Ajťáci

Ukázka z filmu 2
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Dumaru

Partička IT aneb Ajťáci, k tomuto sitcomu som sa dostal úplne náhodou. Ja ako človek počítačov som bol zvedavý na íra Roya a experta Mossa zašitých v suteréne, ktorých štandardná hláška IT podpory skúšali ste to vypnúť a zapnúť dostane každého. Na druhej strane stojí Jen, ktorá o počítčoch nič nevie, nevie ani to že ramka a pamäť je to isté (pozn. Mossa). Najviac ma dostali časti prvej série, najmä "krátke" telefónne číslo na pohotovosť a Jenine nové topánky, smial som sa ako šialený. Posledná séria je jednoznačne najslabšia a trochu ma mrzí že má sitcom len 24 častí, ale kvôli nápadu a poriadnej dávke humoru u mňa za 5 hviezdičiek,,, ()

ssarka

takhle si představuji humor..víc nemám co dodat...při scénách v divadle-záchod pro postižené,setkání v baru,kdy Moss je barman a Roy na vozíku,brečím smíchy pokaždé..a hned za nimi je scéna,kdy Jen volá do call centra kvůli opravě počítače..NESMRTELNÉ.. ()

KeskarM

Dokonalost! Míra vtipnosti se exponenciálně odvíjí od počtu vašich známých a přátel, kteří trpí onou diagnózou známou jako IT, v horším případě s podobným individuem sdílíte jednu kancelář, v tom nejhorším pak svoji domácnost. A ano. Většina vtipů a gagů tohoto seriálu se skutečně zakládá na pravdě! Upřímně můžu napsat, že mám pro Jen opravdu to největší pochopení. A gothic Richmond zůstává mou nej WTF seriálovou postavou vůbec. Další z britských seriálů, u nichž bych uvítala spíše americký model (22) a ne pouhých 6 epizod na sérii. I díky tomu si však udržuje konstantní úroveň a končí v nejlepším, jak to má být. Scénář psal Graham Linehan (Black Books). // Roy: You know one woman who isn't obsessed with shoes? // Moss: No, but I only know one woman, and she just left the room shouting "THE SHOES!"// ()

Monellito

Seriál mojí puberty, kdy Roy byl celý já. Vynikající Moss můj nejlepší kamarád a k tomu všemu výborný anglický humor. Top ()

Haty

Naprostá genialita. Nic jinýho snad ani nejde říct. Sitcom o 24 dílech plných zábavných hlášek, suchého a o to lepšího britského humoru a skvělých postav. 95% ()

Elizabethx

Je velmi těžké hodnotit tento sitcom, alespoň pro mě. Jelikož patřím k lidem, jenž vědí, o čem ti dva mluví, tak mě dovede v jistých chvílích i pobavit. Klasická věta "zkusili jste to vypnout a zapnout" vyběhla i z mých úst a opravdu - většinou je to řešení problému. Tématicky mě tedy tento sitcom opravdu sebral, ale provedení? To už mě tolik nestrhává. Myslím, že se tento sitcom dal udělat o dost lépe, ale určitě jsou lidé, kteří naopak tento druh uvítají. Mě totiž mrzí plytký humor, jenž se dá v hodně chvílích najít. Když to srovnáme například s HIMYM nebo TBBT je to opravdu na jiné úrovni. Humor zde v IT je opravdu primitivní. Otřepané opakující se vtipy, chvíle, kdy si člověk řekne "WTF?" Jednoduše - je to opravdu jen taková věc na oddechnutí, ale rozhodně to není nic, u čeho by se každý smál od začátku do konce. Určitě to ale potěší každého geeka a nadšence do IT. Doufám, že třeba další série se ještě postupně vytáhnou nahoru, ale zatím to tak moc nevypadá. Jojo, já to bohužel stále porovnávám s TBBT, kde je vlastně téma celkem v základu podobné - banda nepřizpůsobivých nespolečenských nerdů/geeků, které sledujeme v vtipných situacích. A bohužel - TBBT je v tomhle na mnohem mnohem vyšší úrovni. Celkově nerozumím, čím si seriál vysloužil tak vysoké hodnocení. Oblíbenost chápu, ale kvalita? ()

Evee04

Najvtipnejší a nejgeniálnejši seriál všetkých čias,ktorí aj za minimálneho množstva epizod(24)dokáže diváka rozosmiat každou minútou.Vynikajúca trojica Roy,Moss a Jen a ich príbehy s IT odelenia,ktoré sú miestami až tak bizardné,privádza neskutočný smiech a humor,že prevyšuje hocijaký iný seriál.Po xkrát,čo som tento seriál zhliadol,neprestavá nabudzovat ten istý pocit ako prvý krát.Tažko príst na to ktorá postava je najlepšia kedže každá je až tak vypeckovaná,že je to vlastne jedno.__"Horí!,výkričník,Horí!výkričník.Teším sa vašu odozvu.S pozdravom Moss."__110% ()

MovieCup

Britské filmy, humor a ani Chanel 4 moc nemusím. Sú tam samozrejme aj výnimky ako Harry Potter a James Bond (aj tak som mal vždy radšej Mission Impossible). Ale tento seriál je proste majstrovské dielo, pri ktorom je možno každá časť na 5 hviezdičiek. A samozrejme fantasticko-humorné trio Moss, Roy a Jane. ()

Nataniel73

Dobrý a hlavne vtipný sitcom, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Z tých dvoch týpkov mi prišiel Boss o čosi vtipnejší a hlavne sympatickejší. A tá ich vedúca ma tam skôr iritovala. Ale zahrané to je perfektne u všetkých troch. Je to v podstate paródia na firmy a hlavne korporácie kde bývajú najviac strelení práve šéfovia oddelení. Mnoho scénok človeku uviazne v pamäti na dlhšiu dobu, ale návykový efekt sa proste nedostavuje. Zatiaľ čo u seriálov ako Simpsonovci či Krok za krokom som schopný vidieť niektoré epizódy aj viackrát a stále sa pri ich sledovaní skvele bavím, u tohto seriálu je to inak. Z hľadiska zábavnosti však patrí medzi to lepšie čo televízie ponúkajú. Absurdný ani čierny humor mi nikdy nevadil, no nemalo by sa to preháňať. ()

imanicornyt

Nejsem zrovna fanoušek sitcomů, ale tenhle počin mě od začátku chytil a nepustil. Obsazení je bezesporu naprosto geniální od Mossových infantilit, před Royovy dokonalé (a občas i dobře končící) nápady až po nenahraditelnou, nádhernou Jen. Prostředí tvoří příjemné pozadí pro děj a částečně realistické situace jako v oblasti práce, tak i mezilidských vztahů nejsou jsou zpravidla příjemným zpěstřením. Moc fandím všem jedincům, kteří si na tenhle počin teprve brousí nehty stejně jako těm, kteří právě po 20. viděli poslední sérii. ()

Baroque

no, rozhodne som čakal viac. hlavne vzhľadom na odporúčania známych. celé mi to príde ako tlačenie na pílu. pokus o to byť čo najvtipnejší, vytvoriť partičku trpákov, typických outsiderov, ale situácie to celé nevystihujú a momentov stojacich za reč je vážne poskromne. realita tohto oboru vyzerá úplne inak a ajťáci sa na tom určite váľať po zemi nebudú. jeden z priemernejších britcomov. takí červený trpaslík, otec ted, black books, atď. túto relatívnu nudu strčia do vrecka, ani nebude z neho zízať. nechápem niektoré vysoké hodnotenia. mne to príde ako šedý priemer bez dostatočného vystihnutia akejkoľvek atmosféry. možno ešte tak postava šéfa reynholma (asi preto, že mi pripomína môjho tukom obrasteného chlípneho kamoša) a psychoúryvky, gestikulácia a mimika gotického richmonda stoja za akú-takú zmienku. inak skôr trápne varenie z vody. ideme o dom ďalej. ()

Dusty56

Žádná epizoda není úplně bomba, ale ani propadák. Seriál si drží od začátku až do konce stejnou úroveň - takového lepšího průměru, s tím že některé epizody jsou slabě nadprůměrné, jiné průměrné. Znovu si ho už nepustím. 65% ()

Hixx

Priznám sa veľmi nemusím anglický humor ale v tomto prípade som bol milo prekvapený. Dvaja Itečkari ktorý žijú viac vo svojej bubline ako v reálnom svete a ich šéfka, ktorá dobre vyzerá ale o práci nevie vôbec nič, popravde to takto naozaj je v dnešných IT firmách. Seriál si držal úroveň od začiatku do konca a na hláškach všetkých zúčastnených som sa dobre zabával, škoda že bol dosť krátky ale niekedy je menej viac a nasilu niečo predlžovať nestojí za to. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake