Dresden

• USA The Dresden Files
Fantasy / Krimi / Mysteriózní / Drama
USA / Kanada, 2007, 8 h 33 min (Minutáž: 42–43 min)

Předloha:

Jim Butcher (kniha)

Paul Blackthorne, Valerie Cruz, Terrence Mann, Raoul Bhaneja, Conrad Coates, Matt Gordon, Jonathan Higgins, Daniel Kash, Matthew Knight, Deborah Odell (více)

Epizody(12)

Harry Dresden (celým menom Harry Blackstone Copperfield Dresden) je čarodej, jediný profesionálny čarodej pôsobiaci v Chicagu. Na svoje živobytie si privyrába rôzne, mimo iné aj ako súkromný detektív - tam kde zlyhajú ľudské sily totiž môže pomôcť mágia a prípadne aj jeho priateľ Bob, duch uväznený vnútri vlastnej lebky. Zároveň však musí dodržovať zákony White Council, rady čarodejov chrániacej ľudstvo práve pred zneužívaním mágie a popritom sa snažiť nevyzradiť priveľa svojej známej, policajtke Connie Murphy dohadzujúcej mu prípady. Seriál bol natočený poďla kníh Jima Butchera. (M.a.t.t.)

Hrus

Hodnoceno po 4 dílech: Průměrný seriál s poměrně sympatickým hlavním hrdinou. Triky na klasické televizní úrovni neurazí (zejména proto, že se s nimi nijak zvlášť neplýtvá). Hodně zde chybí zajímavé vedlejší postavy a nějaká ústřední dějová linka a příběhy jednotlivých epizod nejsou samy o sobě dost silné, aby přitáhly k seriálu větší pozornost. 50%. Nejoblíbenější postava: Henry Dresden (no nikdo jiný tam skoro není :) ) ()

Lal.V

Tak a mám seriál za sebou a musím povedať, že som ešte u žiadneho tak neľutoval, že končí. Pre mňa to bolo skvelých 12 dielov, so strašne sympatickou hlavnou postavou a zaujímavým príbehom. Škoda, preškoda, že bola natočená len jedna séria :( Seriál mal totiž podľa mňa veľký potenciál do budúcna a Paul Blackthorne bol fakt dobrým ťahúňom. No čo, ide sa na ďalšiu fantasy/sci-fi blbosť :) ()

Qarel

Před časem můj 17-letý syn donesl domů knihy o Harry Dresdenovi, které jsem přečetl, co by příjemnou oddychovku. Pak jsem zjistil, že existuje seriál, natěšeně jsem se na něj vrhl a musím říct nezklamal... Příběhy jsou sice jiné než v knihách, hlavní postavy vypadají jinak než jsem si představoval, ale celkové velmi dobře zvládnuté. Paula Blackthorn hraje s chutí a vlastně mě na Harryho docela sedí. O zbytku obsazení do říct bohužel nemůžu. Myslím, že velkou výhodou je znát knižní předlohu. Pokud se dokáže člověk na jednu stranu nadnést nad děj knih, tak na druhou stranu mu "našeptává" souvislosti, které "normální" divák neznalý knižní předlohy nechápe. To je dle mého názoru i důvod proč seriál propadl a nešel do druhé řady :-( Bez znalosti knih bych dal 2* se znalostí 3* a 4 čtvrtou přidávám za hokejku co by magickou hůlku :-) ()

SamMarlowe

Mně se to líbilo, oproti knihá si seriál šel vlastní cestou, připočtěme příjemné herce (hlavně představitele Boba) a celkem dobré dialogy (sklony Harryho k monologování jsou celkem fajn a hlavně dobře ladí k příběhům soukromýho vočka) a máte celkem hezký seroš na zabití odpoledně. Škoda že jej po první sérii zrušily, ale ten český dabing je skoro ostudný a seriál by si zasloužil jistě lepší ()

kiva

Nevadilo by mi, že se seriál nedrží knižní předlohy, prostě mě nebavil a mrzí mě to tím spíš, když si uvědomím, jaký by mohl být. Škoda. ()