poster

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

 • Slovensko

  Harry Potter a Dary smrti - 1.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright, Tom Felton, Clémence Poésy, Michael Gambon, John Hurt, Miranda Richardson, Rhys Ifans, Jamie Campbell Bower, Brendan Gleeson, David Thewlis, Robbie Coltrane, Domhnall Gleeson, Helen McCrory, Evanna Lynch, Warwick Davis, Timothy Spall, Julie Walters, David O'Hara, Rade Šerbedžija, Imelda Staunton, Toby Regbo, Nick Moran, Peter Mullan, Richard Griffiths, James Phelps, Natalia Tena, Fiona Shaw, Oliver Phelps, Toby Jones, Frances de la Tour, Geraldine Somerville, Sophie Thompson, Matthew Lewis, Mark Williams, Matyelok Gibbs, Katie Leung, Harry Melling, Freddie Stroma, Adrian Rawlins, Michael Byrne, Arben Bajraktaraj, Devon Murray, Hazel Douglas, Steffan Rhodri, Kate Fleetwood, Ian Kelly, Guy Henry, Simon McBurney, Samuel Roukin, Emil Hostina, George Harris, Michelle Fairley, William Melling, Dave Legeno, David Ryall, Sam Creed, Elliott Francis, Daisy Haggard, Ned Dennehy, Scarlett Byrne, Ralph Ineson, Andy Linden, Anthony John Crocker, Greg Bennett, Paul Warren, Daniel Tuite, Jon Campling, Adrian Annis, Graham Duff, Richard Strange, Augustina Amoa, Jessie Cave, Isabella Laughland, Stanislav Ianevski, Daniel Hill, Charlotte Atkinson, Afshan Azad

Střih:

Mark Day

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

Jany Temime
(další profese)

Externí recenze k filmu (20)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) **

  "Možná je škoda, že ze sedmé knihy nevznikly tři různé filmy: jeden jako akční dobrodružství, druhý coby teenagerovská romance, a třetí například jako fantasy o paralelním světě ovládaném totalitou. Možná by zbyl ještě materiál na televizní seriál, comics a sérii dívčích triček (v jejichž potisku by…" (více)

 • CinemaView.sk (František Kozmon) ****

  "V príbehu dominujú hlavní hrdinovia, ktorí sú na plátne väčšinu času, no herecky ich zatieňujú niektoré vedľajšie postavy. Napríklad obľúbená smrťožrútka Beatrix, ktorá dostáva viac priestoru ako samotný Voldemort. Osobne som fanúšikom talentu Helen Bonham Carter, ktorá ju stvárňuje, musím však…" (více)

 • Cinemo.cz (Jakub Miller) ****

  "Harry Potter nakročil do finále první poloviny správnou nohou. Technicky bezchybný, herecky vysoce nadprůměrný a velmi dobře ozvučený film, který mnohem více připomíná dospělý thriller, než-li dětskou fantasy a jehož režisér místy koketuje s genialitou. Pokud se samotný závěr bude držet stejných…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Pozor na marketingovou past v podobě akčního traileru. Pokud se jí nenecháte ovlivnit, ušetříte si pořádný šok v sedačce kina. Předposlední Harry velmi dobře ustál přerod ze stránek knihy na stříbrné plátno. A i přes (nebo možná právě proto) větší množství dialogů a rozebíráni sama sebe i ostatních…" (více)

 • FanMovie.cz (Petr Dudek) ****

  "David Yates natočil svůj nejlepší díl ságy a co se týče režisérské práce, směle konkuruje třetímu dílu. První část je pojmutá jako survival thriller a na výsledku je to znát. Temná atmosféra, časté použití ruční kamery dostatečně navozuje pocit strachu a beznaděje. " (více)

 • FantasyPlanet.cz (Josef Horký) ****

  "Pamatujete si pohádkově nevinný první díl filmových zpracování o malém čaroději, určený pro malé nevinné děti? Uběhlo desetiletí, během něhož děti dospívaly a Harry Potter s nimi." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ***

  "Nebyť začiatočnej akcie a nejakých zopár podarených scén (s hadom, na ministerstve), či náznakov na konci, tak určite by sme tých 146 minút prespali. Stačí si pozrieť trailer, v ktorom sú zväčša zábery z druhej časti. Už vieme prečo. Vlastne dúfame, že druhá časť bude naozaj temná, akčná alebo…" (více)

 • Filmserver.cz (Eda Spáčil) ****

  "Poslední kapitola potterovské ságy se otevírá. Úvodní polovina závěrečného dobrodružství brýlatého čaroděje s jizvou na čele je temnější a věrnější předloze než kdy dřív. Znamená to ale taky lepší film? Kupodivu ano." (více)

 • Filmshot.cz (Simona Schröderová) ***

  "V červnu příštího roku nás čeká druhá část Relikvie smrti. Můžeme doufat, že tento počin byl pouze, jakousi pozvolnou předehrou k vyvrcholení, kterého se snad za pár měsíců dočkáme."

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Harry Potter má všechny klady a zápory přesně tam, kde byly minule. Špatný Klovesův scénář úspěšně maskuje Yates svým umem. Tentokrát ta "kamuflace" ale neprochází tak dobře. Už jen proto, že není k čemu směřovat. Je to zkrátka polovina celku, i když to je samo o sobě nejmenší problém." (více)

 • Koule.cz (Jana Julínková) ****

  "Představte si, že pečete koláč. Vlastně ne, jsme ve světě kouzelníků a čarodějek, takže mícháte nejsložitější lektvar. Seženete všechny ingredience, nasypete je do kotle a potom… půl roku čekáte na výsledek. Zrovna tak se můžete cítit po zhlédnutí filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 1.…" (více)

 • MovieMania.sk (Ľubo Martiniak) ****

  "Prvý diel záverečnej konfrontácie slávneho Harryho Pottera so svojím úhlavným nepriateľom sa tvári prese tak, ako to má vo svojom názve. Ako prvý diel. Ak pominieme komerčnú stránku veci, tak rozdelenie knihy na dva filmy bol nešťastný krok, ktorý bolo možno vyriešiť (ostatne ako aj všetky ostatné…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala)

  "Finiš je na dosah ruky, emoce vřou a v každém záběru je cítit, že rozuzlení se blíží. Je však půl roku vzdálené, a to je momentálně největší nevýhoda Harryho Pottera a Relikvií smrti. David Yates potřetí čaruje jako režisér potterovského filmu a čím dál víc dokazuje, že je se sérií srostlý, a ví,…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "První část posledního příběhu Harryho Pottera je nuda. Ne nuda jako v případě Prince dvojí krve, kde člověk tak nějak věděl, že jde o hluboký nádech před velkolepým koncem, ale jen a prostě obyčejná nuda. Děj se nikam neposune, charaktery se nijak výrazně nepromění a s trochou snahy střihače by to…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) *****

  "Rozjezdová půlka Relikvií smrti je tak excelentně vyváženou přehlídkou prvotřídních hereckých výkonů, nádherných lokací a geniálně oživených scén z knihy. To vše ale bohužel platí jen do závěrečné půlhodinky, v níž se z dokonalosti klesne k… něčemu trochu pod ní. Stigma první části totiž samozřejmě…" (více)

 • Nekultura.cz (Václav Bartoš) *****

  "Tak ještě otálíte, zda si rezervovat vstupenku už na premiéru 18. listopadu? Každopádně při jejím výběru volte raději originální znění, nejste-li zvyklí na rychlokvasný český dabing, jehož jedinou předností je pohotovost, s níž jej distributoři pořídili. Mnoho z replik si mnohem více vychutnáte v…" (více)

 • Nekultura.cz (Janka Ryšánek Schmiedtová) *****

  "Lord Voldemort se vrátil, na světě není bezpečno, doba prověřuje charaktery – hodní lidé raději mlčí, nerozhodní se staví na stranu, co má větší šance, a děti dospívají během několika málo vteřin. Je třeba postavit se zlu, které šíří strach, aby mohlo vládnout, je třeba začít bojovat. Harry,…" (více)

 • Topzine.cz (Tereza Janíková) ****

  "I když budeme film brát "nepotterovským" měřítkem, jde o nadprůměrný kousek. Práce s kamerou, s herci, gradování scén, dialogy… To všechno je lepší, mnohem lepší než dřív." (více)

 • Velkaepocha.sk (Jakub Šmíd) ***

  "Celým filmem se prolíná nevyvratitelné přesvědčení, že původ věci je jejím nejdůležitějším atributem, a že minulost je klíčem ke všemu. Proto Harry navštěvuje hrob svých rodičů, a proto se celý příběh propadá hlouběji a hlouběji do propasti času." (více)

 • 25fps.cz (Milan Klíma) *****

  "Trailery na nás chrlí odvážná tvrzení o filmové události dekády. Přichází první část adaptace finále knižní série J. K. Rowlingové. Jsou superlativy na místě? Nebo diváky opilé reklamní masáží čeká zklamání?" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace