scény, přičemž s přihmouřením obou očí se dá za vtipné považovat jen visící kalhotky na traktoru a nunto dodat, že tohle je samo o sobě jako vtip dost ubohé. Někdo se rozhodl přiživit na teenagerovských komediích typu Snowboarďáci a Rafťáci, ale samozřejmě, že to bylo pořádné šlápnutí vedle. ()

hrumsrt odpad!

No už dlouho jsem neviděl nic tak špatného! Děj postavený na trivialitě, navíc se vždy posouvá jen náhodou, či střihem. Očividně se nad hereckým obsazením nikdo moc nerozmýšlela, kdo jediný stojí za zmínku je Ivana Korolová a překvapení v podobě Šárky Vaňkové. Je to prostě žalostně horší zpracování Rafťáků, kdy tímhle přirovnáním jsem snad i Janákův snímek urazil. 0% ()

Actio odpad!

to neslo vydrzeeeeeeeeeeeet, proc me Bioscop tak potrestal???????????? z techhle blitek se budu lizat hodne dlouho! ()

Prubner

Není to trapné, pokleslé, vulgární ani urážející, je to jen zoufale nevtipné a nudné. Vypadá to zhruba tak, jako kdyby někdo natočil záznam ze svých prázdnin: hodně prázdného tlachání a spousta nudy, občas nějaká ta legrácka, zná to každý. Na rozdíl od ostatních zástupců žánru to připomíná skutečný život, jenže záznam všedních obyčejných situací pro komedii tohoto typu prostě nestačí, chtělo to vymyslet nějaké zábavné situace, příběh a vtipné dialogy. Neherci jsou vcelku přesvědčiví, ale hlavní hrdinové jsou už na začátku charakterizováni jako drzí spratci, takže vám k srdci nepřirostou. ()

pOne

Pár dobrých fórků. Několik scén, které ani stupidnější a trapnější být nemůžou ("dobrý den, já jsem Libor Bouček z Evropy 2"). Pokud někdo srovnává se Snowboarďákama, tak musím říct, že tyto dva filmy jsou nesrovnatelné. Snowboarďáci jsou nezávisle na tom, že vznikli dříve, o několik tříd lepší a celkově se dají považovat za film. To se o Panic je nanic říct nedá. ()

Lish84

Tvůrci avizovali snahu, aby film působil reálně až dokumentárně. To se jim zcela podaří snad jen v úvodním pokecu kluků o Angeline Jolie, jinak se o to spíš jen snaží a místy na to i kašlou. Škoda, kdyby se o tu dokumentárnost snažili opravdu důsledně, filmu by to jen prospělo. S onou reálností je také dost na štíru závěrečné jednání Šárky Vaňkové. Snad měl takový konec starší diváky šokovat a mladé tím přitáhnout. Každý si ale nakonec stejně položí otázku, proč to ta holka udělala. Další trapná věc ve filmu je cameo Libora Boučka - nutno ovšem dodat, že ta scéna je trapná a nesmyslná už před jeho příchodem... Na druhou stranu někdy kritizované politické vtípky hostinského mně přišly celkem fajn, také mě pobavila scéna s bezdomovcem na nádraží. Podařených scén je ve filmu víc, ale obstojí spíš samy o sobě než jako součást celku. Až na zmíněné výhrady se mi film líbil. Nabízí se srovnání s Rafťáky - ti jsou sice celkově o něco lepší, ale Panic mi byl zase sympatičtější svou snahou o dokumentárnost (pomiňme závěr se Šárkou Vaňkovou :) a také vystihuje o něco lépe letní prázdninovou atmosféru. Zasloužil by si propracovanější scénář, ale svému žánru ostudu nedělá. ()

thesmile odpad!

Naprostý propadák. Otřesné herecké výkony ( tedy pokud se dá v tomhle případě o hereckých výkonech vůbec hovořit ) , špatná kamera, špatný scénář...prostě všechno špatně! Naprosto nudná a ve většině chvílích i trapná ,,rychlokvaška" , která kdyby nevznikla, nikdo by určitě nepostrádal. ()

pasqviL odpad!

To je fakt že panic je na nic a tvůrce téhle slátaniny by měli zastřelit, ať už se nikdy nic takového neopakuje. ()

PROTIVETRU odpad!

Ono prišli snowboarďáci, neviem či už predtým v ČR vznikol podobný film, momentálne si nevzpomínam, napriek tomu že to zas nič extra nebolo, mali docela úspech. Jednoducho preto že aj keď za vodou (a nielen tam) je podobných filmov ako maku, tu také niečo nebolo zvykom, tak to bola svieža novinka a bolo jasné že nasledovníkom s podobnou témou nedá dlho čakať. Ale toto je fakt pod úroveň. ()

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)