Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

Antek

Parta krmiva se rozhodla bojovat o život s krokodýlím "drobkem", který s nimi rozehrává hru kočky s hodně malou myší ... Žánr monster filmu potřeboval čerstvý vítr do plachet a Australan McLean to vzal pěkně od podlahy. Nepřichází s ničím novým, ale to staré vylepšuje svou vychytanou režií a citem pro napětí. Na prostoru malého ostrůvku odkrývá charaktery lidského žrádla, (velmi) chytře maskuje zabijáka a to nejlepší si schovává na konec. Přesně podle receptu, bod za bodem -- ale zkušeně ... pět hvězd není za originalitu, ale za režiséra -- dostal mě ... ()

lykan9

Velmi slušný eko horor, který sice ničím výrazným nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Herecké obsazení je sympatické a závěrečný souboj člověka se zvířetem a nadmíru napínavý. Já mám velmi rád eko horory, nyní nazývané nature horory, a k tomuto se velmi rád budu vracet. ()

drackula

Film hneď od začiatku vizuálne udivuje skrz prekrásne zábery na austrálsku prírodu a niektoré scenérie sú akoby vystrihnuté z dokumentu z dielne National Geographic. Krokodíla je zo začiatku vidieť veľmi decentne, čo prispieva k dobrej atmosfére a keď príde na "lámanie chleba" je krokodíl kvalitne a najmä vcelku realitisticky spracovaný. Vo vode démon, na súši trochu ťarbavý, takže sa žiadne zbesilé preteky ala Primeval nekonajú. Keď si k tomu pripočítame sympatických hercov, vznikne z toho jeden z najlepších a najuveriteľnejších krokodílych horrorov za posledných pár rokov. 75 % ()

Guzo

Dokud nepřevzal hlavní roli krokodýl, byl to dobře natočený atmosferický film, ale pak se to všechno nějak zvrtlo a ta kupa efektů (které ale nebyly až tak špatné) se mi moc nelíbila. Škoda. Trošku mě zarazila (ale i docela mile překvapila) přítomnost Worthingtona, protože jsem vůbec netušil, že tu má hrát, ale ani ostatní herci nejsou špatní a odehráli si všichni to svoje.. ()

Kosmik 1

Dobře se kouká na Radhu Mitchell. To samé se nedá říct o samotném filmu. Jak já v těchhle filmech nesnáším lidi co začínají hysterčit či panikařit a všechny záchranné akce podělaj. Vždycky si ulevím, když to pak odnesou jako první, je to pro mě vysvobození, že už to dál nemusím snášet. Některé z Vás potěší známé osobnosti, které zde uvidíte. Zbytek je ovšem ztrátou času. ()

zolo23

Rogue alias Návrat do krvavej lagúny... a práve tento "zlý" preklad ma trochu zmiatol, pretože som si dosť dlhý čas myslel, že ide o voľné pokračovanie oveľa nudnejšieho filmu Black Water. Greg McLean však natočil určite jeden z najlepších filmov o krokodílovi(rozpočet bol,ale asi o niečo vyššý) a to ich bolo naozaj veľa. Veľmi dôležitý faktor zohráva aj to,že vizuálne efekty sú na takýto druh filmu výborné. Čo ma však očarilo najviac tak to bola prenádherná austrálska príroda. Ja som sa slušne bavil preto tie 4*. ()

Danula13

Jedna krásná australská divočina, jedna krásná průvodkyně/kapitánka výletní lodi a jeden nehezký, hodně hladový krokodýl. Zajímavý a vcelku netradiční děj monster hororu, který postupně graduje až do závěrečného boje kdo z koho. Porovnám-li tento film např. s již legendárním Aligátorem, krokodýl z krvavé laguny je jasným vízězem. ()

sedm.1

Tak jsem se zas jednou nechal nalákat všemi těmi opěvnými komentáři na nejlepší krokodýlí horor vůbec a byl jsem zas jednou krapet zklamaný.Pravdou sice zůstává,že tento Krokodýl patří určitě k těm nejlepším,musím mu přiznat i povedenou atmosféru a po celou dobu udržované napětí,ale že by mě nějak úplně strhl,dostal,uzemnil,prostě ani náhodou.A ikdyž je zde krokodýl zobrazen reálně,i jeho chování je dost odpovídající skutečnosti a poměrně dost jsem se i zde o životě krokodýlů dozvěděl,po originálnosti ani stopy a celé mi to neskutečně připomínalo skvělý béčkový Frankenfish(Predátor z hlubin),který ikdyž nemá s krokodýlama nic společného,dějově si jsou oba filmy velmi podobné.K dobru ještě musím přičíst právem vycházející hvězdu Sama Worthingtona,ale absolutně největším kladem jsou záběry na přenádhernou australskou krajinu,to je prostě úžasné. Krokodýl: Návrat do krvavé laguny skutečně není špatný film,ale bohužel,ta neoriginalita se pro mě stala tentokrát až moc velkým kámenem úrazu. ()

Rudinsky

NA film s tak shitným názvom to nebola až taká úplná katastrofa. Keby režisér zostal v rovine prvej polovice filmu, dal by som o hviezdičku navyše. A keby sa s tým vyhral, dal by som aj o dve viac. Monštrum je síce absolútne béčkovo animované, ale nie je to úplná katastrofa. Posledných dvadsať minút je venované unreal testosterone survival of everything before dead, a tak celý film potápajú spolu s krokodílom do patričných hĺbok. ()

Lencha

Jedna hvězda za úžasný prostředí...ta příroda byla fakt krásná, jedna hvězda za Michaela Vartana a Sama Worthingtona a ta poslední za zpracování...na tohle téma (obří obluda, která nemá nic jinýho na práci, než žrát všechny okolo) už jsem viděla hodně filmů, tohle je jedno z těch lepších zpracování ;-) ()

Ondra16 odpad!

Ježišmarja, to byla zas jednou pičovina. Koukání do konce je životu nebezpečné. Ale Sam Wortington je cool! ()

NICOX

Áááá... konečně povedený "krokofilm", řekla sem si v reakci na celkem vysoké hodnocení. Chyba. Není to vyloženě "černota" jako jeho předchůdci, ale dobrý film taky ne. Hezké záběry přírody, Ratha Mitchell a Michael Vartan jsou pozitiva... to ostatní negativa. Vychází mi z toho 2*. 45 % ()

Sten-li

I když se do půlky filmu převážně nic neděje, můžeme se kochat překrásnou australskou přírodou a více se seznámit s partičkou turistů na výletní loďce. Pak nastoupí na řadu trošku přerostlejší krokodýl a napětí by se dalo krájet. Souhlasím s ostatními, že herci působili sympaticky a že tenhle film vyčnívá nad ostatními filmy s krevalačnými bestiemi. Není to nic, co by se v těchto odlehlých koutech Austrálie nemohlo přihodit. ()

Eraserhead

Je možné dát v dnešní době filmu o obřím krokodýlovi požírajícím turisty plný počet bodů? Před shlédnutím Rogue bych se pravděpodobně takovému názoru vysmál. Tady nejde ani tak o samotné požírání jako o hutnou, napínavou atmosféru. McLean je borec! ()

Holina

Překvapivě nenudné i přesto, že chvílemi připomíná dokumenty National Geographic (ovšem tentokrát se průlety parádní divočinou hodí). Všechny podobné krokodýlí (hadí, včelí, chobotničí, žabí a vůbec) filmy lze zabalit a hodit do jednoho pytle. Rogue se ovšem vymyká. Má napětí, ne zcela tradiční zápletku, hraje se v něm a nevím jestli jsem špatně neviděl, ale krokodýl je vskutku výborně vytvořen. Kdo měl rád podobné horory a upadal do letargie, zřejmě se opět nastartuje. ()

dopita

Krokodýl je dobrodružnej film, kterej se pokouší být hororem. Nebál sem se vubec a napětí se taky nekonalo. Závěrečná třetina odehrávající se v krokodýlím úkrytu mě už více méně nudila. Celkově mě film nezaujal, ale ani nijak zvlášť neotrávil. ()

danielosbourne

Jeden z mála dobrých hororů, kde je hlavním záporákem zvíře. Většinou jde o žraloky, hady a nebo právě krokodýly a tenhle horor je asi ten nejlepší krokodýlí, který jsem zatím viděl. Postavy jsou příjemné a efekty kvalitní, takže si člověk užije vážně skvělou podívanou. Krvavá laguna byla na podobné úrovni jako toto "pokračování", ale tento film přináší ke konci filmu atmosferickou třešničku, která ho u mě posunula před Krvavou lagunu. ()

Haymar

Podobné monster-horory už mi pěkných pár let vysloveně lezly krkem (viz Hopperův otřesný Krokodýl) a posledním slušným filmem z daného ranku byl snad jen Útok z hlubin. O to příjemnějším překvapením pro mě Rogue bylo. Film si sice libuje v tradičním schématu (banda lidí "v pasti", postupně konzumována přerostlou ještěrkou), přesto se však McLean převážně úspěšně vyhýbá většině žánrových klišé, navozuje jakous-takous atmosféru a citlivě pracuje s napětím... krokouše tu (ne)vidíme jen, natolik, nakolik je to zrovna nezbytně nutné (což je - s výjimkou závěru, velice stroze)! Třešničkou na dortu budiž působivé záběry australské divočiny... Mooc příjemné překvapení od protinožců! Tleskám! ()