Ajťáci

Ukázka z filmu 1
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Bornd

Skvělý seriál. Dost jsem se nasmál u každého dílu. O moc lepší než ostatní sitkomy (zvláště americké). Oproti Big Bang Theory nejsou vtipy tak předvídatelné a oproti How I Met Your Mother zase mnohem vtipnější. Prostě parádní anglický seriál. Ale přece mi tu chybí ten anglický suchý humor. ()

Monika22

Za jednu noc jsem shlédla první tři série a po 2 hodinách spánku jsem byla tak plná energie jako nikdy v životě :-) Žádný díl mi nikdy nezklamal a hlášky z filmu dodnes u nás doma jedou. ()

R_Dwarf

"Zkoušeli jste to vypnout a znova zapnout?" Další důkaz, že Británie má geniální smysl pro humor. Velmi vtipný a originální sitcom z IT prostředí. Škoda jen, že má tak málo dílů, na druhu stranu, o to jsou kvalitnější. ()

freEDelL

První tři díly seriálu mne moc nenadchly, nicméně následující díly jsou opravdu zábavné a poutavé, člověk se hold nenudí. Ale k 5* tomu stále něco chybí. ()

StrixCZ

Prvních pár dílů (viděl jsem jich dohromady něco mezi 5 a 10) se mi docela líbilo, ale bohužel to na můj vkus brzy (přibližně s objevem emo upíra) začalo být až příliš nadsazené a absurdní, což mě odradilo od dalšího sledování. ()

Brenda.Ch

Žánr sitkom nepředpokládá žádné veledíla, filozofická pojednání, výpravné děje ani precizní práci s kamerou či hudbou. Sitkom ale předpokládá humor, originální hlášky, vyhraněné vtipné charaktery aktérů a hlavně velmi dobře vypracované logické dějové línie, ve kterých se může vtip vrstvit, rozvíjet a gradovat v průběhu děje. Ajťáci tohle všechno mají. Výborně vybraní herci, je to skutečný sitkom v dobré kvalitě. Některé díly jsou slabší, ale u kterého seriálu to neplatí, že ? Ve svém žánru fakt výborné. ()

Aidina

„Haló, IT.” Dobrý den, mám asi něco s počítačem.” „A zkoušel jste to zapnout a vypnout?” „Né... já to zkusím. Děkuji.” „Rádo se stalo.” Tak, kdo z nás toto nikdy nezažil??? Roy a Moss, ajťáci a jejich vedoucí Jen, která tomu vůbec nerozumí, a přesto musí dělat zásadní rozhodnutí....no tak to je povedená partička zaměstnanců společnosti Reynholm Industries. A občas si myslím, že jejich kloni jsou i v jiných společnostech. Skvělá dávka britského humoru! ()

ariari

čo dodať? áno, točte , točte,...je nás veľa a dielov tak málo... síce nová séria je definitívne pochovaná, tak aspoň z úcty za plný počet ()

Merenre

Tak to udělám trochu srovnáním s jiným podobným fenoménem... Na rozdíl od Velkého třesku, který se snaží předstírat inteligenci a inteligentní humor (nikoli příliš zdárně), toto skutečně je chytré a kvalitativně o bezpočet tříd na vyšší úrovni. Postavy jsou nevýslovně sympatičtějšíí a víc si drží svůj charakter (v TBBT to s nima různě mává asi podle toho, kdo psal zrovna scénář) a zároveň jsou dostatečně suše groteskní, aby si je člověk zamiloval (zejména Reinholmové a Moss), vtipy netočí neustále dokola několik šablon a také příběhy jsou tisícinásobně rozmanitější, ale zároveň jsou tu klasiky, bez kterých by se to neobešlo, ale které ani v nejmenším neotravují (taxiii!). Prostě tento seriál je taková švanda, že mě to asi zabije tak jako mého otce, otce mého otce, otce mé matky, mou matku a...jejího otce. ()

zigy

"A zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout?" Magická věta všech ajťáků....Tenhle seriál stojí a padá na hereckých výkonech všech protagonistů, a ty jsou skvělé. A co je na to vtipného? Jsou to všechno ujetí magoři anebo pošuci. Pouze šéfová Jen je snad normální, i když ty střevíčky o dvě čísla menší...:) Díky skvělým výkonům herců je nutno tento seriál vidět v původním znění, protože tomu se jakýkoliv dabing nemůže vyrovnat a ani přiblížit. ()

rigby

Povedený sitcom, u kterého jsem se opravdu bavil. A u kterého byla výjimečně vyrovnaná kvalita, která se s ubývajícími díly neměnila a neklesala nikam do propasti nudy. A takových seriálů je málo. Navíc ještě sympatiční, i když trochu bezpohlavní herci. ()

Syndrom

Až vlastně staromódní fyzická komedie bez zbytečných nánosů stylu z vnější (Moran) jako předtím. Morrisův psychopat je pro mě srdcovka a parodie Bourna nezapomenutelná. Poctivá dětinská a laciná komika. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake