Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

cpt.Lynch

"Umělecky" pojatý western, který se snaží co nejvěrohodněji zmapovat souvislosti úmrtí Jesseho Jamese. Zážitek z filmu jsem měl výborný. Potěší výrazná poetika, která u podobného žánru není úplně běžná, krásná hudba, podmanivé záběry, místy slušné napětí a perfektní herecké výkony. I přez úctyhodnou stopáž jsem se u filmu nenudil. Občas pokulhávaly dialogy a je třeba se soustředit na množství postav. 4,5* ()

mirec88

Takže - western ktorý je jednou veľkou ódou na život Jesseho Jamesa. Alebo film o zvláštnom životnom údele Roberta Forda. V každom prípade to nebol typický western, pretože jednak jeho koncepcia bola veľmi zvláštna a keďže záver filmu je jasný už názvom ide skôr o drámu, ktorá sa zameriava na psychológiu hlavných (aj vedľajších) postáv. Bradovi som Jesseho úplne uveril, páčilo sa mi aj poukázanie na psychické problémy, no Casey Affleck ma vôbec nepresvedčil, zdalo sa mi, že počas celého filmu mal vždy len jeden výraz tváre. No napriek tomu ide určite o výborný snímok, nakoľko novodobých westernov je ako šafránu. Vlastne okrem 3:10 Vlak do Yumy som iný nevidel. Inak kamera, hudba, strih boli úžasné akurát fakt tá dĺžka bola trochu prestrelená. ()

klima777

Meditativní & historicky dosti věrný western? Proč ne. Čistá práce s velmi čitelným otiskem producentského dohledu Ridleyho Scotta. Působivé. Pocitově: Lesní med (proto po čase přidávám jednu hvězdičku). ()

L_A_D_A_S

Neuvěřitelnej film a pro mě nezapomenutelnej zážitek. Po zhlédnutí tohohle filmu jsem si den na to koupil v obchodě DVD jen abych ho měl v poličce. Protože tenhle film za to stojí. Naprosto úžasná hudba, mrazivá atmosféra, každý slovo tam kde má být. Škoda že u nás nešel do kin ale třeba ještě půjde, šel bych na něj znovu a znovu. [***Patří do mých TOP10***] ()

svobik

Pamatuju si, jak jsem to viděl poprvé v kině, dvě a půl hodiny mi tehdy uteklo jako nic. Od té doby jsem Zabití Jesseho Jamese viděl asi sedmkrát, a i když ten film není dokonalý, tak roste s každým zhlédnutím. Absolutní srdcovka. Plná palba už jen kvůli asi nejpodmanivějšímu a nejhypnotičtějšímu přepadení vlaku v dějinách kinematografie. ()

Autogram

Western tak spomalený, že to ssppoommaalleenniiee mi išlo pekne na nervy a ubralo mu jednu hviezdu. Inak to mohol byť slušný netradičný priemer. ()

LizianShaw

Nevím jestli bych to nazval pomalým tempem, a nebo, že tam bylo tolik "kovbojů" s různými jmény, měl jsem asi do poloviny snímku trochu chaos orientovat se v tom, co se vůbec dělo. To, ale nijak neovlivňuje, že film je skvěle natočen, a ze všeho nejvíce se mi líbil styl vyprávění od Hugha Rosse, který dokázal navodit správnou atmosféru tohoto poměrně tichého filmu. Ačkoliv je hlavní postavou Brad Pitt (jehož laughing scéna, mě dostala jak zde, tak i v Tarantinovu Hollywoodu, při jeho výbuchu smíchu se prostě musíte smát taky), tak se asi všichni shodneme, že tu kraloval Casey Affleck, jenž si ta mnohá ocenění definitivně zaslouží, za svůj styl řeči, tváření a zbabělost, kdy bylo v podstatné části filmu vidět, jak Jesseho nesnáší a zároveň strašně bojí. Jinak co si tak čtu o tomto filmu více (aj wiki), tak mi připadá zajímavější, obzvláště ztvárnění záběrů a barev (odstíny hnědé a černé - Andrew Wyeth) napodobující fotografie a obrazy, pocházející z tohoto období. ()

Almásy

su filmy, ktorych silu si uvedomime az par hodin po projekcii. zbabely cin robrta forda, ktory nechcel nic len ,,pocut aplauz" je na platne podany takym, dych vyrazajucim sposobom, ze z knokautu, ktory ma na svedomi najma ,,vesely" sprievod genialneho Nicka Cava (jeden z mojich oblubenych hudobnikov), sa vam zakruti hlava. ano, tempo je velmi, velmi pomale a nie kazdy to take moze ale treba si uvedomit, ze keby sa vypustila jedina minuta z tohto filmu, je nutne dat mensi pocet hviezdiciek. herecky ma absolutne dostal fantasticky Pitt, ktory je u mna bezkonkurecny favorit na oscara, spolu s vynimocnou performance od Casey Afflecka (Benny by sa mal zahrabat) a Sama Rockwella. spolu s Inland Empire najlepsie filmy tohto roku.... ale este si pockam na pokanie. ()

faraon

tak? tak! poetika?pokus o ART? vyberte si...pre mna jedine minus zdlhave sceny ktore neboli dost silne na to aby ma urdzali, 3-4 sceny tu boli exelentne, ktore spolu s bravúrnym Affleckom zanechali dobrý dojem,uvidíme na ako dlho... ()

deckardx

Strasne pekne natoceny, ale bohuzel nuda,nuda a zase nuda... Pitt a Affleck na vybornou,ale roztahanemu pribehu to nepomuze.. Nak me to prevypraveni zivota Jesse Jamese neuchvatilo... ()

Philoun1

Tak tenhle film mě hodně zklamal, čekal jsem víc akce a přestřelek jak to u správného westernu má být, navíc se děj točí spíše než okolo Jesseho a jeho porušování zákona kolem jeho posedlého a naprosto nezajímavého vraha v podání herce, který mi do role vůbec nesedl. ()

greath

Poviedkový western s pochmúrnou náladou.  Najsvetlejší moment je Casey Affleck a jeho geniálny herecký talent, ktorý v tomto filme ukázal. ()

JančiBači

Krasna scena,farby,strih ale inak velkaaaaa nuda. C.Affleck ma iritoval od zaciatku..Strasne zdlhave,no posledna polhodinka bola zaujmava..Ale na to,ze zo 160 minutovej stopaze 30 minut stoji za to je fakt slabe. Z tej poslednej polhodinky by stacil polhodinovy dokumentarny film o J.,Jamesovi.To by bolo zaujmavejsie,tych prvych 130 minut by som odstrihol..he ()

Kangaxx

Neuveriteľná atmosféra a ešte neuveriteľnejšie herecké výkony. Ak hľadáte akciu, siahnite po niečom inom. Ak máte náladu na niečo komornejšie tak ste na správnej adrese. ()

jenik71

Jak tento příběh dopadne je zřejmé již ze samotného názvu. Dozvíte se také, jak dopadl sám Robert Ford. Film ale žádný zázrak není. Více se mi líbila druhá polovina příběhu, která je zajímavější a má něco do sebe. Brad Pitt předvedl podle mého názoru průměr. O dost víc se mi líbil ve své roli Casey Affleck. *** dávám proto, že je to neúměrně dlouhé a z větší části spíš nudné. Čekal jsem lepší podívanou. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008