Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

Lukoboss

Bylo to dobré, hlavní protagonisté odvedli výbornou práci (musím říct, že Casey Affleck mě chvílemi opravdu hodně lezl na nervy svým naprosto monotónním hereckým výrazem, ale jaksi se to k jeho roli hodilo), kamera taktéž vynikající. Celé to bylo správně chladnokrevné, nečekejte žádný akčňák s palbou na všechny strany a stovkami kulek, tady se střílí opravdu jen v nejnutnějších případech. Bohužel to mělo přemršťenou stopáž, což mě nutí dát o hvězdičku méně, než jsem původně zamýšlel. ()

Seti

Musím se přiznat, že pro mě celkem zklamání. Nestrávil jsem jak přílišnou délku, tak pomalé tempo plné zbytečných "poetických" záběrů. V některých pasážích jsem se nudil, jiné mi lezly až na nervy. Rozhodně jsem očekával trochu jiný styl. Budu asi prostě jiná westernová skupina. ()

darwin

Průměrný film se standartně dobrým Bradem Pittem a dobře hrajícím slizkým Caseym Affleckem. Za zmínku stojí velmi dobrá kamera a osvětlení a snaha o poetičnost. Filmu by však rozhodně prospělo vystříhat tak 30 minut stopáže. ()

KoRner

Naozaj pridlhe rozpravanie jedinej veci o ktorej vieme uz z nazvu co sa stane na konci. Zrazam 2 za stopaz a western bez jedinej poriadnej prestrelky. -Inac vyborny Affleck ()

velkyvezir

Jestliže v 90. letech pro mne nejlepšími westerny byli Nesmiřitelní a Tanec s vlky, v první dekádě tohoto století je to bezesporu Zabití Jesseho Jamese. Seděl jsem jako přikovaný a sledoval příběh, jehož konec (Jesseho smrt) jsem sice znal, ale který byl podán tak, že jsem místy byl napjatý z toho, kdy už konečně nědko vytáhne bouchačku. Pitt a Affleck jednoznačně filmu vévodí, o tom žádná, a zvláště poslední půlhodina, kdy Jesse postupně odhalí zradu Forda až po zabití Forda je naprosto strhující. Nemá cenu se tu zmiňovat o kameře, protože ta byla neuvěřitelná. A hudba? NO COMMMENT!!!!!!:-) Jsem z tohoto filmu nadšen, to není film na pouštění dokola, ale na občasnou podívanou, aby si člověk film znovu užil. Nemám prostě slov, výborné. (Zajímavý komentář: Lima - naprostý souhlas). ()

Mr.Floyd

Nadmieru originálne pojatý western, ktorý sa realistickým pohľadom načrtnúť divákovi všetky okolnosti a povahy postáv, ktoré nejako súviseli s vraždou Jesseho Jamesa. Milovníci akcia a adrenalínu pri filme zrejem nevydržia dlhšie naž dvadsať minút, ale pre tých ostatných je to naozaj vynikajúca voľba. ()

SjamK

Tak tohle můžu. Tak krásně poetické záběry a celková nálada filmu mě dostaly. Noc, vlak projíždí zatáčkou. Jeho světla osvětlují ponuře nehybný les a zakuklené postavy Jesseho gangu. Začne hrát nenápadná Caveova hudba, monotónní plíživá melodie. Zesiluje. Na chvíli zadržíte dech. Strachem? Úžasem? Obojím? Vlak zastavuje. Tak lehce. Proti světlu se vyrýsuje temná postava stojící na hromadě pražců, které tarasí kolej... Nebo jindy: Zasněžená bílá krajina. Dva černí jezdci na koních pomalu přecházejí od jedné strany záběru ke druhé. Kamera lehce rozostřená. Dokonalost sama. Je jasné, že nejde o western v pravém slova smyslu. Žádná příliš rychlá akce, jdeme pomalu, zlehka, tiše. S nečekanou výmluvností a přesto decentností. A Casey Affleck přímo září... i ten Pitt se mi tam nakonec líbil, přestože se nemůžu zbavit dojmu, že bych v roli Jesseho Jamese uvítala i jinou tvář. Každopádně, bravo! ()

bari68

To čo robí z tohto filmu kvalitný a veľmi dobrý film sú herecké koncerty Pitta a C.Afflecka.Aj keď už zo začiatku vieme čo bude vyvrcholením deja, tak na túto udalosť pozeráme s otvorenou pusou.Je dobré,že pomalé tempo filmu a ťahavý dej nie je chybou,pretože ako už som spomenul očákávaný záver nám všetko vynahradí. ()

Wally

Veliké zklamání...ne, že by člověk nutně vyžadoval akci od začátku až do konce, ale na druhou stranu nebýt úvodní scénky s přepadením vlaku, pak není nad čím plesat. Dojem kazí i totálně nesympatický a ukňučený C. Affleck v roli Roberta Forda. Kdyby byla stopáž o třetinu kratší, filmu by to jen prospělo.... Suma sumárum..na ten humbuk kolem toho docela špatný. ()

Pavlík

21. 01. 2011 (36.); Ford je sice zbabělec, ale Jamese zavraždil dost chladnokrevně (nebo také zbabělým způsobem?) ()

korndaddy

Krásnej film co se týče zpracování. Ale co je mi do uslintanýho Roberta Forda, kterej Jessemu vpálí kulku zezadu do hlavy. Už takhle zbytečně dlouhej film, a oni to po onom zabití ješte protáhnou o naprosto zbytečnej příběh Roberta Forda. Byli by to dvě hvězdy, ale kamera zde byla užásná a to já můžu, tak proč nedat tu třetí. ()

YoZo8

Priemerný western s priemerným Bradom Pittom. Mohlo to byť veľkolepé filmové dielo o smrti najväčšieho amerického banditu, ale nakoniec to bola až neuveriteľná nuda. 2 a pol hodiny uspávacieho westernu namiesto koltami nabitého divokého západu. Krásna príroda, melancholická hudba a záver filmu boli fajn no všetko ostatne ma veľmi sklamalo. ()

Mistickzz

A každý, kto tvrdí, že Brad Pitt je zlý herec si sere do huby, pretože tento herec im nielen v tomto snímku všetkým vytrel zrak. Sofistikovaný snímok je kus precíznej roboty, ktorý svojou atmosférou pohlcuje na úžasné 2 a pol hodiny a vďaka hudbe a kamere sa len ťažko trhá zrak od obrazovky. Zaujímavý western, od ktorého som nečakal takú dávku emócii. 86% ()

Ondra16

Na první pohled dokonale vysoustružený kousek, kde všechno funguje jak má (herci, kamera, režie). Jakoby to všechno ale nevycházelo z postav, jakoby nad tím vším stál loutkař, který říká, co máte cítit a jací jste, aniž by jste si to doopravdy mysleli. Tak jako tak to ale je velmi kvalitní podívaná. ()

iXtr3m3

Nemastná neslaná variácia na osudový western, kde sa namiesto tasenia koltov venuje hlavne dialógom. Nevadila mi dĺžka, vadilo mi nevyužitie hercov a prílišná "pomalosť". To Wyatt Earp alebo Tanec s vlkmi boli jednoducho iná liga. Videné v čase vydania a nič ma nezaujalo toľko, aby som si to zopakoval, pričom spomínanú dvojicu som videl už viackrát. ()

baXter

Brad Pitt a Casey Affleck hrají opravdu výborně, děj je zaručeně nezájímavý a film ve všech ohledech uspávací. Diváka snad drží vzhůru jen občasné výstřely. K tomu když přidám to, že opravdu westerny nemusím, tak mi vyjde dílko které už nikdy znovu nechci vidět. ()

Teg

Docela by mě zajímaly ohlasy ze strany amerického publika. Snímek je to podle mě hodně klíčový, Jesse James byl a je pro dobrodružné američany něco jako Jánošík pro čechy. Nicméně pokud mám věřit povídačkám cirkusáka a řezníka bizonů Williama Codyho alias Buffalo Billa, nebyl Jesse James nic než vyšinutej řezník, čemuž se tenhle film snaží přiblížit. Ale nejspíše pravdivější, než písnička: "Jesse James chlapík byl, hodně lidí vodpravil..." ()

MareT.

Kdyby to zkrátli tak o hodinu, ubrali záběry na dlouhé pohledy protagonistů a svižněji to vše odvyprávěli, tak by to vůbec nebylo špatné! Bohužel, vše je jen kdyby... ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008