Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

Slider

Komiksy Scotta Pilgrima patria k tomu najlepšiemu čo som čítal, (to podotýkam, že neznášam mangu - a áno, viem že Pilgim nie je manga ale ľudia to zvyknú často prirovnávať) ale úprimne som neveril že sa podarí narvať šesť dvesto stranových kníh do dvojhodinového filmu. Zdá sa, že to ale predsa vyšlo, a ešte ako efektne. Neskutočná explózia nápadov a ultra-nadupaných akčných scén(!!) majstrovsky zostrihaná(!!) do výborného celku. Čo teda celý film podkopáva? Cera ako Pilgrim, ktorému človek neverí ani jedinú sekundu na scéne. Komiksového Scotta milujem a fandím mu, filmového neznášam a od prvého súboja mu prajem smrť. ()

hroubek

Edgar Wright je geek každým coulem, a proto má můj respekt. On a Universal, že měly koule a šli do toho. Jak u Soumraku mrtvých, kde vyloženě parodoval zombie horory typu jako Úsvit mrtvých a nebo Noci oživlých mrtvol. Tak u Jednotky příliš rychlého nasazení si zahrál zas na Michaela Baye a složil poctu buddy movies. Plně chápu co se lidem na Scottovi nelíbilo, ale právě proto se mi to líbí ještě víc. Ať už jsou to narážky na videohry, komiksy a spoustu dalšího co nestačíte pobrat. Michael Cera zahrál Scotta přirozeně, ale místy se chová jako blbec. Zato Mary Elizabeth Winstead mi celý film připomínala Kate Winslet z Věčného svitu neposkvrněné mysli a nejen kvůli vlasům. A pak tu máme 7 zlých ex,kteří jsou perfektně obsazeny. Přesto jsem, ale celý film čekal, že zpoza rohu vyskočí Pegg a Frost a ukradnou si celou scénu pro sebe. PS: Nedávno jsem dočetl komiksy a pustil jsi film znovu. A mohu prohlásit, že film stále neskutečné tempo, stovky geniálních nápadu a perfektně využívá komiksovou předlohu. Škoda, že se nemohlo zajít mnohem více do detailů. ()

Imune

Tenhle snímek s lehkým nádechem Kick-Asse je naprostá bomba. Je to zase něco novýho, ten styl jakým je to natočený. Technickou stránku myslím, že nemusím komentovat. Rychlý, stručný, lehce pochopitelný vtípky byly parádní. U scény, kde Knives po rozchodu navštěvuje Scotta jsem myslel, že chcípnu. A vtípky při akčních soubojích byly překvapivě taky dost povedený, což se u takových filmů jen tak nevidí, vetšinou to vytvoří takovou tu trapnou chvíli, ale tady to ve svým tempu nemohlo nic pokazit. Na ději to trochu kolísalo, kvůli té skoro dokonalé komixové atmosféře nezbylo místo na pořádnej děj, kvůli kterýmu nemůžu dát pětku. 85% ()

Honzua

Wright ukázal něco nevídaného. Spojil tři média do jednoho, aniž by film jako takový stáhl do pozadí, a propletl jej celý neuvěřitelnými detaily. Až po druhé projekci jsem si ovšem uvědomil spoustu dalších věcí. Že finále (boj párů) bylo takové jaké mělo být a mělo proto své důvody jak v perfektním spojení oněch medií, tak v příběhu samotném, Že i tak vedlejší postava jakou byl Comeau byla propracovaná (úžasné narážky), Že jsem měl před sebou strašně krásnou zpověď mé generace a Že mě ten film pohladil na duši. PS. Bluntman to řekl moc hezky. ()

Brain-D

Totální ujetá originální šílenost, která nezná hranic. Smíchaná romantická komedie s videohrou- výsledek - Michael Cera děvkař, který umí kung-fu a ničí Ex své nové holky. ()

Linka2

Hodně originální a graficky povedené komiksové zpracování. Myšlenka a celá zápletka taky dobrý. Co mi vadilo bylo až moc rychlé tempo, příliš výrazná hudba (celá ta cool amatérská teenagerovská hudební skupina mě začala brzo nudit a lézt na nervy zároveň) a přehnaný počet expřítelů se zbytečně dlouhými bojovými scénami. Co mi ale sedlo je herecké obsazení. Michael Cera (pro mě už napořád Paulie Bleeker) je nepřekonatelně milá postava za všech okolností. Takhle nějak bych si představovala svojí první lásku, kdybych si jí měla vymyslet. Další šťastná volba byla Mary Elizabeth Winstead. Postava spontánní trochu nedobytný holky, co každý týden mění zářivé barvy vlasů, má rudě namalovaný rty a sama pořádně neví co chce jí prostě sedla! Škoda té přehnané stylizace do videoher a příliš divoké snahy vystihnout dnešní svět mladých... ()

Aven

Komiksové a videoherní prvky jsou skvělé, ale jinak jsou všechny povedené vtipy už v traileru. A docela by mě zajímalo, jestli je Michael Cera schopnej zahrát něco jiného než losera - ne, že by mu to nešlo skvěle, ale už to začíná být ukrutně ohrané. ()

uglug

Konečně zase nějaká pořádná komedie!! Do tří čtvrtin filmu jsem brečel smíchy, bohužel konec už je trošku slabší, takže pro mě výsledně "jen" 8/10 ()

Danny F.

Všechno kromě bojových scének bych vystříhal. Připadalo mi to jako pohádkovo pubertální blbost s trapnými nápisy všech pazvuků a vizuálem videohry. Velmi neúčinné a bez vtipu. Snad jen něco málo stálo za pousmání. 55% ()

JayD

Tak tohle byla jízda!!! Spousta nápadů, skvělá hudba souboje jaké ani v Mortal Combat neuvidíte :-) a spousta vtipu. Komiks převedený na plátno jak se patří, i se svojí notnou dávkou sebeironie. I takhle se dají točit filmy a já musím přiznat, že právě takhle se mi to opravdu líbí a baví mě to. Dávám 85% :-) ()

Terzeus

Pocta geekovine a videohrám a vôbec, jednému z vyznávaných smerov dnešnej mládeže. Je to v dnešnom čase presne to, čo Lucasovo Americké Grafiti v sedemdesiatych rokoch (akurát s vymysleným príbehom). Zároveň je to spracované s tou istou láskou k látke ako spomínané Grafiti. Vzhľadom k téme je to navyše obohatené vizuálnou hravosťou, štylistickým umom a hlavne je na hony cítiť úprimnosť, prostú túžbu po ukážke toho, čo množstvu tínedžerov dnes dáva viac menej isté krídla. Nejde si nepovšimnúť občasný Wrightov sklz do šablóny ale zároveň to nie je nič prehnané. Naratív odsýpa rýchlejšie než si človek uvedomí, oceniť za to treba aj excelentný strih a rýchlu, pastelkovú akciu. Pri pastelkách ešte ostanem. Film hýri farbami, ich sémiotika dodáva filmu ďalšiu vlnu farby, ale tej skrytej, filmovej. Až na spomínanú menšiu mieru gýču a jednosmerné postavy nemám čo vytknúť. Scott Pilgrim si vie vybudovať cestu k divákovmu srdcu. 85% ()

Všivák

Výborný film. Fantazie uprostřed naší reality. Nepotřebuje bombastické záběry jako u jiných komixáků a jde na to svou cestou. Originální námět a pojetí. Opravdu skvělý film pro všechny, co všední realita nudí mají rádi komixové souboje a pozitivní příběhy. ()

ZeroCZ1233

Naprostá šílenost s typickou režií Edgara Wrighta. Michael Cera ve své životní roli ukázal, jak má vypadat charakter komiksového snímku, jenž se za svou předlohu vůbec nastydí ale napopak ji dává na odiv. Hlavním tématem je jistě přepálenost, jež se krásně míchá s mírnějšími částmi sloužícími hlavně ke zchlazení, aby jste z té nařáchlosti nebouchli. Tomu silně napomáhá výtečná práce střihu, jež dropuje do pole zmíněného přepalu a udržuje jeho zábavnost, jež je téměř celý snímek konzistentí, jen v posledních chvílích jsem cítil pocit repetetivnosti. Šílenému pojetí se podřídil také humor, jenž z lehkých slovních popichů skáče do over the top výšin a zase zpět jako na pomyslné scénaristické trampolíně. Mimo zmíněho Michaela musím také zmínit skvělého, leč méně známého, bratra z Culkinovic klanu a Mary Elizabeth Winstead, jež má skvělý, charakterem požadovaný, sex appeal o jehož kvalitě se můžeme přesvědčit mimo jiné tím jak dokázala svého času pobláznit našeho milovaného hlavního vařiče herionu z řad Jediů. Osmahnutých 9/10, díky, Edgare, máme tě rádi. ()

zigíš

po speed racerovi obdobne nápaditý vizuálny bum prásk (!) cera mi v podstate nevadil, ale ak by mu ktokolvek s ex nakopal prdel nepovím popel :D ..mary elizabeth winstead moc sexy ale páčila sa mi aj tá 17ročná asiatka :) ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)