ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

Pilda17

Tak todle mi moc nesedlo. Borat mi sednul víc než Bruno. Přišlo mi to až moc trapné a ujeté. A podle mě ten hlavní herec je fakt bukva, protože nevím kdo by to zahrál líp. No, ale to je jedno. Ale nějak jsem stím počítal už je to ohraný od Borata. ()

salahadin odpad!

Stydíte se taky občas při sledování nějakého filmu za hlavního aktéra? Stalo se mi to v tomto případě. A vlastně celý film jsem se tvářil jako ta zkušební porota, jíž pouštěli Brunovu show. Oh, kéž bude má pamět milostivá a rychle ráčí zapomenout na TO, co jsem právě shlédnul. ()

Disk

Bruno je spíše mírné zklamání, ale pořád je to fajn sled skečů, které v některých momentech silně vypovídají o západní společnosti. Některé hrané momenty vyšuměly do ztracena, ale ty "opravdové" stály za to. Vede hlavně talk show s Afroameričany. Líbačka za zvuků Céline Dion taky nebyla špatná. Není nad opravdové vyjádření emocí. :-D ()

Deimos

***Celkem 68%***DivX/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: občas docela zábavné, několik cameo roliček potěší, soundtrack je odvážný, Brunovi převleky a kostýmy jsou rozsáhlé, český dabing je povedený MINUS: často je to opravdu nechutné a za hranicí vkusu, rozhodně to není film pro každého./// Shrnutí: Přesto, když si tak na ten film vzpomínám, musím se smát. Je toho tam opravdu hodně a vše jde až na hranici koukatelnosti a zdravého rozumu. Sascha Baron Cohen je chameleon, který se dokáže převtělit do jakékoliv postavy. Možná že ho budeme brzy častovat komikem nového milénia (pokud jeho filmy dříve nespálíme). Herce jsme tedy pochválili, ale s filmem je to trochu horší, přesto že staví především na hlavní postavě, nebylo by od věci vylepšit scénář. Ten je málo obsáhlý. Děj se nikam moc neposunuje. Staví především na různých situacích v rozličném prostředí kdy Bruno vypadá pokaždé jinak, nicméně příběh tu je jen do počtu. Celé to tedy zachranuje krátká délka, která to ukončí v nejlepším./// PS: Určitě se ale těším na Diktátora a ještě více na ztvárnění Freddieho Mercuryho, kde si troufám odhadnout, že lepší casting nemůže být. ()

666teen

Cohen nežije svůj vlastní život. Stejně, jako Cimrmanův Ota Plk se jen stěhuje z role do role, takže sdílet se Saschou v době natáčení saunu, musel být zážitek nevídaný. Copak to bude příště? Turecký metalák Uzunoglu? Čínský popelář Li Tin Owe Widle? Český politik Jurka Piroubek? ()

Cappuccino

Brüno mi ukázal ako dokáže byť Amerika príšerne kontroverzná. Miestami je vám chudáka Sašu dokonca ľúto. Napríklad v scéne s afroamerickou komunitou, ktorá ho ihneď odsúdila. Ak nechcete ostať/stať sa homosexuálom, nepočúvajte Village People. Rada nad zlato! Oproti Boratovi nastalo šliapnutie do veľkého, smradľavého hovna. A v rámci žánru sa človek občas cíti ako pri sledovaní americkej teen komédie. Podobnosť z roku 2006 je nadovšetko jasná. Cudizinec+spoločník v USA, hádka/udobrenie. Miestami tak trápne, až som sa jednoducho musel zasmiať. Bohužiaľ, vážne len miestami. Obrovské sklamanie nevylepší ani záverečná pieseň v zostave - Bono, Chris Martin, Elton John, Snoop Dog, Slash. ()

GilEstel

Co je moc, to je moc. Když to trochu přeženu, tohle může pobavit jen poměrně úzkou skupinu lidí se zvráceným smyslem pro humor. Krom obscénní perverznosti většiny scén, mi vadí i příliš primitivní pointa. Sledovat lidi v extrémních situacích, kterým je Sacha Cohen vystavuje, je občas zajímavá sonda do společnosti (např. matky chtějící kvůli penězům za roli zahubit svoje děti hlady působí dost děsivě), ale ten humus nabalený všude kolem tomu přidává hořkost, kterou nelze polknout bez následků. 30% ()

Ruut

Nahrané filmové scény za světa modelingu válcují to nejlepší ze Zoolandera. Zbytek (tj nachytávání nicnetušících lidí, nahrané scénky a příběh) je stejné kvality jako Borat ... takže asi tak přátelé. ()

misterz

Nechutný humus a krásna ukážka toho, že na svete nie je nič pre všetkých absolútne blbé. Aj v opičej riti niekto vidí zlato.10/100 ()

Javert

O dost méně vtipné a trapnější než Kazach. Neočekával jsem sice od Cohena komediální bombu, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

k212

Mám pochopení pro satiru, vlastně daleko větší než pro komedie, nicméně s Brunem mám pár potíží. Jednak zcela postrádá ucelenou narativní linii, ta se smrskla do řady nahodilých výjevů a scének, nesoucích se v duchu "Bruno jde do světa stát se celebritou". Situační humor je dovedený ad-absurdum na hranu snesitelnosti (pokud se Bruno pustí do interview, nemá to obvykle chybu), krásně satirické narážky na show-biz, politiku, wow skvělé. Jenže to všechno sráží hyperbolizovanými výjevy ze života jednoho připitomělého a narcistního gaye, ty jsou zbytečně rádoby šokující. Kadence mého smíchu byla velmi poskrovná, což však rozhodně nesnižuje mé hodnocení. Jako "inteligentní" celek se veze Bruno na nevyvážené křivce jednou dole, jednou nahoře, což je onen fakt, který mě svazuje dát vyšší hodnocení než 60%. ()

DJ Obelix

Tak tohle bylo skutečně něco über... Sacha Baron Cohen je asi jediný člověk na světě, který dokáže naprosto úchylné, leckdy až nechutné a trapné scény podat tak, abych se u toho řehtal naprosto stejně, jako když Rimmer nazve Listera kosmickým vágusem. Tohle se prostě musí vidět ... a ne jednou :-D Po většinu času mi bylo sice neuvěřitelně trapně, na co že to vůbec koukám, ale nelitoval jsem jediné minuty. Tohle je totiž neopakovatelný zážitek a Borata to překonává na všech frontách... Rated R for pervasive strong and crude sexual content, graphic nudity and language. ()

kingik

Je těžké hodnotit film, který ani vlastně filmem není, ale je jakýmsi skečem, který je zasazen do reálného prostředí. Sacha Baron Cohen tu zesměšňuje hustým kalibrem vše, co mu přijde do cesty, od homosexuálů po černochy, celebrity nevyjímaje a vrcholem je vtip se zesnulým zpěvákem z Mily Vanilly, který je vrcholem filmu a už ho nic nepřekoná a stěží bude překonán i v jiných komediích. Tenhle film se musí vidět, nedá se popisovat a je i určitou kritikou společnosti. Sacha Baron Cohen je hustý týpek, kterému není nic svaté a mě bavil, i když to svým pojetím připomínalo Borata. ()

sochoking

... " A najväčšou rakúskou superstar od čias Hitlera. ... najväčšou gay star od čias Schwarzeneggra. " .. Buhahaaaaa..!!!! ()

Sonnery

Tak oproti Brunovi je Borat hodně slabě vylouhovaný kafe. Originální byl Cohen vždycky, ale tady je to u mě už trochu zá rámec vkusu. Ikdyž je Bruno povedený, tak těch drsnejch scén je na mě trochu moc (a to nejsem žádnej puritán). Nemůžete se mi divit, když behem 70 minut musel můj hetero mozek zpracovat mezidimenzionální kuřbu, "vrtulník", mluvící péro, živou-chlupatou obloženou mísu, sebeobranu proti černejm robertkům a konečně pořádnej rozhovor s Harrisonem Fordem... Sranda byla, ale drobet mě to zaskočilo ()

Jordan

Ľutujem, tak strašne som sa na to tešil, až som si asi vybudoval v sebe obraz dokonalej megavtipnej komédie s posolstvom, prekračujúcej hranice žánru a našich očakávaní, a tým som odsúdil nový Cohenov počin na to, aby ma sklamal. Deň predtým som čítal na jednom slovenskom servere dosť zdrvujúcu kritiku, "studenú sprchu" pre tento film, a hovoril som si "Pch, niekto mal zlú náladu, nepochopil zámer a tak si teraz vylieva svoje frustrácie a odnáša si to geniálny sacha," lenže dnes musím dať autorovi tej recenzie úplne za pravdu - Bruno nemá ani zďaleka na svojich dvoch predošlých naozaj originálnych, vtipných a vskutku monštrózne geniálnych predchodcov - Ali G. a Borat boli 2 nesmierne zábavné, koncepčne svieže, druhým plánom zaistené a do komplexnej dokonalosti dotiahnuté projekty, kdežto Bruno mi prišiel len násilne túžiaci šokovať, prekročiť medzu a s ničím novým neupgradeujúc schému, formu a "know-how" Borata provokovať, lenže scénky, etudy a skeče, akokoľvek sú bizarné a občas (musím priznať, prečo nie) aj vtipné, sú len prázdna zábava, ktorej chýba niečo viac, niečo, čo Ali a neskôr Kazašský reportér mali. Sacha Baron Cohen je nesporne talentovaný, má zmysel pre humor (i pre humus), odvahu (a gule) a celkom zdravo vyvinutý zmysel pre pozorovanie okolitého sveta so všetkými jeho nešvármi, lenže tuto nejako niečo neustriehol a ono sa mu to nejako vymklo z rúk. A mňa to naozaj mrzí, no nezatracujem, kvôli G-ovi a Boratovi sa nedá inak, ako zbožňovať a čakať, s čím novým zasa príde. ()

HoneyBunny

Určitě nejsem jediná, komu Bruno přišel dost křečovitý. Borat byl skvělý v tom, že pod těmi jednoduchými vtípky jste viděli, že Cohen zdaleka není tak prvoplánový - za dobrodružstvím kazažského reportéra jste vlastně viděli docela sofistikovaný vztyčený prostředníček, strčený do tváře americké malosti. Bruno se pokouší o něco podobného, ale tentokrát už opravdu je pouze jednoduchý, křečovitý a prvoplánový. Ano, zasmějete se při ukázkách soužití Bruna s pygmejcem nebo u táboráku s partou lovců. Ale v paměti vám zůstane jen pár odhalených pánských přirození. ()

Anderton

Bruno je o niečo slabší v porovnaní s Boratom z jedného jednoduchého dôvodu. Má slabší príbeh z ktorého cítiť, že nie je podstatný a že slúži iba ako nutnosť pre predvádzanie jednotlivých (znova vtipných) scénok. Na vysoký priemer to stále stačí, hlavne preto, že chápem, že Cohenovi ide iba o tie vtipné momenty a ich dopad ako na aktérov, tak na diváka. Občas to síce prestrelil, lenže za minútu sa zase smejete. Vzhľadom na kvalitu súčasných korektných komédií je to stále zázrak. ()

Frajer42

Opravdu prvotřídní nářez. Sacha Baron Cohen si roli buzeranta dokonale vychutnává. Schéma i humor jsou na stejné úrovni jako Borat. Tento humor já vskutku můžu. Dlouho jsem se u komedie tolik nenasmál. Některé scénky jsou bránicitrhající. Docela mě udivuje zdejší proklatě nízké hodnocení. Zdejší hlupáci zkrátka nedovedou docenit kvalitní komedie. Mnohem raději mají trapné romantické ,,komedie", které s humorem nemají nic společného. Za sebe dávám 4*, protože méně si tento film rozhodně nezaslouží. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží