Ajťáci

Ukázka z filmu 9
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

conductor

uzasnej britskej humor. Na jednu stranu skoda, ze kazda serie ma jen sest dilu, na druhou stranu je to mozna dobre..Asi by bylo tezky udrzet kvalitu pri vic dilech..Jednoznacne 5hvezd a 97%. ()

Ingredience

Britcom strikes back - Graham Lineham vytvořil ultimátní scénář, a podpořil ho nápaditou,originální a jednoduše skvělou režií, schopnou vytěžit každý gag (a že jich nepřipadá na jednotlivé epizody málo) na maximum. Velice moudrým se ukázalo rozhodnutí šesti epizod na sérii, předem eliminujíc vyčpelost témat a opakující se motivy, které poslední dobou sráží dojem z jinak dobrých seriálů. ()

Rok0s

1. řada - Mistrovské dílo 5/5 2. řada - Mistrovské dílo se špetkou ohranosti 5/5 3. řada - trošku nudnější, ale stále se to dá nazývat něím mistrovským 3,5/5 4. řada - "nehoráznej úlet" 4/5 .... Připadá mi jako úplně jiný seriál. Už ne tolik IT (ikdyž určité prvky tam určitě jsou :) ), ale spíše prvotřídní potrhlost..... THE IT CROWD si těch 5/5 uritě zaslouží. Seriál se spousty klady (herecké výkony, špičkový britský humor, trefné narážky a parodie) a pouze jedním záporem (málo dílů) ....Ikdyž zde se jedná o kvalitu ne o kvantitu :) ()

Wildchild8

IT crowd, to je prostě jízda. Perfektně vystihuje podstatu a chování opravdových "ajťáků" a ukazuje jak to opravdu chodí :D Nedám na ně dopustit, můžu si je pouštět stále dokola s žádným dílem neudělám chybu :)) ()

Lorkis

Perfektní seriál s nejčistším britským humorem a skvělou parodií na Fight Club ve čtvrté řadě :) Dlouho jsem se tak nenasmál, opravdu brilantní a čtvrtá řada se mi zdá jako nejlepší... ()

acervena

U posledního dílu 4.série jsem v momentě, kdy stál Roy v ohrádce u soudu, dostala už dlouho nezažitý záchvat smíchu... výborné, i po 4.sérii ()

rime

Seriál, který nestárne, dokonalost. Na max a jeste za 20 let ukaze jak hodne na max. Respektive až to všude vymažou , tak to pochopí všichni. ()

d4

Milujem anglický humor, milujem Mossa a Roya, milujem Richmonda a milujem Ajťákov. Pre mňa veľmi blízka téma, keďže som tiež istú dobu pracoval ako IT. Perfektný humor, cynizmus a poriadna dávka looserstva. To je niečo pre mňa. A kto s tým ma nejaký problém, tomu odkazujem len jedno ... Have you tried turn it off and on again? :) ()

sidthekid

Fire, exclamation mark. Fire, exclamation mark..!! Geniální seriál plný neuvěřitelných situací, kterým vévodí scéna z pohřbu Reynholma s Royovým telefonem...(kdo neviděl, nepochopí) ()

Fellippe

Výborný seriál, který můžu pořád a pořád dokola. Jen mě trochu mrzi omezené množství epizod, i když ono pořád něco vymýšlet, aby to stálo za to asi taky není nejjednodušší. Tohle je jasných pět "stars". Moss jasně nejlepší postava! :) ()

milford

Jako IT člověku je mi seriál hodně blízký, hlavně se co se Roye a Mosse týče. Někdy něco vysvětlovat laikovi je fakt terno, no tady je to všechno skvělě podané s typickým britským humorem. Navíc i ostatní non-IT postavy jsou skvělě napsané i zahrané, což z tohoto seriálu dělá super oddych pro všechny počítačem postižené jedince. ()

Spike86

Hodně se mi líbí úvodní znělka a to jak po hudební stránce, tak i vizuálně. Jinak je to celkem dobrý, občas se zasměju, ale pokud mám srovnat s Big bang theory, tak mi tento britský Monty Pythonovský styl a druh humoru sedí o poznání míň. Působí to často dosti křečovitě, strojeně a až moc absurdně. Asi nejhorší je postava Jen, která se furt debilně směje ani neví čemu. Hodnocení po první sérii 68% a ani nemám moc potřebu koukat na další díly. ()

Ounak

Unikátní britský humor, plný skvělých scén a ty Royova trička !? No prostě bomba. Je to zábava nejen pro ty co rozumí IT, ale i pro běžné lidi. ()

A.L

Ak hľadáte definíciu pre šialenosť práve ste ju našli. Dialógy sú nastavené presne na to aby ste sa zasmialy a to poriadne na hlas. Situácie sa dajú označiť ako totally hilarious. Prečo by som mal zbožnovať tento seriál ? Určite v tom hrá veľkú úlohu Moss a bláznivý šéf Denholm ktorého neskôr vystrieda jeho syn ešte viacej pomätenejší než jeho otec a samozrejme kôli smoliarovi Royovi a jeho príbehmi s ženami. Jen trochu zaostáva za Mossom a Royom, ale aj Jen má svoje čaro pre tento seriál a veľakrát dopadá ako terč výstrelkov Mossa a Roya príklad. “ Jen this is internet.” Kde Moss a Roy povedia Jen, že internet je malá čierna skrinka a, že internet má radu starších. V každej jednej serii a v každom diele nájdete hlášku z ktorej sa popukáte od smiechu a ak je vám po vôli britský humor tak tento seriál je pre vás víťazstvo. Graham Linehan je kráľ britského humoru a vie čo presne má robiť aby diváka obrazne zabil od smiechu. Hláška ktorá sa určite stane epic ak už ňou nie je. “Skúšali ste to vypnúť a zapnúť ?” Jednoducho radosť sa zabávať. Čo vyčítať tomuto seriálu ? Nič absolutne nič iba ak by som spomenul málo dielov v jednej sérii, ale to je bezpredmetné, kedže každý jeden diel ma zabíja od začiatku až po koniec. Odporúčam vám pozerať v originálnom znení. Moss má neskutočne charizmatický hlas ktorý sa totálne hodí na geeka. Sám neviem určiť najobľúbenejšiu epizódu každá má niečo iné do seba. Proste si pozrite všetky štyri série. Nedočkavo očakávam piatu sériu ktorá ma byť posledné no dúfam, že nebude. Dávam tomuto seriálu 5 hviezdičiek bez jediného zaváhania. Definition of crazy. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake