Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

MeanWhile

No co bych mohl od takového filmu čekat, nic velkýho to neni a v nějakých úsecích je to největší blbost, ale překousnout se to docela dalo. Ikdyž je to klasickej případ, že vidět jednou naprosto stačí. Nějaká hudba z filmu byla dobrá, to musím uznat, ale zbytek, no to byla docela zbytečnost. Ikdyž se mi moc nelíbil Kick Ass, tak tohle je ještě o polovinu horší.. ()

Mikah

Sice na komiksy nejsem a kdybych neviděla několik japonských filmů (nebo spíše seriálů) v podobném duchu, asi by mi toho moc neřekl ani tento film a je možné, že bych to vzdala. Teď se mi na to však dívalo dobře, protože jsem byla docela naladěná na takovýto styl a bylo osvěžující vidět film, který se naprosto odlišuje od ostatních amerických a jde si svou originální cestou. Velmi šílenou, netradiční, akční (ve smyslu, že se tam stále něco děje) a místy nesmyslnou. Na své si nepřijdou diváci a divačky, které potřebují vše racionalizovat a mít vše na svém místě, jelikož tady se na nějakou logiku moc nemyslí. Je pravda, že mě nudily bojové scény, kterých je tam podle mě příliš mnoho, ale protože mi Scott Pilgrim vs. the World přinesl příjemně nevšední zážitek, hodnotím jej kladně. Mimochodem, oficiální text distributora ne úplně sedí a odpovídá skutečnému ději (například neplatí, že hlavní postava je lehkomyslný sukničkář). ()

Will_X

Jednoduše řečeno..totální bullshit. Větší blbost jsem za poslední dobu neviděl. A u tohoto snímku se ztotožňuji s názorem Verbala... ()

luka4615

Ok lahodící vizuální skvost, který je oslavou stejnojmenného komiksu a některých kultovních videoher. Snímek Scott Pilgrim vs. the World rovněž zaujme novátorskou kamerou, nápaditými akčními scénami, soundtrackem či třeba tunou vynikajících tvůrčích nápadů, díky nimž si tento počin pouštím častěji než je asi zdrávo. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo. Skvělá práce! „When I'm around you, I kind of feel like I'm on drugs. Not that I do drugs. Unless you do drugs, in which case I do them all the time. All of them.” ()

Sawy

"I'm talking to you, Scott Pilgrim!" Od začátku bylo jasné,že tady nepůjde o nějaké umění,ale o plnění snů všech fanoušků filmu,videoher,komiksů,hudby a spousty dalších věcí,které milují všichni zažraní geekové.A tomu bude šéfovat ten ze všech geeků nejzažranější,tedy Edgar Wright,člověk který nám daroval dvě nejlepší parodie posledních let a na cestě do Hollywoodu se rozhodl střihnout si něco osobnějšího.Scott Pilgrim porušuje všechna možná pravidla,která platí pro klasické filmové vyprávění.Přenáší na plátno svůj vlastní komiksový svět se vším všudy,postavy se rozpadají na penízky,porušují všechny možné i nemožné fyzikální zákony,časovou posloupnost děje tvůrci nebrali vážně a restartovat celou jednu akční scénu není vůbec žádný problém.Wright navíc maže rozdíly mezi sny a realitou filmu,takže z příběhové sekvence přecházíme do snové během vteřiny.Tento fakt spolu s tím,že režisér vypráví svůj příběh zdrcujícím tempem bez šance na oddych přispívá k tomu,že je film občas docela obtížné stíhat a orientovat se v něm.K tomu neustále někdo mluví,takže se člověk musí solidně soustředit,jinak je možné,že mu nějaké zásadní věci uniknou.Tohle prostě není 'normální' film,ale pokus o jeho skřížení s dalšími druhy zábavy.Na plátně ožívají zvuky,postavy získávají zkušenosti,postupují na vyšší levely,to jsou zkrátka věci,které v jiných filmech neuvidíte.Protože Scott Pilgrim je naprosto ojedinělý experiment,který je na jednu stranu dokonale vypiplaný po všech stránkách,ale pro řadové diváky je asi příliš těžko stravitelný.Wright prostě zabrousil do jistého patra filmařiny,která jsou vyhrazená jen té menšině,která si dokonale užila třeba Speed Racera.Tam se rozhodně řadím,ale narozdíl od něj mám proti Pilgrimovi několik výhrad.Casting je vypiplaný až běda,to rozhodně,ale Michael Cera si mě prostě nedokázal úplně podmanit a když se mlátil s takovým Chrisem Evansem,nebyl to hlavní hrdina,komu jsem fandil.Dokonale mě ovšem uzemnil Kieran Culkin,protože v roli gay sidekicka hlavního hrdiny vyloženě zazářil.Každý ze sedmi ex má svou osobitost a všechny souboje jsou naprosto originální a nápady nabušené,ale ani to nezabrání tomu,aby se film stal po jisté době monotónní.Divák už totiž jen čeká na to,kdy a kde na hrdinu dopadne další rána a od jaké podivné existence přijde.Samotné finále je pak svou víceúrovností sice ještě více videoherní,ale taky přetažené a zdlouhavé.Vad na kráse má tahle fanouškovská modla tedy více než dost,ale nakonec je dokáže smést ze stolu svým žánrovým rozpětím,vodopádem skvělých nápadů,kterými se skoro až plýtvá a hlavně tunami odkazů na všechno možné.No a do toho všeho se ještě dere spousta až překvapivě pravdivých scén,které hodně říkají o mezilidských vztazích a čistá,krásná romantika.Je mi líto,že film v kinech docela tvrdě propadl,ale je natolik jiný než to,na co se dneska chodí,že jinak to asi dopadnout nemohlo.Já se každopádně hodně těším na další zhlédnutí,protože je docela možné,že po něm se všechny moje výtky,které jsem tady uvedl,změní v prach.A po něm možná přijde další.A ještě jedno.Při tom jednom se totiž vážně všechno pochytat prostě nedá. 80 % () (méně) (více)

MonaSax

Bomba, tenhle film mně vtáhl tak do sebe, že jsem si nepřišla jako divák, ale účastník a hudba byla taky dokonalá, nenechala moje tělu v klidu. Chlupis: Nejhravější, nejzábavnější a nejoriginálnější film za hrozně dlouhou dobu. S tímhle máš naprostou pravdu. ()

Shaqualyck

'You Made Me Swallow My Gum!' Sečtělá tryskomyš Edgar Wright spáchal přestylizovanou šlehu, u které si natěšení honiči popkulturních odkazů ani nestihnou dělat čárky... Arkádové trampoty nesmělého basáka s urologickými obtížemi a sklony k bigamii potěší napříč levely jistojistě nejeden pár očí a uší (Garbage Truck!!!). Do textilu si z ní pak budou zákonitě nejvíc cvrnkat ti, kdož za školou s jiskřičkami v očích kdysi naházeli potají poslední drobáky na sešity do mašinek, na kterých za zaprášeným sklem běžel v primitivním rozlišení Street Fighter, Final Fight nebo třeba Metamorphic Force. A celé je to samozřejmě o tom, že v reálu by si třebas takový Chris Evans s podobným usmrkancem akorát tak vytřel anální otvor, tady však nenávratně kapituluje i se svým nagelovaným hárem a divák je v sedmém nebi (nebo levelu, teď nevím...). Inu, videohry. Kdo neví, nepochopí. ()

Katullka

Tomuhle filmu uškodila délka. Jinak je to jeden z nejzábavnějších děl za posledních pár let. Výborné efekty a vizualizace, to mě prostě baví. Hlavní představitel je na tolik odporný, až je to krásné. Všechno přidává ještě geniální soundtrack, ještě teď mi to zní v hlavě. Mě osobně skvělé strefení do vkusu. Jen škoda délky, kterou jsem už zmínila, a čekala jsem v tom ještě větší špetku stylizace do video her. ()

ScarPoul

Film ktorý si môže dovoliť všetko. Ktorý si aj všetko dovoľuje, ktorý kašle na všetky pravidlá, dokonca má tú drzosť že si z nich robí srandu.. dôležité veci týkajúce sa emócií si kľudne dovoľuje vybaviť jednou vetou, šak prečo nie, veď to bla bla okolo lásky pozná snáď každý.. väčšiu časť sa zaoberá vtipom, ktorý je tak dobre načasovaný až sa musíte počas celého filmu usmievať ak nie doslova smiať. Hudba rachoti celým filmom a pôsobí drsne a pôsobí cool a je farebná a pôsobí ako zbraň a všetci zo zúčastnených od Ceru, fantastického gay kamaráda Culkina, drsného vegána Routha a elegantného Schwartzmana končiac tvoria z tohto filmu nie len akčnú jazdu, nadčasovú cool zábavu, ale aj film na ktorý sa dobre pozerá, je viac účelový, skvelo a trefne napísaný zostrihaný a zrežírovaný, nepôsobí smiešne ani americky ale hlavne, a to je podľa mňa to najpodstatnejšie sa jedná o najzábavnejší film tohto roku. Takúto pecku som už strašne dlho nezažil a hlavne som si tak film už pekne dlho neužil. Plný počet a chcem to pozerať znova a znova a znova.. ()

Lacike

Neskutocne blaznivy a nápadmi prekypujúci ulet urceny pre uzku skupinu divakov (o com svedčia aj mizerne trzby) do ktorej patrim len jednou nohou. Moje tri hviezdicky nehodnotia tentokrat ani tak kvalitu filmu ale uroven nakolko ma tento film bavil. Stale je pre mna najdolezitejsie, aby ma film vo mne dokazal vyvolat nejake emocie. To sa Scottu Pilgrimovi podarilo do urcitej miery az v druhej polovici filmu. Vacsinu film ma stvalo konstantne divne chovanie postav, ktore mi vobec nesadlo. Zaujimavy vizual a plno originalnych rezijnych napadov boli sice ovsiezujucim spestrenim, ale bez podpory prepracovanejsieho pribehu (ktory je prilis banalny a ma nedostatocne definovane pravidla) a menej plochych postav (ktore su profilovane iba výzorom) mi to nestacilo. Jedna so zloziek filmu, ktora ma zaujala najviac boli bitky natocene v preciznom HK style. Necudo ked koordinatorom kaskaderov bol Bradley Allan. Bývalý člen Jackieho kaskaderskeho tímu. Celkovo mi Scott Pilgrim svojim stylom velmi pripominal starsie dielo Edgara Wrighta a to serial Spaced. ()

Caelos

Říkal jsem si: No jéje, v Kauflandu mají akci na koblihy. Ale pak jsem si vzal puding a šel spát do šuplíku. ()

Listeroman

Ze začátku jsem se docela dobře bavil ale později přišel stereotyp a stoupala romantika a už jsem si nemohl užívat hry podle automatové hry.. Hned jak se režisér snažil dostat do děje něco hlubšího pokazil to.. Dobrý film, který je na konci hodně nudný.. škoda. ()

Genero

Praštěná fantasmagorická komedie volně inspirovaná mým životním osudem. Když jsem se seznámil s drobnou submisivní slečnou, která se později stala mou dominantní cholerickou manželkou, musel jsem si nejprve vyřídit účty s jejími čtyřmi bývalými, abych si definitivně získal její srdce a vulvu. Podstoupil jsem tak drsné souboje na život a na smrt ve vykecávání děr do hlavy, chlastání Cuba Libre a hulení trávy. Poslední soupeř byl nejtužší a utkali jsme se na české facky, protože ten hoch byl vegan a Stevena Seagala pojal jako své alter ego. Jenom stroboskop byl asi tehdy rozbitý nebo si světelné efekty Edgar Wright přidal v rámci autorské licence. ()

Khalesi odpad!

Neskutočne škaredý Cera, absolútne nepresvedčivý Culkin- čoby gay a hlavná hrdinka typická holka od vedle, ktorú by si nikto nevšimol, nebyť výstrednej farby vlasov. Nepáči sa mi štýl, akým bol film natočený. Taktiež mi dosť výrazne vadí, že v dnešnej dobe chce byť každý originálny nech to stojí čo to stojí, ale žiaľ to u mnohých končí tým, že si hodia na hlavu modrý, zelený, či fialový preliv a nalakujú si nehty tmavým lakom. Chápem, že rebélia patrí k dospievaniu, ale prečo to všetko musí prebehnúť tak lacno? Podľa mňa aj škaredé kačiatko by mohlo okúzliť svojou osobnosťou, keby nemalo v hlave iba seno, alebo aj neduživý teeneager dokáže slovne skoliť fyzicky zdatnejšieho súpera správne zvolenou poznámkou, ktorá ovšem dáva zmysel a naviac je ešte vtipná. Prečo sú ľudia dnes tak leniví premýšľať? Potom z tých povrchných bytostí padajú výtvory ako tento a ja sa len zúfalo snažím nezačať mlátiť hlavou o stenu. ()

Caszidy

Komiksová a videoherní stylizace celého filmu je vpravdě úžasná. Bohužel to je v podstatě pouze obal. A pod samotným obalem se skrývá kromě řady vydařených vtípků, perfektního castingu(obzvláště "Superman" Brandon Routh, jako "veganský jedi" mě pobavil), nářezové muziky i velká porce nudy. Každopádně snímek má mé sympatie, jelikož něco tak střeleného, avšak přitom v tom dobrém slova smyslu, jsem už dlouho neviděl. ()

BoPo

Videohra skrýžená s komiksom. A na pozadí tohto mixu sa odohráva romantický príbeh. Chlapec bývajúci v krásnom byte so super spolubývajúcim (do role skvelo padnúci Kieran Culkin). Plus dievča, čo má naozaj pestrú minulosť a ešte pestrejšie vlasy (Mary Elizabeth Winstead bola dokonalá voľba). Ich cestu medzi jednotlivými levelmi sprevádzajú prekážky a hlášky. Vizuálna trefa roka. Naozaj radosť pozerať. Pocitovo ťažko identifikovateľné. Zábavné, divoké a spolu so skvelým castingom vytvárajúce jednu z najviac vydarených komiksových adaptácií. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)