Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

majxik

Škoda komentovat, žádný komentář nevyjádří genialitu tohoto snímku. A to vše navíc s dokonalou hudbou. ()

July

Kdybych hrála PC hry a milovala rock, dala bych 4*. Takhle šlo jen o zábavný, zajímavý a trochu nadprůměrný film, který se bude líbit hlavně teenagerům a pak dospělým, kteří vyrostli na počítačových hrách. ()

Pavlínka9

Nejsem zrovna komiksový fanoušek, i když tenhle film je podle mého názoru mixem snad všeho :D Barevný, zábavný, akční, chvilkami stupidní a pro někoho nepřijatelný. Ale já jsem se docela bavila. Nejvíc se mi líbilo, jak si ve filmu pohráli s časem - žádné zbytečné zdlouhavé scény, určité sekundy byli vynechány, a tím to bylo dostatečně vyváženo, aby si film udržel svou rychlost a svižnost a zaujal patřičně pozornost diváka. Komentář ke Kieranovi není nutný, jelikož jsem jeho obrovský fanoušek a mohl by tam hrát cokoliv a já bych se z toho zaručeně posadila na zadek :) Jeho postava homosexuálního spolubydlícího byla sice patřičně nesnesitelná, ale zároveň excelentní a každý záběr, kde se nacházel, na sebe dokázal strhnout pozornost. ()

Bobik9

Super divnej film. Michael Cera pro mě asi nikdy nebude asi "Pan Herec", ale tady v tom filmu jsem se i přemohl a docela mu fandil. Hezky svižná vtipná a bojová podívaná se spoustou neokoukaných mladých herců/hereček. Docela dobrá muzika a hlavně skvělý originální nápad. Asi jsem nikdy nic piodobného neviděl. Žádné cliché, prostě jednoduše šílený příběh. navíc můj oblíbenec Chris Evans, který byl vskutku nesnesitelný. Velké překvapení. ()

noriaki

Edgar Wright svůj nový snímek pojal vskutku originálním způsobem a stvořil něco, co se na plátně často nevidí. Komiksové adaptace jsou v posledních deseti letech velice populární žánr, avšak málokterý režisér má tu odvahu natočit něco jiného než tradiční snímek, více či méně inspirovaný původním příběhem. Wright se naopak zaměřil na možnosti komiksové řeči a pokusil se ji převést do řeči filmové. Na pomoc si vzal střihače který odvedl excelentní práci, a kameramana který se mu minimálně vyrovnal. Spolu s výbornými herci zvládli prolínání žánrů, sebeparodii, romantické pasáže, bojové scény, hledání vlastního já, i prázdné tlachání o ničem, a dokázali film udržet pohromadě aniž by se jim rozpadl pod rukama na směs nekonvenčně natočených scének. Výsledkem je netradiční, stylová, teenagerská romance která je nejen zábavná, ale hlavně plná překvapení a koneckonců i pohody. Plusem je výkon Kierana Culkina, který dokázal zastínit několik hlavních postav. ()

Jazzzz

Tento filmek na mě působil místy nudně až trapně, ale místy byl velice vtipný a dobře udělaný. Nejlepší na celém filmu byly asi ty boje. Přesto nejsem z filmu na jeho délku nijak výrazněji nadšen, bavil jsem se spíš průměrně. A z podobného rádoby komixového žánru je mi KiccAss rozhodně blíže. ()

PiLgRiM

Kdyby byly s takovou grácií točeny všechny sentimentální romantické komedie pro mladé, tak bych asi nesledoval nic jiného. Eda dokazuje, že k tomu aby natočil bombu nemusí mít nutně po ruce Pegga s Frostem ( které tím absolutně nijak nesnižuji a naopak netrpělivě očekávám finále Cornetta ). Šlo to velmi dobře. ()

Gar-mogoth

Ultimátní geeekovská podívaná, velkolepý audiovizuální koktejl plný nepočítaně skvělých nápadů v každé scéně. (A taky je to jeden asi ze tří opravdu komiksových filmů.) ()

geklon

Miluju/Miluju/Miluju. KulT s velkým K na záčátku a s velkým T na konci. Místy je Wrightova adapace ještě šílenější a nápaditější než předloha, tím chci naznačit, že to co v komiksu prostě nešlo zrealizovat Edí narval do filmu. Především ta muzika a zvukový efekty. A casting je taky coolcoolcool. Životní role M. Cery a ano viděl jsem Mládí v hajzlu i Juno. Miluju/Miluju/Miluju. ()

VasaX

Wow, čekal jsem lehce akční indie komedii, ale to, že dostanu akční nářez, s komixovou scénáristikou a automatově-herní skoro až "osmibitovou" výpravou a efekty, taktéž s elektro-rockovým soundtrackem, jsem nečekal. Jízda na mnoha vlnách a mnoha úrovních. Přiznám se, že jsem to hltal jak malé dítě. Velice specifické střihy, záběry, střihy v obrazu, času, scéně, místě i postavě, téměř ve stylu komiksových rámců, chaotické, rychlé, přesto skvěle konzistentní. Pravděpodobně nic pro méně náročné a odpočinkové diváky, ale pro lidi co chtějí trochu filmové svěžesti a nebojí se intenzivní skoro dvouhodinové jízdy, je to téměř povinnost. Herecky velice zajímavě obsazené a jak se mi rychle zajedlo Cerovo téměř jednotvárné geekovství, tak tady jsem si ho opravdu užil. ()

yeniczek

Úplně jiné, než jsem čekal a takto vysoce hodnotím hlavně za každý druhý záběr, protože se jednalo o opravdu svěží filmařské nápady, které mě chtě nechtě musely bavit. Nespočet herních a i filmových narážek a dobré VEDLEJŠÍ postavy dokáží udržet pozornost po celou stopáž. Cera je opět jen Cera a už mě moc nebaví na toho kluka koukat, jak je úplně mimo a poslouchat jeho roztřesený hlásek. Naopak Culkin a většina Ex prostě parádních, stejně jako přítelkyně.. No vlastně kdokoliv jiný.. Příběh je pěknou parafrází na vyrovnávání se s ex své přítelkyně v normálním životě, ale tentokrát v hlavě pařícího geeka, ale závěrečný souboj byl už celkem natahovaný .. Jenže v důsledku film absolutně vyšumí.. 6,5/10 (Konečně Cera hraje tak starou postavu, jak doopravdy starý je :D) ()

vendysek

Náboj, který má jasně určenou životnost a zcela přesně vybraný cíl. Je zabalený ve stylu, který může nahrazovat slabší místa. Sranda. ()

MishKonn

"Wow." "What the hell?" "Já věděl, že Edgar Wright ukáže ještě víc než Hot Fuzz!" "Mazec!" "Týjo, to je jak další Matrix!" "Pod tímhle si představuju surrealismus." "Tohle je vono...!" "Chci, aby Edgar Wright natáčel další Star Wars!" - Moje spontánní myšlenky možného komentáře, které mne napadly při filmu, dají na komentář samy za sebe. ()

drake31

THIS WAS EPIC !!! Na začiatok trochu rypnem do slovenských distribútorov, za to že túto vizuálnu pecku nenasadili k nám do kina, a ja som to musel pozerať na monitore svojho notebooku, pričom tento film jednoznačne potrebuje veľké plátno pretože to vizuálne spracovanie o to doslova žiadoní. Edgar Wright patrí k mojim najmilovanejším režisérom a tak bolo samozrejmosťou že tento snímok si nemôžem nepozrieť. O Scottovi Pilgrimovi som toho spočiatku moc nevedel a ani som nejako extra nesledoval vývoj všetkého okolo tohto filmu ... to sa ale zmenilo s nástupom traileru a razom sa z toho stal jeden z mojich najočakávanejších filmov roku 2010. Ako to u mňa väčšinou býva, veľké očakávania znamenajú veľký pád ... ale našťastie Scott Pilgrim nie je toho dôkazom, za čo som nesmierne rád. Celkové spracovanie je úchvatné. Všemožné vizuálne vychytávky, strihy, všetko pekne farebné ... no proste som bol v siedmom nebi. Každá jedna postava má niečo do seba (Thomas Jane & Clifton Collins - LOL), a ani jedna z nich mi nepríde otravná, odpudzujúca, nesympatická a to sa mi u veľa filmov nestáva. Príbeh nenudí, čo dialóg to hláška, ... a s tými kladnými vecami by som mohol pokračovať do aleluja ... i keď hudba nebola zrovna moja šálka kávy (ale to je v tomto momente nepodstatné). Scott Pilgrim vs. the World je pre mňa tým najoriginálnejším, najzábavnejším, najštýlovejším a už ani neviem akým naj- filmom ktorý som za posledné roky videl .... Dosť uvažujem nad TOP10 - uvidím čo prinesú nasledujúce dni .... ()

Trustme

Vždy oceňuji, když se někomu ještě v dnešní době podaří být v oblasti zábavy originální, vtipný, nápaditý a nečekaně překvapující...Můj postup filmem - LEVEL1:Pilgrim je jen další comicsovou bláznivinou, která míchá problémy mladých, jejich zařazení do života v kapitalistické společnosti a vytvoření, pokud možno heterosexuálního vztahu s poukázáním na uspěchanost dnešní mládeže. LEVEL9: Film zajímavým způsobem přináší zjednodušený pohled na typické motivy teenegerských komedií o snaze nebýt singles. Takový Waynův svět vs. Tekken. LEVEL22: Zcela originálně pracuje s věškerými možnostmi vizuálu - titulky oznamující kdo je kdo, comicsové citoslovce, rozdělení obrazu, barvy - a zvuku, který zde má takřka zásadní postavení. LEVEL31: Tento film má tak obrovskou údernost v rychlosti děje a událostech, neboť v jednom záběru se děje několik informací zárověň, kdy postavy něco promluví, vpravo nahoře je cedulka s nápisem oznamujícím určitý status a hudbou či zvukem je tohle vše dekódováno směrem k divákovi. LEVEL40: Celý film má necelé 2 hodiny, ale mě připadá, že s Pilgrimem jsem už snad den, kolik mi dal informací a podívané a já nemůžu najít hluché místo, kde bych řek: škoda. LEVEL53: Možná je to nějaké poblouznění, ale já se hlasitě směji a přes štěstím zalité oči sleduji další a další nečekané nápady a úlety, co by mě nenapadly, že postavy udělají! LEVEL60-MAX. LEVEL: Na záčátku mé cesty byl film, který jsem chtěl vidět. Horší začátek filmu byl na cestě, abych film nedokoukal. Na konci filmu jsem věděl, že jsem právě musel vidět pro mě spolu s Kick-Ass zatím nejlepší film roku 2010. BONUS LEVEL: NegaTrustme vs. Trustme: No jo, já vím, že už jsem na tyhle filmy starý a měl bych přeřadit na westerny s Johnem Waynem.... ()

Timak

"you made me swallow my gum - it's gonna be in my digestive tract for seven years" - neskutečně nahláškovaný, super natočený a skvěle zahraný. Není co dodat =) ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)