Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

Lottr

Příííliš dlouhé, až chvílemi nudné. Kdo by čekal western, dočká se jen několika málo coltových scén a celých 153 minut se jen prodírá nějakými pocity a vztahy. Příběh, ve kterém je vám vlastně úpně jedno, jak dopadne. Fandit se nedá nikomu, jeden je větší parchant jak druhý a ani Brad Pitt to nemůže zachránit. Nic mě nedokázalo vtáhnout do děje a tak jsem se chvílemi docela nudil. ()

venca163

Když zradíte sami sebe. Krásný pomalý film. Krásný jako příjíždějící vlak temnotou černého lesa, jako zlaté obilí nekonečných planin ukrývající mělké hroby, jako modrá lhostejná obloha. Pomalý jako klid před bouří, která nikdy nedorazí. Ubíjející, jako svědomí jeho postav. "Sebevražda Jesseho Jamese a nešťastný Robert Ford." Nádherná hudba. (95%) ()

Looser

Mezi 3 a 4 hvězdami, krásná kamera, dobrá hudba a hlavně Casey Affleck jako slizák numero uno. Jak tady už někdo psal, skoro to vypadá jako by se Casey pro tuhle roli narodil. Škoda celkové stopáže, která dost ubíjí. Paradoxně mi přišel film nejzajímavější ode dne smrti smrti JJ dále, ale to je asi věc názoru. ()

Luksa

Osobitý, herecky působivý a velmi pomalý snímek. Toto není film, který by si člověk pustil po namáhavé šichtě, chce to čas, klid a pozornost, protože genialita tohoto díla tkví v detailech a psychologických drobnokresbách a pro vychutnání je třeba trochu toho soustředění. A stojí to za to. Napodruhé na DVD jsem byl ještě více nadšen a mohu ho doporučit každému, kdo má rád filmy, které nikam nespěchají. ()

ZkuKol

Vynikájící nápad resp. námět, tomu odpovídající (a kvalitou se rovnající)scénáč a provedení, Pokud by se tvůrci vyvarovali pár míst, kde se čas poněkud protahuje a neopakovali neustále dokola motiv běžící oblohy, dočkali by se ode mne páté hvězdy. ()

vincent

Neviem po akom dlhom case spm dostal presne to co trailery natento film slubovali. Po velmi dlhom case film, ktory je natocney tak vyborne, ze som veril kazdej jeho casti. Veril som kazdej postave. Affleck jednoznacne najlepsi, Pitt uz nejako samozrejme super, moj oblubenec Rockwell nesklamaml. No kazda postava bola zahrana tak vynikajuco ako som to nevidel uz velmi dlho. Prekrasna kamera, kde jednotlive zabery vyzerali ako malovane obrazky, podfarbene podmanivou hudbou. Velmi dokladne vybrate exteriery a interiery, ktore hlavne dobre zvladnutemu zvuku davali dojem, ze ste ich sucastou. Kazde zasumenie travy, ci praskanie drevenej podlahy bolo tak uveritelne ako som nevidel este v ziadnom inom filme. Film, ktory si necham vo svojej zbierke filmov a na ktory sa budem tesit znova a znova. ()

bloodvomit

Pěkně vyprávěný western se slušnou kamerou a hezkými barvami. Celé to podbarvuje smutně osudová hudba a člověka to pěkně zabaví. Filmík se táhne jako med a je dost dlouhý, ale přijde mi, že všechno co tam je tam patří a vystřihování by bylo zbytečné. ()

fruitbueno

Působivé, vizuálně propracované, s podmanivou hudbou a vynikajícím výkonem mladého Afflecka. Pitt dostal přesně tolik prostoru, kolik si zasloužila jeho postava.. Jediný problém filmu? Dominikovo dílo je ukecané. Moc ukecané. A to mu hodně škodí. Nicméně za 4*... ()

Heraldika

Moc moc moc dlouhé. Mám tyhle filmy jinak hodně ráda, ale tady ten byl opravdu hodně zdlouhavý, prostě promarněná šance. A dívat se třetí hodinu na Pittovu stále stejnou grimasu mě začalo ke konci (než byl zabit) vyloženě nudit. Ovšek Affleca musím vyzdvihnout, už jen díky němu se ten film nakonec strávit a dodívat dal. Ostatně právě konec je na filmu nejlepší. ()

ArdathBay

Velmi odvážné dílo dnes umírajícího žánru westernu. Sebevražedná stopáž dramatu v dnešní uspěchané době hodně lidí odradí (škodolibý úšklebek mé maličkosti) já ji však vyhlédávám. Pittovi jsem Jesseho žral od začátku a mladší Askvrna je jeho absolutní opak. Oba vzbuzují ambivalentní pocity. Novozélanďan Dominik má s překrásnou přírodou jistě své zkušenosti, které zde využil v nádherných záběrech na mraky a vůbec přírodu (dlouho se mi nestalo, že by mě v létě při sledování filmu začala být zima v záběrech na zasněženou krajinu). Malickovci by měli zpozornět :) Pro voiceover bych vybral jiný hlas a scény z divadla mi také nějak nesedly i když měly své opodstatnění. Celkově jsem nadmíru spokojen. ()

BMAJTZ

3 hodiny pomerne solidni nudy s paradnim hereckym obsazenim a genialnimi prirodnimi sceneriemi. To vse je v tomto filmu. Tempo je opravdu mdle od prvnich minut az do konce, vse co tenhle film rekne se dalo natlacit do maximalne 100 minut. Tohle je proste nadherny brutal u ktereho jsem se neskutecne nudil. ()

sedm.1

Těžko popsatelný film,u kterého se mi navíc těžko popisují i samotné pocity z něho.Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem je dlouhý až běda,plyne více než pomalu,rozevlátě,melancholicky,moc se v něm neděje,žádné zvraty,žádný veletoč událostí,žádné napětí,minimum atmosféry.Z toho by se dalo usoudit,že jde vlastně tedy o odpad,ale on přes všechny tato negativa zároveň nenudí a neuspává,diváka dokáže neustále držet v očekávání(ikdyž každý ví,jak film dopadne),je zajímavý a neokoukaný.Je pravda,že jsem očekával trochu celkově jiný film,více zaměřený na charaktery,postoje a důvody k činům dvou hlavních postav,ale dějově mi to přišlo dost studené a jakoby vše jen nadhozené,o postavách samotných pak ani nemluvě.Z hereckého obsazení jsem byl též překvapen,neboť se stal přesný opak,než jsem očekával.Brad Pitt měl ve své roli kralovat a mnou opovrhovaný Casey Affleck měl film pohřbít.Pitt byl však naprosto bezemoční,vyprahlý a hlavně obtloustle nesympatický(naposledy mi tak přišel v Interwiew s upírem) ,zatímco Affleck svou rolí žil,jeho gesta,chování,charisma,vše bylo podáno precizně,až mrazivě.Tento western je zkrátka naprosto netradičním a nekonvenčním dílem v součastné kinematografii a ikdyž se na první pohled zdá být dost nudným a nezáživným,myslím že z něj nakonec vyklubal zajímavý kulturní zážitek. ()

Danoboss

Ak bolo režisérskym zámerom, aby som všetky postavy nenávidel, či mal k nim minimálne chladný vzťah, potom musím režiséra pochváliť. Sympatie, ktoré som zdieľal ku Caseymu Affleckovi sú podobné mojim sympiatam k Hitlerovi. Brad Pitt v úlohe Jasseho Jamesa, vyslovujúci každú vetu tak, aby z nej šiel strach tiež nebol zrovna sympaťák roka. A ten rozprávač, čo opisoval exaktne presne každý Caseyho pohyb, tak to už bola úplna bodka. Nie toto fakt nie. ()

civrss

Nádherná filmová lahůdka. Ještě dlouho po skončení titulků jsem tupě zíral na plátno a přemýšlel nad celkovým dopadem filmu na moji osobu. Dialogy mezi Bradem a Caseyem jsou výjimečně mrazivé a chladné, několikrát jsem zastavil projekci jen abych to rozdýchal, přičemž jsem celkem zkušený divák nejrůznějších hororů. Výkon C. Afflecka považuji osobně za jeden z nejnepříjemnějších zážitků, myšleno paradoxně v dobrém světle, jelikož jeho postava Boba je extrémně nepředvídatelná, sledovat jeho počínání mě pěkně chladilo na zátylku. Brad je v tomto snímku výkonem svého kolegy zastíněn, no řekněte mi, kde jinde a kolikrát se to stalo. Pokud chcete velmi rozvláčný, strnulý a pozvolný příběh plný precizně sestříhaných scén a geniální hudby v pozadí, pusťte si tuto oku lahodící baladu. Neprohloupíte. PS: I don't get this low rating, really don't. Wake up morons. ()

casioa....

viva la Brad..Casey..Sam!!! neviem..či som melancholik..ale to neva...je to pecka..! Ačkoliv...na oscara to jasne nebude...bo ako iste vieme...kluč k oscarom je iný..no myslím..že tvorcovia sa po nom určite nesnažili siahnuť!! BTW---Casey je čistý diabol....sakra...nevinne nebezpečný....asi ako bábetko Chucky..ktorý vas však...z nenazdajky zničí ako čínsku hračku! :))))) ps: a ku kamere sa vyjadrovať...nemá zmysel! je proste Božska...ako Budiš minerálka :DDDD .....a suhlasim s Mariusovim názorom na pasaž 3. apríl 1882---bola neskutočna!!!! rezultát: Pre mna jeden z najlepšich......hmmma asi dokonca naj naj naj lepší film roku 2007 !!!! PS: ten Pitt by si už konečne nejakeho Oscara zaslužil....myslím.. !!! A Vy..čo tu budete vypisovať veci ako "žiadny dej" .."žiadna akcia "....si dajte facku!!!! a 20 klikov...pretože---verte či neverte.....tento film má v sebe viac akcie...ako ktorékoľvek akčné B-čko....a to že ju nevidno :D tak na to aby ste ju objavili....musité mať hlbku....MTV-Transformers KIDS !! ( toť parafráza Limovho komentu) ()

uzzi

Výborný filmový zážitek s téměř dokonalým obsazením. Rozhodně chci varovat ty kteří čekají spektákl o Jesseho vylomeninách. Film je to poeticky a nikam nespěchá, navíc servíruje krásně melancholické obrázky, ale bez důrazu na efekt v chování postav. Postavy jsou demítyzované a chovají se přirozeně a pokud se něco vypjatého děje, nenajdete hrdinu nebo neomylného střelce a většina mrtvol ve filmu padá po ráně do zad. Jesse je vlastně jen ten nejchytřejší a nejnevypočitatelnější zločinec z celého klubka, navíc ho Brad Pitt zahrál s obrovským přehledem a každý jeho pohled a pohyb jasně naznačuje kdo tady má navrch. Cassey Aflek v roli Roberta Forda předvádí minimálně stejně skvělý herecký koncert jako Pitt, a svojí chraplavou, nevyrovnanou a křivou postavu hraje jako o život. Mezi ním a Jesse Jamesem je toho hodně podobného, problém je v tom Jesse je chytrý a unavený životem a sebou, Ford šmátrá prsty po životě Jesseho a když poznává že nedokáže být ani jeho stínem natož skutečný nebo tím z rodokapsů, rozhodne se pro nejjednodušší a nejpodlejší cestu….85% ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008