Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

Bachy

Mám se Scottem problém. Nedat 5 hvězd je totiž skoro hříchem, když film srší gejzír originálních nápadů a říká si o další a další zhlédnutí. Překvapením pro mě byly perfektně natočené akční scény, kdy ať už se bije kdokoliv v jakémkoliv počtu, tak prostě mám přehled o tom, kde kdo je a co jaká postava dělá. Z počátku jsem měl trošičku problém přijít na chuť Michaelu Cerovi, ale nakonec jsem se s tím problémem popral vcelku slušně. Pablbek z Juna zůstal pablbkem i zde. Možná bych potřeboval jednu, či dvě dospělejší postavy. Každopádně bych se nebránil dalšímu podobnému snímku a už vůbec ne dalšímu zhlédnutí. Takže ačkoliv je to trošku moc teen a můj personální boj vyhrálo Kick Ass, půjdu do dvd obchodu, koupím a třeba poté přihodím i poslední mrchu. A mimochodem jsem asi výjimkou, ale já měl radši souboje, než když krafali. Zpětně přihazuji. Je to své a je to skvělé. ()

LoLaa

Trochu jinak pojatý příběh o boji za lásku mě upoutal nejen zpracováním, efekty, ale i celkem vtipnými dialogy, hudbou a znovuobjevením velmi dobrých hereckých výkonů nejen Michaela a Mary Elizabeth, ale i Anny Kendrick či Chrise Evanse. ()

Lenny.M

Obdivuju lidi, kteří tohle natočili - protože já bych takovou debilovinu v životě natočit neuměla :D Po celé trvání filmu jsem se chytala za hlavu a klepala si na čelo, jak tohle může být tak očekávaný film, navíc když hlavní roli stvárnilo takové Ucho...:D Nicméně to mělo něco do sebe a za Mary Elizabeth Winstead a lesbickou příítelkyni si to 3* prostě zaslouží.. ()

iamek

Tolik úžasných a cool nápadů se v jednom filmu jen tak nevidí. Edgar Wright se s těžkou látkou popral fantasticky a natočil film, který se možná už teď stal kultovním. Scott Pilgrim vs. the World není snímek pro masy, ale jen pro několik nadšenců co v mládí pařili videohry a četly mraky komiksů. Z herců mě nejvíce potěšil homosexuál Kieran Culkin, který si za tenhle výkon zaslouží nominaci na oscara. Roli si užíval a zvládnul to moc dobře. Výběr Michaela Cera do role Scotta byl taky dobrý tah a těžko si v téhle roli umím představit někoho jiného. Jen škoda nudného závěru a ještě větší škoda je to že film finančně propadl. ()

Chrustyn

Jako absolutní komiksový neznalec, nedokážu posoudit, jak se film podobá kreslené předloze, ale s klidem můžu říct, že se jedná o vizuálně jeden z nejzajímavějších filmů za posledních několik let. Edgar Wright je velice zdatný režisér a vždy si ve svých filmech zajímavě pohrával se střihem i celkovou vizuální podobou, ale to co předvádí zde jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Pokud k tomu ještě připočtu na první pohled jednoduchý, ale zároveň zajímavý nápad a velice dobrý výběr herců nemůže vzniknout nic špatného. Ale... . Ze začátku to je fajn asi jako když se díváte na opravdu pěknou slečnu, ale později se vám jaksi začne okoukávat a odvrátíte zrak, protože už nemá nic čím by vás překvapila. To samé je i v tomto filmu. Ze začátku paráda, plno vizuálních parádiček, povedená akce, občasné hlášky či vtipné vychytávky, ale po půlce filmu se to přeci jen přejí a poté už opravdu nemá film co nabídnout. Nic jsem od filmu nečekal, takže se nedá říct, že by mě zklamal, ale po slušném rozjezdu je docela škoda, že film s dechem nevydržel až do konce. ()

SeBig

Docela hodně přehnanej a zajímavej filmek podle komixu...bylo to dobře spracovaný, dalo se na to koukat taky velký plus že to trochu vypadalo jako hra ale zase to bylo takový divný ve střihu atd..ale smál jsem se ()

klerik

Je to rozhodne zaujímavé. Samotné súboje nie sú až tak dôležité (a je ich trochu priveľa), ale sú natočené dobre, s fajn trikmi. Čo sa týka toho fantazijneho rozprávania príbehu, SUCKER PUNCH to mal premyslené lepšie. Inak klasická Cerovina, ktorá má ten problém, že sme tu už mali RANDE NA JEDNU NOC alebo JUNO... ()

korbitch22

Poslední dobou velice oblíbený styl točení,těchto comixů,ať už je to Kick-Ass,Defendor či právě Scott Pilgrim,mi nijak zvlášť do oka nepadl a přiznám se,že první půl hodinu u sledováni tohodle opusu,jsem trnul hrůzou,na jakou sračku se to zase dívám,začátek je neskutečně pomalej a nudnej,v šíleném střihu který jede okénko od okénka jako v comixu a to se mi vůbec nelíbilo.Pak se film konečně rozjel a já jen žasnul,co mi to právě Wright servíruje za pekelně vtipný guláš:-) Cera mě mile překvapil,od Super Bad serm ho neměl rád,ale tady válí jako drak a pekelně hláškuje,skvěle ho doplňuje Kieran Culkin,který se evidentně uchytil lépe než náš starý známý Maculay....Tempo je vražedné a jeho protivníky jsou emo karatisti,drsní herci,vegan geláči,zhrzené lesby atd. Šílené postavičky,skvělý humor,dokonalá akce,příjemní herci a vynikající muzika,mi nudný začátek zcela vynahradili a ve finále mi Scott Pilgrim sedl mnohem více,než jeho starší bráška v podobě Kick-Ass.....příjemné překvapení a super zábava za milých 85%. ()

Ghoulman

Ať si říká kdo chce co chce, nemůže popřít, že Scott Pilgrim má naprosto geniální styl. Práce s kamerou a střihem je prostě neuvěřitelná. A i příběh je mnohem inteligentnější a promyšlenější, než by se na první pohled zdálo. Když to neberete přespříliš vážně, jak to zde mnoho lidí dělá a trochu povolíte uzdu své fantazii, je to skvělá komiksová jízda, nebál bych se říct, že jedna z nejlepších.. ()

Jirka_Šč

Když jsem začal sledovat se svojí dcerou, bavili jsme se úžasně. Pak jsem musel odejít a vrátil se pozdě večer a film dokoukal sám. Už jsem se tolik nesmál a ani mi to nepřipadalo tak zábavné. Asi proto, že toto je film, při jehož sledování oceníte společnost. Na druhou stranu je to natolik uletěné, jedinečné a kreativní (jsem přesvědčen o budoucí kultovosti tohoto filmu, osobně věřím v naše časté domácí projekce) že se má mysl vážně zabývala absolutním hodnocením, nakonec však převážil pocit, že jsou filmy, ze kterých jsem nadšený podstatně víc. ■ Z postav oceňuji s jemnou ironií hrající Mary Elizabeth Winstead, úžasného homosexuálního, avšak velmi pragmaticky uvažujícího Kierana Culkina (zvlášť jeho schopnost sms-kovat i v alkoholickém delíriu je úžasná), oceňuji i Ellen Wong, která podle mého názoru nenápadně, ale velmi dobře hraje (...looove). Ze scén mě fascinovaly okamžiky, ve kterých se hlavní hrdina probere s výkřikem ze sna a probouzí tím své spoluspící (kolik chlapů je možné narvat do jedné postele je prostě neuvěřitelné). Nebo ta, kdy jeden ze zlých ex udeří dívku tak silně, že jí tím odstraní barvu z vlasů (s dodatečným komentářem: "Jsem natolik celebrita, že si mohou dovolit mlátit holky."). ()

Scalpelexis

Wuch, tak to byl úlet na Ntou! Skvěle stylizovaná videoherní pecka posetá nápady, které by asi jen tak leckterý člověk dohromady nedal, davá vzpomenout na vyšinutý Suckerpunch v komediálním hávu. Když jsem četl něco o tom, že hlavní hrdina bude muset bojovat proti expartnerům její vyvolené, představoval jsem si různé druhy soubojů, ale stále to nebylo ani trochu blízko. Jak už spoustu lidí přede mnou komentovalo, vizuální stránka je vskutku neobyčejně hravá a je tahounem celého filmu. Naopak to se nedá říct o hereckých rolích, které krom Culikna nestojí víceméně za zmínku (zvládlo by více lidí). Chválim za skvělý nástup, film postupně graduje, ale bohužel k závěru mu těžce dochází dech a hrozně drhne, což kazí na celkovém dojmu a vůbec, příběh je jinak poměrně plytký. Mít to o nějaké minuty méně, tak bych si tolik nestěžoval. ()

mcb

Ale vlastně proč ne. Scott Pilgrim je sice věrnou adaptací předlohy, ale vytratil se z něj veškerý život. Wrightův první počin bez dua Pegg-Frost postrádá jakoukoliv ucelenost a rozpadá se na sled bizarních miniepizodek plných bezbřehé tvůrčí kreativity. Estetika videoher nemohla být snad lépe přenesena na plátno, ale je škoda že až na ní jde všechno ostatní do kytek. To mluvím hlavně o absolutně nefunkční romantice (přirovnání k VSNM se upřímně směji), přičemž hlavní hrdinové vypadají jako párek bezkrevných mrtvol, pro které je "osudová" láska hodně vzdálený pojem. Stejně jako bezduchý děj, který by měl nejspíše směřovat do geekovsky emocionálního finále, místo když hrdina získá ještě jeden život, nezavýskáte nadšením, nýbrž si uvědomíte, že celé finále budete muset projet ještě jednou. Většina zlých exboyfriendů je naprosto nudných a nevyužitých a vy jenom čekáte až přijde něco opravdu "cool". Nepřijde. Aspoň že souboje jsou přehledné a vizuálně zajímavé, kdyby byl film celým jejich sestřihem, neváhal bych jít s hodnocením výš. Ale to už jsem v jiném profilu. Od Speed Racera určitě nejnepřístupnější film pro masové publikum. Slabší 4*. ()

heyda

Kde se hrabe Tarantino. Tohle byla originální směska, jaká se vidí jen jednou za spoustu let. Krom toho, odteď chci jen holku s modrýma vlasama :-D ()

Yardak

Příběh spadá do konceptu naprosté ujetosti až na půdu, že Kick-Ass je proti tomu romantická pohádka :-)). Cera je celý film nesympatický, že to musí zachraňovat skvělý Kieran Culkin! Z dalších herců se dají pochválit Simmons, Routh, Wong, Evans a ještě k tomu skvělé cameo měl Thomas Jane. Opravdu netradiční komiks:o). Ještě za 4. ()

mat.ilda odpad!

Co to??? Ocitla jsem se omylem v nějaké fucking console database? Tak ne, jen zdejší hodnocení někdy bývá velmi velmi velmi velmi zavádějící.... ()

Stanislaus

U tohoto snímku velmi záleží, jestli jste ochotni přistoupit na pravidla, která platí ve světě Scotta Pilgrima, ve kterém lítají vzduchem vtipná slova, či se zde odehrávají spektakulární souboje mezi soky v lásce. Já osobně jsem se těmto ztřeštěným pravidlům nepodvolil, a proto na mě tento film působil chvílemi až příliš přehnaně a absurdně. To, že jde o velmi originální směs nápadů a sled obrazů, o tom není pochyb. Ale prostě mě to nebavilo tak, jak mělo nebo mohlo. Zkrátka divoká sprcha barev, pěkných scén a efektů, ale to vše je obaleno dosti podivným příběhem, který mě bohužel nezaujal. ()

Flego

Jednoduchá story zabalená do úžasného spracovania. Vodopád filmárskych nápadov, dvoj - trojobrazy bojujúcich protivníkov, niekedy absúrdny humor, hudba... čo si ešte želať. Nuž, príbeh. Ten je povrchne primitívny, degradujúci všetok ten obrazový orgazmus, ktorého sme svedkami. Bohužiaľ som v romantickej rovine neveril ani Michaelovi Cerovi, ktorý mi skôr ako lámač sŕdc pripomínal zle vyspatého mloka. ()

anais

Vizuálně dokonalé, rytmicky strhující, hudebně pohlcující...ale i přes to, a možná právě díky tomu trochu chladné. I tak si ale Pilgrim nezaslouží méně než pět, protože film tak nabitý nápady a schopností udržet divákovu pozornost se jen tak nevidí. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)