poster

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

 • Slovensko

  Harry Potter a Dary smrti - 1.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright, Tom Felton, Clémence Poésy, Michael Gambon, John Hurt, Miranda Richardson, Rhys Ifans, Jamie Campbell Bower, Brendan Gleeson, David Thewlis, Robbie Coltrane, Domhnall Gleeson, Helen McCrory, Evanna Lynch, Warwick Davis, Timothy Spall, Julie Walters, David O'Hara, Rade Šerbedžija, Imelda Staunton, Toby Regbo, Nick Moran, Peter Mullan, Richard Griffiths, James Phelps, Natalia Tena, Fiona Shaw, Oliver Phelps, Toby Jones, Frances de la Tour, Geraldine Somerville, Sophie Thompson, Matthew Lewis, Mark Williams, Matyelok Gibbs, Katie Leung, Harry Melling, Freddie Stroma, Adrian Rawlins, Michael Byrne, Arben Bajraktaraj, Devon Murray, Hazel Douglas, Steffan Rhodri, Kate Fleetwood, Ian Kelly, Guy Henry, Simon McBurney, Samuel Roukin, Emil Hostina, George Harris, Michelle Fairley, William Melling, Dave Legeno, David Ryall, Sam Creed, Elliott Francis, Daisy Haggard, Ned Dennehy, Scarlett Byrne, Ralph Ineson, Andy Linden, Anthony John Crocker, Greg Bennett, Paul Warren, Daniel Tuite, Jon Campling, Adrian Annis, Graham Duff, Richard Strange, Augustina Amoa, Jessie Cave, Isabella Laughland

Střih:

Mark Day

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

Jany Temime
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Upřímně, tenhle film jsem měl už nějakou dobu doma, ale potom všem, co jsem o něm slyšel, jsem se mu jaksi vyhýbal. Až dnes jsem si řekl, že to nemůže být zas tak špatné, jak zde někteří píší a ono je to vlastně naopak. První část finále je jeden z nejlepších dílů Potterovské ságy! Začátek byl svižný, prostředek temný a konec dojemný - přesně tak, jak to má být. Navíc, poprvé jsem si všiml, jak Emma Watson dokáže hrát, a musím říct, že ne vůbec špatně. Takhle, Dan i Rupert jsou dobří herci (o Rupertovi dokonce sám Scorsese řekl, že by mohl být příštím DiCapriem) o tom žádná, ale zrovna v tomto díle mi přišlo, že Emma dostala malinko víc prostoru a předvedla, co umí. Jo, ta se doufám dostane ze škatulky "té z Harryho Pottera". Takže - s první částí finále jsem naprosto spokojený a doufám, že to samé budu moct napsat i k druhé části (a zároveň poslednímu dílu) už teď kultovní série.(12.6.2011)

 • Zíza
  ***

  Nejslabší díl Harryho Pottera rozdělený do dvou dílů? No potěš, hrabeme prachy, hrabe. A bohužel se to dost podepsalo - první díl je nuda. Pohádka s thriller prvky a náhodami odkrytých hrobů. Je to smutné, ale jako fanynka jsem zklamaná. Hudba, herci, efekty - nic nového a fádnějšího v té roztahanosti. Cihlu na tebe. V druhé dílu se už konečně možná bude plakat, doteď se jen ušklíbalo. Bavila jsem se, když jsem si z toho dělala lehraci. Jinak jsem zívala. Sry, Harry, choval jsi se jako Frodo a to ti neprominu. Slabší 3*.(3.12.2010)

 • Nathalie
  **

  Příručka mladých svišťů pro stanování v prořídlém křoví. Možná jsem k chlapci s jizvou přespříliš krutá, ale nebýt několika kolektivních scén a Yatesovy řemeslné šikovnosti, skončilo by to trapasem. Když kdysi Brumbál řekl Harrymu, že nás čekají temné časy, netušila jsem, že měl na mysli Stmívání:) 55%(23.11.2010)

 • Superpero
  **

  Utrpení. Po svižné a vtipné šestce přišla do kin tahle blamáž. V tom filmu se nic neděje a já se nudil víc, než kdysi ve škole. Jediný světlý moment je výlet na ministerstvo kouzel. To je část, jak z jiného filmu - odsejpá má vtip a grády. Pak se mi ještě líbila kreslená část - pohádka o třech bratrech. Ve zbytku filmu je ústřední trio jen v lese a koukaj na sebe a honí je lapkové!!! Nechápu, že nejhorší díl knižní série je rozpůlen na dva filmy, které budou (o další části si nedělám iluze) také nejhorší. Nebo vlastně chápu. Přece kvůli prachům.(19.11.2010)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.0/10] | me: Spomedzi všetkých "dospelých" dielov, ktoré sme tu doteraz mali považujem tento za najlepší. Yatesovi sa podarilo vytvoriť ten správny odvar atmosféry potrebnej pre zachovanie tajomnosti a mystiky. Nemôžem si pomôcť, ale celkovo som mal pri závere každého z posledných dielov pocit akoby sa nič výrazné počas uplynulých minút neudialo. Tentokrát som sa ale nenudil, pretože všetko čo sa odohralo bolo naservírované a podávané v správne ušitom obale temnoty a tajomna doplnenom zaujimavými vizuálnymi prvkami (three brothers...) "Dobby never meant to kill! Dobby only meant to maim, or seriously injure! "(13.12.2010)

 • - Když Bellatrix (Helena Bonham Carter) drží Hermionu (Emma Watson), má v pravé ruce nůž. Hned v dalším střihu ho už ale nedrží. (Kroup4)

 • - Návštěvnost katedrály v Gloucestru se údajně během prvního desetiletí 21. století prudce vyšplhala ze 192 000 na více než 290 000 turistů ročně, opatství Lacock zaznamenalo dokonce dvojnásobný nárůst. [Zdroj: Metro] (hippyman)

 • - Při filmování v Godrikově Dolu muselo být použito 40 tun umělého sněhu. (ricky4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace