Ajťáci

Ukázka z filmu 2
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Werewolf2

Zrodil se další kultovní seriál, který je původem z Británie. Roy, Moss a Jen, neskutečná trojka. "Tak Jen, co nového u vás ve Středozemi..." Jen dodávám, že po výborných dvou řadách je ta třetí hodně nekompaktní. Dobré díly se střídají s mizernými. Ale pořád to na 80% stačí. ()

Fanfán

není to až tak dobrý, jak jsem čekal, myslím, že se z tématu dalo vyždímat daleko víc... Možná nejhorší britcom co jsem kdy v životě viděl, ale je taky pravda, že Black Books se mi líbili hlavně proto, že jsem vystudovanej knihkupec a pak jsem to viděl v originále, což jsem měl u tohoto seriálu trochu smůluy ale například Červený trpaslík baví i s dabingem a tohle moc ne . Nicméně si nemyslím, že by jediná postava (snad kromě šéfa v první sérii) mohla konkurovat Bernardu Blackovy nebo Manymu.... Takže zvedám všechny prsty pro Black Books a dva nechávám IT Crowd ()

chumaj

uplne skvely sitcom. a pre mna ako studenta informatiky v podstate aj vyhliadka do zivota:D:D dufam ze pribudnu dalsie serie. ()

Chejpao

Komika založená na přehrávání, přehnané mimice a gestikulaci (tj. klasických, až klišovitých sitcomových atributech) a na tom, že někoho tlačí boty, mě naprosto neoslovuje. Viděla jsem první 2 díly a víc vidět nechci. ()

Olafa

Když oni ti ajťáci takoví fakt jsou!!! Stačí si přečíst pár jejich hlášek na lamer.cz a příště u televize budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Fakt. ()

josmart

Teď jsem viděl předposlední díl třetí série a zažil jsem opět křeče břišních svalů při nekontrolovaném smíchu. Ajťáci neztrácejí páru ()

dejvyd

Skvělý seriál, jediné co vytýkám ČT proč nejsou díly dabované? již byly v ČR vysílány dabovaně ... ty titulky jsou nic moc ... ()

gizi

Celkem zábavné, ale chybí tomu trochu víc nápadů a uvítal bych taky trochu víc skutečně z IT branže (18.7.2009 po první sérii). Během doby jsem viděl i druhou a třetí sérii - část s českým dabingem. V originále je to ovšem o 50% lepší. Tyto části mi přišly trochu slabší. Teď jsem shlédl poslední čtvrtou sérii a řekl bych, že patří mezi nejlepší. Hodnocení zvyšuji na 85%. 17.1.2012. ()

Sajaman

Geniální první série pokračovala slabou druhou sérií, ze které stály za opakované shlédnutí pouze dva díly. Třetí série byla lepší, ale i tak se už kouzlo počátků vytratilo. Nicméně je to jeden ze základních seriálů, který by měl vidět nejen každý počítačový fanoušek.. A pro ajťáky je to samozřejmě povinnost.. ()

Rafa

Úprimne? Nechápem tie prehnané hodnotenia a pre mňa zvláštny záujem zo strany ostatných. Áno, je to vtipné, áno, postavy aiťákov sú veľmi originálne a podarené, no okrem toho...? Prepáčte, poznám mnoho kvalitnejších komediálnych seriálov. Skúste napríklad How I met your mother, Big Bang Theory či kultových a nenahraditeľných Priateľov. Ich humor sa pohybuje v úplne iných dimenziách... Ale kto obľubuje anglický vtip, nech sa páči. Prajem príjemnú zábavu! 3 hviezdičky ()

Naranyan

No mám za sebou 3 díly a oproti The Big Bang Theory to asi budu brát více zlehka (pro vysvětlenou, TBBT jsem zvládl za 3 dny). Po 3 dílech mohu prohálsit že anglický humor evidentně není tak zcela mé kafe, jelikož právě TBBT jsem si zamiloval už po prvním díle, přičemž se Sheldon stal mým nikdy nedosažitelným vzorem :). Některé scénky IT Crowd sice trhají bránici, ale jejich penetrace rozhodně není taková jako u TBBT a zatímco TBBT jsem vyloženě prožíval, zde "jen sleduji" dění na monitoru a mnoho záležitostí mi přijde spíš lehce trapných, než vtipných. Nevadí, přesto kvalitních seriálů na téma "uzavřená skupina" není nikdy dost a než jen stále žít z USA, proč někdy nezkusit i něco jiného. ()

wrzec

Britský humor je neodolatelně svůj, co už dokázali dávno tomu Monthy Python. Ústřední trio si nejde nezamilovat, stejně tak i vedlejší role jsou dobře obsazené (zejména Douglas, opravdu geniální figurka, takové ztělesnění Petera Griffina nebo Homera Simpsona). Tvůrci dobře udělali, že každá série má pouze 6 dílů, a jsou zatím celkově jen čtyři, takto se to člověku hned neohraje a euforie vydrží déle. První díl druhé série je dokonale absurdní a zatím asi ten nejvtipnější. ()

Reesha

Neni to pro me tak kultovni jako treba Red Dwarf. Ale je to sitcom co ma atmosferu a skvele hrdiny, ktere nejde nemilovat. Hlavne Mosse! Prvni dil druhe serie navic povazuju za jeden z nejvtipnejsich dilu jakehokoliv serialu vubec. ()

Mesmeric

4 z 5 IT oddělení tvrdí, že to u nich vypadá stejně jako v seriálu IT Crowd.. Britové mají rozhodně specifický smysl pro humor a IT Crowd je doopravdy sranda a o hromadu gegů není nouze. Dal bych 5 hvězdiček, ale za velmi slabou 3. serii dávám hvězdu dolů. ()

pavont

Tytpycky Britsky humor reznuty monty pythonovskymi skecami. Sice je zaradeny do prostredia IT ale to sluzi len ako prostredie a hoci nie vsetky gagy mi prisli vtipne, bavil som sa obstojne. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake