Jmenuji se Bruce

• USA My Name Is Bruce
všechny plakáty

Víte, co je největší nevýhodou točení laciných hororových béček? Třeba to, že se jejich příběhy mohou až příliš snadno stát příběhem vaším. Bruce Campbell, legenda z The Evil Dead, to nyní zakusí na vlastní kůži.  Běžný normální divák ho znát nebude, pro fanoušky nízkorozpočtových hororů je však ikonou a modlou. Bruce Campbell, představitel Ashe z The Evil Dead, muž, který všechny přesvědčil, že i s motorovou pilou místo ruky se dá žít plnohodnotný život lovce démonů. A právě tenhle Bruce se rozhodl v roce 2007 natočit hororovou komedii o člověku, kterého zná jako málokdo jiný. O sobě. Tedy plus mínus. Posuďte sami. To se takhle Campbell jednou účastnil natáčení dalšího ze svých pověstných hororových béček, když tu se najednou odnikud vynořili tři jeho adolescentní fanoušci s tím, že potřebují od svého idolu pomoc. Nedávno si totiž zahrávali s černou magií, podařilo se jim vyvolat pradávného asijského boha války Guan-diho a věří, že Bruce Campbell, kterého právě unesli, by mohl být na temné síly tou nejlepší zbraní. Dobře tedy, řekl si herec, únos sice není zrovna korektní cesta k seznámení, ale co by jeden neudělal pro oddané, byť mírně fantazírujícího fandy. Jenže ejhle, občas dokáže skutečnost předčít i fantazii, a tak se Bruce z hodiny na hodinu ocitá v malém těžařském městečku tvář v tvář bestii, o které by si dříve nedovolil ani točit. Je na čase předvést, co všechno se ve svých filmech naučil. (oficiální text distributora)

okkac

Bruce Campbell zparodoval sám sebe a jeho béčkové filmy filmem, který je prostě dalším (ale mírně lepším) béčkem. Což teď nevím, jestli je dobře nebo špatně. ()

AntonG.

Vychvalovaný Bubba Ho-Tep mne nudil, tady na mne ale hlášky a odkazy (na) B. Campbella fungovaly a dobře jsem se bavil od začátku do konce. Tenhle fanmovie naprosto splnil má očekávání. ()

Komprimus

U mě dosti slabé, hlavní záporák k unudění, ve filmu se sice pár žertů alá Campbell vyskytne, ale celkově to je opravdu slabší. ()

Raven0

Abych řekl pravdu, dost jsem se o kvalitu nového Bruce bál. Jako já toho chlapíka mám rád, kdo ho rád nemá že jo? Film, ve kterém si dělá srandu sám ze sebe a ze všech těch tuctovejch hororů, kterejch je teď kolem plno... No, nedopadlo to úplně špatně. Vlastně jsem dostal to, co jsem veskrze čekal. Místama hodně vtipné a zábavné, místama trapné a nudné. To vše tak půl na půl... ()

neoBlast

Oj, Campbell se snaží hrát až tak moc na fanouškovskou notu, že celý film naprosto rozladil do neposlouchatelných zvuků. Na každých 37 opravdu hodně trapných vtipů připadají pouze tak 4,5 slušných. A jako režisér taky neobstojí, technicky je film hodně dole a béčkové vody to neospravedlní (např. zvuk je hóóóódně otřesný). Ale ten cápek v hlavní roli Bruce Campbella hrál celkem slušně... počkat to byl on a hrál jenom sebe? Tak to nic... 50 % ()

VasaX

Mr. Campbell tentokrát sáhl poněkud vedle. Jestli je to parodie na něho samého, budiž, ale samotný film je jako špatný vtip, trapný a prostě nefunguje. Není ani moc vtipný, ani moc hláškovací, kultovní potenciál tedy nula nula nula. Dodíval jsem se až do konce vyloženě z úcty k některým hereckým počinům pana Campbella. A taky trochu z tužby zjistit, zda na konci slizký Ted Raimi náhodou nezaklape pantoflemi. Ale bohužel tento počin (a některé další, obzvlášť ty přímo Campbellem režírované hrůzy) může odradit diváky a zasadit jim předsudek, který jim bude komplikovat cestu k těm svým způsobem kultovnějším a zábavnějším kouskům s tímto hercem (a bez jeho režie). Jen pro jistotu, jestli nějaké příště bude: Ta druhá hvězdička je z lítosti, takže Bruci, vypadni z té židličky, mazej na plac a už se na ni nevracej, jinak jsi pro mě chodící mrtvola. ()

Danny F.

Béčko v béčku? Proč né. Bruce sám sebe paroduje a dělá si ze sebe srandu. Film je tak obyčejný až je pěkný. Campbell se zahrál celkem dobře ale ten duch byl velice béčkovitý:-) 55% ()

Ichabod

Ach jo... Člověk čeká na nějaký ten oldschool nářez a je to jen taková komedie, ani ne příliš hororová. Sice se sem tam objeví dobrá hláška a režie je příjemně podobná Raimiho tvorbě, ale pokud by toto měla být jakási úsměvná tečka za Campbellovo kariérou tak bych tomu dal snad odpad. Takhle je to jen další film s Campbellem kde nenavazuje na kvalitu předchozích titulů. Je to až příliš narcistní a přitom je to víceméně nic moc. A to jsem očekával opravdu velkou pecku. Bubba Ho-tep je mnohem zábavnější. ()

drackula

Pre ľudí neznalých tému ide o nudný, nelogický a trápny guláš. Pre nich ale tento film určený nieje. Naopak pre fanúšikov 80tich rokov a zvlášť Bruce Campbella ide o skvelú poctu a paródiu zároveň. O odkazoch na slávne horrory minulosti je škoda hovoriť, keďže Bruce Campbell je odkaz sám o sebe. Film je prepchatý scenáristickými klišé priam do prasknutia, aby ich mohol sparodovať, využiť alebo úplne postaviť na hlavu. Ide teda o vcelku podarený kúsok, ktorý si však naozaj vychutná len úzka skupina ľudí a aj tí nájdu zopár hluchých miest. 50% ()

blackJag

"BRUCE CAMPBELL JE TEN NEJLEPŠÍ HEREC SVÉ GENERACE" Film od Bruce Campbella pro své fanoušky. Motivace jistě nebyli čistě nezištné, po stránce odvedené práce taky nejde o žádné arcidílo, ale ten kašírovaně béčkový punc snímek má a může to být kouzlo nechtěného, stejně jako upřímná snaha. Vysoká koncentrace hlášek je zajištěna ("FAK JSI SI JISTÝ, ŽE TO ZVLÁDNEŠ, BRUCI?" "CHLAPČE, TOČIL JSEM FILM I V BULHARSKU. TO UŽ ZVLÁDNU VŠECHNO"), nesporně laciné Campbellovo charisma mocně bije na poplach, sebeparodie dosahuje nových mezí a krev je dostatečně umělá. Já se bavil a osobně bych vynechal jen to vlezlé country a do jedné z hlavních ženských rolí obsadil někoho bez bradavic na obličeji (nechci se Grace Thorsenové dotknout, ale tohle v dnešní době není přece nutné). Hudba: Joseph LoDuca. 70% ()

jefff

Jsem fanda Bruce, a tak mi tenhle skvost nemohl uniknout. Dostal jsem to co jsem očekával, ujetou Campbellovskou horor/komedii. Je to doopravdy děsná blbovina, ale pro fanoušky Bruce nutnost. ()

HomeAlone

Bruce Campbell v uplnej forme . Cely cas si robi srandu zo seba , z celeho okolia a k tomu pusta hlasky ako na beziacom pase . Velmi dobra zabava ()

Ironfood

Téma zkrachovalých herců, kteří jsou nuceni hrát svou roli i ve "skutečnosti", tu už párkrát bylo. Tentokrát se to příliš nepovedlo, ačkoli obsazení Bruce Campbella u mě vzbuzovalo určité naděje. Bruce ale bohužel obsadil také režisérskou židli, na kterou přece patří Sam Raimi. Pár vtipných momentů se tu sice najde, ale celkově je to dost nuda. Možná by to dostalo trochu grády, kdyby tam byl nějaký pořádný záporák, a ne takový kašpárek, který je trapný, ale ne vtipný. Odmítnutí motorové pily bylo celkem zábavným momentem, ale z celkového hlediska bohužel minusem, protože Bruce je bez motorovky poloviční. ()

Soweek

Stejné jako JCVD, možná o trochu horší. Satira sebe samého je ve filmové branži ještě celkem nerozvinutá a nechává velký prostor pro nápady, které zde rozhodně nejsou využity. ()

piserius

Bohužel musím říct, že Bruce má svá nejlepší léta asi za sebou. Další béčko béčkových filmů, které se snaží být vtipné (přiznám, jednou jsem se zasmál). Asi by bylo nejlepší už nic netočit, pokud to bude pokračovat tímhle strmým pádem. ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)