Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

MM_Ramone

Emily Jenkinsová je sociálna pracovníčka, ktorá má vo svojej pracovnej náplni dohliadať na to, aby v rodinách nedochádzalo k zneužívaniu detí. Pracuje v teréne. Svojich klientov navštevuje osobne v ich domácnostiach. "Prípad číslo 39" ju zavedie do rodiny Sullivanovcov, kde vyrastá malá, desať ročná Lilith. Emily má dôvodné podozrenie, že je psychicky a zrejme i fyzicky týraná. Rozhodne sa jej pomôcť. Pristihne jej rodičov pri pokuse ju zavraždiť. Obaja sú zatknutí. Emily sa podarí vybaviť, aby mohla Lilith bývať na čas s ňou. Privedie si ju domov. Pomaly, postupne začne odhaľovať udalosti a fakty, ktoré jej pred tým unikali. **** ()

petero

Konečne dorazil k divákom i Case 39 ktorý Christian Alvart točil ešte pred Pandorum. Producenti si s ním zrejme nevedeli dať rady a tak prestrihávali a prestrihávali až z toho nakoniec vznikol chudobný príbuzný Orphanu. I keď v porovnaní s ním je dej mysterióznejší, následky vo forme strachu sa nedostavujú a to hlavne kvôli hercom. I keď každý z nich už má slušný horor za sebou, samozrejme okrem Renée Zellweger (tá to môže v tomto žánri zabaliť a nebyť schopného Pandorum to isté by som povedal i o Alvartovi), tu im je v niektorých momentoch ťažko uveriť alebo tie momenty sú proste rušivé. No neviem každopádne sa niekde stala chyba ale pôvodný zostrih filmu (pár scén ostalo v trailery – digitálny bubák a René so sirotou vo vzájomnom objatí a strachom v očiach !?) by som rád videl ak neostal v koši. Mohol sa vyhnúť tak nutnému zrovnaniu s nedostižným Orphanom. ()

gogo76

Celkom sympatický soft horor má mnoho spoločného s nedávnym hororom Orphan, ale pripomenie i klasiku Prichádza satan. V hororovom žánri síce neprináša nič nové, ale inak všetko funguje tak ako má. Príliš chytré deti budem asi nejaký čas podozrievať. 70%. ()

Xmilden

Bublina splaskla. Původní mé zhodnocení se tady neslo ve formě chvalozpěvů na Alvarta. Při druhé repríze ovšem zjišťuju skuečné "kvality" díla. Nechápu co jsem prvně na téhle báchorce viděl. Snímek vypadá rozhodně lépe na papíře než na plátně. Malá Lillith je otřesná a to stejným oceněním bych nazval i zbytek zdejšího osazenstva. Ano, budování napětí zde docela funguje, jenže s blížícím se koncem se vytrácí logika a tak se dočkáme i například zapálení domu. Zaujalo mě jak postavy dokáží otáčet své názory z minuty na minutu. 40% ()

Phobia

Docela povedený horůrek, kterému ani nebylo na škodu poněkud televizní zpracování. Navzdory faktu, že jsem většinu událostí mohla předříkat dopředu, nenudila jsem se a dokonce i husina velikosti lentilek mi jednou nebo dvakrát zvedla kůži, vlasy a chlupy v podpaždí i jinde. Když ráno za rohem zavřískalo sousedovic rozmazlené děvčátko, podvědomě jsem popadla dranžírák a rozhlížela se po lepším nástroji sebeobrany... vidle vypadají použitelně, ale kdo by si toho nebezpečného fakana pouštěl skoro na dosah?! Vlastně bych byla ochotná dát filmu i čtvrtou hvězdičku, osekanou o dva cypy, ovšem to by tam nesměla prakticky z každého záběru čučet ta vrcholně nesympatická, oplácaná pizda. Sorry, "Případe 39", na Renátku mám až chorobnou averzi a nedokázala jsem na ni nalézt lék, potlačující nutkání prokopnout obrazovku, kdykoliv se tam Bridget roztekla: 66,6% ()

darkrobyk

Některé děti je nejlepší nechat v troubě. V plynové troubě. Tak trochu The Omen. p.s. snad jen ty sršně nebyly sršně, ale jinak paráda. ()

cheyene

Snadno předvídatelný horor, který sice v některých pasážích umí zapůsobit svoji atmosférou, avšak jako celek na mě působí podprůměrných dojmem. ()

Fiftis

Pre mňa bol toto dosť zaujímavý film od začiatku do konca. Renée Zellweger tú predviedla naozaj skvelý výkon, na to, že skôr hrá v komédiách a tak ju má veľa ľudí aj zapísanú. A rovnako skvelú rolu zahrala aj malá Jodelle. Jeden z mála filmov o deťoch posadnutých démonom, ktorý ma fakt nenudil. Perfektne prepracovaný a napínavý horor, ktorý vás pekne udrží po celý film. Nápad je výborný, herečky ešte lepšie a koniec je zaujímavý. Odporúčam všetkým milovníkom hororov a mysterióznych filmov. ()

Shakers

Dej dobrý,spracovanie dobré ale miestami nudilo.Herci tiež dobý ale hlavná hrdinka Renée Zellweger sa mi tu vôbec nehodila.Takže celkom dobré ale chýbalo niečo tomu ,pretože som sa pritom asi polku filmu nudil. 60% - 3* ()

lamps

Ze smrdutých bažin dnešních rádoby napínavých, trapných a předvídatelných hororů tenhle psychologický thriller bezesporu vyčnívá. Ve stejném roce natočený Orphan je sice formálně i příběhově zajímavější a odvážnější, ale i tady měla ta záhadná černovlasá holčička něco do sebe. Je tedy pravda, že od poloviny už se jen čeká na lehce předvídané vyvrcholení, ovšem na druhou stranu velmi jednoduchý scénář se může dokonale opřít o působivou atmosféru zla a nadpřirozena, která celým filmem prochází společně s hlavní hrdinkou. Škoda jen, že nepadla volba na jinou herečku, protože Renée Zellweger prostě nemám rád a její natvrdlý výraz se mi do žádného vážného snímku vůbec nehodí. Celkově spokojenost, ale jestli jsem dal zmíněnému Orphanovi za 4*, tady volá spravedlnost po 3*.... ()

Pilda17

Příjemné překvapení, nečetl jsem žádný obsah a neviděl ani trailer, tudíž jsem o filmu nevěděl vůbec nic. Velice podobný film jako Orphan, ale to mi nějak obzvlášť nevadí. Atmosféra vynikající, lekačky dobře udělané. Celkově dojem je dobrý. René Zellweger jsem si v hororu nedokázal představit, ale docela mi do něj sedla a nevadila mi. Jodelle Ferland jako mála holčička působí roztomile a když jde do tuhých scén tak zní leze opravdu mráz po zádech. Case 39 mohu doporučit, velice solidní horor.. 8/10 = 80% ()

Cappuccino

Slabší odvar hororu Orphan s celkom obstojnou záporačkou, no extrémne nesympatickou Renée Zellweger. Priznávam však, že mám voči nej averziu, a tak som možno pri hodnotení mierne neobjektívny. Na druhú stranu však existuje viacero herečiek, ktoré nemali moje sympatie a neskôr som si ich kvôli ich talentu obľúbil. Zellweger však do tejto kategórie zatiaľ nespadá. ()

Mi Nü-Chai

Oficiální text distributora jako obvykle lže - zdejší 'zvraty' jsou překvapivé možná tak pro někoho, kdo na včera poprvé přistál na naší planetokouli. Nicméně, i přes absolutní předvídatelnost a neschopnou R. Zellweger s šeredným opuchlým ksichtem je to docela koukatelný film na sice otřepané, leč mnou vcelku oblíbené téma zlé malé holčičky. Škoda jen toho zbytečně natahovaného závěru - SPOILER - kdyby Case 39 končil v momentě, kdy Emily s Lilith po požáru odjíždí autem, zamlouvalo by se mi to více. Zejména bez těch podvodních tanečků bych se obešlo. - SPOILER - ()

misterz

Svieži vánok do vôd soft hororu. A zároveň veľmi poučný film. Radšej si to dobre premyslite, než zoberiete niekoho cudzieho k sebe do baráku :) Dejová linka bola zaujímavá, aj keď už od začiatku predvídateľná. Našťastie to vyvažovala perfektná atmosféra a všadeprítomný pocit beznádeje. R. Zellweger to odohrala uspokojivo, ale na jej mieste by som si vedel predstaviť aj inú herečku. Zato herecký výkon hlavnej záporáčky nemal chybu, niečo perfektné. Často som nevedel, či ju mám ľutovať, neznášať alebo sa jej báť. Dej sa uzavrel asi jediným možným spôsobom aby sa naplnilo príslovie: "Vlk sa nažral a ovca ostala celá". :) Ale som spokojný. 80/100 ()

MIMIC

Film si zaslúži o hviezdičku viac, avšak tesne pred projekciou zvlášť inteligentná televízia NOVA CINEMA zaradila kratučký trailer, v ktorom celkom bezostyšne vytrúbila tajomstvo celkom zásadné pre potešenie z daného filmu, takže divákovi nechala akurát "čas na zabitie". Tomu hovorím úcta k divákovi. Moje hodnotenie nie je teda objektívne, je však myslím celkom zrejmé, prečo. Film som samozrejme poctivo dopozeral, no len kvôli tomu, aby som sa dozvedel, čo také porába malý zázrak Jodelle Ferlandová. No čo, ničí si kariéru. ()

pornogrind

Renée Zellweger v novodobém hororu.Tak tohle se fakt nepovedlo.V Masakru v Texasu ještě věděla o herectví hovno(byl to sotva její 7 film) a podala lepší výkon ()

liskam

Tííí krávo. Parádní mazec. Výborná Zellweger a ještě lepší Ferland. Přesně takovéhle záležitosti mám rád (nerad).Skvěle vybudovaná temná atmosféra podtržená skvělou hudbou. Za mě 87% ()

Snorlax odpad!

Jsem konsternována. Co to bylo? Neskutečná slátanina s naprosto předvídatelným dějem, neskutečně špatnými výkony herců, bez špetky invence. Kdo tvůrcům nakukal, že tohle je horor? Tohle je jen jedna obyčejná ultraptákovina. Blbost na čtvrtou. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...