Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

InJo

Ne tak úplně můj šálek... piva (nebo možná spíš LSD). Režijní a celkově vizuální a technická vypiplanost (ten střih!) si zaslouží uznání, ale nevtahující děj a místy (na můj vkus) přehnaná zhulenost už moc ne. Chápu, respektuji a poměrně často i s radostí přijímám komiksovou a videoherní estetiku a stylizaci, ale i ty by měly mít své meze (občas jsem si říkal, že v tomhle filmu je možné úplně všechno - a to vskutku není pochvala). A když jsou navíc aplikovány na vcelku triviální příběh s nudným hlavním hrdinou (Michael Cera a jeho vykleštěný hlas mě začínají docela iritovat, viva Aaron Johnson a Jesse Eisenberg!), tak člověk brzy dostane neodbytný pocit, že se tu nebetyčně plýtvá (Wrightovým) potenciálem. Nenudil jsem se, ale nebýt té neutuchající palby nápadů (Wright dokáže filmovou řečí chytře podat pomalu všechno, co si zamane), asi bych byl pěkně zpruzený (i když někdy je to fakt až moc velký úlet). BTW Wright by měl natočit aspoň jeden akčňák narvaný kontaktními souboji (až uvidíte tohle, pochopíte proč). 50 % ()

gilmore_girl

Nuze... zvlastni film. Ma spoustu skvelych vychytavek a uzasneho Kierana Culkina, ale celkove je to dost ujete. A hlavne o nicem. Navic hlavni predstavitel ma do herce daleko, ackoli nejake ty bojovky docela zvladnul. Jednu hvezdu navic si vsak film vyslouzil uz na zacatku za melodii k Universal :). ()

Sobis87

Pamatujete si ještě na progresivního Speed Racera sourozenců Wachowských, kteří estetickou syntézou japonské anime a komiksové a videoherní stylizace stvořili něco natolik nezvyklého a unikátního, že to z komerčního hlediska prostě muselo propadnout? Nuže, historie se opakuje – přichází Scott Pilgrim, který si to ve jménu lásky musí rozdat se zbytkem světa…a především pak se sedmi ďábelskými „ex“ svoji vyvolené. Jedná se o film natolik zvláštní (či formálně ozvláštněný) a svérázný, že už z nějaké dvouminutové ukázky musel spoustu konzervativních diváků odradit. Přitom vypráví klasický příběh o klukovi („looserský“ král Michael Cera), který se snaží získat srdce a další orgány dívky, se kterou prostě není snadné randit (jedna z mnoha atrakcí filmu – Mary Elizabeth Winstead). Scott má samozřejmě vstřícného spolubydlícího (další z potomků dvojice, která má v oblibě dávat svým dětem nezvyklá jména – Kieran Culkin), který je tak trochu homosexuál, dále je nucen zpovídat se mentorující sestře (ta holka trpělivě naslouchající slepičce Belle ze Stmívání – Anna Kendrick) a hraje v rockové kapele Sex Bob-omb, kde mimochodem bubnuje jeho ublížená bejvalka. Navíc si Scott krátce před tím, než ho okouzlí doslova vysněná Ramona, začne slibný vztah s Knives – asijskou středoškolačkou (nehorázně roztomilá Ellen Wong), která se ho nechce jen tak vzdát…prostě normální život mladého muže čelícího komplikovaným vztahům a nástrahám lásky. Nástřel příběhu filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa zní tak trochu jako námět nějaké nezávislé dramedie pro mladé, jenže – zaprvé – Scott stál nějakých 80 milionů dolarů a ani jeden „zelený Washington“ u něho nepřišel nazmar. A – zadruhé – ten film obsahuje tak ohromné množství ozvláštňujících prvků, že se pod nimi ona prostota celého příběhu prostě ztratí. _____ Scott Pilgrim je koncipován jako fúze videoherní a komiksové estetiky (předlohou je právě komiks). V praxi to znamená, že jsou různé zvuky a ruchy vizualizovány tak, jak jsme si na ně navykli při čtení komiksů, taktéž dochází k rozdělování obrazů, nikoliv však v duchu filmů Briana De Palmy, ale právě jakožto simulace dělení do komikových políček. Podobnost s videohrami je jasně čitelná především v akčních scénách, které připomínají osmibitové „bojovky“ – každý poražený oponent se rozprskne na tisíce mincí a Scott za něho dostane tisíc bodů, v rohu obrazu se sčítají „komba“, atd. Vizuální ztvárnění některých postav odkazuje zase na japonské videohry, postava Ramony jakoby vypadla z nějaké manga hry a navíc v kabelce schované takřka dvoumetrové kladivo, které svítí modrou „rozpixelovanou“ září. Těch nápadů je zde opravdu spousta, není v lidských silách je všechny vstřebat hned při první projekci a jejich samotný výčet by vydal na obsáhlejší seminární práci. Celkově vzato tvůrci skrze tuto stylizaci cílí na zasvěcené publikum obeznámenou s videohrami, komiksy, alternativním rockem, mediálními kulty a popkulturou všeobceně – jenom tito diváci dokážou Scotta Pilgrima plně docenit. Zatímco jedni přijmou „pošahanou“ stylizaci za svou a každou další minutu se budou rozplývat nad neustálým přívalem maličkostí (Scott za celý film vystřídá spoustu triček – např. s potiskem Astroboye nebo „Zero“ triko, které nosil Billy Corgan ze Smashing Pumpkins), jiní si prostě jen řeknou: „Co je to, sakra, za kravinu?“ „Cože, veganská policie?“ „Asijští DJ-ové vyvolávající z mix-pultu digitální draky?“ „Co to má jako znamenat?“ Scott Pilgrim je z diváckého hlediska velmi vyhraněnou podívanou a lidem, kterým hned napoprvé nepadne do oka, prostě už nemá cenu cpát vlastní názor, jak „cool“ a super to celé je, neboť na ně režisér Edgar Wright prostě nebral ohled a často by se ve filmu ztráceli. Tohle je film především pro geeky a naznačuje to hned úvodní logo Universalu předělané do osmibitové verze. Na druhou stranu jsem byl na filmu i s přítelkyní, která hrám a komiksům neholduje a film se jí přesto líbil, a to díky funkční a v základu pravdivé romanci, vražednému tempu, nepolevujícímu nadhledu a humoru fungujícímu i za hranicí popkulturních znalostí. ______ Co se týče sedmičky „ďábelských ex“, kterým musí Scott vykopat mince ze zadnice, tak ani zde nelze než chválit. Jejich vizualizace a nadnesenost je ohromně zábavná a Ramonin první ex-přítel indického původu si dokonce střihne nefalšované muzikálové číslo v tradici bollywoodských blockbusterů. Všichni jsou navíc skvěle obsazení – Chris Evans je za ultimátního drsňáka, Brandon Routh jako vegan se superschopnostmi odkazující na svou roli Supermana dokonale pobaví a Jason Schwartzman v úloze „finálního bosse“ je už pomyslnou třešničkou tohoto bombastického dortu. ____ Zjednodušeně řečeno Scott Pilgrim proti zbytku světa ukazuje, jak by asi vypadala romance v mysli vášnivého hráče starých videoher (ty nové spíše tíhnou k realismu a naopak napodobují filmovou formu) a čtenáře komiksů, přičemž v obou ohledech jako největší vzor posloužila asijská produkce (např. série Final Fantasy, atd.) () (méně) (více)

IQ Tiqe

Pocity po zhlédnutí? Nejsou tak špatné, jako film samotný. Ze začátku jsem zápasil se stylem - superrychlý střih, trochu dokumentárního charakteru a bez delších dějových scén. Na ty jsem si zvyknul, no, spíš je přetrpěl. Forma dalece přebíjela mdlý obsah. SPOILER: Klukovi se líbí holka, na kterou by v běžném světě neměl, ale začnou spolu chodit, a pak zjistí, že se musí postupně vypořádat v boji s jejími expříteli. Všechno je ve stylu počítačových akčních her a guitar hero, což není nutně špatný, ale vůbec mě to nebavilo, prakticky veškeré bojové scény mi připadaly zbytečné a neskrýval se za nimi žádný další děj. Co dodat - herci byli fajn (obzvlášť Kieran Culkin ve vedlejší roli všechny přehrával o několik tříd), ale tím to hasne. ()

Jordan

Tak na tento film som sa tešil a miestami prekonal aj Kick-Ass . . . ale všetci dobre vieme, že Edgar keď sa do niečoho ide pustiť, tak na danom ihrisku vie všetko, videl všetko, počul všetko, nemá ho čo prekvapiť. Keby šiel robiť film o a z druhej svetovej vojny, pravdepodobne by v kvíze o faktoch druhej svetovej vojny tromfol všetkých historikov sveta . . . alebo . . . možno by ich netromfol vo faktoch, no rozhodne by vedel, ako druhá svetová vojna vyzerala - vo filme! nebudem túto úvahu ďalej rozvíjať - to, čo sa od neho čakalo zvládol na výbornú. Keby bol film o 12 minút kratší, (keby som - priznávam - poznal predlohu) a keby to písal ako predošlé s Peggom (asi sme po tomto filme zistili, kto z dvojice scenáristov dával Edgarovko-Peggovkám slovný humor - nie, že by sa tuto pár kúskov nedostavilo a nie že by nebolo pár aj veľmi vydarených) zdvihol by som o jedno . . . a z opačnej strany - nemilovať comixy, nemať tak skvelé efekty, formálne vychytávky, hračičky a kudrlinky (počínajúc skvostnými úvodnými titulkami) a nebyť tam slušného počtu mladých herečiek, z ktorých každá bola k svetu (a čím hlavnejšia postava, tým priamo úmerne viac k svetu) nemohol by som ísť pod nadupané geek-emo-popkultúrne 4. ()

Sinecod

Trailer mi sliboval výbornou zábavu, napětí a skvělou vizuální stránku. To jsem v podstatě dostala, ale jen hodně poskrovnu. Jo, neni to blbý, trapný i to odsejpá, ale já čekala víc. Mnohem víc. To nejlepší už je v traileru a ten zbytek, je, no dobrej. Vadí mi nevýrazná hudba. Líbili se mi takový ty malý věci. Jako bílé nápisy na černém podkladu, to, že sbírá body, když se jde vyčůrat a je tam Pee Bar nebo mlátí hlavou do stromu a je tam nápis Thonk, víte jak, taková ta originalita. Díky ní dávam čtyři hvězdy. Co je fakt divný, že lidi lítají, jeden týpek vezme druhýho za flígr a pošle jej kamsi do vesmíru, načeš se vrátí, buchne sebou na zem a pak vstane a lidi na to jen koukaj. Výborný Kieran Culkin, kterého mám ráda už od Kouzelné země skřítků a děsná postava Kim. Kdybych takovou holku znala, tak bych jí jednu pořádně ubalila. Jediný z čeho jsem měla husí kůži byl před tímhle filmem trailer na Harryho Pottera. Nejvtipnější moment: když jeden evil ex-boyfriend říká Scottovi, ať to řekne uklízečce v pondělí, protože uklízečka oprašuje prach a on bude prach. A až v pondělí, protože je víkend a cleaning lady nepracuje :) A navíc, byl to den premiéry a v sále bylo pět lidí včetně mě. Ostuda! Až to uvidim podruhý, možná dam hvězdy tři. Velké zklamání..._____Po druhé projekci nechávám hvězdy čtyři, páč je to dobrý film. Teď mě bavil mnohem víc...Paráda! ()

HoneyBunny

Je to nápadité, má to drive, dobře vybrané herce a skvělého režiséra. Škoda že Scott Pilgrim je tak povrchní film. To, co vám u něj bude chybět, jsou emoce. I když rozbuškou hlavního děje má být láska, je vám úplně putna, jestli hlavní hrdina skončí s Ramonou nebo mladičkou čínskou středoškolačkou (i když Ramona je cool a každých deset dní mění barvu vlasů. Chápu, že díky té spoustě Wrightových vychytávek a nápadů může být v určitém okruhu geeků Scott Pilgrim považovaný za kultovní film - a není na tom nic špatného. Ale my, kteří bychom se rádi na hrdiny filmů aspoň minimáně emocionálně napojili, tenktokrát přicházíme zkrátka. A... taky uvažujete o tom, že přejdete na veganství? ()

Tsuki

Slovy jedné z postav: Wicked! Šílené a nesmyslné, ale zároveň originální a nápadité. Body sice tomuto filmu ubírá příběh, který je v základě docela slabý, ale forma a vtip jsou tak skvostné, že příběh jako by téměř nehrál roli. Co se týče vtipu, tak tím to přímo sršelo (věta přeložená v titulcích jako "Ty hnusný hnuse" sice možná nebyla z těch nejvtipnějších, ale já se u toho tak zasmála, až jsem se skoro zakuckala - taky proto, že pokud si vzpomínám, už jsem sama něco podobného někdy vypustila z úst). A forma se bude líbit těm, kterým nejsou cizí komiksy a videohry. Ještě jsem neviděla žádný jiný film, který by tak věrně kopíroval komiksový styl. Scény se střídaly skoro tak rychle, jako kmitáme pohledem od jednoho k druhému komiksovému okénku. A kupodivu to fungovalo víc než dobře. Zkrátka z kina jsem odcházela s úsměvem od ucha k uchu. Jeden z nejlepších a nejpreciznějších filmových nesmyslů, jaké jsem kdy viděla. ~(4,5)~ ()

Vodnářka

Chvíli mi trvalo, než jsem přistoupila na princip jakého si převedení pár komiksových prvků na plátno, ale nakonec musím uznat, že se to Edgaru Wrightovi povedlo velmi dobře. ()

Anderton

Film od hlavy po päty naplnený geniálnymi nápadmi v dvoch z troch záberov. Lenže je mierený predovšetkým na publikum plus a mínus 5 rokov od Scotta, alebo na hard core nerdov ľubovolného veku. Alebo najlepšie ak sa to prekrýva. Je paradoxné, že vzhĺadom na to, že po prvej bitke chápeme, že nás ich čaká ešte 6, pôsobil na mňa tak nápaditý film nakoniec monotónne. Objektívne je to možno aj za plný počet, ale hodnotenia filmov sú predovšetkým o subjektivite, takže sorry Scott. ()

Frajer42 odpad!

73 %? Na to se dá povědět pouze: ,,chňo, chňo, chňo"! Tento film je totální ujetá zmrdovinka a hlavně strašně dlouhá nuda. Je zde přibližně 3 - 5 úsměvných hlášek, které dohromady nezaberou ve stopáži o málo více než minutu. Všechno ostatní je jeden velký omyl, který se tvůrci snaží maskovat za spousty efektů a režisérských hříček. Vlastně ten nosný příběh je natolik krténský, banální a ubohý, že ty samotné hříčky jsou to jediné o čem se dá psát se vší slušností. Herce, který nese jméno Michael Cera jsem viděl v tomto filmu podruhé a pevně věřím, že už ho nikdy více neuvidím, protože se mi stihl slušně zprotivit. Vlastně celkový výběr herců a hereček byl naprosto žalostný. Ale nalejme si sklenku čistého vína. Taková sračka si ani lepší herce nezasloužíla. Opravdu je mi záhadou, že se tady najde tolik debilů. Ano, fanklub je docela rozrostlý, ale neberte si to nikdo prosím osobně. Má úcta a jasný odpad! ()

Kothy

Tak u tohohle film jsem se náramně bavil. Vychutnal jsem si každý detail. Výborný komix. Skvělé fóry. Prostě celé je to jedna velká videohra. Souboje se zlými ex byly super. Nejvíc se mi líbil souboj kapel, ten byl famózní. Menší roli tam má i Chris Evans. :) Výborná hudba: "We are Sex Bomb-omb!" ()

boshke

Michael Cera byl jednoduše stvořen pro role nesmělých paniců... Sympaticky nadsazené, avšak pro mne příliš ulítlé mimo realitu. Plus za Culkina v roli Wallace... 60% ()

swamp

Edgar Wright ukázal, že je pan režisér a že zkrátka UMÍ bavit. K tomu mu dopomáhá nejenom herecký ansámbl s ústředním geekem Cerou, sexy Winstead, gay Culkinem, lolitkou Wong, celou kapelou a sedmi ďábelskými ex.. ale především vizuálně našlapané pokoukání doplněné parádní hudbou. "'Tell it to the cleaning lady on Monday.' 'What?' 'Because you'll be dust by Monday.. because you'll be pulverized in two seconds. The cleaning lady? She cleans up.. dust. She dusts.' 'So, what's on Monday?' 'Cause... it's Friday now, she's the weekends off, so.. Monday, right?'" Pravděpodobně si seženu komiks. :) "You punched me in the boob! Prepare to die, obviously!" ()

teutates

Úplne mimo moju mísu... M. Cera je vážne "asshole", nebavil som sa, nudil som sa. Mr. Scott Pilgrim nezaujal. Bez očakávaní, bez predsudkov... proste ee, nevyšlo. 4/10 Kamoš mi vravel ak sa ti páčil Speed Racer tak toto sa ti bude páčiť tiež... pozor! omyl, žiadna podobnosť v tom nie je a nedá sa to ani náhodou porovnávať. ()

DwayneJohnson

Nesouhlasím s názory, či hodnocením, svých některých, oblíbených uživatelů, že by to bylo něco podprůměrného. Scott Pilgrim je naprosto úžasná komedie, kterou si budu pamatovat možná do smrti. Plná skvělých akcí, hlášek a opravdu vtipných situací, v tom nejlepším slova smyslu. A Michael Cera je bůh. Aspoň pro mě určitě, proto dávám za pět, ať si kdo chce, co chce říká. ()

predators

Jedním slovem, bomba! Začátek se vyvíjel v zarytých kolejích trapných teenagerovských komedií, ale po pár minutách jsem byl uzeměn pořádnou dávkou originality, zábavy a kdoví, co ještě. Zmínit musím hrátky s videoherními vsuvkami, kameru a střih, a vůbec jsem z Pilgrima dočista unešený. Plus vynikající casting a...a prostě všechno! Tak má vypadat zábava a Edgar Wright má u mě palec nahoru. Taky hlavně za to, že nechal sedět doma v kuchyni u rozlitého čaje Simona Pegga! 85% ()

Slartibarkfast

Nechtěl bych nikoho urážet, ale tohle byla tedy solidní břečka. Docela mi to připomnělo Power Rangers. Připadal jsem si jako bych měl vypít sklenici piva, o kterou se už někdo pokoušel před dvěma hodinami, ale nezvládl to a obsah vrátil zpět. Hlavní hrdina vypadal jako totální hňup, kterého vydávali za lamače dívčích srdcí. Mnoho z hlášek bylo vyloženě pro děti předškolního věku a pokusy o vtip tu mnohdy zůstaly nenaplněny. Nejlepší byly asi scény s jeho teplým spolubydlícím a opravdu sympatickou Mary Elizabeth, která vypadala jediná "normálně". Jinak to byla vcelku slátanina, která se stávala místy až nepřehlednou. Tomuhle tedy opravdu neholduji a jsem rád, že jsem to přežil bez nějakých duševních komplikací. Ty tři hvězdy jsem rozmýšlel opravdu dlouho a je to jen díky Mary s barevnou hlavou a občas pěknými efekty a souboji.. Ale celkově jsem měl spíše "WTF " pocit. 50% ()

nash.

Když už ptákovinu tak totální. Přestylizovaný, ve všech směrech přepálený úlet, svižne odsýpající, originální, natočený s chutí a narvaný nápady, velkými i drobnými, tak, že by si s tím jiný vystačil na celou kariéru. Co záběr to vtípek či vizuální legrácka, co věta to vtípek, hláška, narážka nebo odkaz. dokonce i tím kontrastem mezi příběhem a jeho zpracováním mě bavil. Dokonale mi sedl do nálady a užil jsem si ho od začátku do konce. K tomu jako bonus Mary Elizabeth Winstead taky neměla chybu. Ideální volba pro hravé fajnšmekry. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)